В шести клас е интересно, но и никак не е лесно

  • 36 689
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 416
G.D., чудесно си се справила! Браво!

# 16
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Браво, G.D.!!! Да ни е честита новата тема и  да я пълним само с положителни новини и емоции !!!

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Детето си е за награда направо, jakinik.
Да я стимулирате подобаващо, а не само с потупване по рамото Mr. Green
Laughing

# 18
  • Мнения: 6 503
G.D.  мерси за новата тема   bouquet  Записвам се в нея с шестица по математика от днес. Wink

# 19
  • Мнения: 17 987
Супер темичка, мерси   bouquet, дано да е весела, коледна и здравословна  Heart Eyes

# 20
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Добро утро! Аз стоя с куфари до вратата и чакам половинката с нетърпение. Най- сетне се прибираме за цели три дни. Confused

Честита нова темичка, само с положителни емоции да я пълним!   bouquet

# 21
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
G.D.поздравявам те, че си приела предизвикателството да отвориш тема за първи път. Явно не е толкова лесно. Браво  bouquet
Сутринта рано, рано тичах за цветя, че нашият клас ще ходи на паметника на Климент Охридски при СУ. Младежът ми беше казал, ама майка му е завеяна ooooh!. Така и не разбрах защо точно днес ще ходят. Днес било св. Екатерина. Ако има именници, да им е честит празника.
Напоследък на  моя син му изчезват разни неща. В рамките на седмицата изчезна долнище на хубав анцунг, нисесер пълен с химикалки( няколко броя), молив, ножица, лепило, пергел....да го пита човек защо носи толкова много неща в нисесера. Всъщност, питах го и смислен отговор не чух. А се боря със всеки грам вповече в чантата.

# 22
  • Мнения: 548
Честито на всички носещи слънчевото име Катя, Катерина, Катрин!
Доста постове със съобщения за шестици. Браво на децата! Дано и ние прихванем  Laughing

# 23
  • в един топъл дом
  • Мнения: 136
Благодарности на G.D. за смелостта и старанието да пусне нова тема. Дано да е пълна с положителни емоции и коледно настроение.
При нас във вторник предстои родителска среща с консултации с учителите по отделните предмети. Учителите са в различни стаи и родителите отиват при всеки от тях и разговарят за детето си. Особено ни е важна срещата с математика, защото този срок имаме спад по предмета. Миналата година без трудности завърши с твърда шестица, ходи на математически състезания и олимпиади, а сега казва, че са му трудни задачите. Ще наблегнем на сериозно упражняване вкъщи и обясняване от наша страна.
По другите предмети е добре и оценките го показват. Българичката ни е в болнични вече много време и заместничката й ги изпитва, но писмени съчинения не са правили. До сега нямат направен преразказ, което не е добре.
По ЧИП ние сме доста напред: на магнити и електрическа верига. Младежът занесе в училище ел.верига и след като  демонстрирал да светне лампичката и начертал схемата на дъската, му писали 6. По АЕ на контролното има 88 точки от максимум 90.
Честит празник на именниците днес.

# 24
  • Мнения: 4 936
Мама Раче, стискаме палци и сме с теб!
G.D. благодаря  за темата!
jakinik : поне няма да се блъскаш със смятането на точките
Ние ги смятаме така 4: (МАКСИМАЛНИЯ БРОЙ ТОЧКИ)* (ПОЛУЧЕНИТЕ ТОЧКИ НА ТЕСТА) + 2

# 25
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Привет момичета!

моята пропуска цял месец училище - удари ни херпес зостер с усложнения...даже и в болница бяхме...сега сме в къщи и лечението продължава.
Надявам се да навакса пропуснатото.....
Мамо Раче - стискам палци всичко да е наред!
Присъединявам се към пожеланията новата тема да е пълна само с хубави постове!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 508
Какво хубаво заглавие   bouquet

Прегръдки за всички, бъдете много здрави  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега прочетох за херпеса и ми се изправи косата! лекувайте се и бързо оправяне!

Моят вчера го надъвках за фазата "всичко си знам, всичко си мога", правили чертеж по ДБТ в клас и като му видях кривите линии и числата с различна големина... Не е болка за умиране, ама той си беше много горд с творението, та това ме ядоса. после се оказа, че изобщо не са преговаряли как се прави чертеж, а направо им е шляпнат като контролно. Ми, то, от миналата година са забравили децата, а в учебника видях, че няма опреснителен пример.

За онзи злополучен тест с точкуването, първо трябва да се разбере къде е границата за тройка - може да е на 50%, може и да е на 60-70%. Много ме вбесяват таккива работи, защото би трябвало да се уккаже изрично в края на контролното каква е скалата. Не може един път за тройка да трябват половината верни, а следващия път да е на повече, и човек да се пули като говедо и да не знае защо оценката му е такава.

# 28
  • Мнения: 17 987
Сега прочетох за херпеса и ми се изправи косата! лекувайте се и бързо оправяне!

Аз пък съм така като чуя афти  #Cussing out, ужасно нещо, лятото и двете щерки го изкараха, с по 40 градуса температура и 10 дни без ядене....кошмар  Cry

По формулата, по която ние оценявахме трябва да имаш точно половината за 3  Peace

Тази "Ние ги смятаме така 4: (МАКСИМАЛНИЯ БРОЙ ТОЧКИ)* (ПОЛУЧЕНИТЕ ТОЧКИ НА ТЕСТА) + 2" въобще не я разбрах  newsm78

# 29
  • Мнения: 548
Lady_A  - звучи притеснително. Дано лошото е останало зад вас.
Момичета, по повод точкуването - синът ми от 16 точки, 6 верни - оценка - слаб 2  Embarassed
Не го оправдавам... но поне  за  едно 2 и половина  има знания  златния на мама  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт