Бъдещи мами над 35 - кураж и пълен напред! Тема 33

  • 32 902
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 567
Записвам се, защото темата ми е много мила. И всичко, което се случва в нея - също!  Heart Eyes
Блонди, страхотна работа! Старата тема доста натежа!

Стискам палци на всички момичета, които очакват своето чудо да се случи!  Praynig

Момичета, по-новите, сигурно не знаете моята история. Аз пописах из тази тема - ту окапвах и аха - да се откажа, ту намирах подкрепа и мила дума от момичетата тук и се "опервах", заредена с нова вяра!

Момичета, пишете по-често, споделяйте си емоциите - и това помага и лекува! Лекува душите ни, натежали от вина, от гняв, от безсилие, от обида, от разочарование!
А знаете, че емоциалното състояние е много важно за да дойде бебето при нас! Намирайте повече време за усмивки, за мечти, представяйте си бъдещата бременност и оная неповторима миризма на . . . бебе!
Нали знаете, че вашето бебе е около вас - ослушва се, оглежда ви, избира ви и . . . само чака удобния момент!  Hug  Hug  Hug

За протокола - родих Ирина на 11.05.2011 год. От тогава не съм спряла да се усмихвам! Сърцето ми вече се раздели на три!!! Пожелавам ви моето щастие!

# 16
  • Мнения: 739
Много ми е приятно, когато мами които са писали в тази тема и вече са осъществили мечтата си се включват отново в темата да ни вдъхнат надежда и кураж! Имам нужда да чета такива позитивни постове.
spasdidi, ilik123, kup74 bouquet гушкайте си бебоците, по-голяма радост от тази няма!

Аз не чакам чак за 6-ти декември, но както писах и в предишната ни тема, мисля, че и този месец не е станало. Много стрес имаше покрай правенето на кекс все по график, сакън да не изпуснем овулацията Rolling Eyes Снощи се опитах пак да го примамя ММ, ама не ме огря Mr. Green
Много ме болят гърдите, до сега не ми се беше случвало, зърната са чувствителни, не знам какво ми е newsm78

kup74, с теб имаме общо - и щерка ми е раждана на 16-ти декември!   

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 18:28 от Фики

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета, късмет на всички!!!

# 18
  • Мнения: 6 717
В тази тема ли някой беше попитал кои хормони се поемат от здравната каса?  newsm78
Ето какво намерих:
 
безплатни хормонални изследвания  от: Павлина павлова Дата: 20.11.2011 21:05:44
Здравната каса поема ли напълно безплатно изследвания на половите хормони и по точно за кой хормони?

    Отговор от НЗОК Дата: 21.11.2011 15:35:29

Уважаема г-жо Павлова, НЗОК заплаща изследванията на хормоните FT4, TSH, LH, FSH, Prolaktin, Estradiol, Testosteron, Progesteron. Хормоните  TSH и FT4 може да се назначат и от общопрактикуващия (личния) лекар. Не дължите доплащане за хормоналните изследвания. В лабораторията заплащате само такса за вземане на биологичен материал(определена от изпълнителя) ИЛИ потребителска такса независимо от броя на изследванията, които Ви се правят. Преценката, коя от двете такси да платите, е на лабораторията. В случай, че заплатите цена за вземане на биологичен материал, лечебното заведение не може да изисква от Вас за изследвания в същата лаборатория такса по чл. 37, ал. 1, т. 1. от Закона за здравното осигуряване(ЗЗО), а именно – в размер на 1% от минималната работна заплата, установена за страната – понастоящем 2.70 лв. В лечебни заведения, извършващи медико-диагностични дейности, за които не се плаща цена за вземане на биологичен материал, здравноосигурените лица заплащат таксата по чл.37 от Закона за здравното осигуряване – 2.70 лв. От заплащане на таксата за вземане на биологичен материал се освобождават само хората без доходи, настанени в домове за деца и юноши, домове за деца от предучилищна възраст и домове за социални грижи. Общопрактикуващият(личният) лекар или специалистът издават направление за медико-диагностични изследвания в лаборатория, сключила договор с НЗОК. Направлението може да се използва до 30 календарни дни от издаването му.
За да Ви бъде издадено направление от личния лекар към специалист, лекарят специалист трябва да има сключен договор с НЗОК.

Дано да е полезно.  Simple Smile

# 19
  • Варна
  • Мнения: 756
Късмет на всички момичета!!!
Бъниии как си мила?? Затъжих се за теб.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 212
Здравейте и от мен,от много време ви чета и едва вчера реших да се регистрирам и пиша,макар и да ставам на 35 след няколко месеца е факт,че бебо не става от 1 година и 3 месеца,днес ми е 13 ден след инсеминация и мисля в петък да разбера със сигурност какво се ее случило,дали имаме късмет този път Simple Smile Успех на всички бъдещи мами,знам че рано или късно всички ще гушкаме сладки бебоци Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 244
Явно ще започна да влизам редовно в темата...
Фики , ми като гледам да не се окаже че един Никола чакаш.... Hug
Тончи... Praynig положителната информация я чакаме в петък.
Хубав ден на всички.

# 22
  • Мнения: 8
 People Santa Идват празници и подаръци! Късмет на всички с пожелания за най-исканият подарък! Xo-xo-xo

 Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Записвам се и аз тук - преди няколко дни навърших 35, за съжаление след повече от 3 години опити резултат няма, диагноза също Tired Дано скоро дойде и нашето време.
Успех на всички Hug

# 24
  • Мнения: 27 524
Много ме болят гърдите, до сега не ми се беше случвало, зърната са чувствителни, не знам какво ми е newsm78

Може нещо хубаво да ти е  Hug

И мен така ме болят, даже дрехата ме дразни, но ми се е случвало и друг път преди цикъл  Tired

Месечинке, Тончи, добре дошли и бързо към горния списък и отчетните   bouquet

Мерси на всички за корекциите  Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 212
Благодаря Ви момичета,дано скоро всички видим двете чертички:)) в петък ще кажа какво се случва:)

# 26
  • Мнения: 6 717


Фортуна, малко ме притеснява този дуфастон от 12 ти ден. До колкото знам прогестерон не се изписва преди овулация  newsm78




И мен ме притеснява. В началото на тази година изследвах прогестерона и беше много добре ( 107.10 nmol/l, при референтни стойности - за ЛФ - 5,3-86), изследван е на 18ден от цикъла. Знам, че може да има разлика при различните цикли и все пак ми е притеснено.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Fortuna,
ако прогестеронът ти е толкова висок за мен е безсмислица да се пие допълнително Confused Защо не го изследваш отново да видиш как е сега? А ако ову ти е след 12-ти ден дуфастонът може да я подтисне, доколкото съм чувала.

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Блонди браво за новата темичка, справила си се чудесно. Дано да ни е на късмет   bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 449
Spasdidi,твоят пост все едно аз съм го писала Hug.Имаме си кака и батко,а третото-момченце,за съжаление го загубихме в 17-та седмица... CryНо декември месец си чакам зелената светлина и дано след това да имаме късмет Simple Smile.Тончи,и всички останали- fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed!Ще успеем,момичета,не губете вяра!

Общи условия

Активация на акаунт