НОРВЕГИЯ - 42

  • 62 871
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 062
Отдавна не съм се появявала, но с новата работа съм 8 часа пред компютър, така че.........
Пожелавам на всички страхотно лято ( без повече дъждове ) Simple Smile

# 691
  • Мнения: 2 786
Ркб, едва ли ти е до компютър и вкъщи с такава работа, да.  Wink

Слънчево лято на всички и много отпускарско настроение.  Grinning

# 692
  • Мнения: 14
Вие на това лято ли му викате  Joy По-скоро е рааааанна пролет за мен.Пожелавам ви хубава и суха отпуска   bouquet

# 693
  • Мнения: 1 265
 И от мен хубаво и слънчево лято. С много усмивки и настроение !!!!!   grinning039 1swing newsm41

Някой знае ли как се казва на норвежшки "многолистно тесто" /бутер/ и евентуално къде може да се намери. Сина ми е сам за лятото и се опитва да готви  newsm78

# 694
  • Мнения: 2 786
Сем, срещала съм две имена - butterdeig (бътърдай) и smørdeig (смьордай). Общо взето е едно и също.  Grinning За бутер тесто става дума, нали?

# 695
  • Мнения: 0
Здравейте норвежки мамиии Simple Smile) Аз съм норвежка леля отседнала в Ставангер Simple Smile) Чета почти всичко което пишете от край време   bouquet  До края на август ще гледам племенника ми тук и евентуално догодина стягам багажа за постоянно...с надежда да ме приемат в университетът тук в Ставангер за магистратура Simple Smile Прочетох и предполагам че всички сте отпуски Simple Smile) Приятно прекарване и се радвайте на слънцето докато го има  Laughing

# 696
  • Мнения: 0
Здравейте отпускари хващайте самолетите и идвайте в България ,тук е супер време,морето е като чай.Днес ми беше първия плаж ,супер е.Дано всички имате късмета да си дойдете  Grinning Sunglasses  sport027  Nature Sunny

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте отпускари хващайте самолетите и идвайте в България ,тук е супер време,морето е като чай.Днес ми беше първия плаж ,супер е.Дано всички имате късмета да си дойдете  Grinning Sunglasses  sport027  Nature Sunny
#Crazy Аз до колкото разбрах е към 38° и се очакват по-високи температури ... при тукашните макс 20° мисля че шокът ще е голям след такава промяна Laughing Аз се прибирам към края на август и се надявам големите жеги да са отминали  Simple Smile

# 698
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
ами вчера сигурно беше към 23, 24 градуса тук в Ставангер и мога да ви кажа, че умрях от жега, само сянката си търсех. Ама си е кеф де  Mr. Green

# 699
  • Мнения: 71
Здравейте! Виждам, че сте вече отпускарски/ваканционно настроени  Wink Пожелавам ви приятна почивка! Тук наистина е ужасна жега не се излиза между 10 и 18 ч.. Аз се шегувам, че акумулирам топлина, защото след месец е голямото местене при нас - идваме вече всички  Simple Smile

# 700
  • Мнения: 0
Здравейте, мили момичета.
От доста време ви чета и ето реших да пиша и аз. Първо да се представя  Grinning Казвам се Силвия и съм от Бургас. Приятелят ми е от Осло, заознахме се в интернет на шега. Бях скоро за месец там и много ми хареса чистотата и спокойтвието. Сега Август пак ще ходя за около месец и ако всичко е наред мислим есента да се местя при него. Много ще се радвам ако ме приемете сред вас и ако има някой от Осло да се видим.  Wink Бих искала и да попитам ако някой е запознат вярно ли е, че курсовете за език там са близо 2300 лв. за 100 часа. Това е ужасно скъпо. Аз искам да науча езика на високо ниво за да държа изпит и да ми признаят магистратурата от Бг. Има ли по-евтини възможности за учене на език, например от университета? Също да попитам четах по сайтовете, че имам право 3 месеца да стоя там. Това 3 месеца за година ли е или за един път? Разбрах и, че ако подам молба в полицията за временно пребиваване мога да стоя 6 месеца, а ако искам да работя ми трябва договор. Преди години минах по този път в Германия от нулата и знам че няма да ми е никак лесно, но съм решена да се боря. Ще се радвам някой да ми пише и да стана част от вас. Още не съм мама, но кой знае ... дай Боже да ми се случи това щастие. Приятен ден... тук е такава жега, хубаво, че съм на морето  Nature Sunny

# 701
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
аз до колкото зная от моята приятелка - на всеки 3 месеца напуска страната и се връща  newsm78

иначе курс знам, че има в София, може да провериш евентуално, със сигурност е по-евтин  Peace

# 702
  • Мнения: 0
Здравей Силве ,в Бургас има курсове по норвежки като за начало ще ти помогнат,казвам за начало защото там преподават хора които никога не са били в Н-я. Rolling Eyes Но за начало става.

# 703
  • Мнения: 0
За София знам, аз живея в Бургас и няма как. Иначе за Бургас знам, че има само на едно място, но те много рядко водят този курс, само когато се съберат хора и за сега няма да има. Някой знае ли в Норвегия как стоят нещата? Къде е най-евтино там да се учи и за да оставаш по 6 месеца само договор ли се иска? Понеже бащата на приятелят ми има магазини и си мислехме ако е за единия договор, но се притеснявам, че може да проверяват дали наистина работиш там. Аз сега се прибирам от вън и е такава жега. Не мислех, че ще го кажа, но ми липсват 20-те градуса  Rolling Eyes

# 704
  • Мнения: 14
СИЛВЕ,тук забрави някой да ти напише фиктивен договор,особено норвежец,пък било то и бащата на гаджето ти.А и ти самата трябва да си плащаш осигуровките върху фиктивната заплата,която дори и минималната да е не са малко пари.Курс сега кара една приятелка към фолкеуниверситет като едното й ниво е около 5000 кр.
Бай дъ уей и аз съм от Бс,ще идвам август и се надявам все още да е жега,че тук ако не се удавя,ще ми изгният костите от дъжд  Joy

Общи условия

Активация на акаунт