Куче и бебе

  • 1 776
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 140
Не е нужно да си даваш кучето на някого,още повече ,че вие сте в къща,какво по хубаво от това.Ние също имаме куче.
Аз също исках да го махнем и така и направихме.Дадохме го на едни познати и точно след няколко дена ни се обадиха да отидем да си го вземем,защото той-казва се Рой,нито се хранел,нито искал да излиза на разходка,а той обожава.Е прибрахме го и една седмица му трябваше да се адаптира пак с нас,беше изпаднал в стрес.
Ето вече Ния е почти на 3 год и абсолютно нищо и няма.За нея това е голямата играчка в къщи.А кучето ни е порода питбул,сама си прави извода.
Така,че това което си измислила е много добра идея за вас и за домашния ви любимец.
Весело посрещане на Нова година и леко раждане!  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 559
Аз съм чувала между другото,че било много хубаво за бебоците да свикват с животните.А и имаше и нещо за алергиите.Деца ,които са израстнали без животно имали по голяма склонност към алергиите,и съответно обратното Whistling

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
И ние си имаме кученце- за нищо на света не бих я махнала. Naughty
Само в началото няма да бъде при бебето.
Тя е част от семейството ни, обичаме я безкрайно! Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 574
У нас има 3 кучета,2 котки,риби,морски свинчета и живеем в апартамент.Важното е да са обезпаразитени вътрешно и външно през нужните периоди.Колкотодо бълхите ,тях може всеки да си ги хване от всякаградинка,така че домашните не са виновни.
Леко раждане.

# 19
  • Мнения: 1 370
И аз не бих махнала кучето. Просто в началото няма да се създават близки контакти. Като си бяхме при родителите ми, там имаме куче и то много голямо. Синът ми беше на 6 месеца при първата им среща. Не го бях виждала по щастлив. А като проходи, беше невероятна игра. Сега имаме приятли с куче и като ходим при тях, детето изобщо не го е страх

# 20
  • София
  • Мнения: 1 254
И ние имаме куче и то си е бая звяр....
ето я нашта красавица (порода американски булдог)

Не сме и си помисляли да махаме кучето... Въпреки че живеем в двустаен апартамент и кучето си стои само в кухнята. Не влиза в стаята на бебето, въпреки че проявява голям интерес. Simple Smile
Мъжа ми е гледал и обучавал кучета много години и винаги ми е казвал, че бебето като расте с куче придобива естесвен имунитет от него. Пък и като поотрасне малко и почне да общува с кучето се научава да обича животните!

# 21
  • Мнения: 1 190
Аз бих го махнала, едно че може да се появи алергия, астма, а и тя козината им е навсякъде, колкото и да чистиш.
Ама и аз така го написах, прозвучах като животномразец, обаче не съм!
Имала съм котарак 14 години и куче също, обаче на двора.
Ама с бебе и в къщи... Naughty
Все пак ти сама трябва да прецениш, никой не може да ти каже остави го, защото... или махни го, защото....
 
Леко раждане и здраво и хубаво бебче!

# 22
  • Мнения: 498
И ние имаме куче на 10 години вече,никога не бих го махнала...та той е член от семейството.как може да ти минава въобще такова нещо през главата?Когато вземеш да отглеждаш животинка,носиш отговорност за нея.не може така-днес ми изнася-утре не:))и те си имат чувства и се привързват към стопаните си....ще го убиеш.

# 23
  • Мнения: 1 489
Ние също имаме куче и за миг не съм си помислила да го махна.Просто то не влиза в стаята на детето,а сега като е вече по-голяма гледам да не го пипа.

# 24
  • Мнения: 2 723
Мдаааа, болезнена тема Crazy
Ние също имаме куче - Голдън ретривър на 1,5 години. Като бях бременна целия род ме натискаше да я разкарам, поне за временно.  Защото знаела ли съм аз какви алергии и зарази носели кучетата.
Е да ама аз не можах да я махна, та тя е член на семейството.
Сега с бебо се разбират чъдесно, е в началото малко ревнуваше, но вече всичко е наред.
Понякога и даваме да близне бебо и после веднага го мием, така тя свикна и вече не страда.
Какво толкова, нали кучето е обезпаразитено и имунизирано?
Има косми в къщи, но мием пода всеки ден и не мисля, че това е проблем.
Радвай се на бременността си, а после и на бебо и на кучо.
Междувпрочем пусках такава тема в дир.бг в домашни любимци. Разрови, има много мнения по въпроса, включително и тук.

Последна редакция: пт, 30 дек 2005, 14:23 от Никси

# 25
  • Мнения: 2 663
Благодаря,милички ,за съветите....
А Наде,сигурно,щом си го гледам куче едва ли не нося отговорност за него и нещата не са до изнасяне.Кучето ми е шарпей,а те имат много проблемна кожа и повечето страдат от микози,както и моето.Естествено,полагаме нужните грижи да не се появява.
Има и друго,което трябваше да поясня,ако го махнем ще се премести на 500м  от нашата къща в тази на родителите ми,където до скоро живееше с мен.На чужд човек никога няма да го дам.Той си е част от мен.Не ни се иска да го махаме и за това потърсих мнения тук!
Отново мерси
целувки

# 26
  • Мнения: 258
много болна и неприятна тема и за мен  Sad родителите ми(особено мама) много мрънкат за котето,а пък аз го обожавам и мнения от сорта 'хората са по-важни от животните' не ми минават..не че не е така,но не искам да се разделям с кюфтето(така си наричам котенцето)...пък сега нали е и студено-не искам да го пускаме да живее и на двора(и аз съм в къща)...не знам как ще се преборя  Cry

# 27
  • Мнения: 2 481
И аз имам куче-френска болонка.Сега съм в 12 седмица и мисля и по този въпрос.Много си го обичкам не си го давам, ама всичките грижи на мен се падат.Моя мъж като го разхожда не му мие лапите после. Само аз чистя в къщи-свекито работи и се прибира и ляга.Отделно само аз го къпя, мия, реша, храня,само аз му сменям постелката-еее писна ми.Говорим да го махаме ама не защото ще пречи на бебо, а защото вече не издържам-ама къде да го дам на 50 км е майка ми , но ми е далечко за да го виждам всеки ден.Ще си го гледаме няма начин-Само веднъж сме ходили без него на море и се скъсах от рев-не мога без него.Това е от мен-кучето няма да пречи на бебето а на нас които го гледаме!Не е ли така?

# 28
  • Мнения: 1 581
Ако можех да го преместя кучето на 500м, нямапе да се колебая. Не става въпрос да си изхвърлиш кучето, а временно да му намериш друг дом. И не защото 'хората са по-важни от животните', а защото бебето сега е най-важно, защото е беззащитно и защото не е отговорно за решенията на родителите си.

# 29
  • Мнения: 1 341
Найстина много болна тема!Ние също мислехме да махнем кучето,но това не е някаква вещ,а живо същество.Само при мисълта че няма да е при нас и полудявам.Всички около нас,и най-вече родителите настояват да го махнем,но НЕ  Naughty Няма да дам кучето на друг.Ще опитаме  да гледаме и двете и мисля че няма да е проблем.Мисля че е въпрос на време да свикнат едно с друго.konstans при теб е по-лесно,първо че го оставяш на родителите си,второ много е близо до теб,но аз пак бих се замислила.Ако се местите в къща няма проблем да гледата и бебе и куче  Peace  Леко раждане и едно прекрасно бебче!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт