Бременни майки в чужбина - 40 тема

  • 25 002
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Люцканова,веднага я драскам Simple Smile
 Аз кори не точа.Копувам си ги от турския магазин и са точно каквито трябва да са,за баклава.Тънки и фини.Моята разфасовка е от 420 гр.,но ако намериш от 500гр още по-добре.
Кори - 1 пакет
Ядки - фъстъци 70 гр.,бадеми 70 гр,орехи-150 гр ( който иска повече вкусове да си добави и шам фъстък,но на мен ми идват скъпички),колкото повече ядко,топлкова по -вкусно Wink
Кафява захар 500 гр.
Бурканче мед(по избор от качество и вид,аз ползвам акациев)
Масло - 200 гр.
Вода 500-700 мл
Канела- 1 с.л.
Кората от един лимон

Две по две корите си ги комплектовам(преброявам),счуквам си ядките на ситно (който има мелачка му завиждам),Към счуканите ядки добавям 3 с.л. от захарта и 1 с.л. канела,обърквам ги добре.
Взимам две от корите и наръсвам със сместа от ядките.По дължината на корите навивам на стегнато руло.Според дълбочината на тавичката нарязвам рулото на хапки,около  по 3-4 см.Нареждам в тавата с нарязаното да сочи нагоре и надолу.Добре е да е много добре стегнато руло ,за да не се изсипят ядките докато ги пренасяме и нареждаме,а стегнато руло става от прясни кори,да не са сухи,иначе се начупват.Взимаме втория сет кори и по същия начин.Отбелязвам,че всяко руло е добре да се прави и реже веднага,а не всички наведнъж и после да се режат.Падат от  ядките,а някъде към края може да се окажете с много постни рула.затова ,ако има изпаднали ги съберете и поръсете с тях следващото руло.Когато наредим всички рулца ,сбито,разтопяваме маслото до леко кипване.Тогава,след кипването,по дъното ще видите млечно бяла пресечена утайка.Нея не я ползваме,това не е масло.Също така разваля вкуса после след печене  WinkЗаливаме готовата баклава с кипящото масло и слагаме във фурна на 160 градуса ( не е проблем ако не е загрята предварително ). Печем според фурната,след време ,30 мин. намаляме на 130 градуса.Това ,което трябва да се получи е зачервени кори и като натиснем с лъжицата да се чупи.Да е много суха.Оставяме я да спи в печката до другия ден,когато ще заливаме.Може да я залеете и веднага щом изстине.
За сиропа-в тенджерка сипваме кафявата захар и водата,Варим докато като топнем лъжицата и като я пипнем да лепи.Тогава прибавяме меда и настърганата кора от един лимон.Максимум 5 мин ощше се вари и се сваля от огъня.Заливаме равномерно изпечената баклава и оставяме да се напие.Ако ви е останал сироп...,не го хвърляйте,На другия ден баклавата ще е изпила първия сироп и може още да се чувства жадна.Изсипетте и него. Да ви е сладко  Hug

# 61
  • USA
  • Мнения: 1 323
Биби честит рожден ден да си жива и здрава,много обичана и обгрижвана съпруга и скоро мама! Весел празник!
За папкането не се ограничавам с нищо.Шоколада изобщо не ми е чужд,а миналата седмица опапках сама почти цяла торта тирамису Blush Обаче и на задника си не мога да седя та сигурно за това не съм качила много.
Стейн поздравления за смелостта да родиш в къщи.  bouquet
За всички които споделиха за следродилната депресия благодаря  bouquet Аз по принцип съм решила ,че гости не искам до като не свикнем с бебчо в къщи едни с други,а моите приятелки се обиждат като им го кажа директно Rolling EyesНищо лично просто винаги съм мислила,че новите родители трябва в началото да свикнат с бебчето преди да започнат да идват посетители.Не съм си слагала ограничения като време.
Оф днес не мога да изляза цял ден от къщи заради разтройство.Май съм прекалила с кивитата и крушите тези дни newsm78.
Люцканова всичко ще е наред на прегледа утре Praynig
Кора и аз ще се възползвам от рецептата благодаря

# 62
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Биби, честит рожден ден и от мен! Да си жива и здрава, много щастлива и прекрасно бебче на финала!  bouquet

Люцканова - не съм привърженик на ваксините. Изчетох всички публикации, които са на пазара, много от тези книги ги имам вкъщи, има и доста филми, някои от които са на ю тюб. Мъжът ми беше на същото мнение, много преди аз да стигна до него. И аз имам позната, която работеше тук в училище за деца със специални нужди и по-точно аутизъм. Каза, че при 80% било от ваксините и потърпевшите родители не ваксинирали другите си деца.

Помня, една статия бях намерила от един доктор, който казваше, че ако родителите решат да ваксинират, поне да го правят по следният начин: 1) на напълно здраво бебе/дете (а не както тук казват дори и да е болно няма проблем  Shocked Shocked Shocked); 2) да се поставя по една ваксина на прием (а не коктейл от 4-5); и 3) ваксинациите да се почнат, след като детето навърши 2 години, тъй като имунната и нервната система са по-усъвършенствани.

Хирсен - хихи, точно видях, че Григ ти е писала по въпроса. Трудно е да накараш едно 2-годишно да застане на едно място или да пази тишина, аз съм вдигнала ръце. Ще видиш какво е, живот и здраве!  Simple Smile Simple Smile Wink

Григ - ако си в Щатите, мисля, че можеш да избегнеш/намалиш броя на ваксините по религиозни съображения. Това пишеше по много от книгите, които съм чела, тъй като са писани от американски доктори.

След родилна депресия не съм имала, дано и този път е така. Гости започнахме да имаме още много в началото.

# 63
  • Мнения: 279
Здравейте отново мами:)Аз минавам да се отчета за днес:)
Всичко е наред с малчо,този път не видяха аритмия,казаха че е нормално,развива се перфектно и е 1.13 кг:)/2.5 лб/
На мен обече ми е висока захарта и утре съм на тричасовия глукозен тест,уффф как ще издържа незнам,че и Мони ще е с мен защото няма как да го комбинирам с училището.
Реших да говоря с доктора за секциото и че искам определена дата и се оказа че в политиката на болницата е да правят такова след 39 седм.,странно в бг беше 10 преди термина,както и да е може и да не се навие затото датата е последния ден от 38 седм.ама ще опитам отново пак другия път.Каквото дойде,ама аз имам леко предчуствие че може и да тръгне раждането естествено и да ми се наложи спешно секцио,но ще видим дали ще е така,важно ние с бебо да сме добре,та за това за всеки случай трябва да почвам да се образовам и за естествено раждане ,дишане и упражнения че до сега ми бяха на заден план.

Кора,много благодаря за рецептата,ама егати калоричната бомбичка:)Май ще се възползвам от рецептата след раждането ,ако утре на теста ми няма нищо,може би веднага:)))

Ambitious ,за ваксините и аз не знам какво да правя тук,в бг слагаха по една на месец,а тази за детски паралич е  една от най опасните,ох ще помисля и почета още ,въпреки че една комшийка тук ми разправя че една нейна приятелка има 3 деца и на трите е отказвала ваксини дори и задължителните,както ти каза използвала е причината по религиозните причини.Има още време за мислене ама аз тук много не им вярвам на тези педиатри,последният път както ме уверяваше доктора да бия на Мони 5 ваксини на веднъж и изгубих доверие тотално.

# 64
  • Мнения: 7
Hirsen kakто обикновено чудесно си се справила  bouquet
Тази тема може и да е моята ако не я изпишем много бързо де Laughing
Не знам какво мислите за разликата между децата,ама вчера нашия татко ме пита дали искам да се пробваме за едно и неговия рожден ден до година март Crazy.Това значи лятото юли август да се пробваме със замразените да видим ще имаме ли пак късмет.Аз не съм минала още през най-трудната част,но до сега нямам оплаквания и му викам ок hahaha

Kalalily, и ние се замисляме за второ бебе скоро след първото. Може да пробвамепървоначално по естествен път за месец или два, и скоро след това с инжекции, които ни помогнаха първия път. Не знам. Препоръчват да се изчака поне година, за да може организма на майката да си набави витамини и други, за да може да поддържа втора бременност. Знам, че малката разлика между децата понякога може да доведе до аутизъм, именно заради липсата на витамини, минерали и др. Бях чела за това някъде. Не съм сигурна дали е доказано научно, но е открита връзка.

# 65
  • Мнения: 473
Биби честит рожден ден, бъди жива и здрава и да гушкаш едно пухкаво бебче, като му дойде времето.  smile3525

Buci аз знам за калция, че на майката са и необходими две години за да възстанови запасите си, затова е хубаво да изчака толкова за второ бебче.  Peace

Темата за ваксините и мен ме притеснява. Май ще трябва да почета малко по испанските форуми.

# 66
  • Мнения: 279
ох,Прасковетка забравих да коментирам и на твоя пост:(Много съм разсеяна!
Иска ми се да се придържам и към двата списъка за ваксините бг и сащ и което преценя,но имайки пред вид на какво печелбарство са го обърнали всички и бият ваксини за щяло и нещяло вобще се замислям за такива,може би ще приема тази за туберколоза.За полиомелитната не съм много сигурна че от нея стават най големите поражения.Григ ти в сащ беше нали?Ако е така не е задължително за градината да набухаш детето с ваксини,можеш да си измислиш религиозните причини за да откажеш,тук никoй на сила не може да те накара да направиш нещо на детето си,те само препоръчват от което най много ме притеснява,и решението взимаш ти не доктора,т.е ако нещо се обърка всички ще вдигнат ръце и ще кажат"ами ние ви казахме че има рискове".От друга страна пък как сме били ние,ние всички сме ваксинирани но ми се струва че с по малко ваксинки,пък и тогава нямаше токова конкуренция на пазара.Та незнам де,имам време да мисля,за сега на Мони която е 5г,единствените ваксини които са и били са в бг и не мисля да разрешавам повече,не мога да обясня защо,но чуството ми е такова,Трябва повечко да ресърчна и аз и да се образовам по тоя въпрос за да се убедя тотално.

# 67
  • Мнения: 2
 bdbaloni на Биби !!! Желая ти една шарена и весела година  Simple Smile

Честито на родилите мами Simple Smile зареждаме се с пуканки и снакс за разказите  Wink , които очакваме скоро.
Hrisen благодаря ти за хубавата темичка и настроението, което внасяш с нея.

Аз също се колебая за тези ваксини. Доста противоречиви мнения слушам, но повечето са против, особено тук в Щатите ... Бях обеща една статия на localgal,  но ще я споделя с всички вас. Тя е относно ваксините и как едно американско семейство доказали, че има връзка между васкините и неврологичните и автоимунни заболявания . Ето я и нея: http://hicomm.bg/hronika/shtatski-syd-prizna-vryzkata-mejdu-vaks … te-i-autizma.html

Да ви споделя какво наблюдавам напоследък, което мисля че е нормално, но ми е първа бременност и малко ми е притеснено ... от две седмици насам забелязвам, че ми е получава петънце на потника и блузата ми там където са ми зърната. Принципно не нося сутиен, но уикенда бяхме на гости и нямаше как да не си сложа и след като го сваях виждах, че има образувани жълтеникави петънца. Трябва ли да се мажат с нещо? Имате ли представа? Предполагам, че е коластра това, знам че тя е жълта. След два дни ще съм в навършени 21 седмици. Следващата седмица съм пак да ме погледне другият лекар за втори път, при който ме изпрати моята лекарка. Аз сега съм добре, не искам да се хваля много, много. Нямам кървене, зацапване ... Усещам бебка всеки ден, особено като се приведа напред в седнало положение ... Коремчето ми расте, и тъй като не мога да правя никакви упражнения, а и да се разхождам много, много поне за сега от моите 55 кг. вече съм +8, 9 ... но това според мен е защото не се движа много, много ... а така ми се иска ... но ще трябва да стискам зъбки до края  евентуално, ще се разбере другата седмица.
Толкова от мен за сега Simple Smile

# 68
  • Мнения: 99
megipo   моите зърна са силно чувствителни и зачервени, струва ми се и оголемени.За това ми казаха да не правя нищо, не ги мажа. А един ден видях и аз на дясната не беше текло нищо, ами приличаше на омазняване. Беше лепкаво , в малко количество и без да е имало достатъчно за да попие по дрехите  newsm78

# 69
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет  Hug

честит рожден ден на Бибиана със закъснение
Hug

Вихра, незнам за какво сирене говориш  newsm78

ваксините са болна тема при нас  Rolling Eyes
аз съм против, в Бг още от училище започнах да ги отказвам и си навсяках гнева сестренски...
в Германия не са задължителни и в началото няма да слагам никакви. мъжът ми е на друго мнение и пак ще трябва да се боря... Rolling Eyes
акушерката обясняваше какво ще дават на бебето първите 3 дни в болницата и разбира се и флуорът беше застъпен, та ще трябва да казвам, да не му дават.... фармацевтиката си е за мен една мафия Whistling

аз вчера бях много зле Rolling Eyes
заболя ме гърба, под плешката. ама толкова силно, че не можех да стана. само можех да лежа. съответно цял ден не ядах,не пих, нито до 00 успях да ида... чак към 14.00 успях да се обадя на мъжа ми да дойде... та ходихме на лекар, прати ни той в болницата и ми дадаха едно мазилце... ако не ми минело да съм ходила да ми слагат инжекции по дължината на нерва  Whistling а мен ме е страх от игли....
общо взето казаха, че не могат да ми дадат нищо... Tired

не стига, че вчера не можех да се подместя, ами бебето риташе зверски и имах контракции Rolling Eyes
просто прекрасен ден Sick

# 70
  • Мнения: 27
Яяя как ме зарадвахте, какви хубави цветя и пожелание сте наредили снощи...  Heart Eyes  Hug Hug
Ние снощи добре изкарахме, ходихме на ресторант и викам - айде повод да пийнем по чаша вино - сигурно не повече от 100тина мл съм изпила, че и бяло беше (уж да не е много силно), ама днеска не знам що съм като парцал  - отдавам го на виното.
Че на всичкото отгоре като се събудих сутринта и  около час - от бебка ни вест ни кост - викам какво му направих на това бебе... защо спря да мърда.... ошашавих се ... ама после си се размърда, явно и тя се е била изморила нещо...

За ваксини говорите - честно да ви кажа не съм чела нищо по въпроса, а трябва май, но мисля,че са нож с 2 остриета като цяло и не знам... но леко ми е колебливо по тоз въпрос...

# 71
  • Мнения: 18
Привет сладки коремчета! Мале, колко сте изписали не мога да смогна да ви изчета...
Биби, честит рожден ден на патерица! Добре дошли на новите мами. На новородените бебчета, да радват много мама и тати...

Набързо се отчитам за моя преглед...качила съм 800 грама, като имаме в предвид колко отслабнах, не е хич много, но е напредък. Малчо рита много, наи вече като тръгнем да си лягаме, той решава, че е време за ставане.

Виждам, че говорите за ваксините...Аз пак изчетох три книги по темата, но най ми хареса една, която е писана от лекар с много добри обяснения за всяка ваксина. Все още не съм разопаковала целия багаж та за заглавието ще трябва да ви пиша по-късно. Най-кофти е, че въпреки напредъка на ваксините, все още в голяма част от тях има живак, който е все пак отровен (най-вече при бебетата). В тази същата книга има съпоставени симптомите при отравянето с живак и някой болести, които се получават в следствие на ваксините. Другото лошо нещо е, че дори ваксината да ''няма'' живак за консервант, има такъв който е извлечен от живака. За мамите в САЩ, в много щати може да ги откажете без причина докато детето тръгне на детска или училище. За тези институции ще ви трябват религиозни причини. Но бъдете подготвени, че някои болници слагат ваксини без да се консултират с вас. По принцип дават Хепатит Б ваксина още на 1-2 ден в болницата, която е ненужна, ако майката не е заразена, но в същото време тази ваксина е една от най-опасните. Накарайте, бъдещият педиатър да ви напише писмо, че не искате ваксината ( ако така сте решили), за да сte сигурни, че няма да ви я администрират без консултация. Така стана с една моя позната тук. Били му на бебето ваксини без да се консултират с нея и когато тя се опита да ги конфронтира, те решили да я заплашат с департамента по болести.

# 72
  • Мнения: 343
И аз бях на преглед, но моята акушерка беше в отпуск, та се видях с друга. Бебето и аз сме ок, похвали ме, че съм качила малко за цялата бременност, а според мен е обратно - имам още повече от месец, сигурно ще ударя 13-14 кила отгоре. Както и да е, обаче нашето бебе е решило да стои странно, с главата надолу си е, но гръбчето му е полу на дясно, полу назад с личице напред и затова усещам ритници и от двете страни. Дано се врътне малко, че това не е много добра позиция за начало на естествено раждане (поне така съм чела).

Другия път ще имам видеозон и тест за стреп. Но ми възникна въпрос - ако тестът е положителен и се наложи да ми вливат антибиотик, кога аджеба ще стане това, като аз очаквам да родя доста бързо (знам, че всичко може да стане, но досегашният ми опит е такъв), в смисъл ще има ли време този антибиотик да подейства newsm78

Мрси за съветите за ваксините. Да, аз съм в САЩ и наистина ще се поинтересувам да ги отложа във времето, не съм изцяло против някои от тях. И двете щерки имат всички необходими по бг календар, но ги почнахме по-късно (при каката по стечение на обстоятелствата - нямаше ваксини по здравна каса и трябваше да чакаме) На малката сложиха за Варицела тук като тръгна на градина, уж питах и преди това бях чела дали е задължителна, ама не се преборих, та ме е яд на мен. Затова сега ми се иска да имам повече инфо, за да мога по-добре да отстоявам решенията си.

megipo, mimiSmile, да, това е коластра и не ви пречи въобще. При някои жени тече повече, при други въобще. След време може да спре или да бъде само като корички по зърната, не се чоплят, нищо им няма Hug

# 73
  • USA
  • Мнения: 1 323
На мен май днес ще ми е крив ден Rolling Eyes ама нали е нормално.От сутринта имам едни гадни постоянни менструални болки в кръста и корема и вчерашното му разтройство продължава.Че то остана ли ми нещо в стомаха не знам Rolling Eyes Дано ми разкара по-бързо ,че не мога да се помръдна.Контракции си имам ,но няма смисъл да ги засичам ,защото са далече една от друга и май са по-начесто вечер.Утре съм на преглед пък да видим. До вчера си мислех ,че имам още много време,но от днес определено се притесних ,че не съм свършила всичко.А моя мъж ме успокои ,че те ще свършат всичко с баща ми.Е да ама той пристига чак на 12-ти,а моя мъж се надяваше да работи до тогава,че после цял месец ще е у дома.Сега не искам да го притеснявам,че е на 1000 мили от в къщи ooooh! Вчера си записах час за коло-маска и козметичката ми вика ,значи в събота ще раждаш и аз се ококорих Shocked не аз имам още 20 дена,а тя ами напоследък така се случва с всичките ми клиентки.Е сега се притесних.
За тези ваксини просто се наплаших.Ние също имаме ваксини и мисля да не слагам на бебето всичко което е на пазара.Да не е опитна мишка.Чудех се аз защо в Америка има толкова много деца с аутизъм.

# 74
  • Мнения: 18
Григ, за Ваксината против Варицела, ако си в МА не е задължителна, и би трябвало да се администрира само, след като на детето му е направено тест за да се установи дали има създаден имунитет против варицелата...Това някъде точно преди да тръгне на училище. Но както знаем, в САЩ фармацевтичните компании правят много пари от ваксини и следователно всичко е ''нужно''. Бъдете много внимателни с ваксини на Мерк - тази компания има много лоша история с ваксините, а заема най-голяма част от пазара. 98% от техните ваксини са с живак. Бившия шеф на Мерк (който притежава голяма част от акциите на компанията) е част от комитета за одобряване на ваксините и е бил съден няколко пъти за одобряване и задължаване на различни ваксини дето са опасни и ненужни, но уви парите говорят много тук и все още човека одобрява ваксини.

Само да допълня, че в ЕС отдавна ваксините с живак са ''забранени'', освен ако самата ваксина (т.е. вируса) няма как да се запази ефективен друго яче. Затова има голяма разлика в процентите на болни деца в САЩ и ЕС. Наистина ви съветвам да се поинтересувате повече и да прецените за себе си, а не да слушате лекарите в САЩ какво ви говорят. Все пак да не забравяме, че на тях им се плаща процент за всяка ваксина от дадена фармацевтична компания. Статии има написани много, книги също, най-вече, ако ваксините бяха безобидни Щатите нямаше да имат специален отдел за оплаквания от ваксините и отчитане на процента болести причинени от тях.

Последна редакция: ср, 30 ное 2011, 20:57 от localgal

Общи условия

Активация на акаунт