Валенсия

  • 11 556
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 166
Някой да знае дали в цената на Hemisferic от 7,85 Е е включено и гледането на 3Д кино или билетите са киното са отделни? Rolling Eyes
Да, това е на билета за киното всъщност. Има и комбинирани билети : http://www.cac.es/home/prices/.

# 31
  • Мнения: 330
delda, само 1 филмче ли е включено в цената? Гледах и комбинирания билет, излиза по-добре с него.
Сега се колебаем за местоположението. Харесахме си един апартамент, но видяхме, че е на Portal del Valldigna, вярно в центъра е, но тия малки и тесни улички да не ни объркат.
Мислим за един друг на Avenida del Instituto Obrero de Valencia...Дали няма да е с по-добро местоположение? Rolling Eyes А и сградите са на по-големи булеварди и са по-новички.

# 32
  • Мнения: 166
Филмът е около 50 мин, само един, ние гледахме "Морски чудовища".
В сайта пише, че комбинирания билет важи за 1, 2 или 3 дни, но на място се оказа, че всичко е за един ден. Доста натоварващо и изнервящо. Научният музей мина през погледите ни, само защото го бяхме платили вече. А исках да видя сградата и вътре.
Най-впечатляващ е Океанариума. Била съм и в Лондон, и в Барселона, и в Истанбул. Има много повече морски животни и животинища. Има и делфинариум, няколко пъти през деня има шоу.
Вторият е малко далече от стария град. Ние вървяхме пеша на връщане от Града на науката, не е непосилно, но само еднократно.
Тесничките улици не би трябвало да ви пречат. Бих предпочела първия, че все гледам да сме в тарапаната.
Ние бяхме в husareinavictoria.com‎, бях уцелила някаква промоция (това преди 2 седмици)- 50 евро със закуска.
Много важно за транспорта - BONO TRAVEL CARD - 10 билета за метро и автобус не се купуват от станциите на метрото. На автоматите има опция само за 10 билета за метро. Може и аз да не съм нацелила, но има служители, които могат да помогнат. Самият носител струва 1 евро и след това картите могат да се презареждат.
След това четох в http://www.emtvalencia.es/ciudadano/index.php, че  "Points of sale and top-up: tobacconists, authorised kiosks, and Metro stations ???"
Ако си купувате билет за летището, то е втора зона, трябва да се купи в деня, в който се пътува.

# 33
  • Мнения: 330
delda, благодаря за отзивите. Сигурно ще си останем в първия хотел. А относно Боно картата с 10 пътувания, както в Барселона ли можеш да се прекачваш неограничено в рамките на някакъв период без да валидираш наново? Rolling Eyes Откъде си взехте вие тая карта? Има ли я на летището или на някои информационни центрове, че authorised kiosks знам ли кои се водят Laughing

А билета за летището пак ли е с цена 1.5 Е на посока като е втора зона? Него направо от автобуса ще го купим на качване.

Чудя се дали да не си купим направо една Valencia Tourist Card za 25 E, но пък е валидна само за 72ч, а ние сме за 5 дни. Има и отстъпки за музеи по 15%, както и менюта с 3 ястия за 15Е в избрани заведения. Но пък сме основно в центъра и би трябвало всичко да ни е близо. Само Градът на изкуствата и науките и пристанището ще са ни далече, но ще се возим с градски транспорт.

Засега от забележителностите с вход съм заплюла само в Океанографико да влезем, Борсата за коприна и да посетим стадиона на Валенсия. Исторически музеи не ми се гледат. А църквите предполагам не са с някакъв вход или ако са, то няма да е голям. Централният пазар, който бил така колоритен също няма да е платен. Цените му високи ли са на фона на другите магазини в града? Rolling Eyes

А колко горе-долу излиза един обяд- първо-второ-трето, ако е от специланото обедно меню? newsm78

Има и някакъв парт Албуфера, на 2ч път с автобус от града. 15Е е автобуса. Дали си струва да му посетим единя от 5-те дни във Валенсия или ще имаме достатъчно за гледане и без него Mr. Green

# 34
  • Мнения: 166
Да, картата е като в Барселона, могат да я ползват и повече хора. Няма посочен период, пише "докато завърши пътуването".
Картата (важи само за първа зона) взехме от станцията на метрото до автогарата, защото пристигнахме от Барселона с автобус. Но не потърсих помощ и се сдобих само с карта за метрото. Ползвахме я да видим плажната им ивица. Впечатляващо! За автобуса купихме от автобуса еднократен билет.
Билетът за метрото до летището е 2 евро, а носителят 1 евро. Така за двама става 5 евро. Автобусите май са по-евтини, но за нашият полет трябваше да излезем в 6 сутринта и метрото беше по-удобно.

Бяхме 3 дни и половина и картата ми се стори излишна.
Входовете са дребни пари - 2-3 евро.
Ето сайт на Катедралата : http://www.catedraldevalencia.es/en/recorrido-por-la-catedral05.php
Има вход - 2-3 евро, в цената влиза и аудиогайд.
За кулата до Катедралата също има вход - като че ли 2 евро. Катедралите затварят по обяд.
Много е интересен и Museo de las Fallas - близо е до Града на науките.

Пазарът е добър, шарен и чист - работи до 3ч. след обяд.
Обедните менюта - от 9 евро до към 15.
За езерото Албуфера четох, че престоят там с организираната екскурзия (15 евро) е много кратък. Ако е за цял ден, трябва да има и обществен транспорт и ще е по-евтино вероятно. Било по-живописно като се раззелени наоколо. При 5 дни бих го пробвала.


Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 16:06 от delda

# 35
  • Мнения: 330
delda, много благодаря за инфото. Много ми е от полза Hug

# 36
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Вече се ходи и на море  Sunglasses

# 37
  • Мнения: 330
Кажи ми, че пишеш някъде от плажа там и официално ще ти завидя Mr. Green
Гледах температурата в един сайт...24 градуса...не е за печене това, не ееее Laughing

# 38
  • Мнения: 790
Пиша от Валенсия, 20 гр макс беше днес и не става за печене.

# 39
  • Мнения: 330
БебОле, весело изкарване и да разкажеш като се върнеш Hug

# 40
  • Мнения: 790
Върнахме се от Валенсия. Много ми хареса. Определено е град за пишман туристи като нас. Тъй като ние не сме извадка за туристи и не обичаме да препускаме от атракция на атракция, Валенсия ни допадна повече от Барселона. Много жив младежки град, където за вечерно ресторантите започват да работят след 8-9 часа вечерта, където не видях един голям ресторант, а навсякъде тесни местенца, където се побират три масички макс, и където и на тясната уличка, през която минават и пешеходци и коли, има изнесени масички и хора, които си седят на тях, без другото да им прави впечатление.

Хотела ни беше на страхотно място в една от уличките зад пощад реял, на който е голямата катедрала. Бяхме на самия център и това ни помагаше бързо да се придвижваме пеша, без транспорт. От станция Норд на метрото (където е ЖП гарата) до хотела ни беше 10 минути пеша. Ползвахме метрото за да отидем до океанографика и до марината и порта, където имаше много заведения.

Центъра на града (старата част) е сбита и може да се обходи пеша за половин ден да се разгледа всичко. Океанографика и цялата там извънземна структура е доста на далеч и си е нужно придвижване с транспорт. Отидохме до там, но в крайна сметка не влезнахме, защото преценихме, че ще е къде къде по-интересно да влезем догодина, когато ще сме с децата. Мястото е огромно и е нужен поне един цял ден само за него (за аквариума, мусея и всичко останало), и незнам дали ще ви стигне времето. Биопарка също го оставихме за децата, така че, в общи линии май не мога да съм ви много полезна.  Crazy
В центъра разгледахме всички катедрали, кули и други останки от онова време, но единствено влязохме в голямата катедрала, да я видим и от вътре.

Придвиждахме се с метрото, като си взехме карта за 10 пътувания и бяхме изненадани, че за разлика от Барселона, те са изцяло и само за метрото и не важат за рейсове и друг транспорт. Цената му беше около 6-7 евро. От летището не могат да се ползват, защото летището е във втора зона, а тези билетчета бяха само за първа зона. От летището си взехме билетче с две единични пътувания. Двете пътувания са по 2 евро и 1 евро се плаща за билетчето, което може да се презарежда. Така от летището до центъра ни излезе 5 евро.

Цените по ресторантите са като че ли една идея по-ниски от Барселона. Предястие основно и десерт в оферта беше между 8-15 евро в зависимост от района и вида ресторант. Имаше и бюфети за по 10 евро на човек, но нямаше типична испанска кухня в тях, та пропуснахме. Кафето в стар бакс - 2.40, сокче 3 евро.

Дано съм ви била полезна, ако имате въпроси питайте, дано имам отговора.  Hug

# 41
  • Мнения: 330
Супееееееер! Grinning Радвам се, че сте изкарали добре. Правилно ли разбрах 5 евро на човек (отиване и връщане) е билетчето за метрото? Опасно ли е вечер по малките улички в центъра? Crazy Колко време е предвижването от летището с метрото до града?

# 42
  • Мнения: 790
Не, 2 евро на човек само на отиване и още 1 евро за носителя (картата, която може да се презарежда). Ако има отиване и връщане от летището е възможно да е по-евтино, но на нас не ни трябваше, защото от Валенсия продължихме с влак за Барселона.

Метрото го взехме 2 минути след като слязохме на спирката и след 15 минути горе долу бяхме вече на станция Норд.

Никак не ми се видя опасно по улиците. Живота започва едва към 9, така че , няма как в 12 да е пусто, тъмно и страшно. Беше много оживено и светло на всякъде.

# 43
  • Мнения: 455

Има и някакъв парк Албуфера, на 2ч път с автобус от града. 15Е е автобуса. Дали си струва да му посетим единя от 5-те дни във Валенсия или ще имаме достатъчно за гледане и без него Mr. Green


Моето мнение е, че не си струва разходката по Албуфера. Идеята е, че в езерото има много интересни и защитени видове птици, само че нашия лодкар беше испанец, който не само че не знаеше английски, ами и нищо не можеше да разкаже за езерото ( имахме и испаноговорящи в групата ).
По бреговоте на езерото има къщички, които също не са особено забележителни.
Може би на някой много запален орнитолог ще му хареса, но без обучен екскурзовод няма смисъл.

# 44
  • Мнения: 330
БебОле, a този носител може ли да се презарежда с пътувания в зона 1 с автобус или метро? Rolling Eyes

Вайда, благодаря за отзивите. Отказах се. Имам опит с подобно езеро в Гърция и като се сетя беше доста скучно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт