Трета родилка почина за няма месец, какво се случва?!

  • 17 423
  • 319
  •   1
Отговори
# 60
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Бижу, жалко, че вече няма лекари като Новачков и всички останали от неговото поколение, които работеха в Трета АГ болница, където и аз съм родена. Тогава секциото е било само по спешност, а не сега поради финансови причини.
Аз съм на мнение, че трябва медиите да съобщават какво се случва, все пак това им е основната функция. А защо до скоро не се изнасяха подобни данни в медиите, сами си отговорете.

# 61
  • Мнения: 702
Именно, има хора, които не искат или не могат да дадат. Те са обречени на кофти обслужване и отношение в повечето случаи. И кой е виновен за това?

Онези, които могат и дават!Но ние не можем да ги спрем, нали?!..

# 62
  • Мнения: 943
Ние сами не можем да спрем, пък какво остава за някой друг.  Confused
Хем съм против плащането, хем и другия път ще си платя - от страх и от желание за адекватни грижи.  Tired

# 63
  • Мнения: 17 546
Ние сами не можем да спрем, пък какво остава за някой друг.  Confused
Хем съм против плащането, хем и другия път ще си платя - от страх и от желание за адекватни грижи.  Tired
Ами затова после ще има такива теми и други подобни, касаещи корупцията, наречена даване. Манталитета ни е такъв... Като в Латинска Америка. Там, казват, без даване нищо не става. Та и ние. 
А тези, дето смятаме, че не е редно да даваме, все по-накриво ще ни гледат по този повод.

# 64
  • Мнения: 943
Ние сами не можем да спрем, пък какво остава за някой друг.  Confused
Хем съм против плащането, хем и другия път ще си платя - от страх и от желание за адекватни грижи.  Tired
Ами затова после ще има такива теми и други подобни, касаещи корупцията, наречена даване. Манталитета ни е такъв... Като в Латинска Америка. Там, казват, без даване нищо не става. Та и ние. 
А тези, дето смятаме, че не е редно да даваме, все по-накриво ще ни гледат по този повод.
Така е , Бижу!

# 65
  • Мнения: 2 802
Ние сами не можем да спрем, пък какво остава за някой друг.  Confused
Хем съм против плащането, хем и другия път ще си платя - от страх и от желание за адекватни грижи.  Tired
Точно това е причаната според мен да се пренебрегват много родилки. Който има плаща, който не - кучетата го яли!!! Трябва да се спре това спонсориране под масата и всички в очите на лекарите да бъдем еднакви. Бременни жени, които дават своя принос в името на пустата ни държавица България. Да се спре и с това да се избират лекарски екипи. На времето като че ли са избирали доктори!!! С това темпо на раждане, както гледах скоро в едно предаване, до 2050 ще станем 5 милона, от които болшинството ще са роми  #Cussing out Трябва да им се набие в главиците на тези хора, че така няма да стане. Трябва да се направят промени в това здравеопазване. Да вдигнат заплатите на лекарите и да се спре тази корупция. Въпреки, че който има повече, винаги ще иска още повече!!!
Бясна съм, когато продължават да излизат в новите нови и нови случаи на лекарските грешки. Знам, че безгрешни хора няма, но това тяхното не е от безгрешие, а от лакомия!!!
Когато в 32 г.с. близнаците ми починаха ми набиха в главата, че причината е моя. Да ама не, некомпетентността и безхаберието им просто няма граници. Замазват ни очите и просто казват:Това се случва!...  Ти си млада, ще си родиш и други деца! ... Често стават такива неща! Ами ще стават, до като има такива "Лекари"

# 66
  • Мнения: 434


И всеки смъртен случай е вследствие на лекарска грешка?
Освен фрустриране на обществото и вменяване на задължението му да си плаща за да остане жив, друго не виждам да се постигне. А, да, още по-голямо разделение между лекарското съсловие и пациентите в някаква доста изкуствено създадена война.

Абсолютно подкрепям това мнение, единственото което ще се постигне е насаждане на допълнителен страх в хората и настройване на общественото мнение срещу лекарското съсловие.
Току що гледах новините по БТВи се изумих от въпросът на журналистката към сестрата на починалото момиче, смята ли че има връзка м/у смърта й и това, че не си е платила?Какво общо може да има между една белодробна емболия, която е едно от най-фаталните усложнения при каквато и да е оперативна интервенция и плащането?Или сигурно лекарят си е казал, тя не си е платила и аз няма да я спася?
Лекарите също са хора, не са някакви чудовища, които само гледат как да ви вземат парите.
Преди години когато започнах работа, първото нещо което ми каза най-старата акушерка в отделението със стаж над 40 години беше"раждащата жена е с единият крак в гроба" и "винаги знаеш как започва едно раждане, но никога незнаеш как ще завърши"
Защо освен случаите на починали родилки, не се правят репортажи за това колко живота на родилки висяли на косъм са спасени от лекарите?Най-лесно е да плюем и сочим с пръст.

# 67
  • Мнения: 1 222
Чудесно, нека се говори, но не може да всеки смъртен случай да присъства в новинарските емисии. Всъщност може, де. Ето, че става.
Не само, че може, но и трябва! За да има промяна! И да не говорят глупости за 6-7 смъртни случаи годишно и колко добре сме били със статистиката райчинов и миланов!!!
И когато си чатите тук, се замислете дали при следващия протест да си седите в къщи на топло, и да сте клавиатурни тигри, или да сте там, на площада, за да има промяна!
И всеки смъртен случай е вследствие на лекарска грешка?
Освен фрустриране на обществото и вменяване на задължението му да си плаща за да остане жив, друго не виждам да се постигне. А, да, още по-голямо разделение между лекарското съсловие и пациентите в някаква доста изкуствено създадена война.
Мразя да ми слагат думи в устата!!! Иска ми се този да не е, и мисля, че не е!

# 68
  • Мнения: 1 222
Поразяващата уста, но тогава обърнете недоволството си не само към лекарите, които всички удобно поставяте в графата "некадърен", а и към досъдебното производство и правораздавателната система.
Не сте наясно с тематиката, тук съдебната система има най-малката вина, защото системата на съдебно-медицинска експертиза се изготвя на база документи от "лоялни" лекари!!!

# 69
  • Мнения: 702

Защо освен случаите на починали родилки, не се правят репортажи за това колко живота на родилки висяли на косъм са спасени от лекарите?Най-лесно е да плюем и сочим с пръст.

Защото това им е работата, за това се плащат осигуровки, затова са станали лекари, за да лекуват  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 2 623
Не мислех, да пиша в темата, но прочетох Бижу.
Лекари като д-р Новачков - баща и син, вече се
срещат толкова рядко ...
И двете бременности на мама са били при д-р Новачков - баща.
С мен е била с плацента превия. Той й е спасил живота, както и моя.
Като говори за него и плаче. Представете си какъв лекар е бил,
щом мама е искала да кръсти брат ми, Любомир - на него.
Извинявам се за отклонението, но не се сдържах.
Бог да прости отишлите си без време жени и ангелчета, и дано някой ден,
да има и наказани !

# 71
  • Мнения: 1 222

Защо освен случаите на починали родилки, не се правят репортажи за това колко живота на родилки висяли на косъм са спасени от лекарите?Най-лесно е да плюем и сочим с пръст.

Защото това им е работата, за това се плащат осигуровки, затова са станали лекари, за да лекуват  Peace
също и, че 1000 спасени живота не дават индулгенция за 1 затрит, както се опита да го вменява онзи дебелия актьор при Росен.

# 72
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Че ние в кой век живеем, че родилките да са с единия крак в гроба??? И защо, по дяволите, правят секцио, при това планово, а не заради усложнее, с пълна упойка? В темата пшат медицински лица, нека обяснят защо се стига до белодробна емболия по време на плна упойка.

# 73
  • Мнения: 1 547
И на мен ми идват множко тези случаи на починали при раждане жени в 21 век и мисля, че причините поне в половината от случаите са ясни. Липса на човещина и/или професионализъм. Ужасяващо е журналистическото лешоядство, съгласна съм, обаче според мен три пъти по-ужасяващо при това положение е бездействието на самото лекарско съсловие. Редовите люде няма как да се прочистят от медицинските циреи, населили болниците, нито пък на журналистите им е работа на докладват акуратно изследвания, разследвания и диагнози. Съучастието е не по-малко страшно от самото престъпление, а в болниците има много, много съучастници. Абсолютно невъзможно е даден лекар да обърка нещо, без един куп свидетели и очевидци. И докато вътре в гилдията не се възроди забравеното чувство за дълг и лоялност, промяна как да има? Как се осъжда лекар без свидетели? Как се тиква изрод в бяла престилка в затвора, ако управата, синдикатът и комисията твърдят, че той е "чудесен човек и специалист" и няма проблеми?

# 74
  • Мнения: 17 546
Не мислех, да пиша в темата, но прочетох Бижу.
Лекари като д-р Новачков - баща и син, вече се
срещат толкова рядко ...
.....
Като говори за него и плаче. Представете си какъв лекар е бил,
щом мама е искала да кръсти брат ми, Любомир - на него.
Да, такъв лекар беше, светла му памет! Който е имал досег с него, никога няма да го забрави!

lechugitka, не упойката, каквато и да е тя, е причината за образуване на тромб.

Общи условия

Активация на акаунт