Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 21
Missgreatest ето сайта, но не потвърждавам че всички продукти са по евтини, аз гледах тия за бебето,   http://www.bio-naturel.de/weleda/


И да се похваля, днеска ми донесоха количката. Много съм доволна.  newsm44

# 676
  • Мнения: 115
Предния път като раждах не си бях сменила гражданството т.е. постоянно местожителство в В.Търново а раждах в Шумен.Не съм плащала и стотинка.И на мен ми се струва странна тази работа.....
Някой подФана темата за коланите за след раждане и аз се интересувам от майките с второ дете.Знам с сигурност че не трябва да се пие много вода като се роди.Аз оправих едно шише 1.5л веднага след като родих защото 3 дни ми даваха само да си мокря устата.Незная дали заради това или заради нещо друго което направих ми увисна кожата на стомаха.След време се оправи, но реално колан за след раждане не съм ползвала(хич не ми беше до това).....

# 677
  • Мнения: 5
Missgreatest ето сайта, но не потвърждавам че всички продукти са по евтини, аз гледах тия за бебето,   http://www.bio-naturel.de/weleda/


И да се похваля, днеска ми донесоха количката. Много съм доволна.  newsm44

Мерси!!! Честита количка!!! Коя марка взе?

# 678
  • Мнения: 678
   мая06,незнам дали е заради водата/имам такова съмнение/,но аз като родих/вечерта/,до другия ден на обяд не ми се пиеше нищо,след това още 2 дни,пак така,нито сок,нито вода.И много бързо ми се прибра корема.Майка ми ми беше казала,след раждането да пия вода но на често и по малко,за да не се разширява корема.
А иначе знам ,че заради кърмата е хубаво да се пият течности.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 21
На Chipolino , Pukky е модела, не е кой знае какво, но аз си я харесвам. По много интересен начин е направено да се ползва като зимен кош за новородено.

# 680
  • Мнения: 224
Момичета, не ме пързаля Докторът ми. Той ми е гинеколог от 12 години. Първата бременност пак той ми я следи. При него си раждах - нормално, бебо се роди 4,100.
За размерите на бебока се знае още от самото начало /от първата ФМ/ , вървеше със седмица напред...вече е 2...очаква се да го родя над 4,500.
И на мен ми е притеснено, че не иска да се завърти...харесало си е тази поза и не иска да застане по друг начин. Знаем, че има време, но е едро и по-вероятно е да не застане както трябва. Обяснявахме се доста...Доки ми каза, че дори да е седалищно нямаше да ми препоръча операция, защото може да си се роди нормално, но то е с крачетата надолу...и ако тръгне да излиза ще се задуши, защото главичката няма да излезе. Вярвам му безрезервно, за пари още не сме говорили, а и това за прегледа сега декември...иска да ми направят изследвания по-рано, за да не плащам.
Ако ще раждам с операция ще е най-рано 10 дни преди термин, който ми е на 7-ми февруари.
 

# 681
  • София
  • Мнения: 163
Да, и аз си мислех за ползване на колана определено време на ден - не през цялото време, точно защото съм чувала, че мускулите атрофират. Много ми се иска да тръгна колкото се може по бързо и на пилатес, но това ще зависи от начина на раждане и възстановяването.
Майка ми вчера ме "зарадва" с новината, че и двете със сестра ми сме родени 18 дни преди термин. На мен термина ми е завишен с около 4 - 5 дни. Бебето върви с една седмица напред. Така като го изчислявам май началото на февруари като нищо може да се пръкне девойката. А майка ме успокоява "а ще влезеш в 9 месец и тогава"  Joy
Ми то като се замисля - какви 2 месеца и половина, кажи-речи месец и половина  Shocked  #Crazy

# 682
  • Мнения: 216
Привеееттт! Снощи почнах да пиша един пост тук и...заспах. Mr. Green

Вчера бяхме на консултация в Стара Загора при моя доктор. Бебчетата са големички вече. Едното  1400 грама, другото е 1300. И двете са с главата надолу обърнати. И 100% са момиче и момче. Докторът ми показва инструментчето на момченцето, но аз нищо не разбрах. Е, на момиченцето го видях ясно и разбрах какво е. Mr. Green Уговорихме се за следващ преглед към 10 януари, тогава ще си говорим за секциото. Прегледа ми и шийката на матката. Серклажа си е идеален, шийката също, каза, че ще си изкарам до когато трябва.

После заминахме за Пловдив. Сега сме още тук. Днес изръшкахме Джъмбо и се сдобихме с много неща - бодита, гащеризончета, чорапки, одеалца, мекички юрганчета и стикери за стена. Но...най-големия джакпот ударихме с количката. Влязохме в един магазин на Чиполино и си купихме в крайна сметка количка Чиполино. От 335 лева бяха намалени на 135. Shocked Поразходихме я, разгледахме я, сгъвахме я, разгъвахме я и много ни хареса. В магазина имат голямо намаление, може би коледно, а близнашките колички са по-евтини от единичните. Едната от продавачките каза, че така било редно, защото разходите за близнаци били по-големи и без това. Mr. Green

Утре ще ходим до Вис Виталис и заминаваме към Ямбол. Hug

# 683
  • Мнения: 2 474
Ей,Танитка,много се радвам,че всичко е наред с теб и бебчовците!Така да сте тримата и до края. PeaceА за количката-суууупер! Laughing
Леле,Дани,ти ме разби,ама то и сестра ми изненада всички ни с нормално родените си момчета с тегло 4300 и 5000гр. Rolling Eyes LaughingДнес майка ми ме изненада,че съм се била родила 3750,а аз винаги съм си мислела,че съм родена 3600.Аз Петьо малко пришпорено го родих 11 дни преди термин със скромните размери 3200гр въпреки,че все ме плашеше докторката ми,че върви едро бебе и с две седмици напред в развитието си.Всъщност сестра ми е второто дете и е родена със по-скромни размери от моите-3200,та се надявам и моето Саше въпреки,че е второ дете да спази тази традиция и да не е по-голям от батко си.Аз в началото на бременността си сънувах,че съм родила бебе Александър с тегло 4610гр. Laughing Laughing Laughing
Да ви питам тези от вас,които са със седалищно разположени засега бебчета правите ли упражнения и какви?

# 684
  • Мнения: 1
deyzi,аз съм чувала за едно "упражнение"  Embarassedда се обърне бебето,не е ли рано за притеснение??Нали все още си се въртят нагоре-надолу??Танитка, smile3501 за покупките,количката голяма далаверка.Аз очаквам сегашния дребен да се роди по-малък от батко си,и без това такъв върви хилав.Дано само е над 3,че да има за къде да го хващам Simple Smile

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 53
*Starlet*  Косев се казва веригата магазинчета,имат и сайт. Любими са ми!
Аз също се обзавеждам с платове и разни уреди от там.
Имат обедна почивка към един и след това са до 18:30.

Вече влизам в 32г.с. За бебето не знаем почти нищо,освен че е момиченце,ще го погледнем в петък в МЦ "Марков",където работи приятелката ми.Прегледа ме преди 4 седмици за последно.Работя и май до последно ще е така,но преминавам на облекчен режим,от 8:30 до 15-16ч.
Към 10 януари ще гледам да мина на домашен режим,а болничният ми ще е от 31.12 или от 1 .01.

За първи път бях с хемоглобин под норма-115 ,но  и тия стойности са ОК.Иначе в сряда проведох и специализираното изследване на очите,Galdmann.При -9.75 диоптри,положението с ретините засега  е добро и имам"да" за естествено раждане,ако и в 9месец очите са ок.

Честити ви придобивки Simple Smile


# 686
  • Мнения: 678
Добро утро!
Tanita13,браво за покупките.
Вчера майка ми идва на гости,и пак купила за бебо туй-онуй.Казах й стига!На нас нищо не ни остана да си купим....а тя ми вика---Е как нищо-Козметика,легенче ,канче и тенджерка за вода... Wink
Остана ли й да напазари шишетата,бибите,обиколника,памперсите и кърпичките.
Уж ще ше да стой до 17 часа,още в 15 си тръгна,ще щяла да приготвя дрехите на бебо за болницата.
Тъй като имам доста дрехи,й казах тези които са доста запазени и в хубави цветове да ги остави за вкъщи,а тези които са по-носени да ги приготви за болницата.
Е това е майката........свеки нито ме пита ,нито ще купи.Но здрави да сме,ще се оправяме....

# 687
  • Мнения: 0
здравейте мами! отдавна не съм идвала тук..чета ви и се стряскам-багажи, дрехи за болница??? явно и аз ще трябва да помисля за това...
имам въпрос, от около седмица имам ситен обрив над дупето около паласките...ходих на доктор, той ме прати на кожедн който каза че е от изпотяване (много се потя нощем)...и не ми изписа нищо освен бочко и здраве..но имам чувство че не се оправя а напротив...някой има ли идеи как да облекча? не било хранително, не е шарка...спрях си крема също.

# 688
  • Мнения: 61
Добро утро момичета.Не съм ви чела доста време,но съм болна от 1 седмица и не мога да се оправя.То температура,възпалени сливици..запушен нос,хрема..Ужас просто,и нищо не пия,едва вчера доктора ми каза да взема сироп Бенилин,та да видим какво ще стане.Много ми е отпаднало.Не ми се говори чак.Дано се оправям вече,че доста дълго се задържа тази настинка..Прегръдки

# 689
  • Мнения: 678
Арадия ,бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт