Познай коя е книгата - 4

  • 26 192
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
Нямаше да е естествено иначе- великан си цитирала, великан!
Ето ви сега още един литературен гигант:

"Тогава той я погледна и я видя гола до кръста такава, каквато си я представяше. Раменете и бяха сбръчкани, гърдите увиснали, а ребрата покрити с бледа, студена кожа като на жаба. Тя се прикри с блузата, която току-що беше съблякла, и угаси светлината. Той стана и почна да се съблича в тъмното, като хвърляше дрехите една след друга по нея, а тя със смях му ги връщаше."

"Любов по време на холера", Маркес?

# 16
  • Мнения: 1 210
Хайде, Какао  Grinning

# 17
  • Мнения: 258
"През цялото време, докато трае връзката ни, в течение на година и половина ще разговаряме по този начин, няма да говорим никога за нас. Още от първите дни знаем, че общо бъдеще не се предвижда, така че няма да говорим никога за бъдещето, ще си разменяме реплики, малко нещо журналистически, противоречащи си, еднакво безсъдържателни."

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 21:11 от Cacao et chocolat

# 18
  • Мнения: 1 733
Идея нямам от кого е цитатът, но се записвам Simple Smile

# 19
  • Мнения: 258
Да подскажа? Авторът е жена.

# 20
  • Мнения: 1 210
Какао, само толкова?
Моля за цитат, толкова пък да не ми е познато- дори стила не ми напомня за никого.

# 21
  • Мнения: 258
Този цитат би трябвало да е по-насочващ:

"Много скоро в живота ми стана твърде късно. На осемнадесет години вече беше твърде късно. Между осемнадесет и двадесет и пет години лицето ми неочаквано прецъфтя. На осемнадесет години остарях. Не зная дали с всички е така, никога не съм питала. Струва ми се, че са ми споменавали за този напор на времето, което ви поразява, когато сте в най-младата, най-прехвалената възраст на живота. Състаряването бе брутално. Видях, как обхваща чертите ми една след друга, как променя съотношението помежду им, прави очите по-големи, погледа по-тъжен, устата по-непоколебима, отпечатва върху челото дълбоки бразди. Вместо да се ужася, наблюдавах, как се извършва състаряването на лицето ми с интереса, който изпитваме, като следим, как се развива действието на някой роман. Знаех също, че не се лъжа, че някой ден то ще се забави и ще поеме нормалния си ход."

# 22
  • Мнения: 1 210
Аз се сетих. Обаче и вие се понапрегнете пък малко  Hug

# 23
  • Мнения: 3 784
"Любовникът" на Маргьорит Дюрас?

# 24
  • Мнения: 1 210
хихи, йесссс!

# 25
  • Мнения: 3 784
Четох я за пръв път в края на тийн възрастта и не ме грабна, препрочетох я отново преди година-две и тогава вече я усетих.
Каня се да си купувам новото допълнено издание, някой чел ли го е?

Междувременно ще мисля загадка, ако не пусна до 15 мин - the position is open  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 210
Аз съм го чела, но лично за мен "Любовникът" е по- добро. И достатъчно.
И ще пуснеш, ще пуснеш, аз твоите цитати ги харесвам много.

# 27
  • Мнения: 3 784
Благодаря!  Hug Hug

Може би ще шокира, може би не, може дори вече да е даван. Кратичък, но много ключов и запомнящ се:

В тамошния хотел имахме отделни стаи, но посред нощ тя с плач дойде при мен и ние тихичко се помирихме. Нали разбирате, нямаше вече при кого другиго да отиде.

# 28
  • Мнения: 1 210
Направо ги обичам твоите цитати. Heart Eyes
Набоков- Лолита.

# 29
  • Мнения: 3 784
Не се и съмнявах, че ще са ти нужни само секундите за прочитане.  Grinning

Ти си!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт