Коледа 2011 - тема 3

  • 107 545
  • 753
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Момичета, да попитам- пудра захар за РА на коя фирма изпозлвате? Имам на Крина, но нещо не ми харесва...
И още един въпрос- тъй като и аз не намерих подправка за меденки, ще си направя сама, та- звездовидния анасон да го извадя от шушулката и да си смеля ли? Питам защото никога досега не съм го ползвала.

# 466
  • София
  • Мнения: 254
кардамон има в БИЛА. Днес си закупих

# 467
  • Мнения: 234
Здравейте момичета,

ние вече не сме 2 в 1 Simple Smile на 5 дек се роди малката ми принцеса Берин - много щастливи и доволни, вече даже почна да наддава с кърмичката на мама- че се роди 25 дни преди термин и е много мъничко буболече, но ще порасне с храничка вкусна.

По този случай ще ви постна последното което направих пради да влезна на раждам Simple Smile един Коледен кекс, шотландски казва се Дънди, от името на града където се е появил, вид АКК мисля, с обилно количество уиски, стафиди и бадеми .

Да ви е сладко  Hug
Кекс Дънди

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 08:43 от lux

# 468
  • София
  • Мнения: 2 658
lux, да ти е жива и здрава дъщеричката! Много апетитна почерпка! Пращай и насам!   Grinning

didi im, много красиви сладки! Поздравления!
jozyy, прекрасен мраморен сладкиш!
pepelia6kata, лелеее, прекрасни, солени изкушения!
лулу, много апетитен сладкиш! Страх ме е да зачета рецептата, че и него ще добавя.  Laughing
Umbra, ах как я обичам тая тиква.....Десертът на Бъдни вечер ми е. Ама аз слагам и дюли, круши, ябълки и сини сливи и така не е толкова сладка.


Показвам и последните ми украсени меденки и искрено се радвам, че вече ще правя други, които не се нуждаят от декорация.  Crazy



# 469
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Lux, честита бебка! Това е най-хубавият ти коледен подарък! Да ти е жива и здрава, да стане голяма красавица, умница и щастливка!   bouquet

Момичета, за първи път забърквам щолен (много го харесваме и купуваме готов). Аз ще правя половин доза, т.е. със 750 гр. брашно, съответно ще намаля всички продукти на половина.

В рецептата не се ориентирах колко захар да сложа за шупването на маята?

# 470
  • Мнения: 60
lux, честито! Да е живо и здраво детето и много да те радва!

Аз още не мога да започна с нищо коледно. Мислех, че малката ще е на ясла тази седмица и ще мога за почна сладките, но уви - болничка е и е вкъщи, така че няма как. Следващата седмица се надявам вече да е здрава и започвам и аз. Дали няма да е късно тогава само се питам? Ще правя линцерови сладки, меденките на джули и ванилени кравайчета.

# 471
  • Мнения: 4
здравейте момичета записвам се и аз при вас да ви следя Simple Smile
току що замесих тестото за меденките на Джема Simple Smile имам 1 въпрос може ли да ги украсявам утре предполагам  не е проблем но да попитам Simple Smile)

# 472
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Martita,
ванилените кравайчета ги правих миналата година на 1 януари, понеже всичко останало беше ометено и бяха готови за ядене веднага.
За останалите неща въобще не е късно, на линцеровите сладки им трябва да преседят около седмица слепени, т.е. имаш достатъчно време за приготвяне на заготовките.
За меденките просто си трябва време да постоят, но и сега не е късно.
И трите неща са ми в списъка и още не съм ги направила, днес-утре ще правя щолена, в петък линцерите, а в събота меденките на Джули.

Миналата година ги правих около 10 дни преди Коледа и всичко си беше ОК, само меденките станаха по-меки чак след Нова година.

# 473
  • Мнения: 57
Ето какво творя сега.


Умбра, това са твоите меденки Heart Eyes


Didi, страхотни са!!!
Умбра, може ли рецептата?

# 474
  • Мнения: 3
Цитат
Имам проблем обаче на намиране на кардамон. Търсих във Фантастико, в ТМаркет, в Метро.
Вие откъде купувате? Или просто пропускате тази подправка при правенето на меденките?

Аз намерих в Пикадили.

# 475
  • Девето поколение софиянка
  • Мнения: 438
Момичета, имам молба, кажете от къде мога да си купя мармалад от вишни или касис за слепването на линцеровите сладки! Предварително ви благодаря

# 476
  • Мнения: 31
lux 4estita da ti e princeskata malka, da e jiva i zdrava i burzo da nadava  Hug  bouquet  bouquet
Didi ti napravo me zastrelq  Shocked Mr. Green  chef
eeeee momi4eta  az ve4e neznaq ot kade da zapo4na hm, utre 6te iz4eta po-podrobno temata, za da si izbera recepta za medenki, lindzeri i 6trudel, moge bi  Laughing Laughing Laughing

# 477
  • Мнения: 4
момичета може ли да ви задам 1 въпрос ако сега украся меденките  с роял айсиг няма ли да е рано

# 478
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
lux, честита дъщеричка, да ти е жива и здрава!  Hug
Umbra, страхотна тиква.   bouquet Точно такава мисля да правя за Бъдни вечер, къткам си я и пазя да не я подпука някой тикволюбител преждевременно. Mr. Green Наистина сортът не е много сладък и търпи на по-сладък пълнеж.
Аз снощи опекох една доза меденки на Джули. Някой беше питал по-напред за много тънки и твърди меденки от това тесто. Миналата година ги направих такива умишлено, че имах разни идеи за украсата, които така и не осъществих. Няколко дни преди Коледа пъхнах във всяка кутия по парче ябълка и за празника бяха меки като памук. Така че няма страшно. Peace
Между другото - не помня кой точно пусна рецептата за Brutti ma buoni, но само да кажа, че това е изключителен тоскански сладкиш, по-скоро тип бонбони.  Peace Пробвайте, няма да сбъркате. Peace

# 479
  • Мнения: 60
Didranad, благодаря ти!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт