Шотландия – мъгла и мистика

  • 9 957
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Малко Единбург, нали натам се завъртя разговора






























За съжаление единствената снимка, на която се вижда и морето, е украсена и с моята особа, така че дайте игнор на гнома по средата Wink.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 979
Чудесни снимки, включително и с "гнома"  Wink.
Това е юли месец, казваш?  newsm78 Имам чудесна ушанка, мисля че би ми свършила идеална работа за летен шотландски аксесоар, в допълнение към карираната поличката  Joy

# 17
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ушанката- необходим аксесоар за шотландската мома smile3532

# 18
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Дънробин- скромно наречен the biggest house in Northern Highlands Mr. Green





# 19
  • Мнения: 436
Ох, красотиии!!!
В момента страницата от календара вкъщи е с гледки от Единбург.

Пак си мечтая да ида там някой ден, и миналата година си мечтах... Mr. Green

# 20
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Мен скоро няма да ме огрее пак, за съжаление Confused. Искам и до Корнуол да отскоча, и до Ирландия...

# 21
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ох, прекрасно е  Heart Eyes искам и аз, пък  Crossing Arms

# 22
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ехх, никой ли няма да се включи с лични впечатления, и с картинки Rolling Eyes?





# 23
  • Мнения: 1 476
Хайде дружно да поразмърдаме темичката  Hug
Планирам пътуване до Шотландия и се опитвам да събера информация и впечатления от пътувалите вече до там... Темата е стара, но пък толкова красиво заглавие сте сложили, че сърце не ми даде да почвам нова  Laughing
Не съм купила билети още, но съм се насочила към Райън, след като пуснат полетите до Глазгоу /демек от октомври нататък/.  Нямам набелязан конкретен месец и това като че ли е първото, което ще ви питам - кога сте ходили и препоръчвате ли определен месец/сезон за посещение. Приемам всякакви съвети, препоръки, разкази и т.н.  bouquet

# 24
  • Мнения: 743
Куин, и аз подготвям с половинката и приятели десетина дни из Шотланадия през юли - били сме в другите "зелени страни" Ирландия и Кромуел все през летния период и мисля че е най-подходящ,но трябва да се резервира отрано иначе има опасност да не се намери на място за преспиване -поне така ме предупредиха.
Нашият маршрут в общи линии ще бъде :
 Единбург,  Aberdennshire, Loch Ness, крайбрежието на  Mallaig и Oban, екскурзия на някой остров и връщане през Stirling до Единбург.
Били сме в Единбург и Глазгоу с раян преди време -Единбург е много ,ама много хубав и интересен град,докато Глазгоу нищо особено.

# 25
  • Мнения: 1 476
При нас основен проблем е, че шофьорите в компанията не искат да шофират на обратното движение и където и да ходим, ще трябва да се ползва обществен транспорт. Вие как сте решили предвижването?

# 26
  • Мнения: 743
 обратното движение е по-сложно на теория отколкото на практика,и аз се притеснявах където сме ходили но си идва някак естествено след 10 минути по пътя,
сега сме наели коли от Херц на единбургското летище ,но сигурно има много екскурзии от Глазгоу и Единбург а за обществения транспорт нямам представа .
може да пише нещо на туристическия им сайт, https://www.visitscotland.com/it-it/

# 27
  • Мнения: 4 335
Аз нямах абсолютно никакъв проблем с обратното движение, взимах автоматик обаче, да си спестя половината мислене. Само трябва да внимаваш да не закачиш спирачката с левия крак, че кове на място ... Иначе се свиква, вървиш където всички и това е. Автоматика е по-скъп де.
С обществен транспорт вземете влака от Глазгоу до  Mallaig, страшно е красиво. Или до Kyle of Lochalsh. Ако уцелите сезона (май август) беше с парен локомотив и стари вагони. Може да видите highland games, много яко, с мъжагите дето хвърлят греди и оркестри с гайди. Потърсете по интернет кога и къде. Това се съчетава с Единбург и нац. парк Trossachs (Шотландия в миниатюра), ако искате да ползвате само обществен транспорт.
Ако ви влече дивото обаче, по-добре с кола.

# 28
  • Мнения: 233
Така и така сърцето ми от 2008ма си седи в скандинавието и даже Мадивите не го поместиха, нареждам се и аз при зяпачите...надявам се другата есен да се отнесем натам заедно с децата
!

Последна редакция: пт, 15 апр 2016, 14:55 от Z♥

# 29
  • Мнения: 781
живяхме в Единбург няколко години. до Глазгоу само отидохме по задачи веднъж и...абе няма значение.

времето е почти постоянно през цялата година - леко ветровито, леко дъждовно, леко хладно. това е еднственото, което ми липсва. има останки от замъци из и покрай целия град като туристите се диплят само на най-популярните. ако отидете малко встрани можете спокойно да разгледате също толкова интересни неща.

Рослин е точно на 20мин с кола от центъра (с трафик), но от както целенасочено варосаха инериора малкко трудно се забелязват интересните работи. снимането вътре е забранено, разбира се, и ако твърде дълго се вглеждате в отделните орнаменти, почват да ви гледат лошо. ще разровя и ще ви кача после малко снимки.

Общи условия

Активация на акаунт