Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 24

  • 60 883
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
BLUSH , оматьосала го, не ли ясно???  hahaha hahaha hahaha Колко удобно нали.  Wink
Понеже тук ме опровергаха това че не я обичат защото е славянка с доводи че ОИ е многонационална, че там от роб можеш да стигнеш до визир... Просто не споря по този въпрос.
Това за развала на ОИ подпомогнат от Роксолана ми е много смешно, както и версия на украинци, че Роксолана била пратена в харема с мисия да развали ОИ от донско казачество...  hahaha hahaha hahaha
Щтирлиц в пола...  hahaha hahaha hahaha

# 61
  • Мнения: 0
BLUSH и Kordelia току що прочетох какво сте написали и се убеждавам все повече че явно "проблема не е само в моя телевизор". Аз, освен от образа на Хюрем съм възмутена от представянето и на другите образи. СС,освен че се чуди дали да ... принцеската или да се въздържи, горкия живее в пълно информационно затъмнение. Жените му се чудят коя каква гадория да сътвори. Майка му и тя да не остане по-назад и тя набъркочена в дворцовите интриги, че даже и ги подклажда още повече. Великият везир  незнае какво по-напред да прави - мръсотии на Хюрем, на жена си ли да угажда, с принцесата ли да се занимава, или да ги зареже всичките и да ... Нигяр. Нигяр и тя на много станове взе да тъче, та накрая хубавко ми се струва че ще се надене. Хатидже от добра и разумна жена се превърна в истерична змия. Дворцовите евнуси от няма и кво да правят взеха да се крадат един друг. Бали бей и той като Матракча ще си остане влюбен без любима.Всички образи постепенно дръпнаха назад. Добре че актьорите са добри, че човек поне да се кефи на добрата им игра. И както каза една съфорумка преди време, че се е абстрахирала от историческите факти и гледа сериала като една красива източна приказка - само дето в тази приказка не останаха положителни герои.

# 62
  • Мнения: 197
Jovana, great comments! Thanks for sharing them. Never thought about it in this way.
Thanks again!

Джвана е наравила много интересно сравняване на Хюррем и принчиресата.

- Изабела е робиня - като Хюррем.
- Изабела  извиква името му, когато той е в гръб към нея - като Хюррем.
- Изабела  произнася името му грешно - като Хюррем.
- Изабела  го вдъхновява (мисли за нея, прави и бижу) - като Хюррем.
- Изабела  извиква името му, когато той е в гръб към нея - като Хюррем.
- Изабела получава бижуто, коато е започнато за Хюррем - както Хюррем получи пръстена започнат за Махи.


Мерал пак ни намига  Laughing

# 63
  • Мнения: 0
 BLUSH не точно към теб, защото съм напълно съгласна с това което си написала, а по-точно към израза "Султанът харесва много различното в Хюррем...", който на много места срещам, гледайки сериала не мога да схвана кое е това различното, което султанът харесва в Хюрем? Единственото различно,което откривам е че е единствената светлокоса жена там / бяха се появили по едно време две русички ама бързо ги разкараха /. Нищо друго по-различно аз не откривам у нея на този етап, даже  си мисля, че на моменти Махито постъпва много по-умно и по-тарикатски от Хюрем.

# 64
  • Мнения: 0
mama_nik,
За мен Хюррем е много различна от останалите в харема. Още в началото беше различна, креслива, избухлива, но усети, че така не става, сдържаше характера си докато събере нужните точки или по-скоро се осигури с достатъчно принцове. Тя си позволява да поставя ултиматоми на султана..и то в това време и при положение, че той всеки един момент може да я замени с друга. Според мен ,ако си султан сигурно в началото ще ти е приятно това роболепничене на всички, но в крайна сметка различното няма как да не ти се набие в очите. Сюлейман в сериала за мен е впечатлен от страстта й, готова е да загуби себе си, но не  и да го дели. Така му показва голямата си любов, бунтува се срещу порядките и се оставя на неговата воля. Много по-различна е от Махидевран, която се страхува, няма кураж и в крайна сметка губи. Разбира се, тази постоянна игра на Хюррем нямаше да е възможна, ако просто султанът не беше влюбен в нея, но тя е достатъчна хитра и му задържа вниманието.

# 65
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
BLUSH, все не мога да разбера тази Хюррем в сериала с какво по точно го задържа Сулейман?  newsm78 Освен с истериите си???  newsm78

# 66
  • Варна
  • Мнения: 691
момичета каква болест се развихря в 35 серия-Армин и момичето от харема от какво са болни че всички така се ошашкаха че за карантина говорят

# 67
  • Мнения: 3
Мили момичета,ще си позволя да изкажа  и аз мнение.Всеки ,който  чел книгата"Роксолана"или който е научил впоследствие историята и, има създаден образ за нещата.Действието във филма често се разминава с нашите очаквания.И това е нормално.Мерал Окай вижда историята през нейния поглед като личност и като народност.Вкарването на персонажи,които не са били участници в тези събития,като Изабела,натоварват филма с повече действие,макар ,че според мен разводняват нещата.Но всички ние харесваме филма,великолепната игра на актьорите,пищните декори и хубавата история.Удоволствието ни е гарантирано и няма нищо лошо ,че не винаги сме на едно мнение.Надявам се и за в бъдеще да чета коментарите ви,без да напускаме добрия тон ,разбира се.За мен е удоволствие филма,великолепния превод и чудесните срещи тук с вас.

# 68
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
момичета каква болест се развихря в 35 серия-Армин и момичето от харема от какво са болни че всички така се ошашкаха че за карантина говорят

Чума

# 69
  • Мнения: 459
BLUSH, все не мога да разбера тази Хюррем в сериала с какво по точно го задържа Сулейман?  newsm78 Освен с истериите си???  newsm78


Сюлейман изобщо не вижда истериите на Хюррем - виждаме ги ние зрителите и героите от сериала, пред които тя се развихря. Сюлейман вижда само една силна и борбена жена, позволяваща си много повече от всяка друга ханъма в харема в отношението и към него. Тя не стои с покорно наведена главица като препариран лебед пред него, непрекъснато му казва и показва колко много го обича, а това несъмнено ласкае самочувствието му, защото той освен, че е великолепен, е и доста суетен! Joy Забавлява го, разсмива го, държи се като жив човек, а не като играчка в ръцете му. Точно жизнеността и е най-голямото и качество и я отличава от останалите ханъмки...забавляват го и опитите и да заобиколи законите и традициите, като се меси във всичко... Mr. Green

# 70
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
мима, това забавление имаше единствено в онази втора серия... И от тогава йок, не показват тяхно облщуване, това забавление на Султана, тя или му се оплаква или спи с него... За това говоря.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 691
има ли фрагменти за 36 еп

# 72
  • Мнения: 10
Може би наистина Султана започна да се отдръпва от Хюррем, защото в началото тя му говореше само за любовта си към него, а сега постоянно го занимава с нейните си проблеми, а от моя гледна точка Сюлейман има нужда от нещо различно, когато е с жена, защото той по цял ден се занимава с проблеми и накрая и Хюррем го затрупва още толкова, и за това мисля, че те се отдалечиха един от друг. Но за разлика от останалите жени на Султана, Хюррем умело използва своята власт, красота, ум и най-вече езика си, така че пак ще спечели Сюлейман.  newsm51

# 73
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
има ли фрагменти за 36 еп
нов фрагман излиза късно вечерта в петък. Т.е довечера късно.  Wink

# 74

Общи условия

Активация на акаунт