ЗАНИМАНИЯ С 5 - МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 18 929
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 86
Много полезна информация Пупи, много благодаря  Hug
Ако е домашно млякото, кое е по-добре маслото или зехтина?
Зехтин аз купувам на Коста доро, но не екстра върджин, и до колкото разбрах е по-добре да не е, нали така?
Ще пробвам с зехтин, за да видя дали ще ги яде маймуната.

# 16
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 088
Ами зависи дали си въвела млечните,защото ако не си,е по-добре със зехтин.Маслото е млечен продукт.След като си ги въвела,освен масълце,слагаш пак малко зехтин.Да,и аз него ползвам.  Simple Smile
Много е хубаво,че имате домашно мляко.Аз тия пличканаци по магазините не ги харесвам.Те нямат нито мазнина,нито нищо.Избили са им всичко преди да ги пуснат за продажба като "Прясно мляко". Rolling Eyes Дори и да не ми донесат мляко,си взимам от един дядо,който сутрин минава из квартала.Вярно,че не е проверено и т.н.,но то пък като проверяват по магазините,та какво?Пак ядем боклуци. Wink При въвеждането на млечни продукти,не се започва с нискомаслени,а с пълномаслени. А за попарата не трябва да е напълно безсолно сиренцето,защото сол в малки количества на този етап може. Peace
Ние сега се гледаме в огледалото и се чудим кой ли е това там.  Laughing
Другия месец ще въвеждам глутена и получих съвет да го направя като към зеленчуковото пюре добавям постепенно сухар.Имах чуденка дали да не стане като към безглутеновата каша добавям постепенно такава с глутен,но сухарът ми се вижда по-удобен за употреба. Simple Smile
Мели,губиш се нещо.  Whistling
Пуц,аз ти видях печивата във ФБ и съм без думи.И аз пека кексчета и разни там други солени истории,но ти си направо виртуоз в сферата. Heart Eyes Жалко,че никога не опитвам продуктите си. Sad
То с тия диети ..  ooooh!
абс,и ние имахме проблеми с гризалката.Навира си е до гърлото и после има позиви за повръщане..  Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 1 149
Здравейте, маменца  Hug
Попрочетох ви по диагонал  Blush извинете ме, ама много сте писали....
Губя се, да, по неприятен повод. Вчера по спешност оперираха мъжа ми от апандисит (ако правилно я пиша таз` думичка  Wink ) в Пирогов. Много изненадващо ни дойде. В петък с/у събота през нощта аз спах с малкия, той - в хола. Сутринта ставам, гледам - няма го. Звъня му, а той "В Пирогов съм."  Shocked Цяла нощ го болял корема и сутринта отишъл. Набързо го вкарали в операционната... Цял ден висях в тоя отвратителен Пирогов, и понеже не знаех къде да си търся мъжа, обиколих всичките хирургии да го търся... И навсякъде ми казват "Не е тук." Е да не ви казвам какво ми мина през акъла... Накрая се оказа, че още го оперират, та колко дълги ми се сториха часовете, докато чаках пред хирургията (вече правилната) да го докарат... Офф, абе, много неприятно.
Няма да имам възможност в близките дни да ви посещавам   bouquet знаете как е. Само да ви кажа, че урината на бебчовците - няма изискване да е стерилна. Слагайте смело памука!
Прегледа при ортопед - по здравна каса е, задължителен и се прави макс. до 5 месец (желателно около 2-ри). И по-късно може, но тогава трябва да се снима на рентген вече, а до 5 месец се прави на ехограф.
От мен  Hug Hug Hug за вас!

# 18
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 088
Ооох,Мели,много неприятно.Наистина е изненадващо и не знаеш кога ще те сполети.Майка ми също късно я оперираха от апандисит.Желая му скорошно възстановяване. Hug

# 19
  • Мнения: 86
Пупи ние нямаме домашно, но свеки взима от един човек и уж е хубаво млякото.
Мели много лошо, бързо възстановяване пожелавам на мъжа ти. Мисля, че се казва апендицит, или също не е грешно апендисит, от апендикс.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 698
Хай банда Simple Smile
Ех..лятото...и той като стана на 2-3 месеца и когато започна да е на смесено АМ и кърма излизахмее от сутрин до вечер, до скоро преди да застудее така, също имахме едно хранене навън,сега излизаме по обед и се прибираме за ядене Simple Smile

В интерес на истината и нашата педи каза да слагам малко масло,захар и сол в домашните пюрета, аз обаче не мисля...

Ох, замислила съм сега към края на седмицата да го започна със захранването-нямам търпение,той също Mr. Green вече усилено мляска ако ядем пред него Mr. Green
ИИИм сглобихме най-накрая новите придобивки, сссупер са,сега остава и да започна да го слагам Simple Smile)

Мели,неприятна изненада,но пак е навреме,не е тежка операция,ще се възстанови за нула време Hug

# 21
  • Мнения: 3 736
Ох, Мели, неприятен сюрприз. Желая му бързо възстановяване на мъжа ти, а на теб здрави нерви.  Hug не на последно място защото мъжете са големи бебета като са болни.

Пупи, много ценна информация за мазнините, благодаря ти! Кой е нерафинираният зехтин? Аз ползвам за готвене т. нар. pomace, а за салати (тоест в момента почти никак) extra virgin. Доколкото помня, вторият беше "първа цедка" един вид, а помаса е към края каквото излиза. Не разбирам твърде от зехтин. Аз особено се чудех точно за мастноразтворимите витамини, че без мазнинка няма да се усвоят добре. Значи мога да добавя мъничко, викаш, ако е от правилния вид?

Магнет, страхотно вълнение е преди първата хапка, нали?  Crazy

И бухала се гледа в огледалото и се усмихва, не знам на мен ли или на себе си, но се хили.  Mr. Green

# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Ей, днес много сте писали Simple Smile

Мелинда, бързо възстановяване на мъжа ти!

Ние днес пак сме като вчера, само без повръщане. Не можа да си поспи детенцето, като слязохме от колата и тръгнахме към парка се събуди, т.е. спа 20ина мин. и там едно нервничене, един рев... Взех си го и си тръгнах директно към колата, че мъжът ми трябваше да ме гони.  Blush Сега спи от към 5 чаСа. А за гризалката - той има тази синята на Авент, която е за предните зъбки. Та тази гризалка му влиза почти до половината в устата  ooooh!, а не би трябвало по принцип, не са уцелили с формата. Иначе съм много доволна, откакто осъзна как да хваща и да си пъха играчките в устата.
Аз да си призная хич не готвя, откакто ми напредна бременността до сега не съм готвила вкъщи. Срам не срам, поръчваме си храна. Мъжът ми пробва няколко пъти да прави ризото, добре му се получи, но и на него не му се готви. Много добре го разбирам. Simple Smile По-скоро и аз бих направила нещо сладко, не ме бива с манджите.
Днес ядох пред бебо, той ме гледаше като извънземно. Simple Smile
Нашите 6 месеца се пада на Коледа, така че щем не щем ще отбележим празника. А за 1 година сигурно банкет ще вдигна.  Laughing

# 23
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 088
Да,можеш и правилно знаеш за първата цедка.  Simple Smile За салатния "зехтин",изобщо не знам защо го пишат зехтин,след като съдържа 97% слънчогледово масло и 3% зехтин.  Rolling Eyes Много хитър търговски трик,на който и аз щях да се вържа,ако не бях прочела етикета.Този първият зехтин не става за готвене,защото много пуши.Той е матов на цвят,а не бистър,както обикновения екстра върджин. Peace
Споделям мнението за мъжете,съдейки по моя.Такива драми прави,ако трябва да посети лекар,че ми става чак смешно.В този ред на мисли,се учудвам,че на Мели мъжът й изобщо е решил сам да се грабне до болницата.Моят не би го направил. Tired
абс,много ти завиждам за поръчването на храна,да знаеш!На мен ми е много приятно да готвя,но определено би ми било в пъти по-приятно да ми готвят. Simple Smile Моят мъж не се е пробвал никога в кухнята.Няма нито желание,нито умее да готви. Peace Обаче,ако го чуеш е супер компетентен. Laughing
Не е и капризен.Дори веднъж изяде един вкиснат боб,който вече вреше и кипеше. #Crazy Направо щях да падна..  ooooh!
Нашата гризалка е на Бертони.Ето я и нея:



Плодчетата са големи и не могат да се набутат до гърлото.Гумени са.За сега не я ползваме много,защото явно не я сърбят венците. Simple Smile
Магнитче,ще помагаме със съвети за захранването.Представям си как жално ви гледа с големи влажни очи и проследява хапката до устата..Много е гадно. Crazy Човек се чувства гузно,сякаш лишава бебчето от нещо,а реално не е така.  Grinning Да кажеш как се пласира новата придобивка и дали бебчо е доволен.  Hug
Сега сме на винце,собствено производство, и на ТВ.Има време до къпането.   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 736
Моите се масажират.  Mr. Green Аз знам, че екстра върджина не става за готвене заради ниската точка на кипене, затова за салата стои. Трябва да бягам, уф, значи. утре ще ви кажа моя мъж как изготварства веднъж.  Mr. Green

# 25
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
А имаме 2 такива подобни на вашата, Пупи и още 2 на Нук, но тази на Авент ми се стори като най-подходяща за гризкане, ама вече много ще внимавам с нея. Днес забелязахме, че като че ли се опитва да си хване езика. Grinning Мушка палеца и показалеца и ги върти вътре из устата, много е смешен, щото и езика мърда.
За зехтина и аз взимам екстра върджин Коста Доро. Друг не сме пробвали. По принцип не готвя с мазнина и не ползвам, държим от време на време по някое олио да има, ако се наложи да слагам някъде, иначе за мазнина ползвам и основно масло. Напоследък много ми се хапва сладко, покрай бременността и кърменето ядях много бисквити, слабост са ми. Simple Smile
Пуци, много ти завиждам, че мъжът ти излиза на разходки с малката. Моят само 1 път се пробва. Simple Smile А напоследък не ми се излиза много на мен, в градинката вече не напича, както лятото, сенчесто е и студено, а другаде няма къде из квартала. Сега обмислям къде може да обикаляме, поне за половин час да излизаме.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 698
Пуци да,вълнение е преди първата хапка,даже мисля да го заснема момента Grinning

Пупи същите ги имаме за дъвчене..хм, това жълтото влиза повече от половината в устата му...иначе имаме няколко вида дъвкалки,но тези най-много ги яде...а най-новите са на нук-приличат на четка за зъби...обачееее малкия не ги хареса- чак се потриса като си я завре в устата и се кани да драйфа.

аа кой зехтин става за готвене казвате?

А в нас и двамата готвим,покрай бременността ми предимно той,но лека-полека пак влизам в час..просто яз готвя по-вкусно и понякога ми писва да му ям....мда..не че готви зле-напротив и с желание го прави,но някои неща понякога не му се получават..е тази вечер-хем контролирах какво прави и навигирах...пак не е както аз правя манджата...

Последна редакция: нд, 20 ное 2011, 21:43 от magnet_for_happiness

# 27
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
magnet, тези като четка май са вече като има зъбче и за почистване.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 698
magnet, тези като четка май са вече като има зъбче и за почистване.
Не само,става и за масажиране

# 29
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 088
Добро утро на всички.  Hug
Тежка нощ изкарах.. ooooh! Не стига,че снощи не искаше да яде и заспа към 10ч. гладна,ами се събуди в 23.30ч. за хранене.Яде и пак заспа.Така до 3.00ч.Изяде си цялата доза и пак заспа,но не за дълго.В 7ч. беше пак на линия и към 9.30ч. вече се беше разбудила тотално. Tired
Ако и днес ми врътне тоя номер... #2gunfire
Сега отивам да си направя едно силно кафенце,че едвам гледам.Почерпка за всички от мен.  food010

Общи условия

Активация на акаунт