10 автомобила изгоряха в Младост

  • 4 661
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 805
и
автомобилите дали са имали каско?
преди около 2-3 седмици над 100 коли в квартала изгърмяха с по едно стъкло - всичките бяха без съответната застраховка - леко напомняне, че е време да бъде подновена

са ми най-възможните причини за това безумие. Живея в Младост и на скоро съседите бяха бесни, че от новите кооперации паркират на нашите места, защото техните паркинги са заети от собствениците или наемателите на офисите под блоковете. И изобщо причини за простотии и вандализъм с лопата да ги ринеш. Помня, че преди години откриха един хубостник, който беше запалил 4 коли, заради една. Или иначе казано любовна драма, мъж пали колата на любовник на жена си, но за да не е прекалено видно пали още 3 коли за разкош  Grinning

Ау, Поли да не сте ни съседи  Grinning
Ние живеем в нова кооперация и съвсем скоро мъжа ми ми разказа как един чичко от блока до нас го попитал защо не паркира на паркинга на кооперацията,а до нея?!
Един колче си е забил в тревните площи и а посмееш да паркираш до колчета, а отишло я стъкло, я  чистачка...втори камъни си бил насипал...

Странно от кога междублоковите пространства взеха да се делят на наши и ваши като всъщност са общински.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 116
Тревните площи не са за паркиране принципно, а и е забранено де...

# 17
  • Мнения: 654
Прав е човека.
Междублоковите пространства прилежащи към блоковете.
След като има къде,защо трябва да си усложнявате живота.

# 18
  • Мнения: 1 129
Ау, Поли да не сте ни съседи  Grinning
Ние живеем в нова кооперация и съвсем скоро мъжа ми ми разказа как един чичко от блока до нас го попитал защо не паркира на паркинга на кооперацията,а до нея?!
Един колче си е забил в тревните площи и а посмееш да паркираш до колчета, а отишло я стъкло, я  чистачка...втори камъни си бил насипал...

Странно от кога междублоковите пространства взеха да се делят на наши и ваши като всъщност са общински.

Възможно  Grinning това с колчето не съм го виждала, но няма много нови кооперации в Младост. Но в нашия случай и на мен ми е малко дразнещо. Хората от блока години наред си паркират на местата до него и всеки си знае, че тук примерно е комшията Гошо. Винаги е имало места, а изведнъж се прибираме в 20:00 и то само дето на покрива на блока няма коли. А в същото време паркингите на въпросните кооперации са празни, но ние нямаме право да паркираме там  Tired нищо не разбирам, но така или иначе не това е темата. Това с паленето на коли е нова мода, преди беше пукане на гуми. Особено пък гаражите се бяха оборудвали със специални предупредителни табелки  от типа "не паркирай пукам гуми" Laughing даже, ако не се лъжа имаше една снимка бележка на вратите на гараж "Пукам гуми" и под това "Паля гаражи". Хората изтрещяха тотално.

# 19
  • Мнения: 2 805
Прав е човека.
Междублоковите пространства прилежащи към блоковете.
След като има къде,защо трябва да си усложнявате живота.

Ми не е прав.
Парк мястото се закупува, не съм закупила - кола ли да не карам или да не паркирам?
Паркирам до кооперацията - проблемът е, че междублоковото пространство е общо между двата блока.
Другият проблем е, че точно типа чичо Гошо който си живее от 20 г. в блока и си мисли, че може да се разпорежда с всеки който той не познава от 20 г. и че всичко около блока му е бащиния.

Тревните площи не са за паркиране принципно, а и е забранено де...
Факт.
То няма зелена площ почти, направен е импровизиран паркинг - камъни, пясък от чичо Гошо и подобните му Simple Smile и три таратайки, който гният от 4 г. минимум, поне от толкова години съм там и те са точно пред входа на блока в тревните площи!

Изместихме темата...извинение за което  Peace

# 20
  • Мнения: 662
Поли ви се усмихва Simple Smile, в "Младост" е пълно вече с нови кооперации, офиси, всякакви административни сгради и каквото се сетиш ново.
Проблемът е, че много от тях нямат предвидени места за паркиране, а изведнъж се изсипват поне 40-50 нови автомобила и се започва едно качване по тревните площи, по тротоарите, къде ли не...
Иначе не обичам този маниер с колчета и всякакви символи за запазване на места, за които не си плащаш.Но и не понасям да пречиш на всичко живо, за да си наместиш колата по-близо до г...а.
Има толкова паркинги вече, точно в "Младост" се сещам от раз за няколко не много малки, едномесечния абонамент е съвсем прилична сума.

Общо взето, покрай всеки по-стар блок е имало предвидени и паркоместа, но не е така с никнещите като гъби, нови кооперации.

По темата-в "Младост" и миналата година имаше подобно групово палене на 5, 6 автомобила, но май не се разбра кои са извършителите.Някои от колите пък останаха по шест месеца /буквално/, където бяха запалени.
А и е пълно с всякакви катафалки и автомобили, от които всички читави части са свалени, но собствениците им упорито не отстъпват местата за паркиране.През ден, два се струпва мъжко войнство пред някоя от тези коли и започва едно ръчкане, човъркане и какво ли не, колата така и не тръгва никога, но важното е да имат поводи за събиране. Laughing


# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 768
За мен се е вандализъм.

# 22
  • Мнения: 654
И що да е по темата.Когато на някой му писне,и когато знае,че никой няма да се намеси да разреши проблема,се стига до саморазправа.
По голяма част от новите сгради не предвиждат места за автомобили или гаражите става помещения ,,под наем".
Приятелка живееше на тиха и спокойна улица.Сега пак живее там,ама не е спокойно.
Има четири нови кооперации на мястото на старите къщи,и познай къде паркират новодомците?
Пред нейния гараж,пред нейната входна врата,пред нейния кабинет.
Ми тя имала дълго лице към улицата и що да не паркирали.
Е,как да се запазят добрите съседки отношения.

# 23
  • Мнения: 1 129
Да, всъщност - права си, аз познавам добре само една част от Младост.  Peace

Поли ви се усмихва Simple Smile, в "Младост" е пълно вече с нови кооперации, офиси, всякакви административни сгради и каквото се сетиш ново.

# 24
  • Софето
  • Мнения: 622
Чист вандализъм. Дано ги хванат и изгният в затворите  #Cussing out. Никой няма право да се сърди когато се паркира на общинска територия, стига да не ти запушват входа. Трябва да си супер тъп комплексар, ненормалник да направиш такова нещо защото някои е спрял на "твоето" място. Ние имаме две коли и двете са с пълно каско, но това не ме успокоява да ги оставям навън през нощта, имаме един гараж и си взехме още един под наем. Само една вечер си оставих джипа пред блока и веднага ми счупиха огледалата Close. В блока има 30 апартаменти и само 10 гаражи, е все някои трябва да спира пред блока на общинска земя, но когато и аз искам да спирам там никой няма право да се сърди, а пак да ми пали колата не ми го побирам ума това нещо. Много се ядосах на това чисто престъпление  #Cussing out. Жалко за хората, специално за тези дето нямат каско  ooooh!.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 430
Преди 2 години пак имаше палене на автомобили в Младост 1 до п-ка Младост.Два от автомобилите още си стоят там.
Причини много.
Според мен е по-скоро вандалска проява,на някой ,който е полежал 2 години на топло и скоро са го пуснали,та е решил да го отпразнува "подобаващо",като китайска нова година.
Иначе за недостиг на паркоместа в Младост  е факт.Някой от нашият вход даже проби с колчета самият асфалт  ooooh! и си направи място Tired
След три неуспешни и нечути жалби до община Младост от моя страна,силно се надявам,на някой от общинарите ,колата да е сред тези десет!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 481
Младост 3, около поликлиниката...бутах количката на улицата, защото имаше паркирани коли, заемащи и двата тротоара /които отиват към пазарчето малко по-нагоре/...така че...

# 27
  • Мнения: 9 990


Странно от кога междублоковите пространства взеха да се делят на наши и ваши като всъщност са общински.

откакто расте но не старее и се пренасели, преди 30 години това не се наблюдаваше пред блока ни, днес-се. Mr. Green
Обикновен вандализъм или опит за  подкрепа в стачните действия и създаване на безредици.

# 28
  • Мнения: X
Онзи ден бяха потрошили един мерцедес пред детската градина в Младост 4. Всички стъкла бяха на сол, а вътре на задната седалка лежеше един огромен камък. Явно има връзка с палежите, може би са същите хора.

# 29
  • Мнения: 10 547
Може и да няма връзка.
Пред нашето ранчо конят си връзва в специално заградена със синджир /разбира се незаконно/ конюшня един момък. Та, тоя ми ти момък, ако някой му спре на мястото /а това в 99,99999% от случаите е някой дълбоко заблуден, запътил се към метрото/, предупреждава със счупени странични огледала и вързани на фльонга чистачки, гарнирано със запушен изход. И това посред бял ден. Сладкишът загради три паркоместа и с още двама тарикати от входа, си ги заключваха с катинар. Но, аз съм си проклета. Поисках писмен отговор от общината на какво основание е този градеж? Глобиха ги, но пък стана по-лошо. Сега мародерстват на воля. Даже дойдоха при мен да ме питат, дали искам срещу 40 лв. на месец да ползвам едно от местата. Гарантирали, че няма кой друг да спре.
Не зная как е в другите райони на Младост, но току пред входа да мЕтрото е страаашно. Сутрин изпращам едните за града, посрещам другите от провинцията, а следобед обратното. И представи си, ако не си ясно заплюл мястото си, каква драма настава.
В съседния блок режат гуми с нож. Моите поне от съседния вход пощадиха и ги спуснаха и четирите....

Общи условия

Активация на акаунт