ЮЛЧЕТО хитрува, бързо се учи, знае, че с усмивка всичко ще получи!

  • 25 296
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 206
Добро утро с по едно влюбено кафе



Аз си чакам още половинката да го изпием заедно след около семдица  Sad

# 61
  • Мнения: 386
Добро утро

снощи 15 мин писах и накрая всичко се изтри.Ядосах се и затворих компютъра.Много яд ме хвана
Днес трябваше да идем при оная кукувица специалистката по детски болести,но се отказах.Ще идем само до кожната.И то ще бъде късмет,ако успеем и до там да стигнем,защото малчо сега заспа,после трябва да яде....дано да стигнем на врем.

Само исках да кажа за памперсите че ние си купуваме от турските памперси, 74 бр за 19.90.Много,много съм доволна от тях, нямат разлика с другите памперси, даже на мирис са едни и същи.Просто са произведени за Турция.За съжаление тук в СФ не знам от къде да ги купя,взимат ни ги от Разград и сега ще ни донесат в събота.До тогава сме на лидълските,които междувпрочем се оказаха много добри  Peace

Отивам да се оправям за навън, после пак ще пиша.
Честита месечинка на всички   bouquet

# 62
  • Мнения: 82
Здравейте и от нас в новата темичка!
Танче,   bouquet

Цвети, кои по-точно от лидълските, че аз като гледах ми се сториха два вида  newsm78
За сега ползваме на Памперс, първо бяха Премиум кеър, но последно взехме Актив бейби. И с каката съм ползвала тях и съм доволна.

за къпането - къпем я почти всяка вечер. Е, чат-пат прескачаме. Измивни средства ползвам един път седмично. Дори когато е много акана я мия само с вода. След всяка баня мажа с овлажняващ лосион на Уриаж, а понякога с олиото на Хипп. Дупе мажа с крем само при нужда, но до сега не се е налагало.

Моята бебка още не се е обърнала, но толкова рядко я слагам на активната гимнастика, че то детето няма кога да се научи. Нали все я пазя от любвеобилната й кака и си стои по цял ден в шезлонга или кошницата и си я разнасям с мен да ми е пред очите.
Ние втори ден сме "арестувани" вкъщи, че нямаме асансьор, а сме на 12 етаж. Само се моля днес да го оправят, че иначе ще се наложи през почивните дани да катерим 12 етажа оборудвани с 2 броя деца и екипировка  #Crazy
Може и вече да знаете, но да споделя - днес, 25-ти ноември, в магазини Хиполенд има 25 % намаление на всички стоки (Форест Hug  bouquet). Та който си е намислил подаръци за дядо Коледа или иска нещо по-голямо (като например столче за кола) да се възползва от офертата.

Хубав и усмихнат ден момичета  Hug

# 63
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен,ние нещо не спахме много добре тази вечер,ама се надявам да е инцидентно  Praynig
Цвети, дано всичко е ок на прегледа при дерматоложката.
За памперсите ние ползваме памперс актив бебе,ама ще пробваме и тези на Лидл,а ми казаха че и в ДМ имало някакви ама не запомних как се казват newsm78,били в зелени пакети и до колкото разбрах са направени от екологично чисти матеряли.
Вчера излизахме за малко и май и за напред ще е така Sadайде да се затопля пак и да си ходим на разходки,че иначе.........няма много спане през деня.Отивам да пийна едно кафенце че много ми се спи.Айде лек ден и по късно пак ще намина.Simple Smile

# 64
  • Мнения: 144
Очертава се и днес да си седим вкъщи  Sad Дано следващата седмица да е по-топла и да се разхождаме навън.
Да се похваля,че и ние от вчера се обръщаме.Постоянно се напъва да седи седнал-сложих го подпрян на възглавници и много му хареса,но знам че е рано още,все пак още не сме станали на 4 месеца.Вие откога ще слагате бебчовците да сядат?


Цвети*,и аз взимам от турските памперс и съм много доволна.  Peace

# 65
  • Мнения: 21
Добро утро (добър ден Wink и от мен  Joy
Ние днес сме станали в 5,30 и сега като да не повярвате заспахме  Party, да видим до кага, а аз си направих едно дъъъългооо кафенце и заедно с кафенцето на Addy_1 съм на линия да ви попрочета.
Браво на всички с хубави резултати от прегледи. Аз вчера трябваше да водя моя човек, но времето беше ужасно и ако днес не ми мине котка пътя съм на линия. Поне този месец няма ваксина  newsm44
Относно къпането - главичката мия през вечер, дупето всеки ден, отвреме на време прескачам козметиката, дупето мажа със Бочко (пу-пу за сега е ок), изцяло съм на Себа Мед. От няколко дни мажа с преварен зехтин (първо пробвах дали ще има реакция, че незнам колко е зехтин  Joy)
Свърши ми чайчето на хип (храносмилателното) и се чудя дали да взема същото или да пробвам нещо друго  Thinking, вие давате ли нещо (и какво)? Към водичката нямаме особен афенитет Wink
Относно захранването - аз нали започнах, в началото малко сокче (ябълка+морков), но само няколко дни без да стигам до определено количество. После продължих с Гербер - ябълка+шипка (човека направо си се влюби в пюренцето), после само морковче (3 дни), малко круша и сега сме на тиква.
Тиква дадох веднъж на Хип, но сега му я правя, че да има повечко и за мен (слагам повечко водичка и 5-6 лъжици захар на една тенджера разбира се). Определено и на двамата ни харесва и добре действа и на перисталтиката и на двама ни  Joy Joy Joy
Охоо личи си че човечето спи щом аз чаршафосах и без да усетя кафето ми свърши, да видим кой ще ми свърши домакинската работа  hahaha
До скоро.
П.С. Да попитам тези на които не им е дошло, чувствате ли менструални болки от време на време? Аз да, особено вечер и доста си усещам шевовете от секциото???
За шевовете бях чела, че е нормално да се усещат при разваляне на времето (май ще ставам и метереолог  hahaha hahaha hahaha)

# 66
  • Мнения: 3
Добро утро  bouquet
При нас днес май ще е хубаво времето и мисля да отскочим с малчо до Морската градина малко да разнообразим разходката Laughing
За памперсите -ние сме с памперс актив бейби и съм доволна
Еий,малчо днес е много крив Sadдо преди малко мрънка,спи му се а не иска да заспи ooooh!накрая му дадох една пеленка,скри си главата и заспа hahahaголям е образ.И Нико още не се е обърнал,но прави опити,повдига дупето и замята краче още малко и ще успее Laughingа като му подам пръсти се хваща и набира сам до седнало положение Laughingголям е спортист.
Това е от нас за сега,по-късно пак ще мина Hug  bouquet Hug

# 67
  • Мнения: 90
добро утро и от мен,ние днес си оставаме в къщи че навън е доста студено,вчера направихме една двучасова разходка и снощи бяхме доволни,заспахме в 20.00 станахме да ядем в 23,после в 2.45 и в 5 и окончателно се събудихме в 6.30.Дано утре времето се оправи и утре да излезем,лек ден на всички,ние от сутринта само се смеем че да видим до кога. newsm78 Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 193
Добро утро, мамчета!!!   bouquet

Ние малко се позагубихме, ама Норчето имаше десетина кисели дни и затова...

Нооооо... имаме си първото зъбче!!! newsm68 newsm44 Вчера го видях и съм скачала от радост като малко дете.  Отдолу е и е много сладичко.  И по този повод й купих подарък, дето трябваше да е от Дядо Коледа, ама не се стърпях и й го дадох. Взех и нощна лампа, която свети, пее и прожектира едни много сладки рисунки на тавана.  Дядо Коледа да му мисли друг подарък.  hahaha

Иначе Норето расте и хубавее. Яде всеки ден по едно зеленчуково пюре. От една седмица я научих да си спи сама изцяло през нощта в нейното си легло. Също се опитвам да й махна и нощното хранене, но засега имам частичен успех - през вечер изкарва по цяла нощ, и през нощ се буди в 3 часа. Но вярвам, че още малко и ще стане номера.

Иначе детето много "говори", плюнчи се, прави балончета и постоянно се плези /много е смешна/, и се е научила сама да държи дрънкалки и да дрънка с тях.

Следобед сме на консултация и докторката би трябвало да ни включи следобедна каша и евентуално плодово пюре, но ще видим.

Не съм ви чела последните дни, но силно се надявам всички да сте добре.   bouquet

Разбрах, че Танчето е била в болница с малкия Рори / не разбрах защо/, но дано вече всичко да е наред при тях.  Hug

Поздрави на всички и ще гледам вече по-често да ви навестявам.

И един въпрос - бебетата на по 5 месеца - колко хранения имате в денонощието и по колко мл мляко изяждат бебоците?  Моята Нора още не е разбрала, че на обед пюрето замества млякото и след около час и половина си изяжжда и едно мляко. По този начин ако ги броя за две хранения, тя прави 6 в денонощието.

Целувки.  

# 69
  • Мнения: 21
Фифита честито ви първо зъбче Simple Smile
Моя бебок си яде като новородено - на три часа и това е. Даже вечер се буди на два часа и половина. Още нямам заменено цяло хранене, иначе си цоква и дохранвам с АМ - изяжда по някога 50 гр, друг път 150 мл. Така че изобщо незнам дали мога да съм ти ориентир. Как махна нощното хранене?

# 70
  • Мнения: 114
Здравейте мами!
Бебка заспа и аз естествено съм на линия.
Фифита, честито зъбче! И аз така се радвах, като ни се появи първот зъбче, обадих се на всички близки да споделя.
Нашата буба снощи доста плака и то на моменти, все едно я прорязва някаква силна болка. Реших,че е от сокчето, което пи през деня, макар че не й е за първи път. Едва ли са зъби, вече има 2 и смятам,че ще има няколко мес. пауза, докато започнат другите.
За захранването- педиатърката ме посъветва да давам сокче още като навърши 2 мес. , но аз започнах като направи 3 месеца. Не й давам всеки ден, но забелязах, че когато й направя повече / 25-30 мл./ и вечер е неспокойна. Затова смятам да преустановя със сока временно.
За памперсите- ползвам на Памперс актив бейби и съм доволна.
Буболечи, браво на Нико, много хубав режим си е направил.
Хубав ден и по-малко мрънкащи бебоци  bouquet

# 71
  • Мнения: 3 794
Здравейте,

Smile'S, добре че си написала, че аз снощи се запилях в Клю-то  Blush Laughing и съвсем изключих  Blush

Относно намалението - има много хубави играчки на Fisher Price от серията за обучение, има много играчки на Chicco, които до сега не бях виждала. Отделно поне в нашия Хиполенд има намаление на 50% комплект купичка с 2 лъжички на Avent  Peace и 33% на играчките на Taf Toys  Peace

Относно захранването: ние сме на консултация във вторник и мисля да обсъдя въпроса с педиатърката. Сокчета съм решила да не давам сега, мисля да захраня с каша на Лактана Био след Нова Година. Поне това мисля за сега  Blush

Фифита, честито зъбче !

Габи откакто се научи да се обръща самичка само това прави  Laughing
Днес един колага на мъжа ми ще ни докара столче за хранене, понеже те си имат  Peace

Лек ден   bouquet

Момичета, случвало ли ви се е да забравите да извадите нещо от коша на количката, когато плащате на касата. Вчера забравих, че взех един мед за 1.5лв. Сетих се почти до вкъщи и ми стана много тъпо...обаче меда беше извън списъка и изобщо забравих за него, а проверих коша, но се беше пъхнал под дъждобрана  newsm56 И още по-срамното е, че това ми е 2ри случай  ooooh!

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен !
Моя "малък" Никола вече е 9кг ,мерих го вкъщи,на 14 сме на консултация и ще видим как е със сантиметрите но е някъде към 70 -да е жив и здрав пък колко ще нека да е... Wink
Цвети* от турските памперси можеш да намериш на пазара на Горни Богров той е на самия път вижда се от Ботевградско събота и неделя е,ама си е баш пазар за всяка стока е пазарлъка,има много неща-от животни през килими и пердета домашни стоки ,туршии яйца и памперси и мокри кърпи,та за памперсите струват 18 лв. мисля бяха 4ка 66 бр. и мокри кърпи 72бр. за 1 лв.
Аз от вторник захранвам Никола с пюре от морков и много добре се справяме......

Приятен ден за сега..............

# 73
  • Мнения: 10
мами помагайте, Дани отказа АМ-то !!!1 яде само колкото да не умре от глад 150 мл с 300 зора на ден а е на 5 месеца по4ти! Изведнъж стана просто като усети 4е му давам мляко и плуе бибата..с вода не е така Sad  забелязах 4е има бели мехур4ета в устенцето възможно ли е  да е от това? пие си млякото само докато спи Sad((

# 74
  • Мнения: 3 794
Буболече-Мече, обади се на ЛЛ, количеството АМ наистина е много малко. Може и заради тези мехурчета да не иска да яде, но задължително се консултирай с лекар  Hug Дано не е нещо тревожно  Hug Какво мляко яде ? И Габи по едно време ревеше от млякото  и първо пиеше вода, но после си изяждаше всичко...

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 13:11 от forest_veil

Общи условия

Активация на акаунт