Раждане в МД-София

  • 21 468
  • 317
  •   1
Отговори
# 30
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Cvetencenceto , бе май на 12-ти етаж не са. На отворените врати това ми направи впеачатление, но аз не знам за мен кое е по-добрия или по-лошия вариант. Не мога да спя и на твърдо, че не съм от слабичките, ама живот и здраве да стигнем до там.
Какво значи "изчисти"? За плацентата ли говриш?А защо не си доволна? А иначе и аз съм раждала в старата родилна зала. Такъв кошмарен спомен ми е, че едва ли щях да се престраша да се озова на онова касапско място, със спомените си от първото раждане. Нали знаеш, че човек свързва мястото с преживяното.

# 31
  • Мнения: 15
Привет,
родих на 31.10.2011 и трябва да Ви кажа,че преди години може да е било едно,но понежже и лежах в патологията, доста извиваха ръце за изборна екип.Момичето,с което бях в стая беше лежала също в патологията с тахикардия -три дни я бяха мъчили без разкритие с изтекли води  и с прехвърлянеот смяна на смяна докато не си плати екип.И още куп девоойки.Разбира се имаше и девойки които не си платиха и пак ги изродиха, но ми направи впечатление, че всички се държат грубо и брутално и буквално особено акушерките си просят пари.Една на 12-я етаж дори продаваше на родилките орехи за кърма-тя поне най-как да кажа почтенно се опитваше да си изкара някой лев.Платих за екип за д-р Дяволов и съм много доволна от професионализма му,но като човек е особен няма съмнение-авторитарен, троснат, подвиква ти, което мен лично много ме обиждаше и дразнеше, но го изтърпях.Действително е много добър на секцио, имам вече едно друго раждане вв Токуда и трябва да кажа, че това беше далеч по-поносимо и по-бързо се възстанових от първият път.Анестезиолозите са добри, мен ми се падна един с който се запознах предната вечер и имаше рожден ден, неисках да е той, нотой дойде на операцията ми-обезболи ме говори страшни гадости и цинизми правейки се на интересени и заспа на стола.Нищо не усетих в сравнение с първото раждане-обезболяването бешена ниво, но после ме боля еднаседмица кръста и имах главоболие.Анестезиолога очакваше и той благодарност, но точно заради болките и цинизма му, а и все пак си плащам за екип, реших че няма нужда.Анестизиологичните акушерки са прекрасни мили,бързи внимателни, страхотни.Всъщност всички си поискаха пари-акушерката, анестезиолога понеже лежах там в патологията и щъкайки се запознах с тях, д-р Дяволов не ми е поискал стотинка,а ако някой свърши страхотно задълженията си беше той.А в реанимация само говореха акушерките колко  са им малки заплатите иначе се държаха мило.В родилна зала ремонта е страхотен наистина, в реанимация също е много приятно и има грижовна атмосфера, но съветвам всички искайте си обезболяващи без да се притеснявате,въпреки че там има еднастранна акушерка която все повтаря че раждането е болка и трябва да боли и се прави на ударена.Говоря за  раждане секцио все пак, което е коремна операция и като те пусне упоойката има нужда от обезболяващо човек поне зада заспи вечерта.Прехвалените неонтолози не ги видях.След като родиш -никой не ти обръща внимание-визитациите са проформа дори не са ми гледали раната.Молех ги да ми сменят превръзката на раната с лепенка която си бях купила но едната смяна я мързеше имепрахвърли на другата и чак на 4-я ден ми я смениха преди изписването.12-я етаж е по-хубав от 7-я но лудваш-щъкат хора повсяко време,парнотонесерегулира и е жега, дацата са при теб и реват, ако не твойто надругото момиче ако не на другите две и е оратория в бокса между двойните стаи.Има и единични които са много скъпи 70лв на ден, а да не говорим че хлебарки щъкат навсякъде-храната е отврат и никой не яде, ами си купувахме от кафето долу.Препоръчвам ако си плащате стаи да е на 7-я също има ВИП, но детето ти го носят и можеш да си починеш.След родилният дом мисе  стористранно чебебето  хърка и има секрети в нослето и се  сетих ипомолих педиатъра да вземе секрет оказа се  че е имало вътреболнична инфекцция и я бяха заразили с Хемофилус инфлуенце-бактерия която води до пневмония и менингит та пихме антибиотик.Оказа се че и на други майки с които лежах бебенцата хъркат-според мен при аспирирането след раждането инструментите не са били стерилни, защото аз родих на 31-в в 14ч и на другият ден станах и в 8ч. се качих на 12-я етаж и си взех бебето при мен, няма как дриго яче да се е заразило.Това е моето раждане в Мдом.Първият път избрах болницата -Токуда, бебето беше добре аз не, този път избрах лекарят,при мен мина леко с бебето имаше проблем незнам, ако раждам трети път....

# 32
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Я.Монева , нещо не разбрах. Нали уж си платила за избор на екип, пък казваш, че на Дяволов не си дала и стотинка? Странно ми се стори това, че докато си лежала в патологията са си правели устата за избор на екип. Би ли споделила къде лежа, при кой лекар, на кой етаж? И защо те ще си правят устата за избор на екип, като те не изарждат? А Дяволов е наистина особен, не хресвам такива хора. Мисля си, че ако съм му пациентка ще се хванем за косите. А иначе сигурно е добър. Може би се изживява, като д-р Хаус.  Laughing

# 33
  • Мнения: 15
Виж, аз ходих на два прегледа при Дяволов и го  избрах за раждането.Той ме прие в патологията планово 7 дни преди секциото, но стоях 10 дни защото  имаше конгрес на анестезиолозите и деня в който той ме беше планувал да раждам, имаше дежурен анестезиолог само заспешни случай и всички планови операции ги отложиха-трябваше да родя на 27-ми но родих  на 31 октомври.В този смисъл стоях.В патологията има няколко завеждащи лекари един от тях е и Дяволов, запознах се с много момичета някой от тях бяха въртени по този начин без разкритие но те лежаха при другите завеждащи.От момичетата с  диабет, които лежат в отделението на Дяволов с никой не се е пазарил и всичките ги изроди както трябва без да плащат изборна екип, аз в някакъв смисъл бях външна и си платих, както и други които го  бяха избрали като мен.Освен избор на екип, казвам че Дяволов не ми е искал пари на ръка дори не е отворил дума и на никой не съм давала, но акушерки и анестезиолога бяха смели и се опитаха да си направят устата.Лежах 10 дни на 5 -я етаж в патологията но в тази частв която е завеждащщ Дяволов-там е хубаво приятно от към условия е супер мислех че и на горе ще е така, за тези10 дни не съм платила нищо.После след като родиш те питат  къде  искаш на 7-я или на 12- я за да знаят къде да оставят бебето.Аз следтова отидох на 12-яетаж в двойка стая която е по 40лв на ден и стоях 3 дни на 4-я ми смениха превръзката и си тръгнах пак благодарение на Дяволов, защото направи така че да ме изпишат след като го помолих-обичай.но се седи 5 или 7 дни.А че си вярва и се изживява като д-р Хаус може би ному липсва финеса на д-р Хаус по по български е как да кажа и има наистина странно почти абсурдно чувство за хумор.
Я.Монева , нещо не разбрах. Нали уж си платила за избор на екип, пък казваш, че на Дяволов не си дала и стотинка? Странно ми се стори това, че докато си лежала в патологията са си правели устата за избор на екип. Би ли споделила къде лежа, при кой лекар, на кой етаж? И защо те ще си правят устата за избор на екип, като те не изарждат? А Дяволов е наистина особен, не хресвам такива хора. Мисля си, че ако съм му пациентка ще се хванем за косите. А иначе сигурно е добър. Може би се изживява, като д-р Хаус.  Laughing

# 34
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Аз също лежах през ноември в патологията на 5-ти етаж при Попиванова. Чудно ми стана какво има да те въртят, за това. От там имам впечатления от Дяволов. Не се чудя защо си лежала, а как така са въртели момичетата, като лекарите в това отделение не израждат или аз поне така си мисля. Това не схванах. Имаше там някои момичета, които тръгнаха да раждат без избор на екип. Говрих си с тях, никой нищо не им е намеквал. Сигурно е различно де при всеки.

# 35
  • Мнения: 15
Незнам.Дяволовможе да е особен чешит,но пари на ръка не иска не те мота дори е твърде директен.Момичето, с което бях в една стая беше също от отделението  на Попиванова, но от три дена раждане се беше принудилада си плати екип за да й обърнат внимание.

