Без заглавие

  • 21 480
  • 561
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 927
Вината на Фатмагюл е, че късно навлезе в нашето ежедневие.  Mr. Green

# 16
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Амчи как, бе? Нали трябва да сме в крак с времето, да сме модерни. Едно време кръщавахме Светлин на дядо си Ламби, сега кръщаваме Неон и Електра на дядо си Светльо.

# 17
  • Мнения: 4 892
Не знам на Фатмагюл каква и е вината..никаква. Но най-вероятно доста хора ще казват горката....
Фатмагюл само по себе си е хубаво име.
Ние у нас сме "международно" семейство и слава Богу намерих подходящо международно име за девойката, даже универсално, не е Мария  Laughing  
Иначе и Гюрга ми харесва, примерно. Или Зюмбюла.

# 18
  • Мнения: 2 926
Моята етърва още страда, защото мъжа й не й позволи да кръсти детето си Стивън.
Колко прекрасно е да си Стивън Петров, нали?  Mr. Green
Колко сме се смяли с мъжа ми докато тя беше бременна и всеки път с такива искри в очите казваше, че ще кръсти детето Стивън.Падахме под масата направо.
Кръстиха го Стелиян, което изобщо не и пречи да му казва Стиви  hahaha
Нерде Стелиян, нерде Стиви....

# 19
  • Мнения: 2 161
Chanel, аз бях предупредена преди време,
на детето на моя приятелка, което се казва
Александър, да казвам на галено, единствено и само Алекс.
В никакъв случай Сашо, Сашко и т.н.
На мен Сашко ми е много хубаво. А моя братовчедка ме предупреди, че синът й Калоян не е Калоян, а Коки. Добре, това Коки е на 16 години и е две глави по-висок от мен. След като й е приятно на сина й да му говоря като на кокошка... А детето е кръстено на дядо си Константин. Но Константин е демоде според нея.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Константин демоде ?
Такова хубаво име.
Вярно, че вкус, приятел няма, но чак демоде ... хайде холън.

# 21
  • Мнения: 4 892
Аз пък имам един познат, който каза, че детето му е Мартин, с ударение на първата сричка. И непрекъснато го намеква. Все едно децата в детската много ги интересува ударението, ше си пердашат на Мартин по нашенски и това си е.
Егати глупостите.

# 22
  • Мнения: 2 161
Константин демоде ?
Такова хубаво име.
Вярно, че вкус, приятел няма, но чак демоде ... хайде холън.
Все пак родата е радостна, че можеше да е Крисчън. А фамилията ни е много засукана, но българска все пак. Името Крисчън щеше да е пагубно за това дете, в комбинация с нашата фамилия.

# 23
  • Мнения: 1 129
Аз съм точно на тази вълна с приятели решили да кръстят бъдещият си син Енцо. Опитах се да разбера мотивацията им, казаха, че им харесва как звучи. Опитах се да обясня, че това дете няма да си харесва името, че ще им се сърди заради това, че ще му се подиграват в училище, а се замислих как същото това хлапе живот и здраве може би ще учи в един клас с Джейсън, Майкъл, Алек, Дерек и прочее мъжленца и може би тогава няма да е никак странно. Фатмагюл няма вина, ама желанието на Бай Ганьо да стане Хамериканец понякога е просто безумно. Вярно, че като малка си бях кръстила болонката Касандра, но тогава бях на 3, а Касандра беше просто болонка. Ама всеки си знае. Да си кръщават децата както искат моите ще са с българско презиме и фамилия и със сигурност име, а на някои щом си им харесва - лошо няма. Не го разбирам, но не го осъждам.

# 24
  • Мнения: 1 210
Моля моля, долу ръцете от Константин! Това е синът ми.

Съзнавам, че е досадно да се изреждат примери, но ми стана мъчно за една възрастна жена, викаща отчаяно "Кротни, Кротни" пред Народния театър. А детето обикаляше фонтана и не я чува, нито пък тя можеше да го настигне. Питам аз- госпожо, ще ви помогна, как се казва детето?, а тя (бавно, старателно и затруднено) - Ко-ртни, ама аз не мога да го казвам... Наистина ми стана мъчно- за нея, не за кухата и внучка. Къде си е мечтала да се прави на маймуна на стари години и вместо с любов, със затруднение да произнася имената на внуци.

Фатмагюл? Най- разумно е да не се беше раждала, та да не се срамува сега. А покрай нея и ние.

# 25
  • Мнения: 4 892
Аз знам един Майкъл, кръстен на дядо си Минчо и Паола на баба Павлина.  Не се подигравам, но признавам, че освен, че са ми странни тези имена, всъщност и минават с номера, че традицията е спазена и децата са кръстени на бабата и дядото. Нерде Минчо, нерде Майкъл.

# 26
  • Мнения: 130
Чувала съм и аз за един Стивън- на дядо  Стратия, а Рейчъл - на баба Радка. Абе, да се радват хората. Буквичкатаааа !

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 20:38 от Елпида

# 27
  • Мнения: 15 619
Фатмагюл вина няма. Един ден ще живее сред море от Памели, Роналдовци, Кортнита, Енцовци и ... Тогава българските имена на моите деца ще са екзотични.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 776
Дъщеря ми имат в класа момиченце с име Умугюлсюм, на галено - Гюлче?!
 Изключително трудно се научих да изговарям името, горкото дете.

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 20:56 от Харпър

# 29
  • Мнения: 10
И Иван и Димитър, камо ли пък Константин не са български имена, не разбирам защо толкова се правят сравнения. Както те са навлезли в българското битие, така сега Майкъл и Кортни ще навлязат.

Общи условия

Активация на акаунт