Коледа 2011 - тема 3

  • 107 500
  • 753
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 243

не, никакъв проблем не е да стоят меденките украсени с РА! Wink

амиии... надявам се някой да се включи с коментари за двойно шоколадовите сладки и тяхната трайност, защото аз кажи-речи ги бях планирала за деня преди коледа!

# 496
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
здравейте момичета записвам се и аз при вас да ви следя Simple Smile
току що замесих тестото за меденките на Джема Simple Smile имам 1 въпрос може ли да ги украсявам утре предполагам  не е проблем но да попитам Simple Smile)
момичета може ли да ви задам 1 въпрос ако сега украся меденките  с роял айсиг няма ли да е рано
мацки ,момичето два пъти зададе въпрос,защото не е правила,или никой не може да отговори или четете по диагонал

Всъщност  момичета, вие четете по диагонал. На този въпрос е отговорено поне 10 пъти в тази и предишните теми. Наталина е обяснявала поне 100 пъти защо РА не се разваля и дали може да се украси от рано.....  Тази информация е и на 1ва страница.....

Лукс и тук честито, мила!  Hug

# 497
  • Мнения: 1 517
tinki_15, предполагам това е твоята рецепта, нали?
тази, която аз съм си харесала е много, ама много подобна на нея и в началото пише, че сладките могат да се съхраняват ден-два в затворен съд... затова се зачудих!  
Това е. Аз съм ги правила вече 4 пъти, защото вкъщи много се харесаха и наистина издържат  затворен съд, дори според мен колкото повече стоят толкова по- хубави стават. Аз не слагам шоколадов чипс а шоколад с мляко или ядки и като постоят 2-3 дни стават суперски!

# 498
  • София
  • Мнения: 618
Да споделя опита си от днес - правих меденките на Джули с готовата смес подправки (от Кауфланд). На опаковката е указано, че има набухвател и е достатъчно за 500гр. брашно, но аз въпреки това сложих и щипка сода (все пак и дозата е 800гр. брашно)........ стана една голяма меденка  Crazy  Но пък това беше удобен момент да си поиграя на медена къщичка  Grinning Ето я още недовършена и тя, и елхата 

# 499
  • София
  • Мнения: 1 771
И аз се интересувам за двойно шоколадовите напукани снежни сладки - колко издържат??? Мислех да ги правя тази събота, дали ще са хубави за Коледа?
Относно замразяването на белтъци - аз редовно замразявам. Понеже застройвам супите на малката само със жълтък, белтъците са по два замразени в бурканчета. И ги ползвам за забравени сладки най-вече Simple Smile Вкъщи са голям хит.
Искам да се оплача - пробвах една рецепта, която звучеше страхотно, но стана пълно фиаско. Май не спазих точно рецептата, а ми се струва и че шоколада е твърде много, направих половин доза, но сладките се разляха и на нищо не приличат. Ето рецептата, ако иска някоя от майсторките може да се включи - иначе тестото беше супер вкусно!  http://www.bbcgoodfood.com/recipes/13387/macadamia-and-cranberry-american-cookies

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 21:01 от bibi76

# 500
  • Мнения: 363
nudel33 ,мноого ти благодаря за рецептата , бих искала да я опитам ,но първо шоколадовите с лешници.. Grinning

# 501
  • София
  • Мнения: 6 268
Момичета, имам молба, кажете от къде мога да си купя мармалад от вишни или касис за слепването на линцеровите сладки! Предварително ви благодаря

Лидл, миналата година взех от там, много ми хареса, тази също мисля от там.

# 502
  • Австрия
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен! Всичко, което сте направили е уникално! Аз ви показвам моите сладки, които са много по-зле изглеждащи, но пък станаха много вкусни. Благодаря за съветите, които получих тук Wink
Темата е страхотна и се радвам, че съм част от нея  Hug



tinki_15 много ми харесаха твоите двойно шоколадови напукани снежни сладки.   chef Мисля тези дни да ги направя, само искам да те питам колко мл е чашата, с която мериш или продуктите ги теглиш? Защото погледнах рецептат, която си дала в предната тема и мерките ти са в чаши.

# 503
  • софия
  • Мнения: 3 380
С наближаването на Коледа и страниците в темата набъбват лавинообразно.  Grinning Не мога да смогна.Разкошни работи сте показали!Влюбих се в канелените топчета на Нудъл...мисля да ги изпробвам.Вчера направих портокалови мъфини(нали съм 30+ год. винаги  портокалите ги свързвам с Нова година и Коледа  Mr. Green)Та ги провъзгалсих за коледни мъфини.Станаха разкошно пухкави.Единствено брашното ми се видя множко и сложих по-малко от указаното. Ето и рецептата http://alia.tropot.net/2010/12/16/%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8 … -1/#comment-58537                                       


Честито бебенце на Лукс!Много радост и щастие да ви донесе!   bouquet

# 504
  • Мнения: 899
Лукс, честито бебче!
Радвам се, че ви харесва тиквата, аз не обичам особено, но по този начин се ядва.
Genoveff, ето това е рецептата ми за меденки, но моята украса не е толкова хубава като на didi_im  Heart Eyes
http://alia.tropot.net/2008/12/19/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD … 1%83%D1%80%D0%B0/

А това е един по-ароматен вариант (на мен ми бяха малко по-силни на вкус), който пробвах тази година:
http://alia.tropot.net/2011/12/02/irish-cookies/

А, СлаБе, ти си правила моите мъфини  Grinning Радвам се, че са ти харесали!

# 505
  • Мнения: 4
miriams28 Благодаря ти  Hug
извинявам се за въпроса но не съм, видяла че го има съжалявам Peace

# 506
  • софия
  • Мнения: 3 380

А, СлаБе, ти си правила моите мъфини  Grinning Радвам се, че са ти харесали!
Хахах,аз от толкова мотаене и лутане из рецепти вече изобщо не правя връзка от кой и как.Благодаря за прекрасната рецепта   bouquet Първи опит в мъфиноправенето ми беше и станаха разкошнотийски.

# 507
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Шоколадови сладки съм правила по тази рецепта - http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … et=%D8&id=121. Редовно пращам на студентката в Германия, тя си ги хапва крайно икономично, но казва, че за десетина-петнадесет дни вече твърде са сухи.

# 508
  • Сливен
  • Мнения: 140
Tatitt извинявам се мила ,но за такива като нас,които се включваме от преди няколко странички ,и нямаме времето да четем няколко теми назад,мисля че може някой да каже две думи
сега отивам да разгледам цялата 1-ва страница и да се надяваме да не повтаряме задавани въпроси  Peace
мими   Hug
scaramouche благодаря много  Hug
браво момичета,чудесни неща сте сътворили ,аз никога не съм правила коледни сладки и това ми бяха първите,много ни харесаха,правих ги по рецептата на oki4-Ароматни коледни сладки
иска ми се много неща да приготвя,но надали ще мога

# 509
  • Мнения: 1 418
Може ли някой да ми даде  рецепта за сладки, направени от цветно тесто. Възможно ли е да се оцвети бял шоколад със сладкарски боички и да се използва за декорация?
можеш да видиш моите [urlhttp://vkusnosbety.blogspot.com/2011/11/1.html]масленки[/url], а ако искаш направи любимите си ванилови сладки, като оцветиш тестото,аз оцветявам с гел боички н а  Уилтън.Не препоръчвам боички в тубички.

Lux-  ylinfant newsm76 Честито ти бебче! Да ти е здрава и с късмет! Да расте красива и само да те радва!
Портокалче-да семенцата се вадят и се смилат
Диди им-много красиви бисквитки си направила Като за списание са-чудесни са
Пепеляшката-страхотни предложения и майсторски направени
Петя таг-много нежни снежинки
Нудел 33-каква хубава кошничка, имам предвид богата-с различни сладки,обичам такова изообилие

Малко късно се включвам с поздрава, но Честит празник на всички студенти- настотящи и бивши!
Черпя ви за моя студент-Вики! Пожелавам ви здраве и успехи!

Празнични бонбони от бадемов марципан

Общи условия

Активация на акаунт