Що е то - стара мома ?

  • 33 374
  • 386
  •   1
Отговори
# 315
  • MI
  • Мнения: 11 868
Ако всеки ти предлага брак, пак има нещо нередно.
newsm78 Същото може да се каже, ако никой не го прави.  Laughing Сега получените предложения ли ще броим? Аз имам три, едно от които прието. Не мисля че е ненормално, нито че е повод за гордост или срам. Всеки преценява за себе си.

# 316
  • Мнения: 19 326
Какво значи да имаш избор? Това значи да имаш кандидати за брак. Не просто да те харесват и да движат с теб, а да има ясни сигнали, че са сериозни, че не е само тест.

Всъщност не е ясно колко реално партньора за брак и предложения може да има една жена. За мен реалистично дори най-търсените едва ли биха имали повече от 5 в активните години на живота си. Говоря за пет от нормални мъже, не от откачалки, бързащи, притискащи. Ако всеки ти предлага брак, пак има нещо нередно.

Е, ако изборът ти е сведен само до значително по-възрастни, нереализирали се мъже, какъв избор е? Сериозно ли една млада и перспективна жена без дефицити няма възможност за сериозна връзка (водеща до брак) с нещо по-добро?

# 317
  • Мнения: 30 802
Опитът показва, че младите жени не срещат серийно възрастни- обикновено срещаш един. Не 5-6, не избираш от тях за съпруг. Не съм чувала за девойки, избиращи измежду 10-ина чичовци, наредени на опашка.

# 318
  • Мнения: 19 326
Опитът показва, че младите жени не срещат серийно възрастни- обикновено срещаш един. Не 5-6, не избираш от тях за съпруг. Не съм чувала за девойки, избиращи измежду 10-ина чичовци, наредени на опашка.


Защо някоя 23-годишна ще избере чичкото, който не изкарва пари, ако има наредени на опашка 5-6 по-млади и по-добре печелещи от чичкото, които имат желание за сериозна връзка с нея? Няма никаква логика.

# 319
  • Мнения: 30 802
При така описаната ситуация логика няма, да. Съгласявам се.

Въпросът е дали ситуацията е такава и дали всяка 23-годишна има наредени 5-6 мъже за връзка. Защото ако си ги нареждаш по 5-6, не е ясно дали всъщност си способна на връзка. Та в крайна сметка не опира само до младост и хубост. Също така е въпрос на подреждане на живота.

Не знам кои ще са тия хубави 5-6, които са достатъчно сериозни, но пък те търпят да ги въртиш, просто защото не е ясно как една жена ще задържа 5-6 потенциални сериозни партньора по всяко време.

# 320
  • Мнения: 19 326
Значи фактически признаваш, че е заради липса на избор. То и само един кандидат да има по-млад и по-добре реализиран, който желае сериозна връзка, пак няма да опре до чичото момата. Разбира се, говорим за сигурна опция за връзка с него, за ясно заявени намерения от негова страна, а не  за "Пешо от курса ми ме погледна особено 1-2 пъти, сигурно ме е харесвал".

# 321
  • Мнения: 30 802
В живота не знам дали изборът се случва по тоя начин. Та нали за да стигнат до идеята за сериозна връзка, момата трябва да ги е въртяла известно време и двамата. Как точно става това? Секс и с двамата? Кое точно се брои за избор?

# 322
  • Мнения: 712
Защо някоя 23-годишна ще избере чичкото, който не изкарва пари, ако има наредени на опашка 5-6 по-млади и по-добре печелещи от чичкото, които имат желание за сериозна връзка с нея? Няма никаква логика.
Жена и логика . Това е някакъв вид оксиморон .Отговора на въпроса ти е много лесен - тоя мъж е бил педпочетен от генератора на случайни числа , намиращ се в повечето руси дамски главички .  Laughing

# 323
  • Мнения: 19 326
В живота не знам дали изборът се случва по тоя начин. Та нали за да стигнат до идеята за сериозна връзка, момата трябва да ги е въртяла известно време и двамата. Как точно става това? Секс и с двамата? Кое точно се брои за избор?



Няма проблем да е и с двамата, стига да не е по едно и също време. На каквато и възраст да е мъжът, пак трябва да му предоставиш поне няколко месеца за връзка, за да се преценят взаимно стават ли за сериозна връзка/брак. И това не е толкова безценно време за една 20-25-годишна, което толкова да се притеснява да не пропилее. Просто като има избор, ще избере по-доброто от наличното, с което да пробва. И да, по-възрастният и зле печелещият е по-лошата опция, пък и до 40 години е чакал, спокойно може да изчака още някой и друг месец момата да му обърне внимание. Тя е в позицията да подбира, щом е млада, добре платена и има други кандидати.

# 324
  • Мнения: 14 654
Кукумицинке, имам чувството, че пишеш за женски робот-бабичка, който превърта мъжките роботи-кандидати през един цикъл и изплюва неподходящите, сравнявайки ги по краен брой параметри. Луксът на младостта е, че можеш да се ожениш не за най-перспективния, ами точно за този, който ти харесва - по любов му се вика, а четейки форума, оставам с впечатление, че не липсват жени, които да си падат по дърти мъже. Сметчици се правят, когато вече понатрупаш годники и станеш леко циничен, защото знаеш, че животът не е само купон и веселби.
Отделно е късметът - една връзка може да изглежда перспективна, а да се окаже провал, човек никога не знае, колкото и да е добър с прогнозите.

# 325
  • Мнения: 19 326
Четейки форума, съвсем ясно се вижда от темите какви точно са мераклийките, падащи си по дърти мъже - необразовани, не работят, нямат достъп до подходяща среда, че да видят, че има и други мъже... И пак не се сещам някоя от мераклийките да се е хванала с дърт мъж, изкарващ по-малко от нея. Може да не са кой знае какво въпросните дърти мъже, но пак в сравнение с младите им изгори са по-напред.

# 326
  • Наблизо
  • Мнения: 6 380
Цитат
Иначе доста от старите моми са този случай:

Цитат
На 45 съм.
Да, много е трудно да се омъжа вече.
Под омъжване разбирам пръстен, подписване в гражданското, сватба по-пищна или по-скромна, според вкуса и финансовите възможности и стилна бяла булчинска рокля.
Ами - не ми се получи.
Приятелство, връзка, партньорство за мен не са истинско семейство. Потретвам, мое разбиране за начина на живот.

По-голямо простотия скоро не бях чела,недейте да пишете глупости,че е смешно направо ooooh! ooooh! ooooh!
Не е измислица,споделено е от жена.Единствено не съм съгласна,че партноьрството не е един вид брак.Най-вероятно не е попадала на истински партньор,независимо дали е в брак и без брак.

# 327
  • Мнения: 14 654
Е тя ако изкарва 0 лв, няма как да се хване с някой, изкарващ по-малко.
А като пишете за канидати, направо се чудя в кой век живеете. Кандидати е имала баба ми - готови да се оженят за нея, стига да им каже "да" - без предварителна връзка, живеене заедно, секс преди брака и проба-грешка. Днес какво наричаме кандидат? Някой, който те харесва и иска първо да те прасне, после да заживеете като съквартиранти за известно време, неясно колко дълго, пък после ще видим какво ще излезе. Масово си е точно така.
В днешни дни хората не се събират така и няма как жена да получи предложение за брак ако не е била във връзка поне година. Ако някой ти поиска ръката, без да те познава особено добре, сигурно ще помислиш, че е луд и ще го избягваш занапред.
При това положение 5-6 кандидата ще ти струват най-малко 5-6 години, което не е никак малко.

# 328
  • Мнения: 30 802
Това не го броя за 5 кандидати, а за 5 провалени хронифицирали връзки и взимане на шестия. Тоест на практика е имало един кандидат. Щото може и мъжът да си е заминал, а не в края на годината да е бил готов с пръстен, а мадамата да се фръцне.

Пет кандидати са точно това: всеки с пръстен в джоба, в едно и също време, да те искат без тест драйв. Не знам има ли в 21 век такова нещо.

Но някъде бях чела за метод, при който при очаквани 5 гаджета можеше да си оптимизираш вероятността да вземеш някой, който е по-близо до най-добрия от петте или дори най-добрия: май трябваше да спреш на третия. Но имаше и сценарий, в който първият избор е най-добър.

# 329
  • Наблизо
  • Мнения: 6 380

Пет кандидати са точно това: всеки с пръстен в джоба, в едно и също време, да те искат без тест драйв. Не знам има ли в 21 век такова нещо.


Точно ти да го казваш това,е лицемерно.Пропагандираш живеенето заедно и секса докато човека не си го заслужи, за грешни,а на тест драйва със секса да забременяваш,да не би да се прецакаш.
Точно същото си е,просто връзването тук не е с пръстен,а с бебе.

Общи условия

Активация на акаунт