# 36
  • Мнения: 499
Здравейте,

Много се радвам, че най-после има тема за Майчин дом София. Преди да родя и аз се чудех как може за най-голямата болница да няма отделна тема. Това, което аз мога да кажа, е с две ръце препоръчвам да родите там. Да, материалната база не е лукс, но специалистите са на ниво.
Аз отидох в 23 часа с кръвоизлив в 34та седмица без нито един документ, освен лична карта. Жената от спешното беше много любезна, в тази нощ имаха доста работа. После е показала на мъжа ми, че за последните 2 часа имат приети 8 родилки. След преглед, долу в спешното, се оказа, че съм с пълно разкритие и веднага ме качиха в родилна зала. Наистина обновените зали са страхотни като условия и апаратура, включително и за бърза реакция при проблеми с бебето. Акушерките бяха мили, е малко ми се развикаха при напъването, но после жената се извини и каза, че е било, за да свършим работата. След раждането бебка веднага вече отведена в неонатологията - тя се роди 1500 гр. само. И тук е времето да кажа, че неонатолозите там са страхотни, само заради това дори си стрева да родите там. Някоя майка по-нагоре беше писала, че не ги е видяла и по-добре за нея, това означава, че е нямало проблем с бебето й. Още докато бях в родилна зала дойде дежурната лекарка от неонатологията и ми обясни, че най-вероятно има инфекция, което се потвърди по-късно от изследванията, и са й включили два антибиотика. аз си избрах да съм на 12тия етаж, заради собствената баня и тоалетна. Леглата там не са с пружини, няма хлебарки, поне аз не видях, храната не съм я яла. За бебета нямам наблюдения, тъй като и на другото момиче при мен бяха в неонатологията. Наистина визитацията сутрин беше формална, отношението невинаги е добро, особено като дават сведенията за бебета, след като те изпишат може само един седмично да го виждаш, докато не почнеш да го храниш, но въпреки всичко пак там бих родила и го препоръчвам. Благодарение на тези специалисти там, дъщеря ми е жива и здрава, а имаше и бебчета родени по 500-600 грама. Сега още си ходим при лекарката от там и е факт, че помнят за всяко бебе основните неща.

Ако имаш други въпроси, на среща съм, но твърдо и според мен раждай в МД.

# 37
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Смуси , здравей, знам историята ти от отчетната темичка. Радвам се, че сте добре вече с бебето. Малката расте и наддава сигурно.  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 28 595
... бърза реакция при проблеми с бебето.
...

Затова и аз раждах там. Вярно е, че относно условията може да се желае много, но ако имаше някакъв проблем с бебето, никакви идеални условия нямаше да ме топлят.

# 39
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
... бърза реакция при проблеми с бебето.
...

Затова и аз раждах там. Вярно е, че относно условията може да се желае много, но ако имаше някакъв проблем с бебето, никакви идеални условия нямаше да ме топлят.
Сподели за твоето раждане, ако искаш!  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 28 595
Ами нищо особено не беше. Родих секцио, хич не останах във възторг от операционната, но за сметка на това хората си свършиха работата много добре. При мен стана много бързо, защото се беше получило объркване с часовете, та ме оперираха 2-ма. Не разбрах кога ми сложиха упойката - само ми казаха да се обърна настрани и да се свия, а след това ми помогнаха да легна по гръб. След това, в реанимацията, акушерката беше страхотна.  Бяхме 2 пациентки в стая, но тогава бях на обезболяващи и спах доста. Помня, че непрекъснато ме караше да пия по няколко глътки вода. На следващата сутрин ме качиха на 12-ти ет., дадоха ми детето, а аз изпаднах в ужас като го видях. Бях убедена, че ако го хвана, ще го счупя, не можех да повярвам, че е толкова ситно и изпаднах в тотална паника като се разплака за пръв път. Което обяснява защо забравих да си взема багажа от предишната стая  Laughing Чак като се сетих как се казвам, започнах да обръщам внимание на обстановката. Ставаше. Леглата не бяха с пружини (което е голям плюс, особено при секцио), бях в двойна стая, в която има хладилник и малък тв, няма кабелна, има собствена баня и леглата за децата. Аз останах доволна като цяло, но имаше неща, които не ми харесаха. Напр. първото момиче, с което бях в една стая беше решило да не кърми. Акушерките доста се заяждаха с нея. В началото бях в Патологията. Там пък имаше една жена, май в 6-ти месец, но детето беше загинало, която я дължаха доста време без да предприемат нищо. Предполагам, че ставаше въпрос за пари. Така че, има и плюсове, и минуси, но ако забременея сега-засега пак бих родила там.  Simple Smile

# 41
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
С избор на екип ли си била?

# 42
  • София
  • Мнения: 28 595
Да.

# 43
  • Мнения: 1 767
И ние се насочихме към Майчин дом именно заради неонатологията. Доколкото разбрах, ще съм със секцио, но се притеснявам, че досега на нито един преглед не съм ходила в МД. Следя се при д-р Сигридов в клиника Малинов/ Надежда. Смятам след като си взема 45-дневния болничен преди раждане да замина за София до раждането и тогава да отида в болницата. Притеснява ме дали не е късно тогава?
Ако си планувано секцио избора на екип е задължителен, нали? Каква е цената му - 860лв ли?

# 44
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
аничка, разбира се, че не е задължителен изборът. Нали е по медицински причини?

Общи условия

Активация на акаунт