На кого да се оплача?!

  • 8 917
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 972
Вълк, така като се замисля,май точно на изгорели гуми мирише! Thinking
Знаем го този празник,дето горят гумите.Едно време,когато аз бях дете,дядо ми ни правеше огньове от хвойна.Ама дядо ми беше умен човек! За разлика от сегашното поколение,което се интересува единствено и само от печалбата и собствения си комфорт.
Ние произвеждаме мебели от ЛПДЧ и си плащаме на една фирма,да ни извозва отпадъците.
Ама че сме смотани...Що не взема да си паля парното с тях?! Ко ша кажите?! Thinking

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Тъкмо щях и аз да пиша, че са автомобилни гуми, ама вълкът ме е изпреварил.

Жалба до РИОСВ, като в жалбата молите да дойдат и да замерят нивото на концентрация на вредните емисии във въздуха. Пиши в жалбата, че горят автомобилни гуми.

Успех

# 17
  • Мнения: 481
горките съседи!
А ако наистина се отопляват само на въглища?
Хайде моля ви се, гуми горели ... къде ще ги съхраняват тези гуми?
Някои хорам много обичат да се вкарват във филми

# 18
  • Мнения: 972
горките съседи!
А ако наистина се отопляват само на въглища?
Хайде моля ви се, гуми горели ... къде ще ги съхраняват тези гуми?
Някои хорам много обичат да се вкарват във филми

Всъщност специализираните органи доста бързо си свършиха работата! Оказа се,че съседите се отопляват с въглища и...парцали от цеха,в който работи братът на полицая!
Е,всеки си плаща за дяволъка! Горките съседи ли каза?!
Да,горките съседи,ама тези-на ченгето! Mr. Green

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 09:43 от Сисссс

# 19
  • Мнения: 3 611
Браво Simple Smile
Аз пък си помислих, че горят пласмасови шишета. От тях се вдига страхотна чернилка и само смърдят, като се стапят - даже не горят като хората.
Като отворих дума за пластмасовите шишета да си кажа - страхотен ефект имаше въвеждането на "Пфанд" от 25 Цента в Германия. Купуваш нещото, плащаш и шишето - след това го вращаш в магазина и си получаваш парите (Връщане на амбалаж, само че за пластмасови бутилки). И те вече ги унищожават, както там си знаят. Вярвайте - една бутилка няма да се види хвърлена на улицата Simple Smile
Твърдо съм ЗА да се въведе и в БГ.

# 20
  • София
  • Мнения: 493
Добре, че са се оправили бързо нещата.

# 21
  • Мнения: 481
а цехът. в който работи братът какво мислите, че прави с парцалите?
Може би ги пере и простира?
И те ги горят, естествено.
Защо не вземеш и срещу цеха да подадеш едно оплакване?

# 22
  • Мнения: 11 844
а цехът. в който работи братът какво мислите, че прави с парцалите?
Може би ги пере и простира?
И те ги горят, естествено.
Защо не вземеш и срещу цеха да подадеш едно оплакване?
А ти да не си жената на полицая  newsm78 Shocked, че си такъв адвокат по случая. Жената има право да се оплаче, не е длъжна да диша отрова, а от там нататък каквото органите преценят ще свършат.

# 23
  • Мнения: 972
а цехът. в който работи братът какво мислите, че прави с парцалите?
Може би ги пере и простира?
И те ги горят, естествено.
Защо не вземеш и срещу цеха да подадеш едно оплакване?

Да,може и срещу тях да подам оплакване,защо не! Има си специализирани фирми,които извозват отпадъците от такива цехове.Ние си плащаме маса пари за да ни обслужват.И го правим,защото ни пука!
А по чужбинските вестници ще продължават да пишат,че животът в България е опасен за здравето,благодарение на такива отворковци като теб!
http://www.varnautre.bg/novinite/bulgaria/27263-bulgaria_e_opasn … di_mrusnia_vuzduh

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Браво Сисссс, само така.

Човек трябва да си търси правата!

# 25
  • Мнения: 690
Съседът си пали парното с парцали, напоени с нафта. След това гори дърва и въглища. Всички къщи около нас процедират по същия начин. По тази логика РИОСВ или общината трябва да глоби цял квартал.

# 26
  • Мнения: 481
не съм жената на полицая, но мога да си представя, че това семейство, отоплявайки се така, си спестяват някой лев.
Не вярвам чак толкова да смърди и мирише колкото разправяш тук.
Сигурно просто те е яд, че те са докопали безплатно парцалите, а ти си плащаш за дървата и въглищата

# 27
  • Мнения: 972
не съм жената на полицая, но мога да си представя, че това семейство, отоплявайки се така, си спестяват някой лев.
Не вярвам чак толкова да смърди и мирише колкото разправяш тук.
Сигурно просто те е яд, че те са докопали безплатно парцалите, а ти си плащаш за дървата и въглищата

Както споделих имаме цех за производство на мебели от пдч.Знаеш ли как гори пдч-то?!
Мога да отоплявам половината град с отпадъците от цеха,но не го правя.Напротив-плащам за да ме отървават от тях.Но явно плиткоумните мозъци не могат да разберат за какво точно съм подала жалбата си!
Не ме интересува кой как си спестява някой и друг лев,ако това е за сметка на здравето на мен и децата ми! Имам три деца и искам да живеят и да пораснат здрави и в България. И да,яд ме е ! Яд ме  е,че на никой не му пука за това,което се случва около нас! Един ден ще си дадем ясна сметка какво сме причинили на земята си,на въздуха и водата си,но ще е късно! И децата на децата ни ще платят за това,че сега ние се държим като абсолютни идиоти!

Piny, явно това че живееш в Залцбург не е променило тъмният ти балкански манталитет!

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 17:08 от Сисссс

# 28
  • Мнения: 1 262
Опитай се да говориш с другите съседи и подпишете една молба или петиция (не знам точно) против този съсед, т.е. напишете какъв е точно проблема - да предприемат някакви мерки.

# 29
  • Мнения: 481
Абе важно е да му направим мръсно на съседа- откъде накъде на него ще му е добре.

п.с. тези боклуци така или иначе се изгарят.
Във Виена например има такъв завод, който изгаря неразпределения боклук. Много виенчани се отопляват от това.
Е...си балканския манталитет! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт