Висок пролактин и аденом на хипофизата - 5

  • 103 213
  • 829
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 302
Медунка, спокойно. И моят цикъл винаги е бил редовен, не съм имала секрет от гърдите, нито някакви други оплаквания. Като тръгнахме да търсим причина за не-забременяването ми, така открихме високия пролактин. Иначе принципно други оплаквания биха могли да са чести главоболия, проблеми с очите, например ограничено периферно зрение или двойно виждане. Не е страшна тази диагноза, важното е да се открие и да се знае какво е.

# 61
  • Мнения: 2 386
Хайде и аз да се включа. Имам насрочен ЯМР на главата за след 2 седмици. Междувременно ходих в местната fertility clinic в Сиатъл и ми направиха генетични изследвания, хормонални и ехограф. Чакам резултати и си се тревожа на воля в момента.  Whistling

# 62
  • Мнения: 20
Няма за какво да се тревожите, наистина този аденом не е толкова страшен, въпреки, че така звучи Grinning Grinning желая ви успех и бързо оздравяване Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2

Здравейте момичета

Имам следната диагноза ако може някой да ми я разясни
Добра диференциация между адено-и неврохипофиза
В структурата на неврохипофизата в ляв дял постинфундибуларно се визуализира аденоматозен нодул хипоинтензен в т1 и с размер 5мм
девиация на инфодибулума вентрално

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Момичета, имам 2 опаковки достинекс, (изписват ми малко повече) с годност до юли 2012, ако някой има нужда мога да му пратя с Еконт, само пощенската такса ще трябва да си заплати...

# 65
  • Мнения: 66
Здравейте момичета, преди дни си взех контролното изследване на пролактина и след пиене на бромокриптин месец и нещо имам хубав резултат 126 при референтни 50 - 513, спаднал ми е почти три пъти . Сега само ще чакам за направление за ядреномагнитен резонанс в края на февруари и се надявам да нямам нещо в главицата си. Щастлива съм от резултата и исках да се похваля...
Успех на всички Hug

# 66
  • Мнения: 3 241
Браво Ани, дано си остане все така в норма  Hug
Кажи после дали са намерили нещо на резонанса.

# 67
  • Мнения: 66
Ще кажа разбира се и дано не се открие нищо.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Опаковките са обещани вече:)

# 69
  • Мнения: 2
Благодаря за вниманието

# 70
  • Мнения: 20
brumba,  за съжаление тук не сме лекари и след като никой не е писал по въпроса ти, явно не може да ти разясним. попитай лекуващия си лекар, той следва да знае повече Simple Smile желая ти бързо оздравяване.

момичета, вярно ли е че, ако аденомът не секретира хормони, трябва да се оперира?

# 71
  • Мнения: 451
Здравейте Hug

То вие вече сте стигнали до 5-та страница,аз чак сега се записвам ooooh!
Тези дни ще ходя да изследвам пролактин,че имам съмнения Thinking.След като родих нещата се бяха оправили като с магическа пръчка,както ми бяха казали,че ще стане Ивенцето и др.момичета,но изведнъж ми спря МЦ след 2-3 месеца когато всичко беше като по часовник.Естествено първият виновник за който се сетих е пролактина и др.седмица ще ходя да го изследвам....дано да греша Praynig

момичета, вярно ли е че, ако аденомът не секретира хормони, трябва да се оперира?

така съм чела и чувала,но най-добре консултация с док Peace

# 72
  • Мнения: 20
Да, разбира се, в понеделник съм на ендокринолог, стискайте палци! Hug
Lussy, пожелавам ти всичко да е наред!

# 73
  • Мнения: 20
а и забравих да попитам - за тези, които сте минали вече през това-
кои хормони обикновено се изследват при аденом на хипофизата? знам че е индивидуално и че лекарят ще прецени, но споделете как е било при вас!  Grinning

# 74
  • Мнения: 66
Здравей joan_25, на мен ми изследваха пролактина който е повишен, но това не е задължително да е от аденом на хипофизата, аденома се открива при изследване с  ЯМР и след изследването се установява дали имаш или не аденом. Поне с такова впечатление съм останала след всичко прочетено дотук, но нека се включат и други момичета от форума. Аз още не съм била на ЯМР , чакам направление от ендокринолога , евентуално за края на февруари.

Общи условия

Активация на акаунт