Парфюмни размисли и страсти - 145

  • 35 939
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 31 288
Благодаря ви!  Hug  bouquet
Силви, този е само за големи почитатели на жасмина, но ванилията му е страшно добра. Просто комбинацията от жасмин с ванилия прави жасмина мек, лек и доста по-носим от другите му чисти версии. Освен това не боли глава от него, а тази съставка е от силно главоболните. Аз лично се изненадах от красотата на този парфюм, защото жасмин не звучи като нещо супер затрогващо. Но тук е в комбинации и е много добър.


Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 16:47 от densi

# 46
  • Мнения: 348
Не мога да повярвам какво ми се случи днес. Vanille noir ме задуши...много! И чак ми стана тежко и морно на главата, дали пък вече не мога да я нося след обстойната среща с Hypnose?...

Атти, аз също благодаря за темата, макар да не познавам добре туберозата, може би защото не съм я мирисала като жив цвят.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 7 000
Днес мазохистично изучавах Comme des Garcons 2. На няколко пъти през деня  ми се сгади и  установих , че е от близостта  на  китката ми, напръскана  с 2 до лицето. Острата сапунено-чиста към дезинфектант нотка ме трови няколко часа. Като улегна се разкри индрише. От дете повръщам при пътуване, ако в колата има букет с мушкато, здравец или индрише. Май бяха от едно семейство.  newsm78

Видях, че сте обсъждали черното Дел позо - при мен е ликьорено сладък и лъстив в топло време. Рядко го нося заради силното му и директно сексуално послание. През зимата обаче евтинее като кака зад фенерче на околовръстното.

С туберозата проблем нямам ако не е доминантна. Във Фракас, Mahora  и Поем ми идва в повече, усещането е все едно ям сапун. В Ричи, Жадор и отровите изобщо не я регистрирам и ги нося.

От няколко дни отново нося Lady Vengeance - постната розичка е много приятна и ненатоварваща. Напоследък избягвам ядрените си бомби, че аз падам първа жертва на атаката.

# 48
  • София
  • Мнения: 547
Видях, че сте обсъждали черното Дел позо - при мен е ликьорено сладък и лъстив в топло време. Рядко го нося заради силното му и директно сексуално послание. През зимата обаче евтинее като кака зад фенерче на околовръстното.

благодаря ти Карен  Hug

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Обожавам тубероза. От хубавата, сочна, мазна, омайваща като в Багателските градини, Фракас, Виза, Класическата Отрова, Маора, Нахема... ох, не мога да си изброя всички любимци.
Гниловатата тубероза в Идън не е толкова "апетитна" за моя нос, но я приемам в определен сезон и с определно настроение.

# 50
  • Мнения: 36 032
... като дявол от тамян ...
но пък се оказва, че имам любимци, в коите е смотана там някъде в пирамидата  ooooh!
ХО, Ароматикса /Нати?!?/ и Кели Калеш ...  Shocked

# 51
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз издържам на тубероза и в някои моменти дори я харесвам. Носила съм Фракас, Идън, ЛуЛу, Каролина Ерера. Не я чувствам угнетяваща, а по-скоро декадентска и затова понякога ме привлича.

И в момента си имам любимци с доминираща нотка тубероза- Very Pretty и  Very Hollywood- Michael Kors.  Вторият особено е много фриволен и лолитски аромат.

# 52
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Здравейте!

 След половин час ще се обаждам да си поръчам Жасмина. newsm44
 Обаче дъщеря ми иска да й поръчам и някакво мини. Трудно ни е да изберем.
 Спрях се на тези двете:
 
 http://www.parfumi-shop.net/bg/ezine/show/bvlgari-au-the-rouge-mini.php
 http://www.parfumi-shop.net/bg/ezine/show/elizabeth-arden-beauty-mini.php

 Кое да предпочета?
 Харесах и много  други, но не са в наличност.

 А проби мога ли да си поръчам?

 Ще съм благодарна, ако ми отговорите скоро! Hug

# 53
  • Мнения: 2 445
neli mar4 ,проби не продават.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 658
Честна дума, изненадахте ме с толкова голям брой положителни отговори в анкетата. Предвиждах там не повече от 4-5 гласа - аз, Бети Пейдж, sl, Богиня и евентуално една плаха Асинка. А се оказа, че любителите и носителите сме доста повече.
Изненадвам се също всеки път, когато този аромат се описва като блажен, мазен, гранив и лепкав. Вероятно моите представи за мазно са по-различни, защото аз усещам туберозата като зелен, хрупкав и свеж аромат, точно като стъбла от кокичета. Любимото ми време за носенето му е ранната пролет, а като го сложа по друго време през годината, неизбежната ми асоциация е на събуждаща се земя и пробиващи през нея бледи зелени стръкчета. Може би повредата е в моето ЦПУ, като гледам, че не съвпада с останалите мнения и съм сигурна, че това е най-смахнатото и налудно описание на тубероза, което се е появявало тук  Embarassed Натали, само ако знаех, че имаш такава непоносимост, никога нямаше да сложа Джио в Онази кутия, с която те сполетях миналото лято, още съжалявам за това  Praynig
Да, наистина ми звучи ретро, но на мен ми харесва това. Може би съм закъсняла с появяването си на този свят с около 20-30 години, съдейки не само по ароматите, но и по предпочитаната музика. Обещавам тържествено да се съобразявам и никога да не слагам такъв парфюм, когато ще се виждам с някоя от вас Simple Smile Дори и с Руми, когато някой ден се запознаем; а тя ще види, че нямам две глави и осем крака и дори мога да говоря, без да издишам огън  Mr. Green
Мисията ми в този живот е да спасявам човечеството от туберозното нашествие, като прибирам представителите му на сигурно място при мен, откъдето излизане няма, само през атмосферата. И смея да твърдя, че засега се справям прилично с тази задача.
Имам и с удоволствие нося Фракас, който наистина е емблематичен за тази нотка. Tiptoeing Through Chambers of the Moon by Pilar & Lucy е друг много хард представител със сурова тубероза (сурова в смисъл на необработена). Романтичното му име и пухената визия са огромна заблуда, този парфюм изобщо не ходи на пръсти, а влита с трясък през вратата и би събудил и умрелите. Блонд, Маора, Пойзън, Клое Нарцис, Тендър Пойзън (там е толкова скромна, че почти не я усещам), Туберозо-Гарденията на Ести (в него е така рафинирана, че ми създава неповторимо усещане за лукс), Поем (забулена в пушек тайнствена тубероза), Органза, Амариж, Жарден де Багатель, Идън (в него е мека, топла, като листата на лилиите, които покриват някое спокойно езеро в топъл летен ден) - обичам, нося и за още питам. Само с Лулу нещо не се понесохме.

Нели, от тези двата бих избрала Булгари О де Руж - много е хубав, без да е претенциозен. От АрденБюти имам кофти впечатления. По принцип минитата за мен имат повече колекционерска стойност и по-скоро играят ролята на проби/отливки, когато не познаваш аромата, а не ти се рискува с голяма опаковка. Количеството е много малко, а и обикновено са сплаш и се нанасят неудобно, пък и нанасянето от сплаш не винаги дава реална представа за аромата. За 18-годишно момиче бих предложила също това и това  Peace

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 09:47 от Атти

# 55
  • Мнения: X
Атти, време беше за тази тема. Благодаря ти.  Hug Hug

Не обичам тубероза, когато доминира. Когато не доминира - няма лошо да е в пирамидата.

Така мразеният Chloe Narcissе намирам за прелестен. В него не усещам тубероза обаче, а само сладки цветя, все едно натопени в захарен фондан с ванилия. Наистина е тежък и присъствен аромат, но в студ или в умерени количества е омаен.

Харесвам още - Идън, Амариж, Сенсуелната хипнотична отрова.

Много харесвам туберозата на Verry Pretty Michael Kors, но само върху Бети Пейдж. Много й отива. На себе си не бих посмяла да я нося, ще умрЪ....

Денси, честит ти Жасмин Руж.   bouquet 


Фракас, Фражил, Джуси кутюр, Класическата отрова и други от това семейство не понасям. Там кралица Туби е много доминантна и ме трови.

# 56
  • Мнения: 652
Да се оплача и да предупредя, че в Рефан на Лъвов мост - по-скоро техен щанд в базара откъм Сливница, продават празните шишенца използвани. Imp
Бях си купила една бройка още лятото и днес реших да пресипя пробичка от спринцовка - отварям шишето, а то смърди на парфюм, изветрял; ясно е, че е мито, ма то старо и аз можех да си измия. Сигурна съм, че не съм го ползвала, освен ако не съм получила няк'ва страховита частична амнезия. Егати измекярите! Angry
Та след злополучното откритие, смятам днес да разнося Кабошар ЕДТ, да видим ще ни бъде ли заедно. Sunglasses

# 57
  • София
  • Мнения: 5 569
Страхотна е новата тема, отново!   bouquet

Благодаря за нея, Атти!  Hug

За туберозата - не съм й голяма фенка, въпреки че в края на 80-те и през 90-те определено съм била горда притежателка на поне 10-ина туберозни аромати, които тогава ми харесваха. Явно вкуса се изменя с времето.  Grinning Е, все още си имам слабост към някои от тях, но причината не е в туберозата, май.  Wink

Момичета, моля да ме светнете къде бих могла да тествам Коромандел. В БЗ ми казаха, че единствено в Прити шоп имало оригинални Шанел парфюми, понеже те би ли вносители. А служителките в Прити шоп ме попитаха - "Вие сигурни ли сте, че Коромандел е на Шанел? Ние имаме Коко Мадмоазел..."  Twisted Evil  Stop  Shocked Та така... Напоследък ме влече ориенталската нотка и ми се придобива нещо такова и затова моля да ме светнете - къде в БГ го има (все пак това е стар аромат, от 2007-ма, не е излязал преди месеци..., все някъде трябва да го има?)

Благодаря ви предварително!   bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 5 658
В БЗ ми казаха, че единствено в Прити шоп имало оригинални Шанел парфюми, понеже те би ли вносители.

Ей това ме уби  Shocked Което трябва ли да значи, че в БЗ не са оригинални?  Thinking
Изобщо не се учудвам, че не са чували за Коромандел, понеже болшинството от консултантките в тези магазини се интересуват повече как да се гримират безплатно от тестерите, а откъм парфюми са наясно само кое е най-новото, защото трябва да го предлагат усилено на клиентите. Аз съм разказвала и друг път, как пък мен един консултант ме убеждаваше, че такива парфюми като Garden of Stars на Тиери Мюглер няма (че и 4 броя!) и никога не са съществували и аз нещо съм се объркала  Twisted Evil

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Хлое Нарцис може да убие всеки - не познавам някой, който да го понася.

Аaaaaa, не така, много моля  Naughty

Вярно, че може да се ползва за оръжие срещу нахални субекти /едва не уморих един таксиджия миналата седмица/, но грозни изказвания в негов адрес не се разрешават.

Общи условия

Активация на акаунт