ДЕКЕМВРИЙЧЕТА

  • 53 542
  • 257
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 52
и ние купуваме  книжки за оцветяване , изрязване и лепене.Имат си вкъщи ножици за рязане само на хартия и ги оставям да си режат и двамата.Иначе много често от сайта на крокотак разпечатвам разни задачки.
В градината Вики не оцветяваше много добре в началото на годината, но сега е просто уникална-внимателно, старателно...
малки сме наистина почти 1 г от другите,но пък няма да им отстъпваме  Laughing

# 181
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 753
Никола няма особено желание да оцветява вкъщи - хвали се с постиженията си от градината, но за сметка на това кака му го е научила да включва компютъра, отваря интернет и да пише дечица - майстор в оцветяването!  ooooh! Това е от последната седмица... Shocked
Иначе е горе-долу добре. Утре ще ходим на контролен преглед. Докторката още в събота искаше да останем в болницата, но отказах и мисля, че несгреших.

Иначе да се похваля резервирах моренцето за тази година!  Mr. Green

# 182
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ехеее, завидях за моренцето. Толкова далечно ми се вижда, но сигурно идеят, че всичко е уредено, те стопля  Mr. Green
Иначе пак бяхме болни и след 10!!! дни седене вкъщи, пак я изпратих на градина кихаща и със сутрешна кашлица. Пишман станах вече, не знам какво да дам, че да подсиля.
Купих на малката тая книжка на Крокотак и още една за Умни глави. Много ги обича тия занимателните книжки, особено щом се драска по тях  ooooh!
Скрит текст:
Иначе искам да се похваля, но ще поизчакам до прегледа, вие стискайте палци всичко да е ОК.

# 183
  • Мнения: 130
Fervor ,стискам палци да се похвалиш скоро!  Hug

# 184
  • Мнения: 688
Браво за морето, ние като че не смеем да резервираме така от толкова далече, едно че я някое дете ще се разболее, друго я мен точно тогава ще ми намерят спешна работа я на мъжа ми, абе все нещо изниква. Ето миналата година си резервирахме и на втория ден за наша най-голяма скръб мама почина. За сега ще я караме така инцидентно каквото се намери в последния момент.
А за компютъра и децата, аз точно това искам да избегна. Имам горчив опит от сестра му, вече изпитва силна зависимост от всякакви такива технически средства ... ето вчера цяла сутрин преди училище е търсила таблета който аз крия, за да не се разсейва и да учи, но цялото време отлетяло в тъсенето му. Това направо ме плаши, както всяко пристрастяване. На път съм да си мисля че от средство за помощ на хората, компютъра в ръцете на нашите деца се е превърнал във техен враг.
Малкия върви устешно по стъпките й и свободно борави с техниката, искам да му покажа че има и други забавни неща и не знам дали ще успея, затова търся нещо по-интересно. Иначе всяка вечер преди лягане четем приказки, книжки.
 

# 185
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 753
Fervor стискаме и на ръцете и на краката!

tsveta_pile да така е със спешните работи и болести. Миналата година тръгнахме след ужасен вирус /4дене/ преди почивката на Йоана и Никола/уста, крак,ръка-това са страшни мехури на местата/. Е няма такава грозна гледка-Йоана доста се срамуваше. Баща й се разболя с пристигането ни - 2дена изкара в стаята, а аз мъкнех децата по плажа и басейна  ooooh! През цялото време ме беше страх, че дядо ще почине и така - все пак изкарахме прекрасно.
Сега отново резервирах отрано, но просто спестяваме 20% от сумата и това е важно за нас, пък и съм оптимист.

Аз компютър давам обикновено събота-неделя по около час, но понякога ме изненадват и през седмицата, но не повече от 15минути.

С Йоана много скачаме /и двете  Blush/ на въже и ластик. Нали живеем в къща и непречим на никой, та опъваме в коридора и скачаме докато не ни останат сили.  Mr. Green

Днес докторката ни похвали - чисти гърди!!!

# 186
  • Мнения: 572
Здравейте мили мами,   bouquet
Извинявам се, че така нахлувам в темичката, много е готина между другото, но имам следното питане. Малката ми племенничка е Октомврийче 2008. Предполагам, че някой от Вас не са успели да запишат дечицата си в ДГ. Бих искала да разбера къде мислите да запишете дребосътите на предучилищна тази есен? Питането ми е за София, по точно кварталите Дружба, Младост. Много ще съм Ви благодарна ако споделите мнения и препоръки  Hug

Последна редакция: ср, 06 мар 2013, 14:30 от ˙·٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙

# 187
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Благодаря за палцестискането, в петък съм на преглед, тогава ще бъде денят!!
˙·٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙, моето дете е втора група, мисля, че е безкрайно рано за предучилищна група?  Rolling Eyes
Малката след един ден на градина е отново болна, сополива и сълзлива. А са такива гимнастики, за да я оставя вкъщи. Вече се чувствам на предела на силите си, а искрено му съчувствам на детенце, защото реве вече само при вида на всичките пръскала за нос  Cry

# 188
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 753

˙·٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙

Предучилищното образование става задължително за 4-годишните деца, решиха депутатите с гласуването на второ четене на текстове от новия Закон за училищното и предучилищно образование. Гласуваха 122 депутати, от които 86 – „за”, 33 – „против” и 3-ма се въздържаха. Новите промени трябва да влязат в сила от 2016 г.

Когато детето непосещава ДГ обикновенно родителите записват децата си в ПГ в училище - това е почти като да са на училище децата - имат часове, междучасия, обяд и занималня. Това, което не ми харесва като цяло е, че децата неспят наобяд. Иначе обедното им междучасие е от 12-14ч.
Бих препоръчала да се ориентират родителите към училището, което ще посещава или се надяват да посещава детето и от там и предучилищната да е на същото място!  Peace

# 189
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 753
Ку-ку пак няма никой.
Аз да се похваля в събота и неделя ще ходим на скиииииииииииииииии и хижичка - БЕЗ БАГАЖ / ДЕЦА имайте впредвид! Супер хепи съм!  Mr. Green

# 190
  • Мнения: 52
Simple Smile направо си за завиждане...Simple Smile Ние пък отново сме си вкъщи със сополи и много лека температура засега не сме ходили на лекар пие инфлуцид и тонзилотрен..
но исках по да похваля ето тези карти:http://cleverbook.net/?cat=181-Вики мн ги хареса.. и дап опитам : Някой дали има останалите занимателни игри?

# 191
  • Мнения: 19
Привет. Отдавна не съм писала, но влизам от време на време да чета.
Честито на всички майчета, които очакват следващите си рожби.
Включвамс е да пиша по повод книгите на Клевърбук. На Митко му подариха два от комплектите карти и той много се забавлява с тях - първо нарисувай 100 животни и после смешните карти. Определено ми харесват и сега се загледах и в другите предложения.
А що се отнася до Бърборино и други подобни списания, се спрях на списание Много знай. То е аналогично на Бърборино, но ми се струва, че има повече задачки и странички за оцветяване.

# 192
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 753
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 193
  • София
  • Мнения: 608
Привет и от мен!
Стискам палци за нови попълнения  Simple Smile
За картите Клевърбук - Албена много ги харесва, има с животните. Племеничката ми има друг вид, не си спомням какви бяха точно, и си ги разменят.
За предучилищната аз нямам думи просто. Та те са си бебета на 30%. Синът ми на 6 г беше предучилищна в градината - ами детето си имаше нужда от сън и почивка. Не знам какво искат да постигнат с това "образование"  Shocked
Ние ходихме на СПА в Девин преди 2 седмици - мноооого хубаво си починахме, децата не излязоха от басейна. Ходихме до Ягодинската пещера, до Дяволското гърло, видяхме язовирите по пътя. За лятото нямаме планове - каквото стане. И аз не ги обичам тези ранни планирания - поне при нас никога не сработват. Mr. Green

# 194
  • Мнения: 52
Привет и мен  Hug Имахме тържество за осми март....очарована останах-страхотни бяха всички и сякаш изведнъж осъзнах колко е порастнала моята малка дъщеря.....Боже колко бързо лети времето!...
Момичета дайте предложения за море с хубав и чист плаж, не държим да е хотел, може къща или бунгало...

Общи условия

Активация на акаунт