Собственици на маломерен апартамент - съвети за обзавеждането 2

  • 109 338
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 311
В бокса съм поместила всичко, което ми трябва. Вратата се отваря навън, както е на картинката. Бар-плота влезе напълно в бокса, не в дневната. Има достатъчно място за минаване. Хладилника съответно дойде по към бокса и се отвори повече място на стената, на която е - 2,60 м. /залагам реални размери на схемата, но май не излизат такива/. До него ще сложа разтегателен кухненски ъгъл с трапезна маса. Холна маса не съм и предвиждала даже. М/у вратата и отвора ще има нисък трапезен шкаф, а в/у него телевизор. Под прозореца има голям радиатор, с локално парно сме и не става пред него да има нещо голямо. Това мисля, че ми е достатъчно, поне засега. А бюрото ми трябва, защото ще работя в къщи като родя. 

# 76
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Момичета, мнооого благодаря за мненията, дадохте ми нови насоки определено  Hug

La vie en rose, мислили сме за остров и още как. Или по-точно аз съм мислила, щото милото хич не се радва на моите идеи за преустройства. Много ги харесвам и много искам такъв. Проблема ми е, че често имаме гости и не е много удобно да седнем на дълга вечеря на този остров. След като те прочетох обаче ми хрумна, че мога да си направя по-издаден плот на дългите страни, и да направя (на принципа на сгъваемата масичка) един плот, който да се вдига при нужда и при повече гости. Мога да направя целия „остров с нормална височина (като маса) и така да си спестя и високите бар столчета .
Идеята за обърнатото канапе е страхотна. Как не го помислих, като и в момента канапето ни, което е ъглово е с ъгъла към средата на стаята и визуално я дели на две. Hug А така и ТВ-то ще може да се гледа отвсякъде!
Редактирах и сложих снимки, които са линк, към по-големи изображения  Hug

Maminko, четох я аз Сероне и мнооого харесвам как са го направили при тях, но нашите тръби са на стената на банята, която граничи със спалнята, т.е. вратата в която е мушната пералнята трябва да е в спалнята. Плюс, че сме в панел и изрязването на такава ниша просто ми се вижда невъзможно. Иначе ако ще изведа вода, така че да стигнем до антрето, то предпочитам да си я оставя в банята, която и така ми е много голяма, а в антрето да си ползвам гардеробите, които така и така са вградени и си ги имам. Има вариант да я сложа до вратата на банята на принципа на Сероне, и тогава няма да местя води и ще има само една ниша за пробиване, но...... Трябва да проверя кои стени са носещи и мога ли да пробивам  там.

Сероне, виждам, че си тук. Вашето жилище какво е – тухла?

В момента пералнята ми е поставена в кухнята (под плота) и ми е удобна определено, но искам да я махна оттам, за да имам място за нормална миялна, която иначе нямам къде да сложа, за да има достъп до вода.

Ето една лаишка схме (с неточни размери), но по-голяма

Последна редакция: пн, 05 дек 2011, 13:37 от Tatitt

# 77
  • Варна
  • Мнения: 141
Tatitt, и аз съм правила подобно преустройство у дома.  Терасата ми е кухня, в която съм събрала всичко необходимо. Нямам само съдомиялна, но решението е мое, защото тогава исках шкаф за съдове.

Аз съм сложила плот под прозореца на терасата, който е дълъг 4 метра. Т.к. широчината на терасата след ремонта е 1,40, плотът е широк 0,60, остават свободни 0,80 за движение, което е напълно приемливо.

Обмисляла ли си такъв вариант? Ще снимам и ще кача снимки.

# 78
  • Мнения: 16

Сероне, виждам, че си тук. Вашето жилище какво е – тухла?

Тухла е - зидът е 30 см.

# 79
  • София
  • Мнения: 8 329
Tatitt, и аз съм правила подобно преустройство у дома.  Терасата ми е кухня, в която съм събрала всичко необходимо. Нямам само съдомиялна, но решението е мое, защото тогава исках шкаф за съдове.

Аз съм сложила плот под прозореца на терасата, който е дълъг 4 метра. Т.к. широчината на терасата след ремонта е 1,40, плотът е широк 0,60, остават свободни 0,80 за движение, което е напълно приемливо.

Обмисляла ли си такъв вариант? Ще снимам и ще кача снимки.

Кали, поздравления за идеята признавам си, че не ми бе хрумвало подобно нещо, а е доста удачно.

# 80
# 81
  • Мнения: 2 786

Това беше и първоначалната идея - пералня в банята. Отказахме се поради ред причини, най-важната от които - влагата щеше да я убие, както и бойлера над нея в нашето разположение. Вкопаването й в стената беше най-доброто ни решение - не пречи, хем е в банята, хем не е. И ако вземете от по-плитките модели може дори и да я скриете напълно в стената.

Това подчертаното какво означава? И нашата пералня е в банята под плота до мивката и вече 5 години нищо й няма.  Thinking

# 82
  • Мнения: 16
При всички положения банята ни е студена и при едно пускане на душа се появяват капчици конденз върху всяка повърхност вътре. Тази влага си остава доста дълго след това въпреки работата на вентилатора.
Колкото и да няма проблем все пак пералнята не е влагозащитен електроуред и електрическите й части/контакти не са капсуловани. Влагата действа корозиращо и на металния корпус. При нас нямаше друга възможност освен да я разположим под бойлера, което не е най-добрата комбинация в случай на протичане и авария.
Предполагам, че няма проблем в разполагането й в банята, но се радваме, че успяхме да го избегнем.  

# 83
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Сероне, виждам, че си тук. Вашето жилище какво е – тухла?
Тухла е - зидът е 30 см.
Crossing Arms Лоша си!  Mr. Green Решението ви е вдъхновяващо и наистина прекрасно. Винаги бих скрила уреди, дори и да не се налагаше. Само да можех да го измисля добре!

гост22, благодаря за идеите!  Hug

кали 08, това ми беше първата мисъл да ти кажа. Обаче отвън имам простор и няма как да го достигам ако сложа шкафове. За сушилня пък съвсем нямам място, а и да си призная обичам да простирам навън когато е възможно, макар да признавам, че е грозно и направо селско гледано отвън  Embarassed. Успокоявам се, че това е гърба на блока и отзад има само гаражи, та няма кой много да ми гледа дрешляците..... Иначе това е страхотно пространство, което ако се използва, ще даде много повече място за шкафове  newsm78
При все ще съм много благодарна ако покажеш снимки... така и така все още мислим варианти и имаме време. Може да намеря и такова решение.

# 84
  • София
  • Мнения: 324
Кали и на мен ще ми е интересно да сложиш снимки, ако можеш. Имам и въпрос - как отоплявате помещението?

# 85
  • Варна
  • Мнения: 141
Обещавам при първа възможност, защото в момента не живея в това жилище. Отоплявам с климатиик. Апартаментът е панелен, южен, с хубава дограма. Терасата в основата е иззидана с итонг, както и преградната стеничка, защото цялата  беше 7 метра. Зимата в дните със слънце няма нужда дори и от климатик. Топло е. Имам абсорбер, така че нямам проблем и с миризмите.

# 86
  • София
  • Мнения: 324
А конденз получава ли ти се? Прозорците по цялата дължина ли са или има допълнително иззиждане от стани?

# 87
  • Варна
  • Мнения: 141
А конденз получава ли ти се? Прозорците по цялата дължина ли са или има допълнително иззиждане от стани?
Нямам проблем с конденз и никога не съм имала. Течеше ми тавана, та се наложи да покрия терасата на съседката с теракот за моя сметка. Тя беше много доволна. Но така е то, за нея тераса, за мен - таван...
Имам в двата края на терасата иззидани едни стенички, едната е 60 см широка, а другата около 30 см. И те са с итонг. Но най-добре утре да мина през апартамента и да поснимам.
Много съм доволна от такова разположение, защото сега като работя имам чудна гледка към Варненското езеро и е много по-приятно, отколкото да гледам стените.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Здравейте и аз съм тука за да ви четя по често. Нашият апартамент ще е 43 кв. но за мене не е важно колко е а с кой живееш и дали се разбирате. Аз много се радвам и на това което има. Засега нищо няма в апартамента то са едни идеи едни чудеса:) Ако беше по голям незнам много мислене щеше да има:) Пожелавам Ви много радост в тези домове

# 89
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Извинете ме, че нахлувам в темата ви, но попаднах на нещо интересно  :peace:http://fishki.net/comment.php?id=102696  Hug

Общи условия

Активация на акаунт