Парфюмни размисли и страсти - 145

  • 35 967
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
В БЗ ми казаха, че единствено в Прити шоп имало оригинални Шанел парфюми, понеже те би ли вносители.

Ей това ме уби  Shocked Което трябва ли да значи, че в БЗ не са оригинални?  Thinking

БЗ нали не продават Шанели  newsm78
Явно лансират Притишоп пред Сефора

# 61
  • Мнения: 2 575
Петя - няма как да се пробва който и да е от Ексклузивите на Шанел в магазин, където просто се продава парфюмерия на Шанел. Официално ги има само в бутиците на Шанел ( такъв у нас все още няма, а и не мисля че някога ще има). Друг е въпросът, че доста малки парфюмерии ровят и поръчват подобни аромати от ибей и можеш да се натъкнеш на Коромандел някъде - има момичета, които може би знаят къде в темата Wink

# 62
  • Мнения: 813
В този случай с шанелите мога да кажа само едно - Да живее интернет, така не ми се налага да се занимавам с некомпетентни пазачки на стоката по парфюмериите Peace

# 63
  • Германия
  • Мнения: 71
... като дявол от тамян ...
но пък се оказва, че имам любимци, в коите е смотана там някъде в пирамидата  ooooh!
ХО, Ароматикса /Нати?!?/ и Кели Калеш ...  Shocked

Бубс, това е мръсна, долна инсинуация! Компромат срещу Ароматикса.  Whistling Комплот, завера, Уотъргейт някакъв и срещу Кели. Нито в единия, нито в другия Я подушвам обесницата, даже и да са я сложили в пирамидата. Разпознавам един четвърти вид ТУБЕРОЗА, който е много особен и добре тониран, фино изплетен в рибята кост и стои като мохерна нишка в общата плетка - разпознава се, че е ТУБЕРОЗА, обаче са ѝ изтръгнали жилото някакси, станала е оперна класика. Тук отнасям Knowing (Estee Lsuder)  и Poeme (Lancome), но не е Ароматикса или Кели. В тази си интерпретация успява да подостри по пикантен начин рецептата, прави интересна интрига с останалите и се явява много хитроумна. Аха да ми се догади, ама не успява - остава като причудливо дразнение, от което уж бягам, а пък пак си сервирам, нещо като самобичуване. Eden (Cacharel) пък е направо друго течение - ПОП РОК ТУБЕРОЗА. Съвсем различна я усещам, макар пак да я разпознавам - остра като каиш, тъмно зелена и много резлива. Тотално се разминавам с всички тук, особено с Атти - тя я намира по коренно друг начин. Gio (G.Armani) води първата ми класация - при Органза и Будоар. Престояла, потна яхния от стола, тоест. Направо ми пуска бримка на чорапогащите. Атти, твоята спринцовка си беше жив атентат, вярно.  Hug  Hug Добре, че в партидата беше и Ларте, иначе щях да си мисля, че искаш да ме покушиш.  bouquet
И изобщо, ако не познавах Атти и Денси и не се бях уверила, че това цвете може да стои красиво, щях да си остана със заблуждението, че никой не го носи в парфюм. Обаче, имало чудни хора на които стои чудно. ТУБЕРОЗНИТЕ парфюми се считат за много екслузивни, това научих от контактите си с парфюмери. Понеже е рядка, екзотична и трудна за обработка. Аз съвсем непресторено я ненавиждам, заради евтиния начин по който ми стои и противните асоциации, които ми носи. Пикси ми припомни Amouage Honour, който е действително красив и е във втората ми онежнена класация. Не знам дали е в центъра на композицията или не, но я усещам много добре - лека, въздушна и парадоксално луксозна.

Конте Кокорчо и всички други, които смятат, че не я разпознават - действително е достатъчно един път да се помирише истинското цвете и веднага ти изплуват всички парфюми, в които присъства осезаемо. Няма начин да е другояче, понеже е абсолютно различна и запомняща се миризма. Може би в някои екзотични цветарски магазини да може да се открие или в много луксозни хотели. Слагат я в икебаните и то във фоайетата на тоалетните. Два пъти вече Я виждам на това място - в един летищен хотел и на изложението във Флоренция. Тези ТУБЕРОЗИ снимах във Флоренция, а това е точно пред тоалетните. Пасваха идеално, хич не се учудих да ги видя именно там. Whistling ooooh! Миришеше от километри ooooh! ooooh!

# 64
  • София
  • Мнения: 5 574
Рапунцел, вероятно предположението ти е правилно, звучи ми супер логично.  Hug

Асинка, много ти благодаря за разяснението.  Hug

Атти, в БЗ не продават Шанел от може би някъде около 2 години, а за консултантките там със сигурност си права.  Hug

Чудя се кои са основните акценти на разликите в ароматите на Шалимар на Герлен и Коромандел? И кой ли би ми харесал повече?  Embarassed  Grinning И дали да не взема да си го поръчам без тестване Коромандел (звучи ми като нещо, за което не бих съжалявала)?  Rolling Eyes

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 423


Чудя се кои са основните акценти на разликите в ароматите на Шалимар на Герлен и Коромандел? И кой ли би ми харесал повече?  Embarassed  Grinning И дали да не взема да си го поръчам без тестване Коромандел (звучи ми като нещо, за което не бих съжалявала)?  Rolling Eyes

Ами то всъщност прилики няма  Simple Smile
А кой ще ти хареса повече, аз не се наемам за правя прогнози. Шалимар е ванилия и цитруси, най-общо казано. Коромандел е пачули и мухъл. Аз обожавам втория, а първия меко казано не понасям  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 813
Не са взаимозаменими Шалимар и Коромандел LaughingВ началото има някаква бегла прилика , но аз ванилови парфюми като шалимар не мога да нося а Коромандел дори да има ванилия тя е така омешана че ми харесва. За мен нямат общо двата парфюма, плюс това шанела е доста по-съвременен за моя нос. Настроението им ми идва различно.  bouquetНо все пак не е за насляпо мисля помоли за проба не рискувай.

# 67
  • Мнения: 813
Мимс писали сме заедно Grinning Grinning

# 68
  • Мнения: 31 385
В БЗ ми казаха, че единствено в Прити шоп имало оригинални Шанел парфюми, понеже те би ли вносители.
Ей това ме уби  Shocked Което трябва ли да значи, че в БЗ не са оригинални?  Thinking
БЗ нали не продават Шанели  newsm78
Явно лансират Притишоп пред Сефора
Точно така е. Не отдавна не продават Шанел и знаят, че негов официален вносител, преди Сефора да дойде на българския пазар, е Прити шоп.
Няма никъде Коромандел или който и да било ексклузив на Шанел по магазините в София, нито отгоре, нито отдолу на рафта. Peace

Атти, къде ме забрави мен при туберозните?! Crazy Аз понякога обмислям да купя насляпо Криминалната тубероза, ей така от колекционерска страст, не толкова за носене.  Щото тя не била много за носене. Whistling

# 69
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Петя, Коромандел се поръчва задължително след проба на кожа.

Първо със страх го подуших от капачка - много приятен, леко тютюнев  newsm78. Мисля си - с какво толкова ме плашат в темата  Joy
Следва смело и безотговорно опръскване на кожа - мухъл, влага, мазе, стари изгнили кашони с нещо забравено в тях , полу-празния варел с нафта за печката..... и на всичкото отгоре не мога да го измия  ooooh!

# 70
  • Мнения: 31 385
Много хора отиват в мазето с Коромандел. А да си платиш такива пари за престой в мазе не си струва.

# 71
  • Мнения: 85
Ох и аз имам нужда от малко помощ Praynig. За зимата искам да си купя парфюм с ауд,ми нямам си такъв все още Laughing.Спряла съм се на Монталските Red Aoud и White Aoud. В момента имам проба на Red Aoud и много ми харесва, а преди половин година някъде бях пробвала и белия и той ми беше харесал,но не мога паралелно да тествам и да реша кой от двата да е.По спомен сякаш доста приличаше Белия ауд на Червения ,но припомнете ми прилики, разлики и кой по хубав да не се мина нещо Laughing?

# 72
  • Мнения: 31 385
Белия е много по-тих от червения. Не толкова гурманд и за мен по-хубав. Обаче е по-малко издръжлив, с по-лек ауд и не толкова разпръскващ се и мощен като Червения.

# 73
  • Мнения: 85
Благодаря   :bouquet:Densi, ти какви гурмандски нотки долавяш в червения, аз усещам много силно розата, а в белия сякаш не беше така осезаема  Thinking ?

# 74
  • Мнения: 37
Обичам туберозата в Идън и Амариж. И двата ги използвам умерено, иначе ми тежат.

Общи условия

Активация на акаунт