Коледа 2011 - тема 3

  • 107 512
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 697
Шехина, много се радвам, че са ти харесали джинджифилките....мои любими бисквитки са Grinning

Narina, как няма да ми харесат - невероятни са! Имам обаче питанка - нормално ли е след като ги сложих в плътно затворена кутия да се бетонират, направо са перфектни в момента за трошене на зъби и коронки Laughing, успокой ме, че като постоят ден-два извън кутията ще омекнат, м? Че ако пратя малко на свекъра и свекървата много ще се "заредват", пак ще кажат, че нарочно им избирам неща дето не могат да ги ядат (предния път им пратих от любимия ми шоколад с цели лешници, не знам откъде ми дойде тая гениална идея) Mr. Green

# 136
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Замесих първите две теста - една доза линцерови сладки и доза и половина ванилени кравайчета, че миналата година не ни стигна една доза от тях. Утре - ден за печене.  Grinning Ей, от колко време им се чудя на тези джинджифилови сладки. Ама хлапетата нещо се мръщят на тази подправка.  Thinking Абе накрая как ще ги направя само за мен си.  Whistling
За оцветителите - шафранът дава доста силен жълто-оранжев цвят и си става съвсем добре за сладки. Макар и не съвсем точно, но със суров шам-фъстък, поръсен върху сладки се получава приятно зелено покритие. Е, не е като оцветяване, но пак става. Стига разбира се, да е позволено при алергии, защото все пак е ядка. Пак по тази логика - със ситно нарязани сушени плодове, например череши, боровинки, може да се оформи червена декорация. Белият фон - глазура без белтък, само пудра захар и лимонов сок. Червеното цвекло е много силен оцветител и според мен си става съвсем добре, защото в някои страни има рецепти с подсладено червено цвекло. Това се сещам в момента. newsm78

# 137
  • Мнения: 2 774
nudel33, може ли рецептата за кравайчетата   bouquet

# 138
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Аз днеска направих меденките на Джули. Станаха перфектни! Това са първите ми меденки и затова съм толкова въодушевена  Grinning
Ето ги, готови за украсяване (станаха 115 бр от дозата)

medenki by aztunata, on Flickr

# 139
  • Мнения: 121
Tatitt, благодарности, че отделяш от времето си, да систематизираш коледната информация!

tunata, много коледно ми стана, като ти видях меденките Grinning Имаш много красиви формички!

scaramouche беше обещала aachener printen. Нали не съм ги изпуснала?

# 140
  • София
  • Мнения: 18 679
За днес съм замесила рохличките и едни импровизирани линцери Laughing Добавях разни неща в тестото, няма да станат класически, но пък се надявам да са вкусни Grinning
Тази година съм решила все пак да се пробвам с айсинга, макар че си знам, че съм с две леви ръце и ще направя мазало hahahaЩе се пробвам на меденките на Джули, решено е вече Party

# 141
  • Мнения: 1 243
ето я, както обещах, мелничката за подправки от бабата на мъжа ми! според свекърва ми е от края на 19-ти век и най-вероятно е била поръчана от германия. много е интересна, направо ми е най-любимото нещо тази зима! може да се регулира колко едро да бъдат смлени подправките - на последната снимка има един кардамон, смлян най-ситно!



 

tunata, меденките ти изглеждат просто идеални!  Hug

ellyganova, не съм направила още принтените, защото чакам поташ-а да пристигне! ако искаш мога още сега да напиша рецептата, която съм избрала, превела и приготвила.. така или иначе, от една страна, е добре да "отлежават" възможно най-много преди коледа, а от друга - аз бях решила, ако не намеря поташ, да го заменя с обикновена сода за хляб.. ако и ти искаш да ползваш сода - най-лесно ще стане!
Simple Smile

# 142
  • Мнения: 6 718
Омесих тестото за линцеровите сладки на Наталина. Сега отлежава в хладилника.  Simple Smile Уф, голямо притеснение имах по едно време - сложих 4 жълтъка, че яйцата бяха малки (уж съм ги купувала за размер М), а тестото - стои на трохи и не мога да го събера.  Sad Изтичах до магазина, купих 5 яйца от големите, сложих един жълтък и започна да се събира тестото, но не мога да го направя на питка, хайде още един жълтък и... се получи.  Grinning Сега да пийна едно кафе, да поразгледам форума, че голяма битка беше.  Mr. Green

# 143
  • Мнения: 1 517
записвам се в страхотната тема, отивам да я изчета и след това ще ви покажа моите сладки Wink

# 144
  • Мнения: 121
scaramouche, аз няма веднага да ги правя, ама понеже понякога пропускам това-онова... А, ме заинтригуваха много. Аз няма от къде да намеря поташ, но надявам се содата за хляб няма да промени коренно вкуса.
Страхотна мелничка имаш!

# 145
  • Мнения: 11 818
scaramouche, завиждам много за машинката! Hug Прелест!

В Джъмбо на бул. България имаше сутринта доста формички - коледните и комплекта звезди, писалки също има.

# 146
  • Мнения: 234
scaramouche, завиждам много за машинката! Hug Прелест!

В Джъмбо на бул. България имаше сутринта доста формички - коледните и комплекта звезди, писалки също има.
Мерси значи ще се ходи  Embarassed

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Изпекох линцерите и джинджифиловите сладки, украсихме елхата и къщата, креснах няколко милиона пъти "Не пипай" и вече едвам гледам.  Сутринта двете маймуни ме вдигнаха в 5,30. smile3507 Линцеровите сладки ги правих с орехи вместо бадеми и страшно вкусни се получиха. Обаче ми взеха здравето. Много трудно се работи с това тесто. Троши се, къса се... Особено тези с дупката много се късат. Трябваше да се измъча с половината, за да се сетя, че мога да ги слагам цели в тавата и там да изрязвам дупката.  ooooh! Те са си казали хората - малко акъл, ама навреме.  Mr. Green

# 148
  • София
  • Мнения: 118
Аз тестото за линцерите и меденките го разточвам директно върху хартията за печене,като предварително съм я оформила по тавите и ги пренасям директно с хартията за да не се деформират.Исках да попитам използвалите готовата подправка за меденки от Кауфланд,слагате ли содата която е в рецептата,т.като прочетох че в нея има бакпулвер да не станат много набухватели и колко от нея слагате за една доза меденки,цялото пакетче ли?

# 149
  • Мнения: 899
Вчера си получих поръчания РА на прах, много доволна тези дни ще го тествам.

Тук вече откриха коледните базари, освен в Нюрнберг, посетихме и този във Франкфурт миналата седмица - ох, много е хубаво и тежко за талията. Скоро ще пусна повечко снимки, а сега за загрявка един репортаж от мен за детската част, със снимки от мъжа ми, за вдъхновение и повдигане на коледния дух Simple Smile :

http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2011/12/03/1217998_detski_p … sto_greiano_vino/

scaramouche, страхотна е машинката!

Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 14:23 от Umbra

Общи условия

Активация на акаунт