Разглезеността и нейните прояви

  • 3 728
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 217
Хитруващите мързеливци и егоистите не влизат в категорията разглезени. Разглезени за мен могат да се нарекат хора, които са свикнали на някакъв приятен стандарт на живот и се чувстват некомфортно ако се отделят от него....Няма лошо, стига в стремежа си да осигурят желаното битие, да не станат егоисти, лигльовци и хитруващи мързеливци.... Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 405
Като те глезят - глезиш се. Като няма кой - глезиш се сам. Ако и сам не можеш - чакаш да настъпят по-добри за глезотии времена. Съвсем в реда на нещата.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 538
Като те глезят - глезиш се. Като няма кой - глезиш се сам.
Такъв ми е девиза. Глезла съм и съм щастлива като такава. Толкова съм глезена и щастлива, че дори не забелязвам кой се дразни от това.

# 33
  • Мнения: 984
Намирам разлика между лиглите и глезлите. Лиглите са описани в постинга на Крейзи фиш, а глезлите, според мен, са онези жени, които се явяват деликатни по отношение на чужда критика насочена към тях, слонни са да мънкат и врънкат за дребни неща, искат повече отколкото заслужават и са винаги с претенции, че им е студено и че няма кой да подреди вместо тях. Нямам нищо против едните и другите, само да не ми се мотаят в краката. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 296
....Разглезени за мен могат да се нарекат хора, които са свикнали на някакъв приятен стандарт на живот и се чувстват некомфортно ако се отделят от него....Няма лошо, стига в стремежа си да осигурят желаното битие, да не станат егоисти, лигльовци и хитруващи мързеливци.... Mr. Green
Аз съм доста разглезена, признавам си Embarassed.
Но не и лигава.

# 35
  • Мнения: 2 484
Аз съм леко разглезена, но не съм виновна за това. Но познавам и други лигавета. Споделям с малка доза безпокойство, защото ме е страх, че vl може да ме накаже. Например с изпълнение на Ваня Костова или още по-голям динозавър от миналото.

Пак сбърка! Не прочете ли вчера, че не мога да понасям Ваня Костова???
А какво означава "динозавър от миналото"??? Можеш ли да го обясниш на нас, невежите?
Пускането на клипове в интернет за теб наказание ли представлява?

Последна редакция: вт, 22 ное 2011, 12:41 от vl

# 36
  • Мнения: 2 175
Я някой да ми определи конкретиката на разглезеност?
Щото аз се смятам генерално за доста разглезена - но пък сама съм се докарала до това състояние..т.е то не е следствие на възпитанието.. newsm78
П.С - не се лигавя и с удоволствие ходя по хижи и палати..

# 37
  • Мнения: 1 547
Хм, за мен глезен/лигав означава и говори за едно и също - мързел и/или ограниченост. Глезотиите са чуден начин човек да оправдае нежелание или невъзможност да извършва определени неща. Като почнеш от лигавите крехки женици, които така се спасяват от нормалните отговорности на нормалния живот, та като стигнеш до превземките (срещат се и у двата пола), чрез които си придаваш сам значение или пък прикриваш неуменията си.  А иначе не намирам, че стремежът към богатство, комфорт, красиви или вкусни неща и изобщо, към подобряване на битието, спада към глезните - в крайна сметка е задължително човек да се стреми към това, щото иначе каква е целта му? Да се стреми, но не и да зависи. Виж, ако някой си въобрази, че няма да ходи на гости на Х, понеже диваните му не са от естествена кожа или няма да вечеря с У, понеже той не обича гъши дроб, а кюфтета, вече имаме не порив за качество на живота, а класическа тъпня.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 175
Крейзи, и аз това имам предвид и за това недоумявам за смисъла на темата.. Sunglasses

# 39
  • София
  • Мнения: 12 538
crazy chick какво общо имат глезенето и мързела? При зрели индивиди е тъкмо обратното. Някак, за да си задоволяваш капризите и да си уйдисваш на глезнята се иска толкова труд, колкото са ти големи претенциите. Или тук отново си говорим за синоними на инфантили? Защото инфантил смело твърдя, че не съм.

# 40
  • Мнения: 521
Глезя се дотолкова да зная точно какво искам.
Не се тръшкам, ако не се получи, но някак си нещата винаги се нареждат сами Laughing

# 41
  • Мнения: 2 237
Всяко нещо с времето си, има подходящи моменти за всичко. А глезениците на съдбата не ги мислете, защото неволята учи... Ако въобще се стигне дотам, де. По-трудно осъществимо обаче е обратното- до вчера да си се нагърбвал с всичко, а от днес околните да решат, че ще те глезят.

# 42
  • Мнения: 1 547
crazy chick какво общо имат глезенето и мързела? При зрели индивиди е тъкмо обратното. Някак, за да си задоволяваш капризите и да си уйдисваш на глезнята се иска толкова труд, колкото са ти големи претенциите

Ами, не знам, Бояна. Изказах личното си мнение, така ги виждам аз нещата. Какво ще да е това усилие да си задоволяваш капризите? Пак уточнявам, че битовите удобства за мен не са "глезня", нито пък смятам, че "уйдисването" им изисква чутовни усилия. Изобщо не би ми хрумнало да вмъквам подобен елемент в темата. Под каприз разбирам например настояването да не бъдеш оставяна сама на масата; търсенето на активно съчувствие за всеки месечен цикъл или лека настинка, а също и безкрайните претенции как, кога и от кого да бъдат извършвани разни мероприятия (никога не отваряш консерви с голи ръце, да речем, защото те са страховити и опасни, и съответно или прескачаш този етап от готвенето, или звъниш на Милото да се върне веднага и да ги отвори).

А връзка между глезене и мързел правя и винаги ще правя, защото такива са наблюденията ми към момента. Не познавам енергичен и трудолюбив човек, постигнал житейски успехи, който в същото време и да е разглезен, независимо в какъв аспект.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 481
Не понасям лигли, глезли, ревли и тем подобни ( новобогаташки, парвенюта, златотърсачки, IT girls)

# 44
  • София
  • Мнения: 12 538
crazy chick какво общо имат глезенето и мързела? При зрели индивиди е тъкмо обратното. Някак, за да си задоволяваш капризите и да си уйдисваш на глезнята се иска толкова труд, колкото са ти големи претенциите

Ами, не знам, Бояна. Изказах личното си мнение, така ги виждам аз нещата. Какво ще да е това усилие да си задоволяваш капризите? Пак уточнявам, че битовите удобства за мен не са "глезня", нито пък смятам, че "уйдисването" им изисква чутовни усилия. Изобщо не би ми хрумнало да вмъквам подобен елемент в темата. Под каприз разбирам например настояването да не бъдеш оставяна сама на масата; търсенето на активно съчувствие за всеки месечен цикъл или лека настинка, а също и безкрайните претенции как, кога и от кого да бъдат извършвани разни мероприятия (никога не отваряш консерви с голи ръце, да речем, защото те са страховити и опасни, и съответно или прескачаш този етап от готвенето, или звъниш на Милото да се върне веднага и да ги отвори).
За различни неща говорим явно. Това, което описваш за мен си е егоизъм и инфантилност и е от малкото неща, които не не трая у другите.  

Аз съм разглезена за всичко- от добри четива до добра компания и с много неща нямам намерение да правя компромиси. Това си има цена, а като голям човек следва да си я плащам сама. Това изисква и труд, а е и отговорност.

Общи условия

Активация на акаунт