Моля за помощ, Спешно!

  • 3 353
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Ето ги и моите резултати или поне тези които се разминават:
WBC (левкоцити)    12.40   x10^9/L   референтни: 3.5 - 10.5
MO# (моноцити - бр.)  0.890x10^9/L   референтни: 0.070 - 0.80
NEU# (неутрофили - бр.) 7.420 x10^9/L   2.100 - 6.400 (0.900 - 5.300 за деца до 4г)


А това е т.нар. деференциална кръвна картина, която доколкото въобще успях да разбера дава по точни резултати или по скоро пояснение на горната пълна кръвна картина.
   ДКК - мануално   

   St (Щаб- пръчкоядрен гранулоцит) 0.01 референтни 0.00 - 0.06

   Sg (сегментоядрен гранулоцит)   0.61 референтни:0.40 - 0.70 (0.22 - 0.48 за деца до 4г)

   Eo (еозинофилен гранулоцит)   0.05  референтни: 0.00 - 0.06

   Ba (базофилен гранулоцит)   0  референтни:   0.00 - 0.02

   Mo (моноцит)   0.05  референтни: 0.01 - 0.11

   Ly (лимфоцит)   0.28 референтни: 0.20 - 0.48 (0.40 - 0.68 за деца до 4г)

   Pl (плазмоцит)   0 референтни:   0.00-0.005

Ако някой разбира нещо от тези неща ще съм много благодарна, защото разяснения от лекар ще получа чак утре след 17.00 и до тогава ще ми се пръсне сърцето.  Praynig Praynig Praynig


# 16
  • Мнения: X
Аз не разбрах имаш ли някакви други симптоми на заболяване или само тази температура, която по принцип е напълно нормална за начална бременност?

# 17
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
през бремеността аз лекувах настинките и вирусите само с сок от малини или компот и ананас

# 18
  • Мнения: 44
Имах много слабо дразнене на гърлото, но не е нещо, което е било като болка. Вчера на прегледа лекарката каза че гърлото е раздразнено, но това е всичко. Извинявайте ако, че не съм го уточнила в началото на темата, но съм много притеснена.

# 19
  • Мнения: X
Според мен никакъв повод за притеснение нямаш.

# 20
  • Мнения: 4 070
 
Според мен никакъв повод за притеснение нямаш.
Peace За всеки случай, ако ти се усложни положението отиди при личната си лекарка или при гинеколога си, но само леко повишена температура без никакви др. симптоми не е проблем и според мен

# 21
  • Мнения: 158
Най-добре си отиди при личната лекарка,защото от толкова мнения ще се объркаш.Ако за една бременна високата Т е нормална,то за друга съвсем не е.Както казах по-напред и аз бях в 10 г.с.,когато имах Т,която също започна от 37 и нещо и стигна до 38,точно защото си мислех,че е нормална,та накрая се наложи да пия антибиотик. Peace

# 22
  • Мнения: X
Антибиотикът заради какво се наложи?

# 23
  • Мнения: 158
Ангина.По принцип си боледувам доста често от ангина,но все се надявах през бременността да ме подмине,но уви.През 1 час пиех по половинка парацетамол и накрая ми изписаха оспамокс,който може да се пие от бременни.И както се вижда от линийката ми имам живо и здраво момченце.Но пак казвам,че всеки организъм си е различен,при мен тази Т не се оказа безобидна и не искам да стряскам никой! Peace

# 24
  • UK
  • Мнения: 2 838
Според мен каквото и да ти изпише личният лекар след това се консултирай с гинекологът задължително! Аз пиех Biozin mama след консултация с гинеколожката която ме следеше.

# 25
  • Мнения: 21
Единственото нещо, което може да те накара да обърнеш по - голямо внимание са повишените левкоцити. Това повишаване е знак, че някъде в организма има възпалителен процес ( което естествено, може и да е зачервеното гърло) не са чак толкова драстично увеличени и според мен си хванала нещата точно на време Simple Smile Пий повечко чайчета и задължително се консултирай с личния лекар и гинекологът.  Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 354
Напълно нормално е за бременна жена да има такава температура до колкото си спомням почти цялата ми бременност или поне първата й половина.

 Peace Аз специално при всякакви неразположения по време на бременността се консултирах с гинеколожката си,не със личната!

# 27
  • Мнения: 4 070
Напълно нормално е за бременна жена да има такава температура до колкото си спомням почти цялата ми бременност или поне първата й половина.

 Peace Аз специално при всякакви неразположения по време на бременността се консултирах с гинеколожката си,не със личната!
Аз пък от опит знам, че е хубаво и с личния, че някои гинеколоза не са в час с всъчки лекове.

# 28
  • Мнения: 1 677
За температурата която ти си имала, аз не бих пила лекарства.
По време на бременност, когато съм имала здравословен проблем освен с личния лекар, съм се консултирала винаги и с гинеколожката ми.

# 29
  • Мнения: 354
Напълно нормално е за бременна жена да има такава температура до колкото си спомням почти цялата ми бременност или поне първата й половина.

 Peace Аз специално при всякакви неразположения по време на бременността се консултирах с гинеколожката си,не със личната!
Аз пък от опит знам, че е хубаво и с личния, че някои гинеколоза не са в час с всъчки лекове.

Конкретно за моя случай,точно личната ми не е много в час Grinning а на гинеколожката си имах огромно доверие,за това се допитвах единствено до нея!

Общи условия

Активация на акаунт