Трета родилка почина за няма месец, какво се случва?!

  • 17 420
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 702
Ами, по-добре е, че сега има, нищо, че си правят сензации. Нека да се види, че има какво да се желае от здравната ни система.
Познавам много кадърни лекари от всякакви специалности, примерно. Обаче, те работят с екипи, в които понякога има и некадърни такива, които осират пейзажа...Така щеше да си замине майка ми..Оперирана от доста по-сложно нещо от "бебе", но в екипа на професора някой забравил марля...и тЕ така..После пък я подхвърляха, щото не била платила на еди кой си, ами на професора...
 Абе не ми се говори, мисля че трябва да има промени в закона, за да могат тези некадърите да си носят отговорността персонални и да не опетняват кадърните и човечни лекари.

# 16
  • Мнения: 10 547
Чудесно, нека се говори, но не може да всеки смъртен случай да присъства в новинарските емисии. Всъщност може, де. Ето, че става.

# 17
  • Мнения: 702
Чудесно, нека се говори, но не може да всеки смъртен случай да присъства в новинарските емисии. Всъщност може, де. Ето, че става.

Проблемът не е, че има новинарски емисии за всеки смъртен случай. Проблемът е, че няма подведени под отговорност, нито разследване, нито реални експертизи за нито един от тези случаи.
Как пък все се случва и все починалте са си виновни?! newsm78

Явно медиите се опитват да играят ролята на някаква нормализираща санкция, на някаквъв Биг Брадър, за да знаят тези, дето им се случва, че някой ги гледа, за да се самодисциплинират, самоконтролират, поне да имаше ефект...ама..случва се, де..всички един ден ще сме статистика...То и сега сме, като се замисля..

# 18
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
[

Много често се случва напоследък...
Аз съм забелязала, че като се стане някакъв инцидент или престъпление след това журналистите започват да търсят и отразяват само подобни такива.

# 19
  • Мнения: 4 068
И всяка смърт вече ще бъде лекарска грешка...Понякога просто се случват такива неща, ако и да си попаднал в ръцете на най-добрите специалисти. Оттук насетне и да се навивате, и да редите пост след пост квалификации към лекарите у нас, нищо няма да се промени. Всички медици се поставят под общ знаменател, всички случаи с починали също.

Съболезнования на близките.

Съгласна съм с Касита.
Огромни съболезнования на близките за сполетялата ги трагедия!
Ако обаче смъртта наистина е в следствие на белодробна емболия, то това няма как нито да се предвиди, а случи ли се просто няма спасение. Проблема е, че когато смъртта наистина е в резултат на лекарска грешка няма осъдени и ефективно наказани.

# 20
  • Мнения: 702
[

Много често се случва напоследък...
Аз съм забелязала, че като се стане някакъв инцидент или престъпление след това журналистите започват да търсят и отразяват само подобни такива.

Проблемът не е в това, че ги отразяват. Проблемът е в това, че зачестяват, а може би и преди са си били толкова чести, само че са покривани, без да има наказани.

По-добре ми е да се отразяват..нищо, че някой си прави сензацийка..

Лошото е, да не реши някой да се оправя както сметне за добре, защото и това се случва, нали...особено вечер...когато е тъмно и някой малоумен доктор се прибира с чиста съвест при семейството си  Whistling

# 21
  • Мнения: 335
Проблемът е, че българското здравеопазване и болниците бяха съзнателно съсипвани по чужда свирка 20-ина години поред, а сега ги довършват окончателно.

Години наред "реформатори" отвън наливаха пари, с които плащаха на местни  чиновници да изпълняват указанията им, кръстени "реформа".
В съсипаните бивши болници, днешни морги - търговски дружества, няма как да свестните да работят свястно, а безсъвестните - да не разцъфтят. Това е причината за трагедиите.

Целта е да се "докаже", че съществуващите болници са "излишни", да бъдат окончателно закрити и напазарувани по тренирания вече начин: "фалирала фирма" - покупка за 1 лв. - 10% комисионна.

После - да оцелява този, който има пари и късмет - в частни болници, болници-бакалии и където намери.

Стратегически и икономически "оправдано".

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 08:51 от Холограма

# 22
  • Мнения: 1 222
Чудесно, нека се говори, но не може да всеки смъртен случай да присъства в новинарските емисии. Всъщност може, де. Ето, че става.
Не само, че може, но и трябва! За да има промяна! И да не говорят глупости за 6-7 смъртни случаи годишно и колко добре сме били със статистиката райчинов и миланов!!!
И когато си чатите тук, се замислете дали при следващия протест да си седите в къщи на топло, и да сте клавиатурни тигри, или да сте там, на площада, за да има промяна!

# 23
  • Мнения: 702
Проблемът е, че българското здравеопазване и болниците бяха съзнателно съсипвани по чужда свирка 20-ина години поред, а сега ги довършват окончателно.

Години наред "реформатори" отвън наливаха пари, с които плащаха на местни  чиновници да изпълняват указанията им, кръстени "реформа".
В съсипаните бивши болници, днешни морги - търговски дружества, няма как да свестните да работят свястно, а безсъвестните - да не разцъфтят. Това е причината за трагедиите.

Целта е да се "докаже", че съществуващите болници са "излишни", да бъдат окончателно закрити и напазарувани по тренирания вече начин: "фалирала фирма" - покупка за 1 лв. - 10% комисионна.




После - да оцелява този, който има пари и късмет - в частни болници, болници-бакалии и където намери.

Стратегически и икономически "оправдано".


Тогава плащането на осигуровки става безсмислено...струва ми се.. newsm78

# 24
  • Мнения: 702
Трудно би ми било в 9ти месец да се дотъркалям до София, при положение, че всеки момент мога да родя...иначе би ми се искало, много много.. Tired

# 25
  • Мнения: 2 543
Не е лошо да се дава гласност на тези случаи. Жените трябва да разберат, че секциото е сериозна коремна операция и че при него ИМА риск за живота - много по-голям от риска при нормалното раждане. Бременните трябва да се образоват и да проумеят, че нормалното раждане е физиологичният начин да се раждат бебетата, а секциото е спасителен вариант, ако се появи някаква пречка в нормалния процес. Добрата медицинска практика предполага не повече от 15% раждания с цезарово сечение. Сами знаете, че това не важи за никоя българска болница. Лекарите убеждават жените да раждат с операция, защото това е много по-удобният за тях вариант. И понеже самите бременни не са достатъчно образовани по въпроса, лесно могат да бъдат манипулирани. Така че, ако повече бременни настояват за нормално раждане, ще има много по-малко такива инциденти.

# 26
  • Мнения: 702
Не е лошо да се дава гласност на тези случаи. Жените трябва да разберат, че секциото е сериозна коремна операция и че при него ИМА риск за живота - много по-голям от риска при нормалното раждане. Бременните трябва да се образоват и да проумеят, че нормалното раждане е физиологичният начин да се раждат бебетата, а секциото е спасителен вариант, ако се появи някаква пречка в нормалния процес. Добрата медицинска практика предполага не повече от 15% раждания с цезарово сечение. Сами знаете, че това не важи за никоя българска болница. Лекарите убеждават жените да раждат с операция, защото това е много по-удобният за тях вариант. И понеже самите бременни не са достатъчно образовани по въпроса, лесно могат да бъдат манипулирани. Така че, ако повече бременни настояват за нормално раждане, ще има много по-малко такива инциденти.

Не съм съгласна, че бременните не са достатъчно информирани  Naughty Може да има някакъв процент такива, може да има и определен процент, които смятат, че секциото е нищо работа, но определено това не би трябвало да е оправдание за никого, че има висока смъртност. Naughty

Така излиза, че родилките сами са си виновни, че са умрели. Нали има все пак възможност за избор. Нали затова има избор на екип, примерно, лекари специалисти..
Да не говорм, че има случаи, в които секциото е наложително.

А изобщо няма да споменаваме, че има също много случи на започнало нормално раждане, приключило със смърт или непочистени шевове при епизотомия, инфекции и т.н...които би трябвало да се съблюдават още в болницата от специалистите. А не да те изкормят и захвърлят като парче месо, след което да кажат, че сама си си виновна..
Защото, когато раждането е секцио, всички казват, че родилкта е виновна, понеже искала секцио, ама то било операция, можело да има усложнения.
Обаче в същото време, когато родилка реши да ражда нормално, се казва, ми тя не е била за нормално раждане, имала не знам си кви проблеми, и затова пак тя си е виновна....

# 27
  • Мнения: 2 543
Естествено, че не казвам, че жените са си виновни. Казвам, че е много широкоразпространен мит, че секциото е безопасно и лекарите лесно могат да манипулират жените, които вярват в това. Секциото не е безопасно и рисковете са реални, за всяка жена. Мислите ли, че ако наистина една бременна го осъзнава, би пожелала да роди по този начин? Защото, знаем, че има доста голям процент жени, които раждат със секцио по желание.

# 28
  • Мнения: X
Недейте да намесвате сега и спора за и против секциото в темата! И операцията от апендицит, е коремна операция и крие като такава своите рискове, но не смятаме за нормално от това всяка седмица да гинат хора!

# 29
  • Мнения: 702
Естествено, че не казвам, че жените са си виновни. Казвам, че е много широкоразпространен мит, че секциото е безопасно и лекарите лесно могат да манипулират жените, които вярват в това. Секциото не е безопасно и рисковете са реални, за всяка жена. Мислите ли, че ако наистина една бременна го осъзнава, би пожелала да роди по този начин? Защото, знаем, че има доста голям процент жени, които раждат със секцио по желание.

Нека не сменяме темата  Naughty на "за"  "против" секциото. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт