Къде си държите играчките?

  • 14 659
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 171
Играчките прибираме в пластмасов шкаф и имаме един голям кош от плат като показаните по-горе от tanya_p. Периодично изхвърлям счупени играчки, за да се отваря място за новите.

# 16
  • MUC
  • Мнения: 571
Детската ни стая e доста малка и най-доброто решение за нас беше една библиотека на Икеа Експедит с кутии:

# 17
  • Мнения: 11 844
Ние си имаме платнен кош, в който са играчки които по-рядко се вадят. А иначе и аз имам две кашончета от памперси които ползвам за другите по-дребни играчки.

# 18
  • Мнения: 1 418
ползваме няколко коша от плат.Купих ги когато синът ми беше бебе от Практикер и все още са здрави.Бяха около 30 лв.

# 19
  • Мнения: 304
Аз ползвах досега платнени кошове без капак,но се научи маймунката да влиза в тях и ги изпокъса и двата,а единият вече е аопасен понеже фму излязоха и "банелите"(т.е. някакви телове ,за да стоят прави).Имам и един който беше показатн в единият линк от плат,със форма на дядо коледа.сега си купих кош за пране с капак -не заема много място и търпи катерене и влизане вътре,пък и много неща събират  Laughing.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 827
Играчките на моите деца са разделени - на такива с които си играят и на такива, с които не си играят. Тези, които ползват са подредени на етажерки и в шкафовете на секцията в детската стая. Леглата са им високи (на 1, 50 м от пода) и под тях има място както за въпросните етажерки, така и за игра. Всяка вечер преди вечеря хлапетата ги подреждат и така са им готови за следващия ден Laughing. Не използваемите играчки са прибрани във вградения гардероб и аз периодично им ги сменявам, за да не им омръзват. Също така един два пъти в годината изхвърляме тези, кото са счупени, а тези които вече не са за тяхната възраст ги подаряваме. В кашони, кутии никога не са си държали играчките, защото на мен лично не ми е приятно да се мотаят из апартамента, колкото и красиви да са те.

# 21
  • Мнения: 1 569
Имам ракличка за играчки, която си е част от комплекта мебели в детската.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Олеле майко, играчките....

В кошара стояха, в кошове стояха, в кашони, в картони, в специални приспособления. Не става.

Не прибира. Подреждаме и сортираме играчките и до 2 дни са плъзнали по цялата къща.

Сега седят под един пюпитър в найлонови торби, каде 20, уж сортирани. До първото изсипване.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Та дайте идея вие как се справяте с проблема?

Никак не се справям.
Има ужасно много играчки - някои са в кашони /грозно е, но е практично, не се чупят и лесно се вадят и прибират. Други в кошове разни, кутии ... мои си приспособления най-различни.
Ми няма спасение, дете е , играе, разхвърля, изспива ... Не ми пука изобщо. Важното е детето да се чувства добре в стаята си. Не е красиво, че от една доста голяма детска стая, буквално половината пространство е в кутии, кашони, но много важно. Той сам си ги прибира, знае кое къде му е, харесва му така, значи всичко е ок.
В другите стаи си подреждам както аз искам. Детската е негова, да си я нарежда както реши.
Стига да не е зарината цялата земя и да има къде да се върви, изобщо не се ядосвам вече с разхвърляните играчки.

# 24
  • Мнения: 8 242
Хм.. много ми е на дневен ред темата.. след като снощи до 11 вечерта повреждах и сортирах (вкл. с хлапето и татко му  Mr. Green).
Туй е детската мебелировка -> http://duhche.snimka.bg/family/home.434785.15969451
Отпред в отворените "дупки" са наредени играчките с кутии - игри, пъзели, разни писти и установки.. и всякакви подобни.
В Затворените шкафчета са книжките за четене и учене, както и разните му книги игри (даже някои вече не знам как точно се казват  Crazy) и други дребни игри, конструктори и от сорта..
Отзад, където се вижда дупката зад/под леглото е собственият му килер  Laughing (защото имаме и вкъщи голям (хм, достатъчно) килер). Та там стоят пластмасова къща + пързалка, мотор, джаги, флипери и подобни огромности, топки за скачане и кутии с дребосъчни играчки.
Кутиите също са сортирани с играчки с които не играе, те стоят най-отзад.. и такива, с които си играе в момента - отпред, за да му е лесно да ги стига.
Кутиите и те са тематично наредени - 1) кораби и пирати, 2) замъци и войници, 3) оръжия (мразя я), 4) пластелини и формички, 5) Бен Тен, спайдъри, роботи, бакугани..  и от сорта, 6) касови апарати и плодово-зеленчукови щуротии за пазаруване и готвене.
Мисля, че така са общо взето Simple Smile

Тоз ред се запазва доста успешно, освен ако нямаме .. по-скоро той.. гости Simple Smile
И тогава всичко е извадено и намармаладено в безредие.. От което следва, че нищо не може да си намери, с нищо не си играе.. и съответно "Мамо, нямам играчки" ... при все, че в нас е малък (хм.. не много малък) магазин .. Довечера ще снимам как изглежда с панаира нареден, че така е по-цветно  Laughing

Между другото "килерът" е специално проектиран (беше на 3г. като го строихме туй чудо с баща му), за да събере целия панаир, които преполагах, че ще се получи.. но като гледам ще ми трябва още нещо такова, че започва да ми липсва място  Laughing

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Добре де, а да ви питам кой подрежда в хаоса?
Моето, като подрежда, не сортира и съответно после нищо не може да си намери и следва репликата: " - Мамо, нямам играчки".

Аз, ако захвана да й сортирам и подреждам всеки ден, означава че ежедневно цялото ми свободно време ще отива в играчките й.

Ох майко, голяма мъка са ми тез играчки  Close

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Детската е негова, да си я нарежда както реши.
Стига да не е зарината цялата земя и да има къде да се върви, изобщо не се ядосвам вече с разхвърляните играчки.


Аз пък се ядосвам. Изобщо не мога да търпя вещи, които не са си на мястото. Без значение играчки, ключовете на баща им или каквото и да било. Боде ми очите и ме дразни. За това по цяла вечер през 15 мин правя по една обиколка на хола и детската и събирам вещи.  ooooh! И не съм съгласна, че в детската стая трябва да ги оставя да си живеят в хаоса и да си правят каквото си искат. Нали аз трябва да им създам някакви естетически разбирания и чувство за ред.

Добре де, а да ви питам кой подрежда в хаоса?

Ми аз подреждам няма кой друг.  Mr. Green Децата си събират само строитела и малките колички и то когато са в настроение или когато обещая нещо в замяна. Което пак не е малко де.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 121
аз подреждам, той ни ще.
най-много ако подреждаме заедно, аз да кажа - ти прибери легото, аз другото...или ако са много неща - той малките колички и легото, аз сортирам останалите...или нещо от сорта, така разделно може да прибира и понеже сме заедно, не се чувства минат и насилен да върши нещо...
обаче честно казано откакто имаме икеиските, по-малко разхвърля, всичко му е пред очите и сортирано и няма нужда да излее де що има, за да намери червената количка с лилави джанти(примерно)

# 28
  • Мнения: 8 242
Добре де, а да ви питам кой подрежда в хаоса?

Подреждаме заедно от около година. Преди това сама подреждах Simple Smile
Ама ежедневно  Crazy Абсурд!
Просто когато всичко се хаосира достатъчно.. или прекалено (по-скоро).
Сам подрежда.. хм подрежда е смело казно но.. прибира всичко на един куп в единия ъгъл на стаята, като не му пука особено коя играчка в коя кутия е (освен ако не му подвиквам през 5 минути с "подсказки").
Аз го правя може бииииииии веднъж на 1-2 месеца. Но определено все по-дълго се задържа ред Simple Smile

Само да кажа - МРАЗЯ да подреждам. Вкъщи е по-скоро разхвърляно, отколкото подредено. Та не искам и не искам да искам от детето кристална чистота и подредба Simple Smile Ама искам достатъчно, че да знае какво има.. за да си играе с него Simple Smile
Но наистина е трудно да решиш с какво да играеш, като имаш избор от 1000 неща..

И за съжаление в общия случай играта е ... борба или бой с баща си  #Cussing out Че за какво да купувам играчки  Crossing Arms

# 29
  • София
  • Мнения: 44 121
duhi_puhi - то и аз така, обаче детето играе в хола, изисквам да има къде да се стъпи и как да се минава Wink и като си легне прибирам вс играчки, като е на детска лесно, ама като се задържи в къщи и настъпва хаос навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт