Бременни майки в чужбина - 40 тема

  • 24 995
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Здравейте мамита.. Hug
 Биби честит рожден ден!! nbirthday  bigdance2  party023 да си жива и здрава,всичко най-хубаво от сърце ти желая и най-хубавия подарък февруари Gift newsm51..оо,Бибче почерпката е ммм благодаря..
Люцканова успех и от мен на ултрасаунда,всичко ще бъде наред -сигурна съм!  Peace

за отнешения между братя и сестри аз не мога да говоря защото сам едно дете..за това винаги сам знаела че ще имам две..в този смисъл искам да имат акива отношения каквито описвате Wink,сега когато е почти факт и ще бъдат де момиченца ми звучи много сладурско, искам да са две сестрички които си споделят и винаги ще бъда приятелчета и аз стях! Party
 това за средродилната депресия май ми се случи с Василия newsm78,както казва тити май и при мен беше някаква постродилна тъгa,някакви комплекси от всичко случващо се,страх от това дали ще се оправя с бебето, от всичко ново и неизвестно,промяната изобщо,20 кила варху мен Tired...мисля .че няколко месеца така ми беше едно странно..може би и защото бях много млада само на 21.. Blushсега съм много по-сигурна,уравновесена и подготвена въпреки че съм позабравила някои неща за 5 год.и половина, но това е лесно припомня се.. Crazy
Кора-ааа миличка търпение,ще хапваш пак и ще видиш че всичко ще бъде ок и ще родиш така както си запланувала, Peace Hug
Stein супер наистина това е много интересно
 Party  bouquet
 55  Kissing Heart Hug

# 46
  • Мнения: 4
Люцканова,стискам палци и се моля за малкото човече!! Всичко ще е влязло в норми.ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО.Не се притеснявяй,моля те Praynig  Hug
Вихра,ами той наистина си е едричък  Crazy почти 6 килца(аз като е над половинката и така казвам)  Wink.Обаче е голям сладур Simple Smile
Стейн,водното във ваната ли стана?Или имаше басейн? Аз ще съм в спалнята.Имат изисквания обаче за височината на леглото 75 см.Нашето е 70,та ще попитам Бибиана дали я устройва ако ли не ще слагаме от тези тънките надматрачните...да вдигнем още 5 см.

# 47
  • Мнения: 13
ЧРД на Биби! Да си здрава, щастлива, обичана и едно здраво и пухкавко бебче ти пожелавам!

# 48
  • Мнения: 12
Биби, Честит Рожден Ден и от мен Simple Smile

# 49
  • Мнения: 30
Биби честит рожден ден! Да си здрава и пълна с енергия и положителни мисли за предстоящото прекрасно събитие! Весел празник и лекичко с алкохола  Mr. Green

Аз не че съм голям пияч ама преди да забременея все сръбвах по някоя биричка или чашка бяло винце (понякога по 2-3-4 че и повече  Embarassed) но откакто забременях алкохола и цигарите станаха табу за мен и до ден днешен не съм докоснала и ще е така докато кърмя. Сигурно не е проблем да пийваш отвреме навреме по малко но недай си боже нещо и имаше на малечка щях само на това да го отдавам и да се самообвинявам винаги въпреки че вероятно нямаше да има връзка... Но бях взела това решение и не съжалявам.

Вихра, не ми говори за сладории, вкъщи вече 1 седмица се тъпчем с баклави, торти, тирамисута, които лека по лека привършиха но несготвените опаковани г*зо-оформители като бонбони Рафаело, вафлички и не знам какви боклуци сигурно ще си ги глобим до коледа! Лошо, защото тогава идват нови още по-брутални г*зо-оформители и така ще си откарам с мойте +9 дето остават за сваляне кой знае докога...

Относно депресията - мисля че това за което говори Калалили е прословутия baby blues, което връхлита родилките още в болницата и не трае повече от 2-3 дни. Става дума за необяснимо чувство за несправяне и некомпетентност и желание за плач. В този случай може да се говори за 80%, да. Постродилната депресия е много по-рядко явление, граничещо с болестно състояние, което е много по-сериозно, трае много по-дълго и наистина може да бъде съпроводено от самоубийствени пориви и тем подобни, вероятно предизвикани от тежко майчинство, много ревливо бебе и най-вече нестабилност в отношенията с партньора.
Мен лично не знам дали ме достигна бейби блуса, защото действително 2-рия ден след раждането прекарах едно денонощие в рев, но той беше заради проблема на бебка с ускореното дишане и, въпреки че всички ме увещаваха че е вън от каквато и да е опасност и че било нормално първите дни да се появи такова нещо и че отшумява бързо, аз ревях та се късах, не можех да мигна и само я гледах и слушах как диша. После в деня на изписването вкъщи дойде брата на мъжа ми с племенника ми който е на 2 годинки в разцвета на палавостта си и това дете не спря да търчи из къщи, да пуска алармите на някакви полицейски колички, да гони котката и т.н. което лошо няма, дете е, играе му се но пък баща му можеше малко да го озъптява предвид че в къщата има 4-дневно бебе. Та не само беше врява (при положение че аз имах нужда от спокойствие повече отвсякога) но и беше за около 4-5 часа и като си тръгнаха аз пак ревнах и не можех да обясня на майка ми и мъжа ми защо плача. Дали и е било бейби блус или просто ми се е насъбрало напрежение и от болницата и с племенника не знам, но факт е че си поплаках тея дни а по принцип хич не съм от ревливите и трябва нещо много страшно да се е случило за да ревна. Така че вероятно жената е лабилна в тези 2-3 дни след раждането, има голям спад в хормоните което със сигурност се отразява на цялостното състояние, уморена е, болят шевове и зърна, недоспала е и в някакъв момент бликват езерцата  Cry Моят съвет е тези дни в болницата и около седмица след прибирането у дома не приемайте гости а почивайте максимално и се отдайте само на човечето си  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 343
bibilyana, Честит Рожден Ден  bouquet

Кора, с тази баклава ме върна 8 години назад, когато точих лиги по една новогодишна и си представях как на сутринта ще си направя черно кафе и ще хапна едно парче и то взех, че родих. Не че беше неочаквано де, точно на термина, ама докато изляза от болницата и я бяха изяли, та все още я сънувам онази точно баклава Laughing

Люцканова, стиснати палци и от мен за прегледа Praynig

Ние се завърнахме от малката екскурзия. Изкарахме много хубаво и времето беше разкошно, чак единия ден на плажа взехме да тръсим сянка Crazy Каква магия е това плажа за малките, не знам, ама няколко часа си копаха, събираха мидички, за минутка не ни потърсиха. Аз нали бях подготвена с идеи какво да занесем за Деня на Благодарността и супер спокойна вечерта преди заминаването осъзнах, че съм объркала дните и се оказах неподготвена. Набързо с малките спретнахме 2 вида сладки, най-обикновени, които се оказаха обаче голям хит, та се отсрамих Wink

И аз, както е казала Тити, имах следродилна тъга - поплаквах си, чудех се какво да правя, но бързо, бързо ми отмина. Но съм виждала 2 случая на депресия и наистина си е страшно. На едното момиче се чудеха как да овардат бебето от нея самата, защото искаше да го нарани. Мина й за 7-8 месеца, доста зор видяха. Не знам от какво се отключва, но мисля че и от многото помощ може да стане. Вместо да си зает да си оправяш бебето, да се изморяваш и после да спиш, те оставят да си почиваш (уж за добро) и се почва с разни шантави мисли.

Разликата на децата е най-добре каквато си я направите Wink Аз също исках деца с малка разлика, точно за да са по-близки, но животът ни поднесе други изпитания, и не стана моето желание. А и сега, никога не ни е била чужда идеята за трето дете, но пък него го виждах по-натам във времето, каките като поотраснат малко, а ето, че трета поред високосна година ще раждам Crazy

Хирсен, хем те разбирам за племеника, хем да ти кажа "да озаптиш 2 годишно" е малко мисия невъзможна. Аз, все още, ако ходя на гости при бебе, отивам без 3-годишната си дъщеря, това ми се струва по-разумно, отколкото да очаквам от нея да седи мирно на гости Wink

Който ми изчете фермана  bouquet

# 51
  • Мнения: 0
Биби, честит рожден ден и от мен!! Само положителни емоции ти желая преди и след така дългоочакваното посрещане на бебка!

Люцканова - стискам палци!!

Хирсен, и аз съм чувала за този тип лабилност... но си е друго да го чуеш от първа ръка. Още се сещам как ревях в първия триместър без причина, та се чудя какво ли ще е с бебето... Може би ако човек е подготвен и близките му също, има начини да се избегне или поне да не се влоши положението...

Калалили, да кажа и тук - в страхотна форма си! Трябва да споделиш тайната Simple Smile Със сигурност изключва яденето на сникърси (по които налитам ужасно много тези дни)...

# 52
  • Мнения: 99
Бибито  newsm51 честит ти празник .

аз искам да ви споделя за очния преглед от днес. Вярно че не съм ходила с години въпреки това, че нося очила, ама много се изненадах като разликата в новите диоптери беше почти един -силно увеличени. Очната лекарка ме посъветва да се прегледам отново 6 месеца след като родя за да били по-актуални резултатите и да нямало влияние от бременността.. Случвало ли му се е на някого да му се отрази бременеенето на начина по който вижда?

поздрави на всички тумбачета   bouquet

# 53
  • Мнения: 21
Момичета при първа възможност ще седна да напиша разказ за раждането   bouquet


Цитат
Стейн,водното във ваната ли стана?Или имаше басейн?
Кора не във ваната,в специален басейн за раждане.
Ето тук можеш да го видиш http://shop.geburtspool.de/index.php?page=product&info=212 с надуваемо меко дъно,дръжки,дебели стени.Събира 550 литра вода.

# 54
  • Мнения: 2 472


Биби, честит рожден ден! Жива и здрава, радостна и позитивна да си!
Пожелавам успех на Люцканова с теста!
 Ambitious, дано си права, че щом не са звъннали досега, значи нещата са добре и с моето изследване за диабета.

Аз имам брат , той е по-голям от мен с 4 години. Много сме различни по характер и сега вече като големи хора мога да кажа, че поддържаме  добрия тон, но никога не сме били толкова  близки и неразделни. Моите деца първите две имат 6 години разлика, сега с бебето живот и здраве ще имат с големия 14, а с малката 8. Надявам се, че ще бъдат в прекрасни отношения, независимо от разликата в годините.

За следродилната депресия да ви кажа, при мен нямаше такава, даже и по време на бременностите също не съм страдала от такава, но си спомням със сина ми, когато започна да става по-големичък към годинката ме налегна една такава мисъл : колко бързо расте това дете и няма да ми стигне времето да му се порадвам, възможно най-дълго.Дълго време съм мислила над това и си казах, че с едно дете никога няма да остана, за да има на кого да се радвам.Ей такива неща, малко сантимент или депресия е това, не знам...
Приятен ден  на всички, въпреки дъжда тук ...

# 55
  • Мнения: 279
Бибилянка,честит Рожден ден:)Много здраве,много любов и радост в семейството ти пожелавам!

Благодаря момичета за стискането на палци,по късно ще пиша как е минало всичко!

Stein
,и аз не знаех че у дома си раждала,браво,аз не съм чак толкова смела:)

Вихре
,ха така нека расте малкото мишоче,това му е работата,а и ти е резултата от твоите грижи:)
Като спомена ваксини исках да попитам,момичета вие какво мислите за тях.Вчера попаднах тук във форума на цяла тема за  и против ваксиние.Ох аз по принцип не съм за ваксините но нали знаете в бг паника голяма и трябваше задължитекно да се бият,но пък тук имам избор и имам право да ги откажа вобще.Също така имах позната която имаше 3 годишно дете пострадало от полиомелитната ваксина и остана за цял живот инвалид.От както съм в  щатите трябваше да бият на моника няколко но категорично отказах,за нея вече съм сигурна,но не знам за бебето.Вие какво мислите?
Ето и линка от форума:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619290.0

хайде спокоен ден от мен!По късно ще се включа пак:)

ПС.  Кора да пишеш за рецептата на баклавата че ми потекоха лигите и ми се дояде...сега трябва да ходя до Арабския magazin да си купя някакво подобие на баклавичка:)))

# 56
  • Мнения: 343
mimiSmile, аз нямам проблем с очите, но на всяка консултация ме питат имам ли промяна в зрението, което ме навежда на мисълта, че бремеността оказва влияние. Просто никога не съм се интересувала по-този въпрос. Дано да е само от бремеността Hug

...колко бързо расте това дете и няма да ми стигне времето да му се порадвам, възможно най-дълго.Дълго време съм мислила над това и си казах, че с едно дете никога няма да остана, за да има на кого да се радвам.Ей такива неща, малко сантимент или депресия е това, не знам...

Ето това ако не го преодолея, другата високосна пак ще съм в тази тема Wink

Ваксините - много трудна тема, и аз не си падам, мисля да започнем с тях от по-късно, но ако трябва да ходи на детска ги искат, как да се оправи човек Confused

# 57
  • Мнения: 12
Какво съвпадение, тъкмо се "заяждах" с американските мами на тема ваксини в един американски форум. Което не означава, че съм против ваксините. напротив, много от тях са не случайно задължителни и разбира се ще ги приема. Аз съм против сляпото съгласие с докторите и следване на програмата за ваксинации, според която трябва да слагам на детето си по 5 ваксини всеки месец. Струва ми се, че е доста по-добра идея да седна и да си направя рисърча, да прочета кое е необходимо и кое - не, преди да се съглася да нахакат бебето ми с живак, от който аз съм се пазила толкова като бременна.

В темата, в която споря с майките се включи една жена, която е учителка на деца, които имат аутизъм. Тя казва, че за много от тях забавянето в развитието е започнало след ваксините, за други пък не е имало връзка - така че кой знае ... но тя препоръча да не се слагат по повече от 2 ваксини наведнъж ( като гледам тук се слагат по 4) и препоръча следната книга, която мисля да взема от библиотеката :

The Vaccine Book: Making the Right Decision for Your Child

Та най-малкото което мога да направя е да поискам разсрочено поставяне на ваксините.

# 58
  • Мнения: 63
Ето ме и мен в новата тема,,не информирана много за старата ,дано ми простите  Embarassed
Честит рожден ден на bibilyana,нека си жива и здрава и всичко най-хубаво ти желая Hug Hug
Кора ,дано скоро всичко е наред мила,и да нямаш притеснения  Hug,да си родиш вкъщи и да си спокойна.
Браво на майките които са се решили да раждат вкъщи,и на мен ми предложих ама пусти страх,чакам първо бебенце и не знам защо така се страхувам,кой знае за 2-то може и удома Simple Smile
След 2 дни съм на преглед,за сега все казват че всичко е наред,и занапред да е така,,за сега толкова ,че по другите въпроси нямам опит .
Хубава вечер ви желая

# 59
  • Мнения: 7
Ехо,здравейте всички...Не успях да прочета предната темичка,но се записвам тук...много заета бях,сменихме къщата,на работа по 10 12 часа и т.н....
Честит Рожден ден bibilyana...Всичко най хубаво в живота и любовта...  bouquet...МММ,много хубава почерпка...мляс мляс... Crazy
Днес правих теста с глюкозата,дано всичко е наред,че толкова много сладко си хапвам,чак ме е срам  Embarassed
Да попитам испанските мами,някоя знае ли как стои въпроса с майчинството,т.е.от деня,в който ти разпише доки ли влиза в сила,или...???...питам защото се надявам да го пусна 10 седмици преди термина(закона дава това право),но е около седмица преди да ми свърши договора...та...ми е притеснено да не ме отрежат,че не знам как ще я карам тогава... newsm78
Ами много гушки от безсрамно качила вече 11 кила  Embarassed за всички вас и вашите бебчета  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт