Бременни майки в чужбина - 40 тема

  • 25 014
  • 726
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Само да допълня, че в ЕС отдавна ваксините с живак са ''забранени'', освен ако самата ваксина (т.е. вируса) няма как да се запази ефективен друго яче. Затова има голяма разлика в процентите на болни деца в САЩ и ЕС.
localgal, можеш ли да споделиш повече за ваксините в ЕС, ако си чела - и аз не съм много наясно по този въпрос. Само знам че ако може да се избягва поставянето на повече от 1 ваксини наведнъж. Мерси предварително!

# 76
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Привет!

Люцканова - успех днес на тройния тест, аз не знам къде бях чела, че е негативен, често след единичния, тъй като последния давал честно грешни позивитивни резултати! За поставянето на коктейл ваксини и на мен се опитваха да ми казват, че е ок, ама аз ги прекъсвах на втората дума. Да, права си, че ние също сме ваксинирани, но като че ли ваксините са били други и не са ни блъскали с множество от тях.

А_тита - на мен ми беше много криво около годинката на малката, не знам дали беше депресия, но бях много унила и ми беше мъчно, че трябва да се връщам от работа и че този период от живота ми, прекаран с детето, е отминал. Много бързо растат тези малки човечета!

Зайче - опитай се чрез гугъл да намериш какъв е имунизационния календар там, където живееш. Би трябвало да ги има ваксините по имена, по този начин можеш да им намериш листовките онлайн също и да видиш какво е съдържанието. Дори и да няма живак, със сигурност ще има алуминий и др тежки метали, които съвсем не са за препоръчване.

Буци - хм, ами че то по тази логика, децата в слабо развитите страни трябва да са все аутисти, защото майките масово страдат от малнутришън - то, че те имат проблеми, имат, ама не са свързани с аутизма. А е факт, че аутизмът е най-разпространен в Северна Америка, където имунизационните календари са най-натоварени.

Локал гал - варицелата е наистина ненужна ваксина, обаче по последна информация от моя приятелка тук, вече е обединена с ММR и се казва MMRV (тук се поставя на 1 година).... Rolling Eyes Rolling Eyes А се говори, че ваксинациите на бебета/деца ще става само с 1 комбинирана ваксина, за да се поставя един път и да не могат родителите да избират.

Калалили - да не се почва при теб...Simple Smile стискаме палци всичко да мине леко!

# 77
  • Мнения: 279
здравейте мами:)Тъкмо се прибирам от вън,голяма галимация беше днес,едно че имах 3 часовия глукожен тест ами и трябваше да ходя до болницата където ще раждам да си подписвам пре регистрацията,и на всичко от горе и пазар с Моника:)
Както и да е,изследването за глюкоза както си и знаех беше нормално само където ме разкарваха,знаех си аз че още първия път като ми взимаха кръв за теста не трябваше да закусвам,въпреки че казват че е ок да се закусва винаги дава резултат,заради него трябваше и днес да ходя и да се стресирвам допълнително.Важното е че няма нищо и ще мога да си хапвам сладичко,че на последък ми се хапва доста често,по принцип не съм вобще по сладкото,ама хе на през бременноста какви ли не трасформации стават:) Wink

Мегипо/радвам се че си по добре и няма кървене/ Hug,Мимисмаил,не се притеснявайте това е коластра,повече от това няма да ви потече абсолютно нормално е:)

Калалили
,ами хайде да видим до събота:)))Май се почва а? WinkАко е така,стискам палци,въпреки че не ми се вярва:)И да не ти е криво,още малко остава,като ти стане така кривичко си помисли само какво слънчице те очаква скоро посред зима:)))

Лоkалгал,я напиши името на книгата или дай link за нея,че да я прочета и аз,въпреки че тук във форума и бъкано с инфо,ама никога не е излишна информация.Ние снощи говорехме със съпруга ми за ваксините и той е на мнение да не слагаме никаква ваксина,вобще ще с еборя до край,а още преди раждането  ще се уверя и ще говоря с докторите да не слагат никакви ваксини на бебето.Но все  още не съм убедена напълно за всички ваксини така че искам да прочета повече,но за сега мнението ми е да не слагам.
 

# 78
  • USA
  • Мнения: 1 323
Болките след 2 часа ми разминаха като полежах,но разтройството е кошмар.Май съм пипнала някой вирус точно сега Rolling EyesСега пак ме почнаха болките,но съм сигурна ,че ще отминат.А за раждането не вярвам да е скоро,но след днес започвам да мисля по-реалистично Laughing.Поне един товар ми падна от плещите намерих педиатър на бебчо. PartyСега май вече съм готова с всичко освен с багажа ми за болницата,но съм сигурна ,че се събира бързо hahahaНе знам защо го отлагам толкова май ме е страх ,че като го стегна ще се почне.
Луцканова хубаво е ,че резултата ти е добър и можеш да папкаш сладичко особено сега за празниците.

# 79
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
На мен май днес ще ми е крив ден Rolling Eyes ама нали е нормално.От сутринта имам едни гадни постоянни менструални болки в кръста и корема

Kalalily май скоро ще имаш новини за нас - леко раждане ти желая и здраво сладко бебе.

# 80
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
Една почерпка от мен за всички вас и специално за Люцканова - за добрите й резултати от глюкозния тест  Grinning Grinning Grinning .

# 81
  • Мнения: 4
Люцканова , Simple Smile поздравления за теста.Аз бях в осем часа сутрината да дам кръв.Мислех си и даже убеждавах Джоуи ,че ще е като при вас със сиропа.Да ,а, не.Предупредиха ме да не хапвам нищо от предната вечер,без закуска на гладно.преди час закусих и след малко пак се връщам до болницата за втора доза кръв.Попитах я аз сестрата за сиропа,а тя ми каза ,че този метод бил old school  Thinking
Тръгвам за болницата.Стискайте палци захарта ми да е в норма  Praynig

# 82
  • Мнения: 27
Браво Люцканова - така трябва да е  Laughing

Кора - и на мен така ми казаха - да не ям нищо поне 12 часа преди изследването...
после ме надупчиха кат игленик,че не знам защо не можаха да ми намерят вена и ми стана много лошо... как се чувстваш сега?
Сигурна съм,че всичко ще е наред с твоите резултати!

# 83
  • Мнения: 1
Аз само да кажа здрасти,щото нищо ново-дремя си у нас и си правя филмчета Mr. GreenБраво за хубавите резултат на изследвалите си,на другите-успех  PraynigБиби,точно щях да вкл.скайп,че не те засичам два дни и ми е мъчно бе HugКалалили,а де а де-може да се свършат мъките-не му е рано вече нали?Стискам палци вс.да е наред,каквото и да се случва Praynig...и да се пазите Hug

# 84
  • Мнения: 27
Биби,точно щях да вкл.скайп,че не те засичам два дни и ми е мъчно бе Hug

И на мен  и на мен  Hug
а инъче ко правя - нищо - правя се че работя, ама така ме мързии.....
боря се тука с килограмите,че се стресирах яко миналата седмица - как може човек за 4 дена да качи 2 килограма - абсурд... ама добре,че сега за една седмица съм успяла да сваля 1, та ще си дойдем на думата с кантара де.... ааамаха
ще поработя още час и после си омитам крушите към Мадрид на разходка и шопинг, че свеки ми пратила малко парички да си купя нещо за РДто - със закъснение, ама по-добре късно отколкото по-късно  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 0
ще поработя още час и после си омитам крушите към Мадрид на разходка и шопинг
ООО супер ти завиждам! Сега какви намаления има из Корте Инглес.... Ако ходиш там да си извадиш допълнителните 10% за чужденци!

Люцканова - радвам се че всичко е минало по мед и масло!

Калалили - хайде чакаме хубави новини скоро! Супер е че си намерила педиатър!

Момичета, да ви споделя едно от най-трудните решения които съм вземала досега - избора на име за бебето! Не си представях че е толкова трудно - преди си мислех - я ето това е супер, готово. А сега, към всяко име се отнасям със съмнение - това ли е - хем искам да е уникално хубаво (като моето:)) хем да е международно, хем това хем онова... Завиждам на тези от вас които вече са направили избора и са на 100% уверени!

# 86
  • Мнения: 473

боря се тука с килограмите,че се стресирах яко миналата седмица - как може човек за 4 дена да качи 2 килограма - абсурд... ама добре,че сега за една седмица съм успяла да сваля 1, та ще си дойдем на думата с кантара де.... ааамаха
ще поработя още час и после си омитам крушите към Мадрид на разходка и шопинг, че свеки ми пратила малко парички да си купя нещо за РДто - със закъснение, ама по-добре късно отколкото по-късно  Mr. Green

Не го мисли толкова сигурно е задържане на течности.  Peace

Благородно ти завижам, че можеш да ходиш на разxодки из Мадрид. Утре ще ходя до болницата, това ще ми е последната разxодкa за дълго време напред. Ще ме карат, иначе няма как да стане.

# 87
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Момичета, да ви споделя едно от най-трудните решения които съм вземала досега - избора на име за бебето! Не си представях че е толкова трудно

това е и моят проблем  Rolling Eyes
още нямаме име, вчера взех 2 книги с имена и с мъжът ми четахме. на мен нищо не ми хареса newsm78, т.е. аз си имам фаворит, ама на мъжът ми не му харесва Tired, сега търсим друго име.

бебето започна да се закача вече Mr. Green
преди няколко вечери мъжът ми си беше сложил ръката на корема ми и бебето няколко минути ритмично с ръка даваше сигнал Laughing
снощи аз си държах ръката странично на корема и изведнъж така силно ритна, ама право в ръката ми, че му усетих крачето Crazy

Люцканова, честит негативен тест Peace

Кора , дано при теб захарта е в норми и да успееш да родиш вкъщи Hug

# 88
  • Мнения: 27

Момичета, да ви споделя едно от най-трудните решения които съм вземала досега - избора на име за бебето! Не си представях че е толкова трудно - преди си мислех - я ето това е супер, готово. А сега, към всяко име се отнасям със съмнение - това ли е - хем искам да е уникално хубаво (като моето:)) хем да е международно, хем това хем онова... Завиждам на тези от вас които вече са направили избора и са на 100% уверени!

Ох, зайче, и ние сме тъй - много голям проблем
преди бях измислила две имена - и двете много ми харесваха (Ема и Никол) - за мен важното беше да са кратки, да се изписват ясно и да са международни, щото ми е писнало колегите ми да се чудят как да ми кажат името.... ОБАЧЕ - тея и двете са свързани с кръщаване на някого - едното на майка ми, другото на свекъра, та като опипах почвата и усетих,че ще предизвикам огромна революция ако го кръстя или на едната или на другата страна - все ще има сърдити и обидени - а не искам така и за това решихме да не е нито едното, нито другото и да не се кръщава на никой и  настана голяяямото мислене... сега сме с един списък от 10тина имена, от които не можем да изберем и реших,че в крайна сметка ще го оставя на случайността, като се запозная с малкото човече и на каквото ми заприлича - такова ще е....

Я кажи какво е това намаление 10% в корте инглес - аз не знам нищо ...

Ти какво направи с твоето роботче?, сетих се да питам,че тъкмо изчистих моята Здравка тука - и пак й похвалих,че добре се е справила  Laughing ама наистина така си е ....

Лари - аз по принцип рядко си позволявам да обикалям, че съм далечко - качвам се на колата и карам 80км, харча бензини и т.н. за да стигна до магазините... абе галимация, ама сега нещо ме е стегнала шапката (особено се депресирах с тез килограми, ама реших да не ми пука вече) и за това така де, пък и нали мъжо беше болен сумати време тука и само болногледачка го играех последните седмици, та сега е по-добре и на него му се излиза... та тъй - ще купувам коледни украси и ще украсявам този уикенд, много хепи  Sunglasses

asyalein - и аз така - май вече имам фаворит за име, ама тати не го харесва и се чудя....

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 13:26 от bibilyana

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
bibilyana , защо не я кръстиш с 2те имена?  Simple Smile
това бяха имената, на които се бяхме спрели, ако имаме момиче Mr. Green
на баща ми и на бабата на мъжа ми.
и двамата бяхме съгласни - от 2те фамилии по едно име, интернационални, кратки и лесни за изговаряне... обаче чакаме момче и търсенето продължава Rolling Eyes

успешен шопинг Wink

Общи условия

Активация на акаунт