Коледа 2011 - тема 3

  • 107 583
  • 753
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2
Благодаря ви за съветите, реших да правя меденките с бяло брашно.

Ето линцерите, които правих днес.

Някои поизгоряха малко (явно не съм разточила тестото с еднаква дебелина). Надявам се че ще може да се прикрият с пудра захар после.  Laughing

# 106
  • София
  • Мнения: 160
Привет, момичета!

Вече имам 2 готови щолена, увити във фолио и поставени в хладилника. Та да видим дали ще отцелеят до Коледа. Дано и на вкус да съм ги докарала Laughing

Джема, аз ти отговорих в предната тема. Не знам дали видя. Дано да са станали.

От вчера имаме и пекарна за хляб, така че вече няма да меся и на ръка Wink

# 107
  • Мнения: 6 844
От утре започвам със сладките.  Simple Smile Мисля да започна с линцерите или с меденките. Да видим какво ще измайсторя.

# 108
  • Мнения: 234
Ето Щолена.....



наръсих го с още пудра захар и добре го опаковах.    Grinning

отивам да пека сладки.



краси видях го в блога ти страхотен е- аз се отказах от щолени, тъй като родителите ми ще донест от Германия тази година  ooooh! а така ми се правише  Crossing Arms

# 109
  • Варна
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Толкова сте заразителни с тези коледни вкусотии, че изчетох почти всички коледни теми и не само това , ами вече мога да се отчета и с 1 доза линцерови сладки и 1 доза меденки на Джули - страхотни !! Тази неделя е ред на къщичка и дано се справя, че ще ми е за първи път ... Благодаря на всички  bouquet , които споделяте рецепти и опит, страхотно вдъхновение сте!!

# 110
  • Мнения: 31
Та въпроса ми е с какво друго мога да ги заменя, за да направим глазурите цветни на така обичаните коледни сладки и торти.

Ето и аз какво знам (тази година и яйцата си боядисвах така)
Вариш за около 30 минути:

Червено: обелки от червен лук
Жълто: куркума и жълт лук
Синьо: листа червено зеле
Зелено: 4 чаши спанак
Оранжево: настъргани моркови и щипка шафран
Розово: червено цвекло

Джемаааа, какво правиш ти? Това 2 дози ли са - на мен ми приличат на 10 тави! Браво на теб! Изглеждат страхотно!

# 111
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
И аз току-що изпекох 2 дози меденки:

http://djemma.snimka.bg/cooking/koleda-2011.638036.all

# 112
  • Варна
  • Мнения: 3 261
И аз започвам от утре, първо с Меденките на Джули. Искам да попитам, дали ще е проблем ако омеся тестото от тази вечер, а утре го извадя на стайна температура за известно време?

# 113
  • Мнения: 1 754
И аз започвам от утре, първо с Меденките на Джули.

и аз го планирам, нямате милост, пишете високо скоростно, толкова съм пропуснала
Късно ли е да направя тези дни меденки?

# 114
  • Мнения: 899
И аз започвам от утре, първо с Меденките на Джули.

и аз го планирам, нямате милост, пишете високо скоростно, толкова съм пропуснала
Късно ли е да направя тези дни меденки?

Изобщо не е късно Simple Smile .

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Замесих теста за джинджифилови и линцерови сладки. Ама нещо малко ми се вижда като количество...  newsm78 Утре ще ги пека. Въпросът ми е - колко време трябва да ги оставя извън хладилника преди да ги точа?

# 116
  • Мнения: 899
Замесих теста за джинджифилови и линцерови сладки. Ама нещо малко ми се вижда като количество...  newsm78 Утре ще ги пека. Въпросът ми е - колко време трябва да ги оставя извън хладилника преди да ги точа?

Зависи колко е топло в стаята. Тестото ще е стегнато и твърдо, няма да можеш да го разточваш, т.е. държиш да се отпусне, докато можеш да работиш с него - може би около 1 час.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря.  Hug Топличко е у нас - поне 25 градуса, ако не и повече. Всички сме топлолюбиви.  Mr. Green Та за това се чудя после къде ще ги държа сладките...  newsm78 Само на балкона е студено, но там пък прекалено студено... Да не им стане нещо като падне под нулата? А в хладилник не изсъхват ли много?

# 118
  • Мнения: 1 243

savina_33, ако леко намажеш тестото с мазнина и после хубаво го покриеш със свежо фолио, няма да изсъхне изобщо!
Simple Smile

# 119
  • София
  • Мнения: 974
aveili , много благодаря за рецептата за чипса!   bouquet Преди малко го изпекох, супер вкусен е и цялата къща ухае на канела!
Да се оплача - в Люлинското Джъмбо нямаше от формичките с джинджифиловото човече, а от звездичките бяха останали 3-4. Купих си писалката и тези дни ще я пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт