Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 569
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Sofia
  • Мнения: 270
Yuliana, коя е банката ?

# 1 081
  • София
  • Мнения: 3 291
Никога не съм чувала за такова условие. Дано се развият благополучно нещата за вас, Yuliana_ .

После пиши, за да знаем какво да правим, ако попаднем в подоба ситуация.
 

# 1 082
  • Мнения: 5 178
Класика в жанра с банковите номера, сега понеже са седмица няма да намерите сумата, ще ви предложар още един кредит, кредитна карта, но от ТЯХ си ..Живо изнудване

# 1 083
  • София
  • Мнения: 3 291
Договорът за кредит се подписва преди покупко-продажбата при нотариуса, така че не мога да си представя банката да откаже превод на парите.

# 1 084
  • Мнения: 79
На тия банки номерата им край нямат. Няма ли най-накрая държавата да ги сложи на мястото им, ама то държава няма, какво питам и аз  ooooh!
 

# 1 085
  • Мнения: 5 626
И нас ни накараха да си закрием другите кредити и кредитна карта към друга банка, но още преди да ни отпуснат заема. Това беше едно от условията. Коя е банката, ако не е тайна?

# 1 086
  • Sofia
  • Мнения: 270
Това значи, че не ви стига дохода, но това би трябвало да го обсъдите при предварителното одобрение, много некоректно наистина, направо не мога да повярвам, че може сериозна институция да изнудва така клиентите си.

# 1 087
  • Мнения: 79
Банките са най-големите рекетьори и изнудвачи- доказано вече  Tired

# 1 088
  • Мнения: 953
В процес на теглене на ипотечен кредит сме и разбрах, че ипотеката ни ще бъде законова? Може ли някой да ми каже простичко каква е разликата между законова и договорна ипотека?

Също така договаряме по-ниска лихва с превод на работни заплати на ММ и мен към същата банка, но може би съвсем скоро ще ми се наложи да излезна в продължителен болничен? Смятате ли, че след отпускане на кредита банката ще след дали по сметката ми ще постъпват пари от работодател? Аз съм съкредитоискателя, а ММ кредитоискателя.

# 1 089
  • Мнения: 79
По-важно е преди искането за ИК да не си в болничен, защото доходът ти ще намалее и може да направят проблем. След това е важно да можете да си покривате кредита.

# 1 090
  • Мнения: 5 626

Също така договаряме по-ниска лихва с превод на работни заплати на ММ и мен към същата банка, но може би съвсем скоро ще ми се наложи да излезна в продължителен болничен? Смятате ли, че след отпускане на кредита банката ще след дали по сметката ми ще постъпват пари от работодател? Аз съм съкредитоискателя, а ММ кредитоискателя.
При нас беше сходна ситуацията, но осем месеца след сключване на кредита изгубих работата си, после започнах на субсидирано работно място, където имаше изрично изискване сметката да е в определена банка /друга/ и накрая отидох и закрих сметката. Не ни направиха проблеми, казаха, че е достатъчно, че си обслужваме кредита /той се тегли от сметката на мъжа ми/. Но имай предвид, че това беше преди 5 години и вероятно беше по споразумение с банката. Другото, което можеш да направиш, е да си посочиш тази сметка за болничните и да си ги получаваш през нея, те така или иначе не могат да ги запорират, доколкото знам.

# 1 091
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Аз имам смяна на работно място и заплатата ми вече не постъпва по банков път. Просто всеки месец седмица преди падежа си внасям сума достатъчна да покрие вноската. Банката си я дърпа и нещата приключват. Не е имало проблеми до момента.

# 1 092
  • Мнения: 5 178
Е зависи какво точно сте подписвали като условия по договора, защото ако заплатата се превежда директно в банката намалят лихвата, и ако спреш лихвата ти се завишава

# 1 093
  • Мнения: 5 626
При нас ситуацията е такава, че и двата кредита ги дърпат от сметката на мъжа ми, отделно фирмата им има някакви преференциални условия от банката и може би затова не ни направиха проблем.

# 1 094
  • Мнения: X
Здравейте,
Не смятам, че  проблема е в дохода, тъй като ни дадоха предварителна акредитация на стойност 100 000 хил. евро, при което ние кандидатстваме за 65, все пак разгледаха документите ни и видяха задълженията които имаме, а те не са никак големи. Мъжът ми има кк, която ползва и обслужва, в рамките на месец в повечето случаи е на 0 /но е в друга банка разбира се Simple Smile/, аз имам един кредит, от който са останали 2 вноски /става въпрос за 200 лв./ Договора беше подписан при нотариуса, сега ще трябва да го прочета из основи да видим има ли такава включена точка. Ще видим и в понеделник какво ще кажат, но до този момент не беше обсъждано предсрочно погасяване на тези продукти. Да не говорим, е ММ има и фирма, която въпросната банка обслужва. Аз също работя в банка Simple Smile))) Не е проблем да не получавате РЗ в банката, дори и да получавате такава, кредита се обслужва от друга сметка. Бихте могли да имате преференции в лихвата, и разбира се ако желаете плащането да се случва със зададен ДД, таксите са по - ниски и няма да се лутате от банка в банка, евентуално ако ДД не е минал /а това се случва често./

Общи условия

Активация на акаунт