Забравете за диети и кантари- спортувайте

  • 2 216
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • в колонките
  • Мнения: 510
   wackamotto, Hug,я миличка ми отговори какво ще стане с мен един ден,ако спра да тренирам с тези мускули,дето съм направила? Бивша каякарка съм,сега съм на по-лек спорт?

# 16
  • Мнения: 3
Не знам дали момичето от снимката е преминало photoshop или не, но знам няколко основни правила, които, ако седнеш да прочетеш това и онова, ще ти дадат добра основа.

1. Само с хранителен режим ще сваляш, но ще салиш първо мускули, а после нежеланите килограми.
2. Мускулите, които поддържаш или развиваш с тренировки, говрят в пъти повече калории, отколкото мазнините, които ти остават, когато не правиш упражнения.
3. Мазнините изгарят със засилено участие на кислород, които си го набавяте в по-големи количества, когато тренирате.
4. Мускулите тежат повече от мазнините.
5. Мускулите "държат" кожата и затова дори да си на повече кг, когато процентът мускули е идеален, тялото ти ще изглежда перфектно, отколкото, ако процентът на мазнините е в повече.

# 17
  • в колонките
  • Мнения: 510
Не знам дали момичето от снимката е преминало photoshop или не, но знам няколко основни правила, които, ако седнеш да прочетеш това и онова, ще ти дадат добра основа.

1. Само с хранителен режим ще сваляш, но ще салиш първо мускули, а после нежеланите килограми.
2. Мускулите, които поддържаш или развиваш с тренировки, говрят в пъти повече калории, отколкото мазнините, които ти остават, когато не правиш упражнения.
3. Мазнините изгарят със засилено участие на кислород, които си го набавяте в по-големи количества, когато тренирате.
4. Мускулите тежат повече от мазнините.
5. Мускулите "държат" кожата и затова дори да си на повече кг, когато процентът мускули е идеален, тялото ти ще изглежда перфектно, отколкото, ако процентът на мазнините е в повече.
         

           Нищо ново,което не е известно. NaughtyВъпросът ми беше друг,ако,разбира се отговаряш на моето запитване. Wink

# 18
  • Мнения: 45
   wackamotto, Hug,я миличка ми отговори какво ще стане с мен един ден,ако спра да тренирам с тези мускули,дето съм направила? Бивша каякарка съм,сега съм на по-лек спорт?
(Надявам се, не е риторичен въпрос) Ако човек спре да тренира, тялото престава да гради мускулна маса и започва да я губи - колко бързо зависи изцяло от нивото на спортуващия – при професионални атлети загубата на мускулна маса става по-бързо, отколкото при непрофесионалисти. Издържливостта спада доста по-бързо, отколкото силата – период само от две седмици е достатъчен за намаляване на издържливостта.  Hug

# 19
  • Мнения: 3
Не, не отговарям на твоето питане. Нямам досег с гребкини, каякини и други русалки, така че нямам идея кои групи мускули разтягате и как  Wink

Пиша за всички онези девойки, които тръгват да тренират и изпадат в див ужас, че са качили, а не знаят, че качват малко мускули, което е страхотно.

Достатъчно дълго на мен са ми говорили глупости за гладуване и какво ли не, затова се опитвам да пиша сбито и най-важното, за да знаят, че повечето съвети, които получават не са правилни и здравословни. Смятам, че не може да си вярваш, че правиш нещо, когато нямаш бегла представа защо го правиш и как ти се отразява. Както се казва - мама те е пращала на училище, за да се научиш да четеш. А аз съм твърд поддръжник на тази теза  Rolling Eyes



Относно твоя въпрос се разрових и намерих интересно инфо:
1. Мускулите се превръщат в мазнини, когато спрете да тренирате.
Грешно. Мускулите и мазнините са различен вид тъкани и едното не може да се превърне в другото. Но мускулите консумират повече калории, дори когато не тренирате. Така, че ако мускулната ви маса падне, но продължите да ядете същото количество, вие ще съхраните излишните калории като мазнини.
2. Без физически упражнения мускулите се превръщат в мазнини
Тези, които тренират в спортната зала 3-4 пъти седмично се опасяват, че ако спрат спортните занимания, мускулите им ще се превърнат в мастни наслоения. За щастие това не е вярно: мускулите са вид тъкан, по-плътна и компактна по структура, мазнините – съвсем друга. А това, че след прекратяване на спортната активност мускулите омекват и се отпускат, е факт.
За съжаление, обратният процес е невъзможен. Както твърди и треньорът ви, усилените тренировки спомагат най-вече за натрупване на мускулна маса и за изгаряне на мазнините.

Макар че все пак с въпроса си, лично аз смятам, че просто се опитваш да изтъкнеш нещо, което вече знаеш като контра на мнението на другото момиче. Това мен не ме вълнува и не ви се бъркам, но ще ми е интересно да разбера нещо повече. Човек се учи, докато е жив.  Hug

Хайде, желая ви лека вечер и много позитивни емоции, защото и усмивките горят калории   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 275
wackamotto Hugне го приемам за заяждане Laughing
и съм си постигнала целта bowuu,а дебелият ми период беше кратък и винаги съм спортувала умерено
съгласна съм с вас,когато става въпрос за 5-6 кг
но питате ли тези хора,които имат по 30- 50 кг за махане
та за тях дори интензивното ходенето трудно,макар и най-подходящото
само спорт не помага или поне тук във ФР така казват
според мен най-добра е формулата:
подходящ хранителен режим-масаж-спорт

# 21
  • Мнения: 1 380
sivila...виж,че когато е 61 кг бельото е избледняло Simple Smile
reni79..автор..не авторка на  темата Wink
Въпреки буйната му коса Laughing

hahaha Joy hahaha hahaha hahaha
Заредих се с добро настроение още от сутринта.....
Освен, че гащите са избледнели  и сутиенът е друг модел..... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 22
  • Мнения: 21
На твърде запознатите с Фотошоп ( sivila )мога да кажа, че и в нашето село сме чували за такива програми, колкото и да ви е чудно, даже и сме ги ползвали... Автор или авторка, няма значение в случая. И от съвсем неразбиращите от експонация на снимка се вижда, че първата е по-тъмна и бельото на жената си е в по-реални цветове, а на втората дори и сутиена (който наистина е друг модел, макар и пак черен) и тялото на жената са по-светли, не само бикините. Самата снимка като цяло е по-светла, не че гащите й са избелели... както и да е!

Ама въобще не виждам смисъла да спорим по този въпрос, съществото на темата е съвсем различно!

# 23
  • в колонките
  • Мнения: 510
       reni79 , no koment  Naughty.Моето мнение е,че преди човек да публикува нещо трябва да е осведомен,иначе смисълът се обезличава. Peace.А за да е някой осведомен трябва бая четене и познания. Peace
        Желая ти здраве,другото можеш да го постигнеш само ако желаеш.  bouquet

# 24
  • Мнения: 21
Много благодаря за здравето, на теб същото ти пожелавам! То е най-важно.
Другото се опитвам доколкото мога. Просто исках да кажа да не се търси под вола теле, и че вярвам, че снимките са истински, без допълнителна намеса. Това е!

# 25
  • Мнения: 6 713
Записвам се при вас

Общи условия

Активация на акаунт