Без заглавие

  • 21 485
  • 561
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 6 214
В западните общества само имената на хората от по-изостаналите страни завършвали на гласна буква. За това онази БГ актриса е Добрев.

Глупости. Значи почти всички италианци са с презрени имена и от изостанала държава?
Така съм прочела някъде. И да, дори и италианците, във връзка с тените имена го четох, но не помня къде.

# 556
  • Варна
  • Мнения: 2 269
В западните общества само имената на хората от по-изостаналите страни завършвали на гласна буква. За това онази БГ актриса е Добрев.
Няма такова нещо.Образуването на презиме и фамилия няма нищо общо с това дали държавата е изостанала или не.
Колкото до Нина Добрев, предполагам, че е Добрев, защото там няма мъжка и женска форма на фамилията.Т.е. не е като при нас Добрев и Добрева за мъж и жена, а всички са си Добрев.
Някой да ме поправи, ако бъркам Peace

# 557
  • Мнения: 6 214
В западните общества само имената на хората от по-изостаналите страни завършвали на гласна буква. За това онази БГ актриса е Добрев.
Няма такова нещо.Образуването на презиме и фамилия няма нищо общо с това дали държавата е изостанала или не.
Колкото до Нина Добрев, предполагам, че е Добрев, защото там няма мъжка и женска форма на фамилията.Т.е. не е като при нас Добрев и Добрева за мъж и жена, а всички са си Добрев.
Някой да ме поправи, ако бъркам Peace
Не споря. Simple Smile

# 558
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Побутвам темата, но прочетох нещо , което ме разсмя и се сетих за дискусията. По повод завчерашната "сватба на годината" видях коментар- как ли ще се казва детето, кръстено на дядо Ветко и дядо Миню?
Минетко Whistling

# 559
  • София
  • Мнения: 5 658
diani81, Италия е люлката на европейския Ренесанс и твърдения, че е изостанала държава, са меко казано смешни. mmilityy е права за мъжкия и женския вариант на фамилията у нас, това го няма в западните страни и това е причината да се приеме мъжката фамилия за официална, иначе все едно са различни фамилии.

# 560
  • Мнения: 6 214
вече написах, че не споря по въпроса.

# 561
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 880
В много езици, между които и английският, нямат мъжки и женски род. Затова и няма мъжка и женска фамилия.  Peace

На италиансли пък, повечето фамилии имат някакво семантично значение, затова и е една за цялата фамилия. И изобщо, генеалогията и лингвистиката са много по-сложни, отколкото изглеждат на пръв поглед.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт