Мама елхата украсява, а МАРТеничка във коремчето й шава - 8

  • 28 217
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • Мнения: 27
MissDreamy аз съм с близнаци и мисля че докторите предпочитата да правят секцио за всеки случай.Аз от моя док знам че близнаците се раждат две седмици по-рано така че секциото го правят някъде към 38-39 г.с. ако може да устискаме де  Grinning но иначе след 36 г.с казват че не е проблем но колкото по-късно,толкова по-добре

# 722
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Аз също съм ЗА нормално раждане и ако всичко ми е ОК ще родя така. Смятам, че няма нищо по-естествено от него и е най-добрия вариант и за мама, и за бебе. НО пак си е въпрос на личен избор и преценка, а и от здравна гледна точка дали е възможно. Ако док каже, че трябва секцио, значи това е...

# 723
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
Здравейте момичета!

Днес се заредих с положителна емоция, защото отидох до работа да видя малките бебета от първа група какво правят, толкова чисти и мили създания (особено когато са малко - 20), разбрах, че заместничката ми трудно се оправяла с тях, макар че има две деца вече, но то не е за всеки. Та бебетата са добре и ми стана много мило, липсваха ми!

За раждането съм твърдо за естественото раждане, без упойка и дори да нямам опит съм си навила на пръста, че ще родя много лесно и бързо. Знам, че ще боли, но как иначе бих станала майка ако не изпитам това усещане. Ходя доста, разхождам се, казват че помагало.  Grinning  Grinning  Grinning С такова убеждение съм още преди да забременея. Тогава си навих на пръста, че ще стане от втория път, ако е едно ще родя нормално, а ако са близнаци - секцио и много лесно. Е, наистина стана от втория път и е едно, надявам се да позная и за последното, психиката на човека е страшно нещо.

Така, че момичета не се страхувайте, живота обича смелите  Laughing  Hug

За козметика, прах за пране не мога да дам мнение, защото нямам опит, но пък се уча от вас. Стана много дълъг коментара, гушки и целувки по коремчетата!  Hug Heart Eyes  love001  

# 724
  • София
  • Мнения: 1 668
Здравейте,
На мен корема още не ми се е нацепил, но като съдя по гърдите в какво окаяно състояние са мисля, че и там няма да ми се размине. Как се оправят тия неща след раждането? Ако имате повече информация споделете, защото наистина ми е неприятно да се гледам с такива гърди.
Раждането, както преди казах, така и сега- секцио. Не искам никой да ме разубеждава, защото просто повечето, които го правят не са раждали секцио.Щом лекарите ми дават възможност за избор- то, това е моят. Не казвам, че е по-добрия вариант, защото не съм раждала нито естествено, нито секцио, нито никак, но в мисълта ми това е варианта, който по-лесно приемам, макар и от него да ме е страх. Не робувам на глупави теории, че болката от раждането е това, което ни прави майки. Може да мине и много тежко, няма гаранция и за нормалното няма гаранция, така че само се моля да стигна до края и да родя здраво бебче и всичко да мине леко и аз да съм жива и здрава, че да мога да го гледам.
Аз ще се приготвям заминаваме на банкет. Много не ми се ходи, защото сигурно ще е шумно и задимено, но ще стоим малко.Пък и мъжът ми е много уморен и едва ли ще приритва да стои много.

# 725
  • Мнения: 359
Още един глас "за" нормалното раждане. От където и да се погледне секциото е коремна операция, която носи съответните рискове. За себе си съм решила, че ако нямам медицински показания, не бих се подложила.

# 726
  • Мнения: 38
MissDreamy много хубав отговор, много ми хареса. Аз съм за естественото раждане, макар че ми предстои секцио по медицински показатели. Подкрепям те във всичко което си ни написала. И животните се раждат по нормален начин,защо и ние да не родим така. Раждането настъпва тогава,когато след бебето се изроди плацентата (това е същинското раждане). А това,че боли е нормално, но пък колко жени минават по този път. Секциото не е шега работа, надявам се Докитата да си свършат добре работата и операциите да бъдат направени качествени и да нямаме след това проблеми, че всеки организъм е много различен.
 хайде стига съм писала, всеки в крайна сметка има право на избор.

# 727
  • Мнения: 38
ехехеххехе изписахме и тази темичка, трябва да се прехвърлим в новата май, май newsm78

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Мен засега не ме сърби коремът. Дано да не започне за в бъдеще, че едва ли е приятно.
Вече се мажа с Виши за бременни и съм доволна. Моя приятелка го ползваше и не получи стрии. Та се надявам и при мен да има ефект - стига и аз да не съм предразположена, че тогава май нищо не помага.

Иначе на мен нали ми отпуснаха малко по-лек режим и днес най-после се наканих да украся. Надявам се събота или неделя мъжо да помогне да направим и елхата. Друго си е Коледата да влезне в къщата  Heart Eyes

Новата темичка идва след малко  Peace

# 729
  • Мнения: 0


Скъпи МАРТЕНИЧКИ вече украсихме елхата и е време за се пренесем в
НОВАТА КОЛЕДНА ТЕМИЧКА

Общи условия

Активация на акаунт