Раждане в МД-София

  • 21 467
  • 317
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
starlet, за мен има време-през април ми е термина, но гледам да се ориентирам в обстановката по-от рано.  Wink

# 16
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
starlet, за мен има време-през април ми е термина, но гледам да се ориентирам в обстановката по-от рано.  Wink
ми правилно. Аз през цялата бременност се въртя и се чудя къде. Мислех Шейново, чудех се за ТК, последно уж към МД клоня.
Искам да попитам момичетата, които споделиха, че са раждали там, как са леглата? Видях, че на 12-ти етаж с някакви дунапренени матраци май. Много ли са твърди? Че за мен това е гранде проблеме. А пък на 7-мия гледам са с пружини...  newsm78

# 17
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз ще искам да съм на 12-ия-главно заради бебето да е при мен. Това ми основно изискване. Леглата не знам какви са сега. Като наближи ще ходя на ден на отворените врати.

# 18
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
аз ходих на отв. врати, ама така не можеш да разбереш много. Трябва да легна...  hahaha По принцип предпочитам 7-ми етаж, че аз пък не държа бебето да е при мен, щото ако там не си почина, няма кога да стане. Поне за през нощта да ги вземаха, щеше да е добре. През останалото време не ми пречи.

# 19
  • Мнения: 314
На 7-мия етаж са с пружини и са като лодки, сядаш и потъваш надолу  ooooh! , после едва ставаш, ако си секцио, разбира се. Постоянно се разхождаха хлебарки.  Sick
По-добре е на 12-тия като обстановка, много се чудех за там, но добре, че се отказах, имах ужасни болки след секциото 3 дни, че едва ставах от леглото, много ме болеше, даже 2-рата и 3-тата нощ почти не бях спала и си представям да трябваше да се грижа и за дъщеря ми .... Rolling Eyes

Не съм била пред избор къде да раждам, понеже бях с високо рискова бременност, която проследяват единствено в МД. От цяла България момичетата като мен /с този проблем/ раждат в МД София. Така че и при следваща бременност /дай, Боже  Praynig/, пак ще съм там.

# 20
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ами аз точно, защото не искам бебето да е при мен, че не се знае в какво състояние ще съм. След първото раждане се възстанових бързо, но бях страшно изтощена, защото беше много тежко и дълго. 2 нощи не бях спала, яла и ако трябваше и следващите да не мигна, че реве ту моето бебе, ту на другите жени в стаята, незнам... Мерси за отговора, има време - ще го мисля.

# 21
  • Мнения: 314
*starlet*, понеже не съм била пред избор, а и при следваща бременност няма да бъда, мога да ти кажа по наблюдение отстрани- повечето са недоволни и не биха се върнали в МД, единствено, ако нямаш мнооого вътрешен човек там  Rolling Eyes
Всички познати, които не знаеха за проблема ми, се чудеха "как съм щяла да раждам там, че там ходели всички циганки, било мизерно .... " и все такива

# 22
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
mama&sladurana , виж... Аз бях чувала същите неща и, за това МД ми беше на последно място в класацията за евентуален избор, но... Първо - като отидох на отв. врати и видях новата родилна зала, щях да падна. просто друга такава едва ли има в БГ. Второ - гинекологът, който ме следи, той работи в Токуда, та ми препоръча МД, при положение, че не мога да си позволя Токуда, заради неонтологията, контрола и специалистите. Самият той е работил и там и в Шейново. Аз му казах, че се чудя м/у двете и той настоя да се спра на МД. Аз мисля, че може би нещата се променят. Знам какво е било преди, но се надявам, че има напредък. Обмислям да се спра на варианта избор на акушерка, за да не съм съвсем на произвола. По отношение на мненията по форумите, би ли ми казала каква е файдата за прехваленото Шейново, като ти сама виждаш за какво безхаберие става дума? Добре, не е мизерно, но дали това е най-важното? И лошото е, че не е един такъв случай.

# 23
  • Мнения: 646
["как съм щяла да раждам там, че там ходели всички циганки, било мизерно .... " и все такива

Циганки раждат във всяка държавна/общинска болница... Обикновено в друга родилна зала, защото са без изследвания. Едва ли това е проблем някакъв.

# 24
  • Мнения: 98
хаиде мацки, пишете мнения за МД, ама как така темата за най-голямата болница е на 2 страница,аз също май на там съм се ориентирала, заради специалистите, но ми се иска да попро4ета мнения на ве4е родили май4ета, кой препоръ4вате при избор на екип, кои аку6ерки са добри, а ако си без екип какво се слу4ва, споделяйте    bouquet

# 25
  • Мнения: 0
Здравейте,
и аз да споделя мнението си за МД. Родих там преди 1 година сина си - живо и здраво детенце благодарение на д-р Дяволов. Бях с избор на екип за раждането и анестезията. Като цяло съм много доволна и от отношението и от базата. Бях на 7 етаж, сама в стая с твърдо високо легло, което за секцио си е супер. Чистеха по 2 пъти на ден и бях на отделна храна от другите родилки. Казвам това не за да се хваля, ако ви звучи така, а за да знаеш, че като си платиш - има отношение, което по принцип не тябва да е така. Стаята струваше 70 лв. на вечер. Моят съвет е бебето да не е при теб, защото това са ти последните дни в които можеш да си починеш и да се възстановиш от раждането.
При мен започна нормално раждане, обадих се на Дяволов и той ми каза да идвам бързо, че тъкмо сега е на смяна, което всъщност ми спести парите за избор на екип. Той си ме пое и остана дори след като му свърши смяната, защото ме беше поел. След 7 часа мъки и пълно разкритие, бебето не излизаше и тоновете започнаха да падат. Тогава Дяволов предприе спешно секцио, което когато е спешно, също не се заплаща и го извади за 20 мин. Бебето се беше осукало около пъпната си връв 2 пъти и никога нямаше да излезе, ако не беше бързата и адекватна намеса на екипа. Младия анестезиолог с който работи Дяволов е изключително внимателен. Нищо не усетих при слагането на упойката и след това на другия ден дойде да ме види. А Дяволов идваще всеки ден докато бях в болницата. Така съм твърдо за МД и Дяволов.

# 26
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
gummy bear, мерси за споделеното.  Hug А не ти ли ли сложиха упойка, докато чакаше разкритие? Казваш 7 часа мъки...

# 27
  • София
  • Мнения: 966
Здравейте и от мен. Преди почти 4 години и аз раждах там. Предродилната беше зле, но това е преди ремонта. После бях на 7 етаж. Креватите в общите стаи са със стари и провиснали пружини, което е доста неприятно първите 2-3 дни след секциото. Бях без избор на екип и отношението не беше нищо повече от това да си свършат работата и да им мине смяната. Цяла нощ почти не ми обърнаха внимание, но аз бях с изтекли води без редовни контракции и разкритие. На сутринта новата смяна ми сложиха окситоцин, за съжаление без ефект. Не ми отказаха епидурална упойка, която след това засилиха заради наложилото се секцио. Та накрая след като имах силни контракции, но без нужното разкритие ме срязаха и извадиха детето. Оперираща беше дежурната тогава др. Нашар,  на която съм благодарна за добре направената операция. Слава на Бога всичко беше наред с детето дори след като 20 часа беше без околоплодни води. Е можеха да не ме мъчат толкова дълго и да го извадят по-рано. Така или иначе той беше едър - 3950кг., аз съм дребна нямам и 160см. и с сравнително тесен таз, а и той беше разположен главично, но с гръбнак обърнат към моя, което е една идея по-добре от седалищно.
Сега съм отново бременна и събирам инфо отново и ще следя темата, тъй като въпреки всичките ми преживявания пак се замислям за МД. Там са наи-добрите опериращи и неонатолози.

ПС: *starlet* би ли споделила при кой доктор си проследяваш бременността в Токуда и малко повече инфо, че ми предстои да си избера къде да се следя и си мислех за Токуда.  Може и на лични да не разводняваме темата. Благодаря предварително.

# 28
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
anita7 , следи ме д-р Илиев от Токуда. Препоръчвам го с двете си ръце, просто няма толкова добър, компетентен, загрижен, внимателен и човечен лекар. Изключителен е! Ако само веднъж отидеш при него, просто няма да искаш да стъпиш при друг. Ще ти се иска и да намериш 2 бона, за да родиш в Токуда при него. Той специално ми натърти и то 2 пъти да не се чудя, а да се запътя към МД. Каза, че отношение не мога да очкавам в която и да е държ. болница, но в МД определено е най-голям контролът. Ако решиш да се обърнеш към него, за да ти следи бременността, пиши ми на лични - ще ти дам инфо.   Hug

# 29
  • Мнения: 150
Старлет, на 12 етаж  леглата са с пружини, от старите.
Аз също смятам, че изборът на акушерка май е по-добрия вариант. При моето раждане акушерката извади бебо и го чакаше, тя ме и ''изчисти"( от което не съм доволна). Доки слушаше тоновете и ме заши.

Циганките са навсякъде, особенно в Шейново.
Относно родилната зала, новата, разбира се, се радвам, че жените вече ще раждат в по-нормални условия, че аз раждах в една зала, където цитирам тази която приема, не е правен ремонт от 40 години Confused  важното е да сме живи и здрави, в крайна сметка  Wink

Мацки, лека до края и хубави и здрави бебчета! Hug

Общи условия

Активация на акаунт