за второто дете

  • 2 128
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Страхотно е да имаш две деца. Ще ги обичаш и двете (в това хич не се съмнявай), а и те взаимно ще се обичат  Hug
Разлика естесвено ще правиш- ами това са си различни деца.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Леси - всички отговори на въпросите ти ще се появят в 1-вата минута след като родиш Peace Обещавам ти го  Grinning

# 17
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
ДидКа мАрГарИткА Дени продължи да си спи в нейното креватче, тъй като на нас ни дадоха друга кошарка, но ако трябваше да купувам щях нея да я сложа да спи направо на голямо  легло, а нейното креватче да използвам за бебето и то това да стане доста преди да се появи бебето. А за да не падне има различни приспособления които се слагат на тези юношески легла, за да пазят децата.

Всъщнос аз чак сега виждам лентичката за новото бебе, така че ЧЕСТИТО! ЛЕКА И БЕЗПРОБЛЕМНА БРЕМЕННОСТ И ОЩЕ ЕДНО СЛАДУРЧЕ КАТО ТОВА НА СНИМКАТА! Hug

# 18
  • Мнения: 544
S 2деца животът не тече,а направо лети с бясна скорост!Трябва да си много организирана!Обличане,събличане,закуски,обяди,вечери,къпане,разходки,игри,
Абе направо си е лудница- понякога весела,понякога не дотам.И ако с бати сме имали и скучни моменти двамата,то откато сме 3ма/т.к тати често отсъства и то зимата,когато е нй-тъпо/ такъв момент няма! Grinning ShockedНе напоследно място е много важна и позицията на тати,дали ще се включва активно в отглеждането на отрочетата си или не съвсем.Ако си нямаш помощ отвън лично време нямаш.Леко раждане!После ще си толкова ангажирана,че животът сам ще си наложи темпото и методите при отглеждането на децата ти!Успех!А в сърцето на една мама винаги ще място за обич към N-брой рожби,че и за тати ще остане! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 7 430
ДидКа мАрГарИткА Дени продължи да си спи в нейното креватче, тъй като на нас ни дадоха друга кошарка, но ако трябваше да купувам щях нея да я сложа да спи направо на голямо  легло, а нейното креватче да използвам за бебето и то това да стане доста преди да се появи бебето. А за да не падне има различни приспособления които се слагат на тези юношески легла, за да пазят децата.

Всъщност аз чак сега виждам лентичката за новото бебе, така че ЧЕСТИТО! ЛЕКА И БЕЗПРОБЛЕМНА БРЕМЕННОСТ И ОЩЕ ЕДНО СЛАДУРЧЕ КАТО ТОВА НА СНИМКАТА! Hug

Благодаря ти за отговора и пожеланията   bouquet да са ти живи и здрави дечицата Hug и весело посрещане на новата година Heart Eyes Hug

# 20
  • Мнения: 660
Ей , майчета - благодаря , че ми вдъхнахте малко оптимизъм ! Отдавна чаках някой да  " изплюе " моето камъче !
Вече си мислех , че нещо не съм в ред , още повече след като синът ми , който е на 11 години ми каза същото щом споделих с него тревогите си . Разбира се  ,не съм напълно спокойна , особено що се отнася до финансите - нещо ме избива на егоизъм и си викам " абе , и аз съм човек , кога ще поживея както аз искам и ще се поглезя ? " . И друг страх ме гони - дали с бебето всичко ще е наред от здравословна гледна точка , защото недай Боже да не е , цял живот ще се чувствам виновна , че съм навредила на семейството и на бъдещето на сина си ! Да ви е минавало нещо толкова шантаво през ума ???

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И аз често се замислям как ще е справянето с 2 деца. Ани в началото не искаше и да чуе да става кака, но сега е на друго мнение. Проблемът е в това, че ние ще сме в една стая и четиримата - притесняваме, как Ани ще понесе плача на бебето/физически - имам предвид недоспиването/ . А иначе втората ми бремнност е много по-тежка от първата, но аз не и се давам  Laughing

# 22
  • Мнения: 56
Моите са на 5 г. и 5м. и 1г. и 9м. Второто п росто нямам време да го усетя, всичко върви като в коловоз. Малкият се учи на всичко много по-бързо покрай брат си, аз самата го гледам много "по- отгоре" - имам предвид, че с първото дете бях по-уплашена, стрясках се от най-малкия проблем, а сега ми е, като че ли по-лесно.

Мисълта ми е  изобщо да не се стряскаш - просто се хвърляш и плуваш, няма да имаш много време да се замисляш и да изпадаш в депресия - при нас е екшън всеки ден! hahaha #Crazy #2gunfire

# 23
  • Мнения: 10 758
Мойте бременности доста си приличаха, може би втората беше дори малко по-лека. Но малко Simple Smile
Затова пък децата нямат нищо общо, много са различни като характери.

Дали ще обичаш второто си дете, избщо няма да го коментирам Simple Smile
Ще се справиш, има и трудни моменти, но минават.
И при мен беше същото.

# 24
  • Мнения: 306
Като ти гледам лентичките децата ти ще са с разлика горе-долу с каквато са и моите! Wink

Втората ми бременност беше като първата. Нямах разлика. Беше ми по-тежко защото все пак трябваше и след Деничка да тичам, но като цяло оплакванията от самата бременност ми бяха същите.

Второто раждане /нормално и двете/ ми беше по-трудно и болезнено, въпреки че бебката се роди значително по-малка от сестра си - 3 100 /голямата беше 3750/, но това може би се дължеше на факта, че второто раждане ми го предизвикаха 2 седмици преди термина поради налични причини. Факт е обаче, че беше по-бързо като времетраене от първото.

Докато бях бременна с втората щерка, почти не мислех за бебето- просто не ми оставаше време. От това се чувствах много виновна спрямо бебето, че като си спомна с първата бременнсот какво четене беше и вълнение а с втората нищо, неусетих кога мина пък камо ли да чета в коя седмица какво предтавлява и как се развива! Дори на моменти забравях в кой месец съм! Embarassed

Непрекъснато си мислех как сигурно няма да мога да го обичам второто бебе така силно както обичам първото си детенце и се чувствах като предателка пред нероденото бебче, чевинаги ще е недообичано милото. Да не пиша и колко съм си мислела, че немога да имам по-красиво, сладко и умно /малиии чак срам ме хваща-на мама гарджето Mr. Green/ дете от първата си дъщеря! Embarassed Rolling Eyes

Но о, чудо в мига в който гушнах бебето и изведнъж почувствах, че вече в сърцето ми са две същества които безумно обичам. И двете ми се струват и красиви, и сладки и умни  Mr. Green по свой си начин и въобще немога да напрвя разлика м/у тях. И двете ги обичам лудо и безумно и целувам и мачкам която хвана по-напред. Сега немога да си представя да съм с едно дете. ОБОЖАВАМ ГИ еднакво и двете ми принцеси! Heart Eyes

Не мога да си кривя душата обаче да си кажа, че първите 2 месеца бяха кошмарни.  Бебката нон-стоп плачеше от колики - ама денонощно, нямаше спане в къщи и съответно всички бяхме доста поизнервени. Докато се нагодим към новата обстановка и свикнем /не само аз а и таткото и Дени/ с новото човече доста нерви изхабихме, но сега всичко си  е наред и се слушаме четиримата. Дори Дени вече като говори за нас винаги споменава и бебето, а преди винаги го игнорираше! Grinning

В нчалото ми беше трудничко да се справя, но майка ми ми помагаше 1 месец като през деня беше при нас с Дени и бебето, а вечер си тръгваше. Сега се справям без проблеми / а дали е така ... Rolling Eyes/ Подредих си приоритетите в къщи и разбрах, че не съм перфектна и немога навсякъде да огрея и двете деца да гледам, да е чисто, сготвено, изпрано, изгладено. Така че върша нещата едно по едно за което остане време. Таткото помага доста и той. дени ходи на ясла и тогава успявам да свърша доста неща, но когато си е вкъщи гледам да се занимавам с нея!

Успех и не се притеснявай, ще се справиш! Леко бременеене и раждане!  bouquet

  202uu smile3501
страхотен постинг!
даде ми кураж поне за ден!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт