Ядосвате ли се когато детето ви счупи нещо...ценно

  • 4 183
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 677
Когато децата бяха малки по-ценните и скъпи неща са стояли на недостъпни за тях места.
За счупено дистанционно, телефон не съм се ядосвала.

# 16
  • Мнения: 27 524
Ядосвате ли много ако детето ви набара нещо ваше и му види сметката.моята дъщеря вече строши два дегитални(развали им обективите като ги тръшна) мишката на компютара , клавиатурата , един GSM,двата домашни телефона , дистанционното на ТВ - тои още доста неща....

След толкова изброени вещи не ви ли е станало ясно, че тези неща трябва да са прибрани там, където тя няма да ги достигне?  Thinking  Wink

Иначе се ядосвам, да, парите не са за хвърляне на вятъра, затова прибирам всичко, което не съм искала да счупи. Елементарно  Simple Smile

Ти за бебе ли питаш или за дете все пак?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Ядосвала съм се разбира се,но на мен за небрежността ,че съм оставила скъпите вещи на достъпно място.Относно мобилните тя си има няколко стари не работещи апарата, стара клавиатура и мишка слагам ги пред компютъра за да не пипа другите доволна е разнася ги в стаята .

# 18
  • София
  • Мнения: 418
Аз имам опит с  кучето ми (бигъл - водят се доста разрушителни кучета  Grinning )- като бебе ми изяде и онищожи доста ценни неща, някои от които веднага след като съм си ги купила/получила подарък. Но и тогава знаех, че не кучето е виновно. Аз знаех какво ме чака преди да си го взема. И ако не бях достатъчно прибрана страдах  Mr. Green И с детето ще е така... Иначе - ядосвала съм се и ще се ядосвам, но ще се старая да не си го изкарвам на детето.

# 19
  • Мнения: 2 926
Не се ядосвам.
Ценните неща са прибрани

# 20
  • София
  • Мнения: 357
Ядосвам се на себе си, защото вече успя да унищожи няколко неща, които бях пропуснала да прибера. Детето не е виновно, че е любопитно, а и аз си научих урока - всичко прибрано нависоко.

# 21
  • Мнения: 2 562
Скоро малката изгриза телефона ми,както и домашния gsm...С дистанционните решението беше да й дадем нейно дистанционно(старо което не ни трябваше),но с телефоните решението е просто-да не й ги давам.Ремонта на моя излезна 150 лева и се оказа най-скъпата играчка на дребка за момента Laughing Не съм се сърдила на малката,все пак аз й дадох телефона си.Е,караниците иначе бяха за мен Mr. Green С една дума-не се сърдя когато малката потроши или съсипе нещо ценно.И да се скъсам да викам,тя пак няма да разбере за какво става дума,само ще се стресира!Но сериозно започвам да обяснявам че така не се прави.Разчитам да се ориентира по изражението и сериозния ми тон че прави беля Peace

# 22
  • Мнения: 304
Ядосвам се на себе си, защото вече успя да унищожи няколко неща, които бях пропуснала да прибера. Детето не е виновно, че е любопитно, а и аз си научих урока - всичко прибрано нависоко.
Поддържам това мнение.и при мен е така.Най-много ме боли като къса книги!Но моите са прибрани,а дядо и не си ги прибира и сега се чуди как да си защити книгите...

# 23
  • Мнения: 808
Обикновено скъпите неща не и бяха в обхвата.Ако докопа нещо вината си е изцяло моя,така че съм се ядосвала само на себе си.

Съгласна съм с Марго. И нашия син е чупил/развалял по-ценни предмети. Но вината е наша, че сме оставили въпросното нещо до място, където да стигне. Ако оставя на масата или на някой шкаф пари и малкото дете отиде и ги скъса....едва ли детето е виновно за това...

# 24
  • по света
  • Мнения: 1 587
Обикновено скъпите неща не и бяха в обхвата.Ако докопа нещо вината си е изцяло моя,така че съм се ядосвала само на себе си.

Съгласна съм с Марго. И нашия син е чупил/развалял по-ценни предмети. Но вината е наша, че сме оставили въпросното нещо до място, където да стигне. Ако оставя на масата или на някой шкаф пари и малкото дете отиде и ги скъса....едва ли детето е виновно за това...
Абсолютно,пък и никога не съм ги оставяла да трошат.

# 25
  • Мнения: 54
Ядосвате ли много ако детето ви набара нещо ваше и му види сметката.моята дъщеря вече строши два дегитални(развали им обективите като ги тръшна) мишката на компютара , клавиатурата , един GSM,двата домашни телефона , дистанционното на ТВ - тои още доста неща , днес например разби дегиталния отново и съм много бясна незнам как се здържах да не я набия Embarassed ooooh!ама как то нерви нерви обяснявам и тя пак прави едни и същи бели.как се справяте с нервите си ако детето ви троши къщатата и често ли се случва да се"сбогувате" с вещ.

Аз лично побеснявам много, ама много и когато направи беля я наказваме в ъгъла Simple Smile Иначе нашата унищожи много неща, като се има на предвид, че живеем на квартира изцяло обзаведена с чужди мебели още като пълзеше и й никнаха зъбите изгриза дъската на леглото. Като под изгирза няма предвид, че е изядена на цяло  newsm17 но облицовката я няма и има лека дупка  Laughing е това много ме ядоса, но тогава беше съвсем малка Simple Smile После долното стъкло на ветрината беше се поразвалило и падаше и тя го дръпна рязко и то падна и се счупи, скарах й се ударих един шамар по дупето, но сега само като посегне към стъклото и като каже "Не" и веднага си маха ръката, докато преди "Пей си Пенке ле кой ли те слуша"

Ядосвате ли много ако детето ви набара нещо ваше и му види сметката.моята дъщеря вече строши два дегитални(развали им обективите като ги тръшна) мишката на компютара , клавиатурата , един GSM,двата домашни телефона , дистанционното на ТВ - тои още доста неща , днес например разби дегиталния отново и съм много бясна незнам как се здържах да не я набия Embarassed ooooh!ама как то нерви нерви обяснявам и тя пак прави едни и същи бели.как се справяте с нервите си ако детето ви троши къщатата и често ли се случва да се"сбогувате" с вещ.

Аз лично побеснявам много, ама много и когато направи беля я наказваме в ъгъла Simple Smile Иначе нашата унищожи много неща, като се има на предвид, че живеем на квартира изцяло обзаведена с чужди мебели още като пълзеше и й никнаха зъбите изгриза дъската на леглото. Като под изгирза няма предвид, че е изядена на цяло  newsm17 но облицовката я няма и има лека дупка  Laughing е това много ме ядоса, но тогава беше съвсем малка Simple Smile После долното стъкло на ветрината беше се поразвалило и падаше и тя го дръпна рязко и то падна и се счупи, скарах й се ударих един шамар по дупето, но сега само като посегне към стъклото и като каже "Не" и веднага си маха ръката, докато преди "Пей си Пенке ле кой ли те слуша"  smile3518 Удавихме една мишка  Laughing отвори си едно шише с вода и директно върху мишката и както беше всичко вързано и включено, добре, че само мишката изгоря  Laughing Иначе има си нейни телефони, разни наши стари, но тя все иска нашите работещите. И ужасно много се изнервям когато натисне нещо на клавиатурата и винаги става нещо на компютъра да се развали, я ще изтрие нещо, я някаква друга беля. Но общо взето когато направи беля се наказваме, дори често като направи белята тя сама си отива в ъгъла наказане, без никой, нищо да й е казал. Вече често дори по това разбирам, че е направила нещо Simple Smile  newsm62

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 19:27 от Boten Mary

# 26
  • Мнения: 3 647
Гледам ценните неща да не ги докопва. Но въпреки това успя да счупи телефона на  баща си - тъкмо му купихме  нов. 
Не мисля, че детето  е виновно, че ние не сме съумели да си опазим ценностите. Иначе, че изгризал нещо не си го слагам на сърце.

# 27
  • Мнения: 194
Ядосвате ли много ако детето ви набара нещо ваше и му види сметката.моята дъщеря вече строши два дегитални(развали им обективите като ги тръшна) мишката на компютара , клавиатурата , един GSM,двата домашни телефона , дистанционното на ТВ - тои още доста неща....

След толкова изброени вещи не ви ли е станало ясно, че тези неща трябва да са прибрани там, където тя няма да ги достигне?  Thinking  Wink

Иначе се ядосвам, да, парите не са за хвърляне на вятъра, затова прибирам всичко, което не съм искала да счупи. Елементарно  Simple Smile

Ти за бебе ли питаш или за дете все пак?
Ами да, простоо си прибирай нещата... Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 54
Гледам ценните неща да не ги докопва. Но въпреки това успя да счупи телефона на  баща си - тъкмо му купихме  нов. 
Не мисля, че детето  е виновно, че ние не сме съумели да си опазим ценностите. Иначе, че изгризал нещо не си го слагам на сърце.

аз се притеснявам по скоро за игризаните неща защото не са наши иначе, че боята на кошарата е смъкната и има дупки....  rotfImao голяма работа ще я боядисаме Simple Smile Вярно наша си е вината, че не сме прибрали ценните неща, но не всичко може да се прибере, аз се ядосвам главно когато съм казала "Не" и тя много добре знае значението а тази дума, но ми прави на инат. Да речем пералнята няма как да я вдигна, а е кофти докато всичко е нагласено и да променя програмата и тем подобни неща....

# 29
  • Мнения: 27 524

Направо ми дожаля за детето...  Sad  Наказания, дресировка, бой... затова, че иска да опознае света и не разбира...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт