ДЕКЕМВРИЙЧЕТА

  • 53 461
  • 257
  •   1
Отговори
# 90
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ние не сме се оправяли от 3-ти декември. Разбута се точно за рождения си ден и от тогава редува какво ли не. Изкара първата седмица на януари на градина и от тогава съм я спряла. Мисля да я задържа до към средата на февруари или чак през март да я пусна. И сега са едни рокади, едни гимнастики с бабите. Поне за сега ми влизат в положението и ми я гледат  ooooh! Ще видим до кога ще ни изтърпят!
Иначе изредува 2 антибиотика, безборй сиропи за кашлица, ходихме и на пневмофтизиатър, снимки правихме, синуит диагностицираха. Сега е на вентолин и някакъв имуностимулант - Биозин. Замислям се все повече за коластрата, че милото много се измъчи вече с тия гадни сиропи. А дори й е станало навик да диша насечено и с пъшкане заради вечно запушения й нос. Пък кашля като се събуди  Confused
Вчера слушах по новините, че се задава и грипна епидемия. Дано до март да отшумят грипчетата и тя да оздравее, че да си ходи на градина редовно!
Дано и всички малчугани да оздравеят скоро   bouquet

# 91
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Благодаря на всички за прекрасните пожелания!

Болните да оздравяват бързичко!

Никола говори много правилно, но често буквичката "Л" заменя с "Р" и става "реря Иринка"

# 92
  • Мнения: 58
Здравейте!
Нинка честит рожден ден със закъснение  newsm51
И ние сме в групата на болните за жалост, първите дни беше с ужасна хрема и сетих се аз за помпата за носле, добре че беше тя. Та сега е много по-добре. Препоръчвам ви момичета, още след първото почистване спа цяла нощ, иначе се давеше. И аз мисля да го пусна на градина след 3-4 седмици, като мине грипния сезон.
Сутрин милия го тъпча с коластри, рибено масло, витамин, инфлуцид и пак се разболя.


За говора : все още говори доста неправилно, ето част от  неговите думи:
конструктор- "тунтура"
прахосмукачка- "тутачка"
компютъра-"поколя"
мечо-"нечо"
вземи-"неми" и такива разни френски думи Simple Smile

За яденето: все по-често ми отказва супите, готвено chef
Иска сандвичи, пици ей такива работи  food002
За мое щастие яде с кеф плодове и зеленчуци. А за нещастие умира за желираните бонбони HARIBO.

Абе иначе си пада доста по каките- в градината се научил д прави "манджи", шпагат....


Другата новост не иска да му чета книгите, той сам си ги "чете ", а майка му винаги е принцесата  newsm62










# 93
  • София
  • Мнения: 3
Честит сняг на всички!
Как ми се ходи с шейната и детето навън! Ако през уикенда температурите не паднат много, ще го направим! Прави м и снежни човеци, стъпки в снега, голяма забава е Simple Smile

И да ви се похваля- очакваме да ни се роди първи братовчед през март! - чакаме го вече повече от две години! Simple Smile Сега организираме за бъдещата мама "бебешко парти" (baby shower), което ще се проведе у нас. Покани, украси, много приятни емоции!

А снощи Елиза ми подари гердан, направен от макарони. Правили го в детската, нейният се скъсал, тя плакала и направила втори. Подари ми го вечерта и оттогава съм постоянно с него Simple Smile Е, сега на работа го махнах, но тя иначе държи да го нося. Много сладко ..Simple Smile

# 94
  • Мнения: 52
и Вики правят гривни и гердани от макарони,рисуват картички и много е весело като я взимам от детската-всеки ден имаме по нещо за вкъщи.Днес и вчера си е вкъщи,днес бяхме много навън,правихме снежни човеци.....голяма забава падна с двамата мъници ,поздрави на всички  Hug

# 95
  • Мнения: 11
Привет на всички   bouquet  bouquet  bouquet  Реших да се включа в тази тема , защото и ние имаме декемрийска малка дама. На 30ти дек . стана на три.

Имам и следния въпрос:
Има ли някой , който може да сподели опит за инхалации с капки адреналин?

След поредното разболяване с кашлица и т.н. си взехме инхалатор, за да лекуваме сополи и кашлици всякакви.При последния преглед педиатърката ни изписа инхалиране на адреналин +физ.р-р
От няколко дни търся инфо, обаче не намирам... newsm78
благодаря

# 96
  • Мнения: 6
Привет на всички   bouquet  bouquet  bouquet  Реших да се включа в тази тема , защото и ние имаме декемрийска малка дама. На 30ти дек . стана на три.

Имам и следния въпрос:
Има ли някой , който може да сподели опит за инхалации с капки адреналин?

След поредното разболяване с кашлица и т.н. си взехме инхалатор, за да лекуваме сополи и кашлици всякакви.При последния преглед педиатърката ни изписа инхалиране на адреналин +физ.р-р
От няколко дни търся инфо, обаче не намирам... newsm78
благодаря
ЗДРАВЕЙ galinaM
аз взех инхалатор след като синът ми направи два алергични спазми.
много съм доволна от него
за сега съм правила инхалации само с вентолин и физ р-р
но адреналин не съм използвала ако искаш мога да ти пиша как дозирам вентолина

# 97
  • Мнения: 11
благодаря за отговора.
аз засега само по лекарско предписание съм ползвала проспан , а вентолин само сироп за пиене.обаче много се учудих с този адреналин - определено действа.детето беше със силна , изключително суха кашлица, предшествана от хрема, която мина от инхалации и осцилококцинум. обаче ден след това се появи кашлянето и според педиатърката е ларингитна кашлица - предписанието беше 1 ампула адреналин на 2-3 приема да се инхалира +2мл физ.р-р.

а всъщност такова лечение май е по-рядко срещано, по-често изписват капки съдържащи адреналин newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 98
  • Мнения: 23
Здравейте мамчета.Не съм влизала многоооооооооо отдавна при вас.Реших да ви хвърля по един поглед.
И ние бяхме много болни декември месец дори стигнахме до болница.За сега всичко е наред но Елизабет си е у дома,и до март поне не смятам да я пращам на градина.Аз давам вече коластра но незнам дали ще има ефект и какъв ще е,надявам се да има.Видх че сте коментирали за говоренето,Ели също все още не говори правилно ,всичко говори ни повечето по бебешки ако мога така да се изразя,но мен това никак не ме притеснява.Интересното е че я улавям на моменти някои думи да ги казва изключително правилно,и това ме навежда на мисълта че нарочно си говори така по бебешки.
Пожелавам на всичко болни деца бързо оздравяване  Hug
и ще ми е интересно ако дадете малко повече информация за тези инхалации ,как точно се правят  newsm78

# 99
  • Мнения: 11
Здравейте мамчета.Не съм влизала многоооооооооо отдавна при вас.Реших да ви хвърля по един
Пожелавам на всичко болни деца бързо оздравяване  Hug
и ще ми е интересно ако дадете малко повече информация за тези инхалации ,как точно се правят  newsm78
Инхалациите ние ги правим от месец ноември мисля беше, винаги когато се появи кашлица.взехме инхалатор след една доста продължителна кашлица с неясен произход -около месец, която не се повлия нито от противоалергични сиропи, нито от антибиотик. и така след като бяхме пробвали какво ли не педиатърката ни прати на инхалации с проспан + физ.р-р.след няколко процедури определено имаше ефект-направихме 10процедури в поликлиниката.също така преборихме през януари пък  суха кашлица с няколко процедури с адреналин+физ.р-р. взех си и бромхексин(пак след конс. с педиатъра) за влажна кашлица. засега не съм давала
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=618183.45
тук има инфо за самите инхалации

Последна редакция: чт, 16 фев 2012, 22:44 от galinaM

# 100
  • София
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен. Не знам дали всички ме помните, аз и преди време не бях от най-редовно пишещите тук във форума.
Да са ни живи и здрави вече порасналите дечица.
А ние се сдобихме с още едно декемврийче, този път набор 2011  Simple Smile Казва се Теодора, Теа й казваме  Simple Smile
Марти ходи на детска градина от скоро. Покрай грипа го бяхме спрели и известно време си се гледахме вкъщи. Сега само с едно дете си е направо лесно  Simple Smile и дори остава повече време за компютъра.

# 101
  • Мнения: 130
Честита Баба Марта!
Бъдете здрави и усмихнати!  Hug




maigto ,честито още едно декемврийче във вашият дом!
Да са здрави, послушни и много щастливи малките човечета и много да ви радват!

# 102
  • Мнения: 3
Привет, момичета!
Пожелавам ви много здраве и щастие в семейството преди всичко!
maigto, честита дъщеричка. Нека е жива и здрава, много щастлива и красива  bouquet
На всички болни- бързо оздравяване!
И имам една идея- да направим една пролетна среща с дечицата.
Приятен ден мами и много усмивки.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 326
Привет!
Отдавна не съм влизала. Искам тихичко да се похдаля, че ще си имаме октомврийче 2012.
Стискайте палци да мине всичко лесно и безпроблемно. Днес поне видяхме сърдечни пулсации.

Бъдещия батко расте и дивее. И говори, говори. Едни смешки съчинява, приказки разказва. За думичките-бисери казва: "шлюпогащник" - чорапогащник, "кефли" - чехли, "амя"-ламя, "вохоря"-говоря. Всичко друго го казва нормално и разбираемо. В някои думи си кайва "р", в други го замазва. Предполагам зависи от струпването на гласни и съгласни. Иначе много бързо помни текстове на песни, приказки. Знае наизуст цялото представление за 8.03 и репликите на всички деца Joy Дано само на събитието да не забрави своите и да се притесни Laughing
Прегръдки и усмивки на всички Hug

# 104
  • Мнения: 1 131
Привет!
Отдавна не съм влизала. Искам тихичко да се похдаля, че ще си имаме октомврийче 2012.
Стискайте палци да мине всичко лесно и безпроблемно. Днес поне видяхме сърдечни пулсации.

Бъдещия батко расте и дивее. И говори, говори. Едни смешки съчинява, приказки разказва. За думичките-бисери казва: "шлюпогащник" - чорапогащник, "кефли" - чехли, "амя"-ламя, "вохоря"-говоря. Всичко друго го казва нормално и разбираемо. В някои думи си кайва "р", в други го замазва. Предполагам зависи от струпването на гласни и съгласни. Иначе много бързо помни текстове на песни, приказки. Знае наизуст цялото представление за 8.03 и репликите на всички деца Joy Дано само на събитието да не забрави своите и да се притесни Laughing
Прегръдки и усмивки на всички Hug

И едно тихичко :"Честито"  Hug

Момичета,не съм ви забравила-наблюдавам ви,ама вие мноооооого рядко пишете  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт