Тук сме събрани ЮНСКИТЕ мами - с малки шкембета и големи тигани

  • 23 040
  • 716
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 300
Freed, моите соленки вече са във фурната, да видим как ще станат, че солта ми е малко май, ама нали сиренцето е соленко. хубаво миришат...
Но май не е много добре, кулинарните постижения да се описват тук, все пак сме бременни и не знам за вас, но на мен ми се прияжда като видя нещо.  Май мястото им е в кулинарната тема на БГ МАММА.  chef

# 601
  • Мнения: 2
Здравейте мамита, днес съм много доволна цял ден вънка на разходка бяхме и с ядна приятелка се видях и събрах, колкото се може повече слънчеви лъчи  Grinning
Сега мисля да готвя пиле с ориз и гъбки, много обичам, а соленките Freed изглеждат доста апетитно и мисля да пробвам да ги направя утре за закуска   chef
Относно татковците по време на раждане мисля, че специално моя мъж ще е най-добре да чака отвън, така аз ще съм спокойна, а и той мисля че ще се чувства по-добре  Grinning
Ами хубава вечер от мен, аз отивам да готвя  Hug

# 602
  • Мнения: 0
Благодаря ви за отговорите  Hug   bouquet
А спите ли по гръб все още?Моля ви кажете ми,защото на мен така ми е удобно,но се притеснявам дали е безопасно?

# 603
  • Мнения: 513
krasavica, във Фемина казваш, че си ходила. Моята докторка и тя май там иска да ме праща. Може ли дадеш малко повече информация? Колко време по-рано си записа час, колко струваше прегледа, колко време беше, отношението как беше и каквото още се сетиш. Ще съм ти задължена Simple Smile

Ходих във Фемина при д-р Димитров, той май им е шеф там. Миналата бременност случайно попаднах при него и останах доволна. Записах си час две седмици по-рано, но сигурно и по-късно може, като че ли нямаше голям наплив. Прегледът струваше 70лв., ако исках диск, трябваше да платя още 10, но реших, че не ми трябва. Продължи около половин час, лекарят много подробно обясняваше всичко, което вижда. Накрая ми дадоха няколко снимки и някакъв документ за състоянието на бебето, примерно сърдечна дейност- да, не знам какво си-в норма. По време на прегледа срещу теб има голям екран и се вижда бебето. Много е вълнуващо. Въобще не предполагах, че в тези ранни седмици е вече толкова добре оформено.

# 604
  • Мнения: 513
Да попитам- връзвате ли се с колани, когато пътувате в кола? Знам, че от един  момент не трябва, но кога точно и има ли опасност за бебето или само за майката, например да се обеси, ако и е много голям коремът и коланът и минава около врата? Аз не шофирам, само се возя, връзвам се с колан, но днес се сетих, че може да е проблем.

# 605
  • Мнения: 145
Аз си спя основно по гръб и до момента не съм прочела в надежден източник, че не трябва. Само пише, че от един момент нататък е по-удобно за самата бременна да спи настрани.

Относно коланите всъщност не трябва да минват през корема, а под и над него, това е.

# 606
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Относно коланите, аз престанах да го слагам още след трансфера..просто пътувам по около 2 часа на ден и има опасност да спрем рязко някъде по пътя..все си представям това и си мисля, че може да навредя на бебо..вчера питах един бивш полицай, който работи при нас и той ми каза, че по време на бременност закона позволява да съм без колан..а за спането, прочетох няколко статии преди малко и пише, че е хубаво да се избягва спането по гръб и корем в по-напреднала бременност..тази седмица ще питам доки и ще пиша какво ме е посъветвала..
сега и аз отивам да направя тези апетитни соленки Laughing

# 607
  • Мнения: 1 436
По гръб по принцип не спя, но знам че на този етап няма проблем. Като започне да има проблем, то и ще стане неудобно.

Предния път си слагах колан докрая, смятам и сега да е така. Едната част отива под корема, другата над и готово - нищо не притиска бебето. За обесени от колан не съм чувала, но за такива без колан изхвръкнали през стъклото съм. Но всеки си знае, де  Peace

# 608
  • Мнения: 300
Маргаритката, аз по принцип си спя настрани, но с първата бременност, към 7 месец мисля беше почна да ми тежи да спя по гръб, тогава бебето е по- голямо и притиска някой органи на майката. Докторката ми обясни преди, но не помня вече. Та ми се е случвало сама да се събуждам от това, че съм се обърнала по гръб, но това става като ти порасне корема.

Колан си слагам всеки път като шофирам и като се возя, ако не забравя. Не мисля, че пречи.

Соленките са бързи, лесни и вкусни, благодаря за рецептичката и моите мъже ги харесаха   bouquet

# 609
  • Мнения: 201
Лелеее, че много сте изписали  Grinning Ще се върна сега да ви изчета Simple Smile
Излязоха ми резултатаите на кръвната група и Rh-то от другата лаборатория - няма лъжа, няма измама А+ съм  Simple Smile

# 610
  • Мнения: 22
Здарвейте и от мен waveyДнес имах много домакинска работа и нещо се поизмирих легнах да си почина и ако маже да smile3524 но синът ми нещо сепревъзбудил и не се издържа.А днес ми е нещо много нервно и ми идва да #2gunfire #2gunfire #2gunfireнякой,а на всичкото отгоре и постоянно ми се  newsm45.Отивам да  tvЛека вечер.

# 611
  • Мнения: 0
красавица
аз също съм ходила при д-р Димитров във Фемина, но по други причини които не са хубави и няма да споменавам, той направи много за мен и аз съм му много благодарна newsm20.Сега се чудех дали да ходя при него, но тъй като го свързвам с един неприятен момемент в моя живот ходя при друг доктор.

# 612
  • Мнения: 300
Момичета, като сте ходили във Фемина, знаете ли нещо за д-р Евтимова ехокардиолог?

# 613
  • Русе
  • Мнения: 571
Петя78, аз се писах за банкета, хайде помисли си де Grinning

Няма да идвам, аз вече отказах, а и ще бъде доста задимено, ще се пуши, а аз не мога да понасям цигарен дим в това състояние.
Между другото linko5 аз като гледам вървя с теб, защото днес вече съм точно 11г.с по видеозон.

# 614
  • Мнения: 513
За обесени от колан не съм чувала, но за такива без колан изхвръкнали през стъклото съм. Но всеки си знае, де  Peace

Това за опасността от обесени от колан го чух от полицай. Пътувах с мъж с много, ама наистина много голям корем, той беше без колан и ни спря полиция. Моят познат веднага започна да обяснява как не може да си върже колана, полицаят го прекъсна и каза, че за такива като него не е задължително поради горепосечената причина. Иначе аз също предпочитам да се връзвам, невързана съм опасност за останалите в колата, което в много случаи включва и детето ми.

За спането- знам, че е препоръчително бременните да спят на ляво, но в толкова ранни седмици едва ли има значение. Аз винаги спя на една страна, така ми е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт