Бият ли се близнаците ви?

  • 11 143
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Моите близнаци вече са на почти 4 г. - момче и момиче. Допреди няколко месеца нещата в къщи бяха доста спокойни, децата се удряха от време на време, но само толкова. Напоследък, обаче, започнаха да си разменят по повечко удари - кой с каквото държи в момента. Надявам се, че е времено явление, но не знам... Как е при вас?

# 1
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Сега се почва.Споко.Моите са вече на 15 и още се посбиват, ако нещо не могат да разделят.Общо взето все има за какво.Ние с брат ми много се биехме до 18 г.Разликата ни е 1г.4м.

# 2
  • София
  • Мнения: 76
Моите са още на годинка ,а вече се бият и хапят -особенно едното непрекъснато скубе брат си ,пляскам го през ръчичката ,а той се смее, и пак отива да дърпа понякога имам чувството ,че ще му свали скалпа  Weary

# 3
  • Мнения: 8
Не се ли страхувате, че ще се наранят?
Вчера си посягаха с моливи - както си рисуват, единият замахва с молива към другия... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 638
Избягвам всячески химикалки, остри моливи, ножичи, ножове, внимавам с вилиците  ooooh! Рисуват с пастели, дебели флумастри или къси моливчета.

Посбиват се, колкото и да се обичат  Mr. Green Не е голям проблем, но понякога се случва, просто се сдърпват дори за някаква глупост и се хапят или се бият... После като ревне едната, почва да реве и другата и се извиняват и почват едни прегръдки и целувки  Crazy Две деца на една и съща възраст в постоянна надпревара няма как да не се сдърпат, просто гледам да ги разтървавам навреме и все им повтарям, че после ще се наранят и ще ги боли. Ето тази сутрин, например, нещо се сдърпаха и едната захапа толкова силно пръста на сестра си, после се блъскаха коя да вземе котката, после се ритаха коя да легне до таткото на дивана... нормално близнашко ежедневие  Tired

# 5
  • Мнения: 1
Привет,

Нашите момичета са на 2г.6м. И двете са доста агресевини когато са изморени и имат конфликт за играчка или когато искат и да се гушнат и двете при мене. Страшното е, че София дере Ерика с нокти и прави много лоши рани. Страхуваме се да не пострадат очите и... Имаме и кака на 6г. която също отнася по някоя деруга на лицето.

От друга стран има подобрение през последния месец: до скоро София хапеше понякога дори без причина, седят си двете на дивана и гледат филмче и изведнъж, тя току захапе някоя от сестрите си за ръката или дръпне за косата. Тя е хиперактивна и моето обяснение е, че просто и става скучно.

Опитваме да ги манипулираме: казваме че който бута няма да се къпе във ваната или нещо такова, но са много малки да помнят и разбират. Днес се бяха били в детската за някаква количка и Ерика е с няколко много дълбоки драскотини. Чудиме се дали да не ги разделим в различни групи в детската...

# 6
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Не, в никакъва случай не го разделеяте.При близнаците поступването е нещо нормално.Те деца дето не са близнаци се бият, а те няма как.Всеки търси надмощие.На една възраст, едни интереси.Нямам как просто.Ще минете и през периода , че на другия/та играчката , дрехата е по-хубава, макар че са едни и същи.

# 7
  • Мнения: X
И моите се бият, на 2г и 1м са. Момченцето тормози момиченцето - взима й играчки, удря я по главата, дърпа я за дрехите. Изобщо той си е агресивен, ако нещо не е както му се иска или дори не успее да си намери някоя играчка, почва да удря - я масата, я дивана, я сестра си или дори възрастен, ако има под ръка. Тя някак е по-самостоятелна в заниманията, занимава се и сама, докато той все иска някой нещо да му показва и не се сеща сам с какво да се заиграе, а като види нейното занимание, моментално иска да й го вземе, развали и изобщо да се намеси агресивно. Съответно тя не му остава длъжна и го захапва някъде - синки му прави. Много ме тревожи цялата тая работа, 90% от ревовете и нараняванията вкъщи са по тази причина - за миг не мога да ги оставя, защото ако не се намеся своевременно, става драма. Най-лошото, че почват "от нищото". Мисля си как да започна да го наказвам, защото месеци наред вече обяснявам по 100 пъти на ден и нищо не се променя. Не знам какво наказание е подходящо за тази възраст и дали изобщо това е подходът. Далеч съм от мисълта, че ще ги отуча, но как иначе да им покажа, че това е лошо, като от дума не разбират.

# 8
  • Мнения: 7 803
аз съм твърдо ЗА разделянето. много се подобри положението, откакто са разделени. те всъщност в детската никога не са били заедно, по мое желание. в училище пак смятам да са отделно. има отделна тема за разделянето на близнаци  Peace интересна е, може да ти е полезна
по темата, и моите се бият. като малки и се хапеха. отшумява, но не изчезва, просто става по-рядко

# 9
  • Мнения: 450
Здравейте,
Моите близнаци вече са на почти 4 г. - момче и момиче. Допреди няколко месеца нещата в къщи бяха доста спокойни, децата се удряха от време на време, но само толкова. Напоследък, обаче, започнаха да си разменят по повечко удари - кой с каквото държи в момента. Надявам се, че е времено явление, но не знам... Как е при вас?

И при нас е така. Като не разбираха още към 1,5г, едната хапеше другата по гърба, но по-скоро от обич  Laughing. Скубене, сбиване и сдърпване за някоя играчка, но не сериозно. Сега от няколко месеца се удрят сериозно и силно съвсем умишленно в гърба, корема, по главата  Shocked.
Аз лично съм голям противник на всякакъв вид насилие и много се дразня на тези "войни" мислех, че са се научили  в градината, но така, както го описваш започвам да се замислям, дали не е от възрастта (и мойте са към 4г.). Дано се включат мами с по-големи деца и споделят и при тях ли е било така, дали е само период или сега се започва...  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 638
Аз лично съм голям противник на всякакъв вид насилие и много се дразня на тези "войни" мислех, че са се научили  в градината, но така, както го описваш започвам да се замислям, дали не е от възрастта (и мойте са към 4г.). Дано се включат мами с по-големи деца и споделят и при тях ли е било така, дали е само период или сега се започва...  newsm78

На е от градината, генетично заложено им е  Mr. Green Сега съвсем сериозно, моите съвсем малко са ходили на градина и то два дни в седмицата по половин ден, не ядат бой вкъщи но биенето, хапането и всичко останало си им идва отвътре... Деца  Crazy

# 11
  • Мнения: 7 803
направо си е ген  Tired
няма оправия и няма общо с възпитанието. просто си е борба за оцеляване

# 12
  • Мнения: 7 803
ми изобщо не го намирам за болезнено, а необходимо за децата. да може всяко да се изяви и да не бъде сравнявано постоянно от персонала. при детегледачката бяха просто близначките, не отделни личности, даже не ги различаваше. сега отделно в детската са си личности и всяка получава нужното внимание и не я сравняват със сестра и. имат си различни приятели и всяка се движи със собствено темпо в развитието си, без натиск виж сестра ти може еди кво си значи и ти трябва да го можеш  Crossing Arms според мен персонала в детската няма достатъчно опит с близнаци и това би се отразило негативно. не виждам какво толкова болезнено имам в това да са по няколко часа отделно. да не говорим, че и за мен е добре понякога да оставя едната на детска, а с другата да прекарам деня и да и обърна повече внимание, а после се сменят. ако са свикнали да са нон стоп заедно можеш да забравиш за такива екстри. а са толкова послушни като са разделени ....  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 7 803
и това го намираш за хубаво ли?  newsm78 ми какво ще правя като единя си намери приятелка, или отиде да учи в друг град, другият ще му виси на врата ли???
а и както казах в една друга тема, съвети приемам САМО от родители на близнаци  Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 7 803
ми така си избират всичко еднакво, щото така ги възпитават. ти колко братя или сестри, които не са близнаци, си видяла да учат заедно, да имат една професия, да са непръкъснато заедно без да се разделят???

Общи условия

Активация на акаунт