Разглезеността и нейните прояви

  • 3 734
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 900
Да, срещам я.
Не се дразня от глезени женички и от кръшкачите на работното място.
Дразни ме най-вече, когато големи и зрели, здрави и прави млади хора, създали собствени семейства очакват да бъдат издържани, отглеждани и обгрижвани от родителите си.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Познавам доста разглезени както жени, така и мъже, но първите водят класацията по глезотия.А тя се изразява в превзети маниери, стойки, чупки, промяна на интонацията на гласа, както и въртене на очите, в зависимост от това за какво или кого се говори.Общо взето неприкрито маниернечене. Laughing

# 17
  • Мнения: 0
Аз съм проявление на разглезеността.

# 18
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Има една доза разглезеност в мен, но не е видима за страничния наблюдател. Нямам досег с някакви демонстративни глезли и глезльовци.

# 19
  • Мнения: 2 161


Мадам, ще споделите ли отде бликат у вас напоследък тези така прекрасни вербални шедьоври? Доставяте ми истинско удоволствие и ме карате да оспамвам тема след тема.... Heart Eyes(Понеже съм се сменила леко, Парц съм.) Mr. Green
Ами аз съм много влюбена в момента, да не си помислиш, че постя като Клонка. Но съм влюбена не в човек, а в животно.

# 20
  • Мнения: 21 791
  Аз съм доста разглезена в някои отношения, което не ми пречи. Но всички други разглезени ме дразнят безумно.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217


Мадам, ще споделите ли отде бликат у вас напоследък тези така прекрасни вербални шедьоври? Доставяте ми истинско удоволствие и ме карате да оспамвам тема след тема.... Heart Eyes(Понеже съм се сменила леко, Парц съм.) Mr. Green
Ами аз съм много влюбена в момента, да не си помислиш, че постя като Клонка. Но съм влюбена не в човек, а в животно.

Аха....От там ще да е този чаровно-агресивен, леко зверски стил, попадащ като зърно в плодородна почва у мен.... Wink

Разглезени могат да са децата.....Разглезеното дете става слаб възрастен....
Тези, които намират себе си за глезли от темата вероятно са само по-фини и по-женствени, а не разглезени..... Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 12 697
Много обичам да ме глезят.  Не винаги се получава, та баба знае 2 и 200. Но никого не спирам, ако има желание.

# 23
  • Мнения: 2 161
Да, съгласна съм с теб, мила GENTIL. Изключително устойчива съм, ако се наложи. Но само, ако ми се наложи! През другото време съм си фина, нежна и всичко, което ми се полага.

# 24
  • Мнения: 1 547
О, да. Светът е пълен с лигльовци и лигли, колкото и непоносим да е този факт. Изкуствени хора, които се превземат и държат смехотворно, въобразявайки си, че са интересни/неустоими/дипломатични/дружелюбни/умни и каквито там още претендират, че са. Наший форум не прави изключение - влез в коя да е настояща тема например и ще те облее качествената лигня, за която говоря (понякога на първа, а понякога едва на трета страница, но не по-късно). И тъй като глезотиите са атрибут предимно на женския пол, моята компания винаги се е състояла основно от мъже. Млади, красиви и качествени, разбира се.  Flutter Изключително ме отблъскват женските пълчища с пискливи гласове, пърхащи мигли и перманентна мигрена.


Колкото до другия тип гевезелък - не мога това, не мога онова, това е трудно, това ме разстройва или както аз го наричам СРК (слаба, крехка, ранима) - и той е масов, и той е неприятен. Само че с него индивидите вредят основно на себе си и най-много на един-двама още, излъгали се да споделят живота им, и невинаги го съпровождат с общовредни словесни диарии. Тъй че е за предпочитане.

# 25
  • Мнения: 64
. о, ама моля ви се, има разлика между глезен и лигав човек. не ги бъркайте, което и на себе си не позволявам. може да се поддържа здравословно ниво на глезеност, което да не е лигаво. а може и да се лигави човек, без да се глези.
. да, лигавите хора не могат да ме привлекат в своя емоционална орбита. при все това, има доста хора, които с начина на глезеност - префинен, деликатен, могат да станат притегателен център.

. редактирам. всички сме глезени. я вижте какво става, ако спре токът за няколко часа - брутално сме неготови да се справяме с живота извън онова, което приемаме, че ни е дължимо.

# 26
  • Мнения: 10 547
Познавам много лигави кифли и тутманици. Гадна работа. Мразя превземките, мразя охкането и пискането. Познавам и разглезени. На тях не им се дразня, просто не им завиждам, ако попаднат в ситуация, изискваща сериозно отношение.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Твърде разглезените могат да се превърнат и в изключителни агресори и тирани, пред който проблем лигавщината е като досадна хрема.
Срещала съм такива.

# 28
  • Мнения: 43
Като си свикнеш да ти е топло, вкусно, нежно и хубаво, ти казват, че си разглезен. Не знам на кого от разглезените му е зле, че е такъв.
Ако започнат да се лигавят прекомерно, да нахалстват и да поставят останалите в подчинение на прищявките им - тогава вече е проблем. Като цяло разглезеността не ми пречи. Но проявления като наглост, безочие и тъпотия, примесени с прекомерно голямо самочувствие ме влудяват.

# 29
  • Мнения: 4 300
Едно от нещата, които най много ме дразнят, са мрънкалници от типа 'ту му млякото горещо, ту пък друго нещо'. Обичам хора, които се държат като Анджелина Джоли в Африка, без значение дали у дома спят на пухен дюшек под балдахин, или на матрак на пода.
Свикването с пухения дюшек не го намирам за вредно, в крайна сметка се случват и хубави неща в живота, а това как ще приемеш евентуалното падане от високо си е до човек. Има такива, които се запазват, има и такива, които се погубват. Ако загубата на нещо материално те съсипе значи си бил просто черупка, а на мен черупките не са ми интересни.

Общи условия

Активация на акаунт