Бременни майки в чужбина - 40 тема

  • 24 988
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 278
Добро утро, момичета!

Наминавам само да се разпиша.
Цяла събота и неделя, че и от петък даже бяхме заети със слагането на ламинат. ПРедставях си, че ще стане по-бързо... Добре че имахме няколко помагачи, иначе не знам за колко време щяхме да го сложим. Поне резултата си струва, все едно в нов дом живее човек.

Лек ден от мен за сега! Като ви дочета ще се включа отново!

Лека и успешна седмица на всички и честито бебенце на Ролинг Стоунс!!!!

# 16
  • Мнения: 278
Съжалявам, нещо май ми прекъсна връзката и съобщението излезе два пъти... Simple Smile

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет в новата тема Simple Smile

Lara8 , ако не правя всеки ден йога и мен ме боли всичко и едвам се движа.
въпреки, че при нас е студено, всеки ден се мотивирам и правя упражнения. ако много ме мързи правя само 20 мин., но ефектът се усеща веднага. пробвай  Peace

ние целия уикенд мързелувахме. чудехме се дали да не ходим на спа, ама не можахме да се организираме.
днес е мъгливо и влажно при нас и още не съм се събудила.

аз не мога да пия алкохол, откак съм бременна...
преди всяка вечер пиехме по чаша вино с вечерята, но сега само от миризмата ми се  Sick
безалкохолна бира също не става, става ми лошо от нея. колежките ми подариха безалкохолно шампанско - хубаво беше Heart Eyes
иначе обичам хубав гроздов сок, но се намира трудно, повечето са много сладки. но някои винари продават и гроздов сок Peace

# 18
  • Мнения: 1
Ей,че хубаво оформление  bouquet.Заслужавало си чакането снощи Wink.Само хубави новини и живи,здрави бебчета(ако е рекъл Господ),в новата ни темичка PraynigХирсенче,викам аз да изчакате с бебе-не знам как ти се отразява майчинството,вмисъл сили,нерви,ама все пак-две мънинки не е шега,и сега най-опасния период с това дойде ми-не ми дойде.Една позната така ги изтърси,дето се вика с второто "на кръв"забременя,че после като сероди малката и "баткото"го връзваше за леглото,докато изкъпе беба-лудница.Е,не и като мен 12год.да чакате,ама ние скоро си намерихме подходяш татко за братчето Embarassed.Леле,пък за винцето...аз си удрям по два пръста през вечер,някой път и по половин чашка-ама тъй да ми е сладко EmbarassedМисля не вредя,или...Хубава и успешна седмица Hug

# 19
  • Мнения: 0
Днес си е студеничко - замириса на зима най-сетне... Лара и аз не мога без червено вино, особено през зимата - големи сме фенове на испанските вина и винаги сме запасени с 10 бутилки поне - познай като стоят пред очите ми как ми се припийва...

Днес съм решила да отида на йога класа пък каквото ще Simple Smile

И ние говориме уж за второ вече - и аз като Калалили сега викам да да, ама да мине всичко с първото пък ще го мислим.

За разликата в годините, си мисля че по-малката разлика може да е по-добре, защото хем ше са на един акъл и ще си играят, хем стоенето вкъщи за гледане намаля с четвърт (не питайте как го изчислих Simple Smile)

Лека седмица!!

# 20
  • Мнения: 27
Калалили - това с йогата е съвсем вярно - и аз ако не правя всичко ме боли - познай сега от една седмица не съм правила нищо, че пак да се оправдая с многото работа..., а вчера изчистих цялата къща и измих подовете - като робокоп бях снощи, та за това и не спах.... но няма да стане така - работа не работа, студ не студ ще трябва да се правят упражнения щото така няма да стане - аз ходя и охкам на всяка крачка...

За алкохола, ми да ви кажа, че от както съм забременяла съм изпила два пъти по около 50-80 мл бира и то лимонова с 1% алкохол и един път се пробвах с едно много хубаво червено вино, налях си два пръста и изпих няколко глътки, но остана половината - не знам що тъй не тръгна работата, а виното си беше хубаво Риоха.... та тъй

# 21
  • Мнения: 0
 Да ни е честита новата темичка!Хирсен,благодаря newsm51,да я пълним само с хубави новини,здрави пухкави бебенца и нови тумбачета Peace Hug..
 Лара8,Kalalily може пак да е последна наистина за вас Wink..с вас сме! Peace до тоагава да минават болежки и като дойде моментът лекичко и бързичко да се родят бебчетата  ylinfant..
за разликата е много относително и няма значение според мен, Thinking всичко е до настройка,и Божа работа разбира се ,понякога не става когато искаш..иначе между 2-7 години е добре според мен,но пък и голямата разлика си има предимства.. Peace
 минаа честито освежаване в домат ви..  bouquet
Ема ES dokolkoto znam в тези количества не вреди червеното винце-  Peace Wine Glass Whistling
Зайче и тук страшна студ днес дано по-късно поомекне,та ще се крия на топличко днес сигурно Crazy..
 Лека седмица и от мен  bouquet Hug ИРчЕ ммм почерпката е супер  bouquet Hug

# 22
  • Мнения: 1
Ама как да го откажа туй винце,като наш тати във винарска изба работи и познайте у нас шкафовете с какво са пълни-ми къде да бутна-вина,братче EmbarassedОх,успокоих се,че не съм лоша мама,аз и четох доста из нета,но едни са за други против-ами аз не прекалявам PeaceТази йога така и не я започнах,къде от страх да не се напрегна нещо да го изтърся дребния,къде от мързел,обаче аз си се влача из нас като инвалид,и нз.дали би ми помогнала??Да взема да се разровя да видя някое и др.упражненийце,че така си е зор Sad..Тук един студ сви,и мен ми се стегна шапката пак Cryда свършват пусти хормони,че #2gunfire ей така съм у нас-лоша,ама лоша и ревове и чудеса.Дано не напрегнах положението,сори  Peace

# 23
  • Мнения: 21
Здравейте момичета   bouquet
Чак сега влизам тук.Благодаря на всички от сърце за милите пожелания Hug Hug
Ние сме добре,аз се възтанових сравнително бързо.Бързо свалих и килограмите,сега в момента 12 дни след раждането имам само още килограм и половина да сваля.
Габи е една послушна малка принцеса,плаче само когато е гладна.Обожава водата,истински е щастлива като я къпем-все пак се роди във вода Grinning

Честито на новите бременни!Леки бременности и най-хубавите бебчета на финала!
Хубав ,слънчев и усмихнат ден на всички   bouquet Hug

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

За разликата в годините, си мисля че по-малката разлика може да е по-добре, защото хем ше са на един акъл и ще си играят, хем стоенето вкъщи за гледане намаля с четвърт (не питайте как го изчислих Simple Smile)

за жалост не винаги е точно така Rolling Eyes
при малка разлика между децата е почти сигурно, че ще се появи ревност. на един акъл са, ама не винаги си играят заедно Laughing, по-често се бият Joy
пример ми е зълвата, децата имат 3г. разлика  Peace децата са разнополови. при еднополовите може и да си играят заедно Peace
голямата ревнуваше бебето и редовно му раздаваше шутове в дупето като пълзеше Rolling Eyes

Тази йога така и не я започнах,къде от страх да не се напрегна нещо да го изтърся дребния

 Joy
толкоз лесно не става... ако ставаше всички щяха да се "напрягат" с йога преди термина, че да го изтърсят  hahaha

аз нямам проблем с настроенията  newsm78
в началото около 2я месец ревях чат-пат, ама сега - не. понякога изпадам в ярост и крещя Blush
добре, че мъжът ми е търпелив... ама до сега само 2-3 пъти ми се е случвало Crazy
ама откак си взимам хомеопатичното съм се кротнала Flutter

SteiN
, супер, че си се възстановила толкова бързо!!!! и браво на малката принцеса, че е толкова послушна  Hug

# 25
  • Мнения: 27
Eмче , ако искаш ще ти кача някъде моето видео с йогата - тя е много лека и лесна - специално за бременни все пак - няма да се презориш с нея - гаранция... ти само кажи, че искаш и я качвам....
Инъче имам и такава за след раждане - за възстановяване, тя е малко по-хард, ама и за нея ще дойде време...

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 11:48 от bibilyana

# 26
  • Мнения: 0
Бибиянче, хвана ли Здравка да помага в чистенето Simple Smile Аз днес поръчвам моя - нямам търпение да го пусна в действие!

Като сме започнали с йогата, да кажа, току що се връщам от първа сесия - престраших се, намерих курс близо в квартала (мен това ме мъчеше - мотивацията - ама като ми е на 1 крачка, нямам извинение Simple Smile) Да докладвам - ами ок е - не е много натоварващо - опъваш се тук, дишаш там, такива неща - след това се чувстваш добре - все пак раздвижване някакво... Емче - пробвай - може да ти хареса - бебето няма да излезе - хората все пак са го нагодили като за нас Simple Smile

Мда, за разликата в годините - май зависи, а... Абе послушни деца да ни се падат, пък колко голяма ще е разликата, както дойде Simple Smile

# 27
  • Мнения: 12
Здравейте момичета Simple Smile

Много ми е драго и на мен да се запиша в новата тема Simple Smile

Бибиянка, би ли качила някъде йогата наистина? Мога да ти дам достъп до сървър ако искаш за да я качиш. Аз преди време ходех на физиотерапия заради тазобедрените стави, че много ме боляха и сега си правя същите упражнения в къщи. Лошото e, че не ми помагат, ставите не ме оставят да спя. И възглавница си купих, супер е удобна за спане, обаче на ставите не помага. Сутрин се събуждам с ужасни болки, не мога нито наляво да спя, нито надясно, та съм склонна да пробвам и една йога, дай Боже нещо да ми помогне.

Колкото за разликата в годините, моят брат е 6 години по-малък от мен и до скоро изобщо не се познавахме. Аз излязох от къщи на 18, той беше на 12. После аз дойдох тук - той остана в България. И изведнъж като го поканих да ми дойде на гости и започнах да си мисля, че аз този човек не го познавам изобщо, нито знам какъв е, какво харесва, с какво обича да се занимава ... и като ми дойде на гости си изкарахме супер, за 3 седмици се поопознахме и сега като си ходя винаги си взема отпуска и прекарваме по 2 седмици заедно във Варна. Чуваме се всеки уикенд, големи сме приятелчета Simple Smile Та по този повод си мисля, че ми се иска децата наистина да имат малка разлика - година и половина например. Може да е трудно, обаче децата с малка разлика, които познавам тук много добре си играят заедно и се гледат едно друго. Може би първите 2-3 години са много голям зор, ама после поне си помагат и си играят, иначе ако детето е само ще иска много повече от моето внимание и време. Не, че няма да му го дам, ама все си мисля, че с братче или сестриче ще му е по-добре.

Време е май да пробвам и този ХУСК. Аз пробвам какви ли не дивотии с фибри - гумени мечета с фибри, ензими, Метамюсил, Fiber1, които добавям към плодове и овесени ядки всеки ден - еми работи 2 седмици и после организма ми свиква ... четох някъде, че е хубаво да са естествени фибрите, защото иначе с това привикване все по-трудно става да се намери нещо, което да ти подейства. Аз винаги съм имала такъв проблем, но сега става още по-зле.

Хайде, приятен понеделник от мен. Аз хубаво си поспинках по 2 часа всеки ден в последните 4 дни, днес ще ми е голям зор на работа Sad Време е май да се захващам за работа...

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 18:12 от Прасковетка

# 28
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Здравейте,скоро не съм писала.
В предната тема обсъждахте хемороидите.Аз имам вътрешни.Появиха ми се след раждането а сега още в началото на тази бременност.Мисля да си взема час за проктолог,ама така го мразя тоя преглед... Confused
Ох,на нас ни вдигат наема със 70 евро.Така ми е криво  Sad .Ще се разправяме със хазаите,че много неуредена работата с това парно и вода.

# 29
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Хайде и аз в новата тема! Хирсен -  Hug благодаря ти отново за усилията, но аз наистина мисля, че е време някоя от нас да те замести! Биби - мерси и на теб!  Hug

За разликата в годините, при нас ще е 2.5 години.
Примери много, трудно е да се обобщава, но по принцип децата с малка разлика са по-близки. Ревност може да има на всякаква възраст, зависи от детето и от подходя на родителите. Все си мисля, че бой и разногласия може да има и при еднополовите, за дрехи, играчки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт