МБАЛ Бургас IV

  • 76 880
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Честито най-напред! Да сте живи и здрави!Много късмет и щастие на малкия мъж!   bouquet  Hug

Кой лекар реши да ти пуска системи и да предизвиква раждане?

# 691
  • Мнения: 150
Мерси за инфото. Имам дружка, която е с термин 23,02 изчислен по горната схема, та на нея следящата й е казала, че бебето върви седмица по-малко, информацията може да е полезна за момичето.

# 692
  • Мнения: 378
Мен така ме уплаши един  в Транспортна д-р. Стоянов със сегашната ми бременност!
Последен мензис имах на 19 октомври, но имам много нередовен цикъл и не знаех овулацията ми кога е. Винаги ми идва над 33 дена и всеки път е различно. Един път на 33, 34, 35,36 дена...
На 24 ноември си направих тест и беше положителен и отивам при личния лекар да си взема направление и решавам да отида за констатиране на бременността в тази болница и попадам на въпросния доктор. Казах му, че имам направление за липса на цикъл и го попитах, дали се заплаща прегледа. Той ми каза, че видеозона се заплаща и аз му казах, че друг път ще дойда, защото нямам пари, но той ми каза "ела,ела ще те прегледам" Обясних му, че имам нередовен МЦ и винаги ми идва над 33 дена, че имам късна овулация и т.н. Той 10 пъти ми повтори, че плодния сак не отговарял на 7 седмица. Вижда се плоден сак, но не и ембрион. Натъртваше ми го постоянно. Прегледа ме на вагинален и коремен видеозон, че гинекологичен преглед ми направи ( Д-р Ризова никога не ме е бъркала и не бях свикнала, много се уплаших). Този доктор искаше да ме праща на изследване за хормона на бременните (той се заплаща, но не е нужно щом има плоден сак, бременността ми е констатирана. После разбрах, че се взимат пари за пратен пациент). После пък ми казва, че може извънматочна да имам, че се виждало отстрани нещо кръгло, ама какво ли било...?!?!?! Едно хубаво ме уплаши! И накрая за капак ми вика "Да си платиш за прегледа"!  Shocked
Аз съм била в  4 седмица, защото след 2 седмици отидох при моята лекарка Ризова и като й обясних всичко, тя ме успокои и каза, че съм  в 6 седмица. Моето бебче върви седмица назад, но често се случва бебчетата да вървят напред или назад. Все пак не може всички жени да забременяват точно 2 седмици след първия ден на цикъла. Това е ориентир само.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 30
Мон следящата ме Факалиева. Обади ми се на 18 в 06:30 ч и ми каза идвай 07:30ч да те приемаме в болницата и да предизвикваме раждане.... и се започна кошмара...

# 694
  • Мнения: 150
tweetyto_bs, вие не планирахте ли присъствие на таткото при раждането, или те бъркам с друга мама? Че тука преди 1-2 страници една мама питаше за цена при секцио...

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 30
Аз бях, но така и не се стигна до нормално раждане, за да има присъствие от негова страна. Те иначе не пускат в предродилна зала татковци .

# 696
  • Мнения: 0
Някой може ли да ми каже трябва ли да се запиша за отворени врати.Казаха ми че обстойно обяснявала старшата акушерка кога д а постъпим отговаряла много компетентно.

# 697
  • Мнения: 2 474
Някой може ли да ми каже трябва ли да се запиша за отворени врати.Казаха ми че обстойно обяснявала старшата акушерка кога д а постъпим отговаряла много компетентно.
Не,няма нужда от записване.В сряда,в 13ч отиваш и това е. Peace

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте ,може ли някой да ми разкаже как протича секциото в МБАЛ.Интересува ме трите дена в интензивно, после в родилно, обстановка,отношение и тн.
Аз раждах там преди 5 години ,доволна съм от лекарката която ми направи секциото,но имам ужасен спомен от акушерките в интезивнното ,после в родилно като ме настаниха бях в потрес стаята беше със запушена тоалетна,нямаше душове и тн.
Та пред мен стой една диалема да избера същата лекарка (при нея и ЖК И Раждането).Ако  е имало ремонт и е нормална обстановката(не очаквам лукс) или да се насоча към Девата.
Благодаря ви предварително:) лека бременност на всички:)

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 30
Здравейте ,може ли някой да ми разкаже как протича секциото в МБАЛ.Интересува ме трите дена в интензивно, после в родилно, обстановка,отношение и тн.
Аз раждах там преди 5 години ,доволна съм от лекарката която ми направи секциото,но имам ужасен спомен от акушерките в интезивнното ,после в родилно като ме настаниха бях в потрес стаята беше със запушена тоалетна,нямаше душове и тн.
Та пред мен стой една диалема да избера същата лекарка (при нея и ЖК И Раждането).Ако  е имало ремонт и е нормална обстановката(не очаквам лукс) или да се насоча към Девата.
Благодаря ви предварително:) лека бременност на всички:)

Привет Simple Smile
Аз раждах там преди 10 дни ...секцио при доктор Цветана Лазарова. Отношението от страна на лекарите е на отлично ниво... Акушерките в реанимация- изключително мили и внимателни жени.. разбрани и отзивчиви за всяко едно нещо. А и още нещо много чисто.
На третия етаж- по две мами в стая и то и двете секцио... ако няма друго секцио си сама в стая. Банята чиста с топла вода и душ. Акушерките и отношението към бебетата е много добро - къпане, преобличане, хранене- обясняват и показват всичко. Носят АМ на бебе на всеки три часа, като се пропуска нощното .. ако искаш и имаш кърма - даваш ако не успокояваш Simple Smile
Иначе аз съм страшно доволна от отношението и на първия и на третия етаж Simple Smile

# 700
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета! Днес бях на отворените врати в МБАЛ Бургас. Главната акушерка бе страшно любезна и мила! Самото родилно ми се видя много малко, тъмно и тясно,родилната зала - две легла толкова близо едно до друго,че може да си държите ръцете при раждане #CrazyА ако съседката по легло е някоя.... черничка.... Crazy
На третия етаж много ми хареса, изглежда много чистичко, мислих че е мизерно, но не.
Забравих само да попитам за тези камизолки - ако се носят бодита   и гащеризони  Rolling Eyesпроблем ли е?
А също, ако някоя мама е била с избор на екип и нормално раждане - как точно се процедира?Като отидеш какво правиш - чакаш дойде твоят лекар или те преглежда този, който е там???

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 7 407
Розовка,мисля,че като тръгнеш да раждаш няма да те интересува дали до теб е черничка или беличка Simple Smile

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 177
Аз раждах с черничка до мен. Наистина няма да ти пука коя е до теб, само се моли ти да си  първата Simple Smile Иначе с черничките можеш малко и да се  посмееш, ама те са бързи по принцип... Laughing

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Във всички болници ли са така по две в родилно?
Много неудобно е според мен. Още си спомням на първото ми раждане - жената до мен крещи, лекарката ѝ крещи на нея, моята лекарка ми говори нещо, което аз между писъците на другите две едва чувам... После жената имаше някакъв проблем и голяма кръвозагуба май ... на моменти нейните стенания и притеснения ме шашкаха допълнително. Наистина бяхме на почти една ръка разстояние.
Пък ако е и някоя мръсна, миризлива ромка до мен съвсем лошо ще ми стане ...

Вярно е, че в този момент ти е все тая кой е на съседното легло и единственото, за което ти пука е ти и бебето да сте добре, но все пак ... не е съвсем без значение и кой лежи до теб и какво се случва наоколо.

# 704
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Има още 1 родилна зала с 1 магаре, но тя май се води ВИП и се заплаща за нея. Другия вариант е да няма свободно магаре за вас и ще отидете директно във ВИПа

Общи условия

Активация на акаунт