ДЕКУПАЖ_44 - Царството,където цари любов,красота и вълшебство

  • 57 535
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3
Sash първо трябва да се уточни краклето еднофазно ли е или двуфазно.
Denise78 -гипса трябва да е по-рядък и да се тръска формичката повече за да излези въздуха. Аз питах в декупажната библиотека същото. Момичетата казаха, че с глина ДАС става най- добре. Купих , но не съм пробвала.

# 676
  • Мнения: 38
Здравейте сладурки  Hug
Гени и аз се надявам да се срещнем в Париж и да пием заедно кафе на Шанзелизе, ако нема рима удари ма  Joy  Относно бутилката и иконата ... какво да говорим изпипано до най малкия детайл, бутилката е рисувана нали? Какво нещо е да можеш да рисуваш, много красиво   bouquet
Данисе 78 саксията с гроздето е много красива, майсторски изпипана. Браво!!!
КатяХВ айде една срещичка да направим декупажна в Париж  Wink хем кафе ще пием, хем идеи ще събираме и вдъхновение Simple Smile Бижутерката е станала кукленска с тази дантела... уникална   bouquet
Петлеева и джунджурийките и допълнението към вазата и вазата и африканските джиджавки, абе вскичко ми хареса, много стилно и елегантно.
Десиси обичките ми скриха шайбата, много са сладки за рамката да не говорим как си се сетила много хитро  Wink  Този чук много готин да не налага да го ползваш само  Joy ще боли, но с красота  Joy
След малко кака Злата ще качи един часовник, специална поръчка за една девойка, която обича музиката. Искаше часовника да бъде много голям и единствена украса на малка стена.  newsm78 Падна едно мислене няколко месеца  Joy добре не го бързаше, но в крайна сметка намерих цаката и вие преценете харесва ли ви или ...
http://papia22.snimka.bg/hobby/noten-chasovnik.683957
Хубав и усмихнат ден на всички   bouquet

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 09:07 от zlati22

# 677
  • Мнения: 7
добро утро в последния работен ден !
Патлеева майсторски си се справила с дантелените аксесоари ,венецианския комплект е супер както и  африканската серия !
КатяХв- и ти си майстор на дантелените красоти - бижутерката е истинско бижу,но кафемашинката е трепач!
Денизе саксията се е сдобила със чудесни пукнатини,браво на теб ,а обемните цветя - майстор си !
Галка - много нежен комплект с рози,обичам синьо-лилавата гама !
Злати - адмирации   smile3501 за часовника - страшно оригинален - и идеята и изпълнениято - страхотно е !
Sash- по отношение на краклето - салфетка или особенно принтирана картинка за да изглеждат самите те напукани - работим с двуфазно кракле и после втриваме в пукнатините контрастна боя .
А еднофазното кракле - на мен винаги ми се е получавало - принципът е
първо тъмния цвят,съхне,после краклето - да е леко лепкаво ,не съвсем засъхнало и отгоре светлия цвят, - духаш със сешоара и започва веднага да се напуква горния слой боя.Обикновено за да се виждат пукнатините под салфетката - това го правиш върху цялата повърхност и най отгоре лепиш салфетката.
А двуфазното кракле е малко по капризно - минаваш първа стъпка ,съхне ,но пак не прекалено изсъхнало,след това в другата посока - втора стъпка и духаш със сешоара - започва да се напуква.Като изсъхне втриваш контрасен цвят - маслена боя или акрил разреден с ленено масло .
Ето един линк в който са показани доста видове краклета които използваме и в БГ и е обяснен начин на работа

http://www.decoupage-in.ru/forum/viewtopic.php?f=19&t=12

# 678
  • София
  • Мнения: 1 942
Много благодаря на всички отзивчиви компетентни майсторки, които ми помагате  bouquet

Сега ще ви покажа снимките на провала ми:
, .

На първата зе вижда защо съм избрала точно този мотив и как, ако беше станало по-качествено щеше да отива на възглавничките в хола ми. А на втората е лъснал провалът ми.

И като видях, че пукнатини няма да има, реших да го поизтъркам малко тук-там с шкурка, та придоби нещо като винтидж стил.

Да уточня, че исках да приложа еднофазно кракле, въпреки че пукнатините при него по̀ не ми харесват, реших, че е по-лесно като за начало. И в белия участък абсолютно съм спазила технологията, която ми описвате. Само там, където е кафявата салфетка съм сгрешила. Това вече го разбрах и следващият ми опит ще бъде по-старателен.

А възможно ли е причината да е, че боите ми изглеждаха доста гъсти, макар и да ги нанасях колкото може по-тънък слой? Понеже са на водна основа, може ли да се разреждат с вода?

GenovevaG, мерси за линка, отивам да чета.
Часовникът на zlati22 много ми харесва.
С декупаж справям ли се или не, за Париж ме пишете и мен Laughing. Бих пила кафенце в Монмартр с удоволствие, що красота има там...

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 11:16 от Sash

# 679
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Sash имала съм сходен като твоя проблем единствено с еднофазния на Марабу.... Няколко опита правих и все не ми се получаваха пукнатините  Crossing Arms Сега си стои неползван в ъгъла   #2gunfire
 Вариант да дооправиш е върху бялото да намажеш стъпка 1 от двуфазно кракле, като изсъхне - стъпка 2 и като се появят пукнатините да втриеш маслена или сенки за очи....

zlati22 часовника е трепач  Crazy страхотна идея и изпълнение  Peace
galka777 много нежен е комплекта , чудесно са се вързали розите с фона  Hug
denise78 много ми харесаха нещата, нежни , ефирни  thumbsup
katyahv фен съм на фантазията ти  Laughing всеки път ме изненадваш с хрумванията си и прекрасните съчетания   Hands Clap
patleeva отлично допълнения си направила.... а и сладура от средната рамка си го бива  Laughing  Hug
GenovevaG прекрасна икона  Hug

lluna
става въпрос на спор във Фейса . Дори и да ти пуснат линк, ако не си приятел на групата, няма как да прочетеш, а ако си приятел трябва да си го пропуснала.... ако вече не са си изтрили и коментарите, че и това се случва. Не си напрягай главицата.... не си заслужава.... декупажа е усмивка, наслада, развлечение.... всичко останало е човешка тъпотия, която е по добре да бъде отминавана  Hug

И аз дъм понатворила мъничко... дано успея да ги снимам и кача, че времето напоследък нещо не ми достига  ooooh!
Коментирах последната страничка, затова моля да ми простят останалите  Embarassed
Усмихнат ден!
  bouquet

# 680
  • Мнения: 923
Благодаря дами! sash,и аз си нямам идея! Първият ми опит беше върху една подложка за чаши, исках да видя как става и там намазах с една акрилна боя отгоре,която като почнах да суша със сешуара стана като гума и не се напука. После направо можех да я обеля.  newsm78 После на същото място веднага намазах с друга марка боя и веднага се напука.  Rolling Eyes Значи може нещо боята да е виновна....
lepenka това за глината и аз го бях чела някъде и сега ти ми припомни. Simple Smile Ще взема да пробвам. Лек и успешен ден на всички!

# 681
  • София
  • Мнения: 1 942
Благодаря, успокоихте ме, аз също ползвах еднофазния лак на Марабу.

В тази връзка още един въпрос. От прочетеното ми се открояват два основни типа пукнатини - тези с неравни, назъбени краища и тези, които изглеждат почти като многоъгълници с гладки линии.

Тази разлика от технологията ли идва или от марката лак?

# 682
  • Мнения: 7
Предполагам че първата картинка е еднофазно кракле а втората двуфазно.Точно такива неравни се получават с еднофазното и зависи от посоката на нанасяне - боя и кракле в една посока или в различни .Моят съвет е да измиеш вазата изцяло и да започнеш отново  LaughingПовторението е майка на знанието  Naughty

# 683
  • Мнения: 2 061
Съжалявам, че тук давам съвет  Embarassed
Мога да се обзаложа, че първата е с еднофазно кракле и то на Марабуто  Peace
Най- вероятно пукането е с латекс  newsm78
Трябва леко да лепне по пръстите, когато се нанася боята/латекс
Второто е двуфазно!
Гени  Hug

# 684
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Не стига, че съм скарана с човешкото снимане, но се налага и да го правя с телефон  #2gunfire Резултата е плачевен, но.... поне да покажа, че не съм го ударила само на мързел  Embarassed

три бурканчета от тук нататък снимани от всички страни
http://antom.snimka.bg/hobby/dekupajche-2012.647817.27551255

и доказателствения материал, който бях обещала  Laughing
http://antom.snimka.bg/hobby/dekupajche-2012.647817.27551256
и отвън .... и от вътре не е мръднала две години и няколко месеца, изложена на светлина, влага ....
лакирана с обикновен акрилен лак на Сократес... лепено с С200, грундирано с бяла акрилна с С200, без глас медиум....

# 685
  • Мнения: 923
antom СУПЕР са ти бурканчетата.! На мен нещо работата върху стъкло не ми върви...  Cry Последния път като лакирах с акрилния лак и всичко се смъкна.  newsm78 Да не говорим,че не ми става гладко като боядисам. Има още бая хляб да ям.  Laughing А за краклето се сетих , какво ще стане ако вместто четка мина с валечето върху кракъла?  newsm78 Някой да го е пробвал? Или да ходя в библиотеката да питам?  Simple Smile

# 686
  • Мнения: 0
Здравейте, работливи  babydust7 !
denise78  - много ми хареса саксията, и освоъгълната кутийка, и вазата с лалето...
zlati22 - мнооооооооооого искам в Париж, но за сега ще се задоволя само с кафето и любимата ми френска певица Едит Пиаф  Cry . А часовникът е станал великолепен - струвало си е чакането на музата   bouquet
antom - бурканчетата са много красиви - но това не е изненада - ти създаваш красота от най обикновенни предмети - бурканчета, шпатулки, дискове и всякакви такива невероятни неща - така,че по въпроса с фантазията - ти си фаворит!  newsm20
Sash  - при работа с всяка марка кракле има особености, които, ако няма кой да ти каже точно - трябва сама да налучкваш.Аз например, най лесно лаботех с краклето на Creall, но за съжаление, то изчезна нещо от Варна.Краклето на Rich е безотказно,но неговите пукнатини не ми харесват много, а черното кракле на Cadence ми опъна нервите, докато Гюлер не ми обясни точно как се прави - и сега ми е любимо! Но много зависи и от качеството и марката на боята, която използваш - веднъж опитах да напукам върху златна акрилна на една марка и нищо не стана! Смених златната боя с друга  - получи се прекрасно! Така е има много фактори, които влияят при напукването. Успех!  newsm10
От мен - една чантичка - подарък за дъщеря ми
http://katyahv.snimka.bg/experiment/ottuk-ottam.679239.27553381
  Приятна вечер и слънчеви почивни дни   love001
 

# 687
  • Мнения: 923
katyahv много е хубава чантичката! Къде мога да прочета каква е техниката за работа, бои, с какво се лакирва и т.н?

# 688
  • Мнения: 0
Здравейте  ВИХРОГОНИ ,направо ме разбивате.
КАТЕ прекрасни неща Вихрогонке подноса с дамата ми е фаворит-уникална е
ЗЛАТИ душо кукурузена бутилката е страхотна.
КЕМИ успех с ремонта ,дано успеете до септември,аз с моя мисля ,че ще се класирам до бала на сина ми Joy Joy
ДЕСИС продължавай да си играеш мила,добре се справяш,джунджурите са ти много яки.
ЕХ ГЕНИ ,Много е красива синята бутилка.Големи палавници сте със Златуна.Сега като ударя джакпота ша ви водя до Париж,ама малко ме е страх ,че като ви знам какви сте ще вземете да кривнете кулата на другата страна Joy  bouquet
ПАТЛЕЕВА-супер,май ще се пробвам с тез дантели започвате яко да ме зарибявате с тез красоти.
ДЕНИЗ саксията с гроздето е трепач.
ГАЛКА  и без муза си те бива.
АНТОМ СУПЕР СА,цункай по муцунката мекушко.
Ако успея да ви ги покажа естествено,най накрая втората маска подарена ми преди време,часовника от строителна изолация с релеф от лепило за гипсо картон,две дъски и една бижутерка,не ме бива в снимките ,но надявам се да се вижда добре.
Обичам ви и ви целувам и ви пожелавам спокойни и слънчеви дни.  love001  love001  love001  love001  love001 http://ralica73.snimka.bg/hobby/lyato-2012g.684135.27556229

# 689
  • Мнения: 376
Здравейте мили приятелки  Hug
Антомче-прекрасни бурканчета   bouquet зеленото е супер!
Гени-синята ваза е великолепна   bouquet Браво!
Кате-чантата е приказна  Peace С Peace Peace Ставаш все по добра в дантелата!
Рличке-Вихрогонке-чудни неща си натворила   bouquet Часовника е красота!Дъските -много ми харесва изрисуването на чушките,листата и косата на царевицата   bouquet а другата,чудно съчетаване на няколко салфетки!!!  Hug
Десис-давай смело с опитите  Peace все ще се получи  Hug
Злати-прекрасен комплект   bouquet Много ми харесва!А часовника,великолепен!!!Браво!  Hug
Дениз-прекрасна саксия   bouquet
Патлеева-много хубаво е станало   bouquet
Саш-не се отчайвай  Hug аз мразя еднофазно кракле,все не ми се получава  #2gunfire затова и не го ползвам  Laughing
от мен часовник и две кутии за салфетки
http://media.snimka.bg/s1/0622/027488213.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0639/027521133.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0639/027521139.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0639/027521151.jpg?r=0
прекрасни и усмихнати почивни дни   love001

Общи условия

Активация на акаунт