Токуда Болница - София - 12 тема

  • 42 480
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 513
И мен ме интересува въпроса за педиатър живо, време е вече да избирам. Ако може някоя мама да сподели дали може да се запише детето на ЛЛ в Токуда. Понеже и аз трябва да сменям ЛЛ - в Токуда има ли изобщо jp-та? Някой може ли да сподели имена и впечатления?

# 31
  • Мнения: 3 736
Момичета, бебето се записва не на педиатър специалист, а на общопрактикуващ лекар, така както вие не можете да изберете за личен лекар някой неврохирург или кардиолог. Специалистите-педиатри, които работят като общопрактикуващи са един от вариантите, другият е да го запишете при своя личен лекар, например, или при някой  общопрактикуващ и да ходите на педиатър с направление. Аз направих второто, педиатърката, която посещаваме, ми обясни всичко това. Предполагам затова и не може да запишете децата си в Токуда, не знам дали там поддържат кабинети на общопрактикуващи лекари.  Peace

# 32
  • Мнения: 513
Момичета, бебето се записва не на педиатър специалист, а на общопрактикуващ лекар, така както вие не можете да изберете за личен лекар някой неврохирург или кардиолог. Специалистите-педиатри, които работят като общопрактикуващи са един от вариантите, другият е да го запишете при своя личен лекар, например, или при някой  общопрактикуващ и да ходите на педиатър с направление. Аз направих второто, педиатърката, която посещаваме, ми обясни всичко това. Предполагам затова и не може да запишете децата си в Токуда, не знам дали там поддържат кабинети на общопрактикуващи лекари.  Peace

На мен това ми е ясно, но ми бяха казали да търся педиатър, който практикува като ЛЛ  newsm78
Трябвал ми бил такъв, който да ни посещава в началото с бебе и пр. Не се бях замисляла за вариант детето да ходи на педиатър с направление.

# 33
  • Мнения: 40
Момичета, бебето се записва не на педиатър специалист, а на общопрактикуващ лекар, така както вие не можете да изберете за личен лекар някой неврохирург или кардиолог. Специалистите-педиатри, които работят като общопрактикуващи са един от вариантите, другият е да го запишете при своя личен лекар, например, или при някой  общопрактикуващ и да ходите на педиатър с направление. Аз направих второто, педиатърката, която посещаваме, ми обясни всичко това. Предполагам затова и не може да запишете децата си в Токуда, не знам дали там поддържат кабинети на общопрактикуващи лекари.  Peace

На мен това ми е ясно, но ми бяха казали да търся педиатър, който практикува като ЛЛ  newsm78
Трябвал ми бил такъв, който да ни посещава в началото с бебе и пр. Не се бях замисляла за вариант детето да ходи на педиатър с направление.
Преди да станат общопрактикуващи лекарите си имаха специалност,та моята лична лекарка беше педиатър и затова я избрах и за детето ми.

Преди да се преместим в Ловеч,същото направих и тук в София - избрах ЛЛ,който е бил педиатър

# 34
  • Мнения: 513
marinels, не е вярно това. Има много общопрактикуващи лекари БЕЗ специалност.

# 35
  • Мнения: 3 736
marinels, не е вярно това. Има много общопрактикуващи лекари БЕЗ специалност.

Вярно. Джейн, аз записах детето при моя личен лекар, а прегледите й ги прави педиатърка от същата поликлиника. Направленията си ги оправят те, не ме занимават мен. Наистина много майки избират педиатър-общопрактикуващ, но не е задължително (както си мислех аз).

# 36
  • Мнения: 40
marinels, не е вярно това. Има много общопрактикуващи лекари БЕЗ специалност.

Да,да,на мен идеята ми беше,че има и такива,затова съм избрала за детето си такъв.Това разбира се не значи,че при по-сериозен проблем не ходя в Токуда

# 37
  • Мнения: 348
Момичета, бебето се записва не на педиатър специалист, а на общопрактикуващ лекар, така както вие не можете да изберете за личен лекар някой неврохирург или кардиолог. Специалистите-педиатри, които работят като общопрактикуващи са един от вариантите, другият е да го запишете при своя личен лекар, например, или при някой  общопрактикуващ и да ходите на педиатър с направление. Аз направих второто, педиатърката, която посещаваме, ми обясни всичко това. Предполагам затова и не може да запишете децата си в Токуда, не знам дали там поддържат кабинети на общопрактикуващи лекари.  Peace

На мен това ми е ясно, но ми бяха казали да търся педиатър, който практикува като ЛЛ  newsm78
Трябвал ми бил такъв, който да ни посещава в началото с бебе и пр. Не се бях замисляла за вариант детето да ходи на педиатър с направление.

В Токуда не можеш да избереш педиатър като ЛЛ.Проверено Simple Smile Аз бях избрала ЛЛ,които е и педиатър ,но се отказах от него.Първо че не ми вдигаше тел.ако не е на смяна,нищо че беше преди 19.оо,ами и отношението беше ...А и исках да се следи в Токуда до 1г. защото получавах повече внимание,дават съвети ,а и не ми се налага да чакам в поликлиниката наред с болни хора,тъй като там се преглрждат в един кабинет всички(поне при нас е така).Затова я записах при моя ЛЛ.В Токуда ходим с направление или платено.Ако обаче ЛЛ,е и педиатър,не може да ти дава направление за друг педиатър,освен ако не измисли някаква диагноза на бебето.Сега се преглеждаме в Токуда,там правят вакснациите,но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след това ги носим на ЛЛ,защото е задължително бебето да има ЛЛ,независимо че се гледа в Токуда и независимо дали ЛЛ е педиатър или не.След годинката ако има нещо ще се ходи в Токуда при педиатър-но дано никога не се налага.  Praynig

# 38
  • Мнения: 3 736
Мда, аз затова предпочетох тази схема със специалист-педиатър, иначе на опашка пред кабинета на личния с все грипозните, не, мерси.

В Токуда сме си харесали една лекарка, при по-сериозен проблем бих завела бебето при нея. Лошото е, че там май всички имат по една-две смени седмично с външни пациенти.

# 39
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
ами лекарката при която ходим е на кабинет в един цял ден и през всички други е в отделението - винаго можем да отидем да ни види, дори сега а прегледа на 1г 6м се разбрахме така - в неприемен ден, за да може да го вземе то ясла и за мен да е след работа ....

отдавна спрях да го водя заедно с новородените - всеки друг ден ми е по-удобно без гмеж от хора ....

отиваме, свършваме работа и готово  Peace но всичко това платено  Peace

# 40
  • Мнения: 513
marinels, не е вярно това. Има много общопрактикуващи лекари БЕЗ специалност.

Вярно. Джейн, аз записах детето при моя личен лекар, а прегледите й ги прави педиатърка от същата поликлиника. Направленията си ги оправят те, не ме занимават мен. Наистина много майки избират педиатър-общопрактикуващ, но не е задължително (както си мислех аз).

Изясни ми се малко картинката Simple Smile
Лошото е, че и аз нямам ЛЛ в София, така и не си направих труда да си намеря и сега търся и за двете ни.

# 41
  • Мнения: 3 736
Алена, не знаех, че може и в неприемен ден, благодаря! Дано не се налага.

Джейн, успех в търсенето.  Simple Smile

# 42
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Привет Момичета,
голамо издирване на актуална тема за Токуда беше, но хей на - намерих ви   bouquet
На кратко, бременна съм инвитро с близнаци (момиче и момче) първескиня, както се вика  Wink
Преминахме вече 1/2 от пътя и сега на дневен ред е каде, как и при кой ще се раждаме ...

Някоя мама, скоро раждала (ако  пък е и с близнаци) ще се радвем да ме осветли по някои въпроси, като:

1. приемат ли по ЗК в Токуда и колко е раждането (планово секцио - аз иским нормално ... ама следящата ме доки от клиника Щерев не е много съгласна, та явна ще е секцио ...)

2. ако отида при тях по спешност, ще ме вземат ли и как ще ме таксуват?

За сега това са първи питания, ще почета малко и ако излизнат нови пак ще ви досаждам  Peace

# 43
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
по каса приемат, но се доплаща 1500 лв за ражането и по 600 лв за двете бебенца = общо става 2700 лв и ако не е секцио се доплаща и за упойките, ако желаеш

по спешност - някой сподели, че можело, преди не можеше, но е хубаво поне след 7 месеца да избереш лекар,да се запознаете, да е запознат с твоя случай, особености .... и за теб и за него и за общата Ви кауза би билопо-добре  Peace

# 44
  • Мнения: X
 И по спешност се плащат същите суми.

Общи условия

Активация на акаунт