Коледа 2011 - тема 3

  • 107 560
  • 753
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 160
Unien, по коя рецепта ще правиш елхичката със звесдичките?

Ето, една снимчица и от мен:)

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 20:02 от redreny2000

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не за тестото. Него съм го увила с фолио, нищо няма да му стане до утре. За готовите сладки се чудя къде да ги съхранявам.

# 122
  • Мнения: 2 777
Ето и аз какво знам (тази година и яйцата си боядисвах така)
Вариш за около 30 минути:
Червено: обелки от червен лук
.
.
Това с лука и боядисване на торти и курабийки малко странно му звучи  Laughing
Може би червено зеле и/или червено цвекло  Peace

Готовите сладки-  на терасата в шкаф, пак на терасата но в кашон с вестници вътре, в студена стая, в хладилник...все споделено от момичетата в темата  (края на старата, началото на тази , мисля) Peace

# 123
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Unien, по коя рецепта ще правиш елхичката със звесдичките?

Ето, една снимчица и от мен:)


Аз меденки правя само по рецептата на баба, която на първа страница е записана под Жълъдчета  Grinning Следващата година обаче възнамерявам да сложа повече и различни подправки за проба.

Много добре изглеждат щолените и влакчето ти мноооого ми харесва.

# 124
  • при принцесите
  • Мнения: 90
А тази писалка от Jumbo с какъв отвор е, колко горе долу мм?
И един такъв въпрос - като ще рисувам с няколко цвята, ми трябват няколко ли Thinking За пръв път ще рисувам така. Става ли като свършиш с единия цвят да се измие и после с друг? Аз затова зарязах идеята за пош - реших, че ще ми трябват 5-6 и накрайници и торбички и много ми идват Simple Smile

# 125
  • Мнения: 165
Аз започвам в понеделник със сладките:) Както и другите години, ще правя  ванилените кравайчета, джинджифиловите сладки и ще се  пробвам с меденки. Миналата година нещо оплесках и така и не ми стана тестото. Все седеше на трохи.  Laughing

# 126
  • Мнения: 31
Това с лука и боядисване на торти и курабийки малко странно му звучи  Laughing
Може би червено зеле и/или червено цвекло  Peace

О, не, не, Polly, ако сложиш захар в оцветената течност си е ок и се губи лютото, както има  карамелизиран лук или конфитюр от червен лук (май Йоли имаше такава рецепта). Пък и в меденките нали има пипери и други люти подправки.  Hug

# 127
  • Мнения: 2 777
Миризмата ме притесняваше мен, не лютото, няма ли да мирише?
 Hug

# 128
# 129
  • София
  • Мнения: 974
А тази писалка от Jumbo с какъв отвор е, колко горе долу мм?
2 мм Simple Smile

# 130
  • София
  • Мнения: 160
Unien, благодаря Hug

Предполагам, че ги слепваш с роял айсинг?

# 131
  • Мнения: 155
много интересни съвети!

# 132
  • при принцесите
  • Мнения: 90
А тази писалка от Jumbo с какъв отвор е, колко горе долу мм?
2 мм Simple Smile
Благодаря ти Hug

# 133
  • Австрия
  • Мнения: 28
Ето ги и моите първи Vanillekipferl



# 134
  • Мнения: 1 440
Цоп.. и аз при вкусотийте...така обичам тази тема, но сега времето ми не стига и мисля другата седмица да започна с къщичките и линцерите Peace Днес и аз ходих до Джъмбо...видях писалката, но ми се струва, че е отворът не е така фин както при хартиената фунийка newsm78  За смета на това си накупих свещи и коледна украса  Joy

Шехина, много се радвам, че са ти харесали джинджифилките....мои любими бисквитки са Grinning

Общи условия

Активация на акаунт