МБАЛ Бургас IV

  • 76 746
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Вече май не правят клизма,с второто раждане никой не ми е споменавал за клизма,а с първото никой не ме е питал дали искам,тогава правеха на всички.

# 16
  • Мнения: 776
  Никой не ми е казвал за клизма. Само опериращият ме пита дали съм пръцнала. Това беше и при другите момичета.
  Сутрин преди визитация ми правеха само тоалет.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 644
nito predi, nito sled operaciqta nqkoi mi e pravil klizma. Ve4e e zabraneno. Svalih si abokata bez da iskam 2rata ve4er i pove4e ne mi vlivaha glukoza, ne bqh pracnala i zatova ne mi razre6iha da piq voda i da qm. Po4va6e da mi prilo6ava i po4nah da stavam po-4esto i slagah po edna vazglavnica pod krasta za da se naklonq na edna strana. Rano ili kasno stava. Dosta bolqha gazovete. Po-dobre ne poslagvai kato te pitat, za da ne stavat incidenti kato po tv. Posle moje da te pitat i po golqma nujda dali si hodila. Vzemi si dufalak, za da stane po lesniq na4n ako se zaku4i rabotata. Ne se napavai izli6no da ne si dokara6 nqkoq belq. Pazi se za bebeto. Mnogo rqdko ima slu4ai da ne pracne6 i togava 6te te pitat za klizma ama po dobre otkolkoto oplitane na 4ervata, nali!?

# 18
  • Мнения: 138
Напълно съм съгласна с теб- по добре да си казваме нещата такива каквито ги чувстваме,а не да си премълчаваме.То си е за нас.Но е добре това че са махнали клизмата ,ако може родилката сама да се справи кому е нужно да правят клизма.
Аз от 3 дни нещо ми се опъваше 00 и днес си купих Дуфалак , като се прибрах от разходката ходих 2 пъти до 00 .Но виж не съм се сетила че ще ми е от полза в болницата  Peace
Вчера купих лигнина ,еднократните чаршафи и ментови бонбони .
Да питам лигнина аз ли трябва да го сгъвам или те сестрите си го сгъват .
Аз лигнин не съм ползвала и нямам и на идея как да го сгъвам - ако трябва да е сгънат бихте ли ми казали вие как сте го сгъвали,че да не се изложа.  Blush
Утре съм на тонове ,а кога правят ехографски преглед ,аз ли трябва да поискам или те си преценят newsm78

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 644
бях си сгънала лигнина много на малки парчета и санитарките ми слагаха от техния лигнин, а после като ме качиха в родилно си го пренагънах. както е голямото парче вземаш 4-5-6 листа, навиваш на ролка и като го завиеш го натискаш да се сплеска и никъде не сгъваш повече. искат големи парчета, то и кървищата са доста силни, размери на превръзките са непосилно малки  Peace а готовия нагънат лигнин, който продават е също много малки парчета, не се подвеждайте!

мен съквартирантката tedi@az ме черпи един дуфалак за наздравица и всичко се нареди по мед и масло  Mr. Green

една приятелка ми се хвалеше, че ги излъгала че е изпуснала газове, пък дали изобщо осъзнаваше колко голям късмет е изкарала, че не разбра колко е опасно това! затова си позволих да т епосъветвам това!

Безпроблемно раждане, malkave6tiza

# 20
  • До морето :)
  • Мнения: 328
За багажа  - моя санитарката ми го премести от предродилна зала в родилна (кога е станало това, не знам) Когато се заоглеждах за телефона, да звъня на ММ, вече всичко беше до мен  Grinning

# 21
  • Мнения: 150
Въпрос за обезкосмяването - кой, кога и с какво ви бръсне?

# 22
  • Мнения: 138
За обезкосмяването -аз си действам сама ,мъжа ми довършва .
За родилния дом  незнам - не можеш ли преди да тръгнеш да свършиш тази работа сама или с помоща на мъжа ти примерно ?
Не че няма да те обръснат и там ,но аз бих си спестила това . Peace  
Анито,благодаря ти за отговора .Ще пробвам да сгъна част от лигнина - другия ще оставя несгънат .Днес докато чаках за тонове имаше жени които чакаха за приемане и такива които носеха багаж за родилки ,видях че лигнина го носеха както си е в пакета ,значи явно не е проблем и да не е нагънат .

# 23
  • Мнения: 150
О, честно казано и на мен ми се иска да си го спестя, като си я свърша тази работа вкъщи, но за съжаление някой път се получават непредвидени ситуации. А и вече никак не ми е лесно с бръсненето - последния път едва виждах, че съм момиченце Simple Smile
А що се отнася до лигнина аз лично съм си го приготвила така, както съм го взела от аптеката - смятам, че колкото по-малко предварително пипане има, толкова по-хигиеничен ще остане за когато потрябва. Иначе си спомням, че майка ми го ползваше вместо превръзки и наистина си го сгъваше по някакъв определен начин.

# 24
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
аз пък -взех огледало ...сложих го на земята и се обръснах сама+корема....-бръснали са ме в болница и не беше никак приятно ...пък и точно аз не мога да си представя мъжо да го направи това, камо ли чужд човек....не е трудно с огледало стига да иска човек-и да уточня-бях станала 90кила от 60 .....сещате се, че едва се движех ...

# 25
  • Мнения: 138
Моят мъж вече два пъти ми помага за бръсненето.Последния път дори ми каза че съм се справила доста добре ,в предвид на това че от около два месеца не мога да видя нищо само с напипване  се справях .Днес е на работа и след малко влизам в банята да видим каква ще я свърша  hahaha
Но колкото успея ,като се прибере от работа ще ме прегледа  Joy какво съм направила и ще дооправя ,няма начин .
Нито аз се притеснявам ,нито той от това ,само дето той го е страх да не ме пореже ,което си е нормално де . Blush

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 028
Между нас казано, с кола-маска при козметик е най-добре.

# 27
  • Мнения: 150
Не знам дали сте чели темата" Смешно ли е раждането" - ако не сте горещо ви я препоръчвам - разни мами си разказват смешни случки около тях по време на раждането. Че там една мадама разказваше как родила 2 часа след кола маска и докато я обработвали с някакъв дезинфектант изтърпяла повече болки от самото раждане. Иначе не е лош варианта с кола маската.

# 28
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
За бръсненето,тъй като по спешност ме оперираха,аз бшх обръсната,но те искат гладко да ншма нито един косъм,ме обръсна акушерката  минути преди да ме вкарат в операционата,моя съвет ако жи е планирана операцишта най добре кола масла при козметик.

# 29
  • Мнения: 138
Е как така ако е секцио къде трябва да си гладко избръсната корема ли .Не разбирам?
Нали разреза е над бикини зоната т.е. над окосмената част или аз нещо не съм разбрала пак  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт